Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.6.2012, 17:01   #621
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 856
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
orange47 kaže: Pregled poruke
Citat:
zvucnjak kaže:
Da li je neko nekad imao problem sa iznenadnim nestajanjem drajvova iz sistema za vreme rada? Meni se desava da odjednom, recimo za vreme gledanja video fajla sa DVDa odjednom stane, izgubi se iz My computers (i device manager), i pojavi se jedino kad restartujem komp, i onda radi normalno... do sledeceg puta...
ja bi proverio kablove.
U poslednje vreme mi se dešava da mi se prilikom dizanja sistema komp potpuno zaglavi kad počne da učitava SATA port na kome se nalazi DVD. Neće čak ni da uđe u BIOS... Sad sam izvukao kabl iz DVD-a, i digao je bez problema... *(Asus je u pitanju)

Probaću i sa drugim kablom, mada me ne bi iznenadilo da treba da menjam DVD... Jel npr Samsung bolji?
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2012, 14:12   #622
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Samsung JOK pravi škart LG je zadovoljavajući. Inače ako dvd ne radi bilo zbog kabla (retko) ili zbog sebe pravi ozbiljne probleme jer koristi nešto što se zove "direct access" i koči računar smrzne win i slično ako pokušaš da ga koristiš jedini lek zamena. . Uzgred još čekam onaj moj samsungov da dođe sa reklamacije ne znam što im tako dugo treba.

Da meni se dešavalo da dvd nestane pa čak ni posle restarta se ne vidi već samo posle gašenja pc. Ali veoma retko ne znam zašto. Ali sa ovim novima još ne.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2012, 18:36   #623
HiddEn
Veteran
 
Član od: 13.1.2009.
Poruke: 750
Zahvalnice: 228
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Imam Samsung SH-S222AB oko 2 meseca i jako se cuje kada ubacim disk, od prvog dana, znaci pocne da bruji bas jako.
Primetio sam da zavisi od dvd-a nekada se cuje jace nekada ne toliko, zavisi sta ubacim.
Takodje jako sporo otvara neke diskove, recimo ako ubacim original film ili koncert sa vise onih fajlova kada idem na open ocita ih odmah sve.

A ako ubacim neku igru gde ima puno tih fajlova i foldera, nema onih ikonica kada idem na open vec moram da sacekam da ocita, otvorim recimo neki folder i onda gore ide onaj zeleni loading jako sporo pa tek prikaze fajlove u folderu.

Ponavljam sve zavisi od diska izgleda, neke diskove ocita odmah a sa drugim se muci...
Znaci i ti si u CG pokupio skart kao i ja
Ista stvar ono zeleno meni se nekad ucitava po 10 minuta. DVD-rw jedva da moze da procita a nov potpuno tek sam ga nakacio. Ima li neki drajver da se instalira za njega?
HiddEn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2012, 19:10   #624
Sinisa Milovanovic
Član
 
Član od: 18.7.2009.
Lokacija: Zavičaj
Poruke: 243
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 22 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Čudan problem imam.Koristio sam bez problema samsungov sh -s223.Odjednom ga win 7 ne vidi.Probam standardno da rešim problem,proverim kablove,zamenim mesta,ne vidi ga i dalje.Uzmem nov rezač namontiram win kao instalira drajvere i nikako ne uspe,ne vidi ni ovaj rezač.Onda mi se drugi hard disk pregreje sam od sebe prvi put i isključi se.Posle dva dana opet isto hd se pregreje i isključi.U biosu vidi dvd ali ne može da se pokrene disk sa njega nikako,šta da radim ? A da,matična je asus p5ld2-x,da nije nešto do nje? Evo pogledajte uostalom

Sinisa Milovanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2012, 17:34   #625
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Probaj drugi kabl ako već nisi, možda ti je odokativnom metodom promaklo nešto. Reinstaliraj i drajvere za čipset.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku glitch na korisnoj poruci:
Sinisa Milovanovic (8.8.2012)
Stara 2.8.2012, 19:04   #626
Sinisa Milovanovic
Član
 
Član od: 18.7.2009.
Lokacija: Zavičaj
Poruke: 243
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 22 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Probaj drugi kabl ako već nisi, možda ti je odokativnom metodom promaklo nešto. Reinstaliraj i drajvere za čipset.
Hvala ti...nove kablove sam već stavio sa novim rezačem,a i nove drajvere za čipset,i ništa...češkam se danima šta može još da bude
Sinisa Milovanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 10:05   #627
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Da li si testirao napone koje daje napajanje? Nestabilan napon lako moze da poremeti DVD uredjaj i preoptereti/pregreje HDD.
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sale013 na korisnoj poruci:
Sinisa Milovanovic (8.8.2012)
Stara 8.8.2012, 10:28   #628
Sinisa Milovanovic
Član
 
Član od: 18.7.2009.
Lokacija: Zavičaj
Poruke: 243
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 22 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
Da li si testirao napone koje daje napajanje? Nestabilan napon lako moze da poremeti DVD uredjaj i preoptereti/pregreje HDD.
Da,jeste napon je bio problem,i bios sam flešovao i na kraju se setio napona...ali nije mi jasno kakve je veze imao sa rezačem uglavnom sada radi,kao novo,hvala svima na pomoći
Sinisa Milovanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2012, 1:22   #629
IGRACH
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Poruke: 265
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 15 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Pa ne daju mu dovoljno snage ili je napon ne stabilan i onda se sam isljuci da se ne bi ostetio
IGRACH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2012, 17:20   #630
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

LG gh22ns40 je u pitanju. Dosad je sve lepo radilo kad odjednom nece da procita, "napise" nijedan disk i proizvodi neke zvukove nesto kao brrrr, brrrrrp (kako uopste opisati)
Da li to znaci fizicki kvar i da li se to uopste popravlja ili kupuj nov. Najgore od svega je sto iako ga imam dugo vremena nije koriscen tako mnogo.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2012, 3:59   #631
shiza
Član
 
Član od: 22.6.2012.
Poruke: 36
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Mene interesuje sledece : Kupio sam nov dvd rezac i pokusao da rezem mkv fajlove na dvd 9 ali bezuspesno.Puca pri kraju.Posle sam promenio nero sada imam 8.3.13 i sada nareze ali ga ne vidi cd rom,izbacuje kao da je prazan disk.Dok recimo sve diskove cita bez problema.A kada narezem audio ili mp3 normalno vidi.Pokusao sam tj rezao sam u onaj udf mode posto samo tako moze da se reze larger than 2gb.Zna li neko resenje ili da nosim na reklamaciju rezac?U pitanju je Samsung Sh-222
Hvala
shiza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2012, 16:47   #632
Sinisa Milovanovic
Član
 
Član od: 18.7.2009.
Lokacija: Zavičaj
Poruke: 243
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 22 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Probaj prvo neki drugi program za rezanje npr ImgBurn pre nego ga odneseš,ili promeni diskove na kojima rezeš ume i to da napravi problem.E sada na win 7 sam jednom rešio problem sa rezačem uz pomoć programa Tweaking.com - Windows Repair (All in One) koji ume da popravi raznorazne probleme u windowsu,meni jednom nije ni video rezač,e posle popravke ovim programom je sve lepo proradilo
Sinisa Milovanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2012, 17:54   #633
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

i meni su pucali DVD9.. dosta... reži obične DVD
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2012, 20:56   #634
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Poslao sam ti PM shiza ali me nesto tripuje Outbox pa mi prikazuje da je otisao prazan PM.

Kao sto rece Sinisa probaj ImgBurn, Nero se dosta iskvario od verzije 7 pa na vise ukljucujuci i verziju 7. Taj problem sam imao i ja i prevazisao sam ga tako sto sam flesovao novi firmware na tadasnji rezac i to je drzalo nekih par meseci, posle mu nije imalo pomoci, mada tebi je nov rezac, ne znam da li ima najsveziju verziju firmware-a. I ono pravilo sto manje brzina to bolje, jer pri vecim brzinama brze se puni i prazi buffer na rezacu pa moze doci do pucanja narezivanja kad-kad.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2012, 23:39   #635
shiza
Član
 
Član od: 22.6.2012.
Poruke: 36
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Skinuo sam i taj program i onaj Ashampoo,preko ashamoo-a sam narezao aliopet ne vidi disk,a preko onog drugog nisam uspeo da narezem.Ne znam koja je fora?
shiza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2013, 11:00   #636
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom

Koristis li verifikaciju diskova? Zadni firmver za rezac? Probaj i druge dvd diskove takodje.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2013, 18:46   #637
LunarFang
Član
 
Član od: 29.4.2012.
Lokacija: Zabare,Topola,Kg
Poruke: 170
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Pozdrav! Imam problem sa rezanjem diskova. Sa CDovima nemam problema, ali pri rezanju DVDa rezanje se iznenada prekine uz obavestenje Power recalibration error. Da li je neko imao slicno iskustvo?
LunarFang je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2013, 5:54   #638
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom

Crkava ti deo za dvd diskove..vreme mu je za penziju.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2013, 18:07   #639
sonasi
Član
 
Član od: 18.8.2008.
Lokacija: Srbija
Poruke: 191
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Imam problem sa dvd rezacem u biosu ga nigde nema kao da ga ne prepoznaje a kada se pali komp pojavi se poruka: none raid serial_ch0 master: tsstcorp cddvdw sh-224bb press <tab> key into user window. Onda se sistem normalno podigne u my computer stoji ikona da on postoji a kad ubacim cd ili dvd on se restartuje. Operativni sistem je winows xp a maticna je asus k8v-x se. Da li neko zna sta bi moglo biti upitanju?
sonasi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2013, 13:14   #640
basista80
Novi član
 
Član od: 11.1.2013.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Ne znam gde da "postavim" svoj problem, mozda ovde???

Pozdrav svima ovo je moj prvi post, ne mogu sam da resim problem pa zelim da mi pomognete...

Naime, skinuo sam film preko torrent-a, preko VLC-a i KM playera pustam bez problema, medjutim kada ga prebacim na USB i hocu da ga pustim na kucni bioskop, on ga pusti ali 4 puta brze (to vidim po timeru na display-u ide: 0:04,0:08...)slika se samo nazire u gornjem delu ekrana. Probao sam da pomocu raznih programa smanjim broj frame-ova ( koji je 29) smanjio sam al' opet isto. Zna li neko o cemu se radi.

Hvala unapred
basista80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dvd, rezač


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
problemi sa tv out-om Djordje Andzic Grafika 12 4.8.2008 0:33
PROBLEMI SA "USB Mass Storage Device" Chemist Kvarovi 0 23.10.2006 19:23
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com