Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.4.2019, 17:30   #201
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 2 (Remake)

Objektivno rečeno, kada je "strašno" i izaziva tenziju i užas - to je horor.

Kakvo je poimanje horora kao žanra individualno kod ljudi - to je priča za sebe.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2019, 18:23   #202
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 2 (Remake)

Nekad je bilo strasno gledati na platnu voz kako ide u tvom pravcu a sad...
Meni je IT (stari) bio strasan pre ali sad kad sam ga gledao skorije vise je nego smesan za razliku od nekih novijih horora.

Nekom je neki slasher horor a nekom je bolji conjuring.
Poenta je ta da je npr meni dok sam bio mladji itekako RE pruzao to o cemu ti pricas. Sad je vec druga prica jer nekako ti zombiji su postali tako cesti da se vise i ne tretiraju kao "strasni".
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2019, 0:38   #203
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 2 (Remake)

Svako ima svoju definiciju "HORORA". Ja sam npr. bez problema igrao Outlast, SOMU, Amnesiu i Alien Isolation, dok RE verovatno nikada necu probati jer ja cim vidim i cujem zombija ziv se u**rem, pa makar to bila i neka komedija od filma/igrice
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2019, 1:00   #204
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 2 (Remake)

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Poenta je ta da je npr meni dok sam bio mladji itekako RE pruzao to o cemu ti pricas. Sad je vec druga prica jer nekako ti zombiji su postali tako cesti da se vise i ne tretiraju kao "strasni".
Upravo to.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2019, 14:00   #205
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 2 (Remake)

Počeo da igram sinoć i sviđa mi se kako je urađeno, dobra atmosfera i kretanje. Pravi rezi kakav sam maštao. Međutim nadao sam se boljem napucavanju... saspem im 8 metaka pravo u čelo da bi pali... ko u sunđer da pucam. OK, nauči čovek posle 2 zombija da trči i ne zamajava se ubijanjem ali moglo je to bolje da se napravi - recimo da padnu iz dva-tri precizna hica a da ima manje metaka. Ovako je samo smorno i na osećaj nezadovoljavajuće.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2019, 19:10   #206
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 2 (Remake)

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Počeo da igram sinoć i sviđa mi se kako je urađeno, dobra atmosfera i kretanje. Pravi rezi kakav sam maštao. Međutim nadao sam se boljem napucavanju... saspem im 8 metaka pravo u čelo da bi pali... ko u sunđer da pucam. OK, nauči čovek posle 2 zombija da trči i ne zamajava se ubijanjem ali moglo je to bolje da se napravi - recimo da padnu iz dva-tri precizna hica a da ima manje metaka. Ovako je samo smorno i na osećaj nezadovoljavajuće.
Meni su obicno padali iz 3-4, neki bas koji nece mozda 5. Nemoj mnogo brzo da im saspes sve u glavu, napravi malu pauzu izmedju svakog hica i bice bolje.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2019, 0:59   #207
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Resident Evil 2 (Remake)

Možda je do težine. Ja sam počeo na hardcore ali nešto nisam uživao u tom upijanju metaka i stalnom optrčavanju pa sam krenuo ponovo na normal i sada lakše padaju.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2019, 13:27   #208
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 2 (Remake)

Ne znam koliko je ova tacno informacija pa zato nisam hteo da otvaram novu temu.

https://www.eurogamer.net/articles/2...in-development
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2019, 14:03   #209
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 2 (Remake)

^Mislim da u to niko ne sumnja
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2021, 14:04   #210
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 2 (Remake)

uh, odlicna dvojka! i odlicno optimizovana.

nekako sam propustio da odigram original i sad mi je ovo bas leglo. mislim da cu cak da predjem i sa leonom, posto sam prvo sa claire.
igrao na standard, nisam mogao da se bakcem sa inkovima i backtracking-om, izmorilo bi me i ne bih prelazio drugi put. a kad ih vec ima dvoje...

prethodno odigrao sedmicu, pa keca remake, koji kao klinac nisam uspeo da zavrsim. tada sam zaglavio pred kraj izlaska iz kuce i uvek mislio da je tu bio i kraj igre. eh, koliko sam gresio.

sve tri pomenute igre su top, bas lepo odmeren mix slagalica, horora, akcije... uzivanje za iz kauca (malo je samo teze sa gamepadom nisaniti zombije u glavu, al ajde).

trebalo bi i cetvorku da ce da doteraju, pa i to da se predje. znam da port nije nesto bio kako treba skroz. ni to mi se nije dalo duze od prvih 2 sata da odigram.

mozda se neko seti i silent hill da obradi. i tu imam "rupa".

Poslednja ispravka: polarnimeda (11.6.2021 u 14:18)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
2CRAZY (11.6.2021), =FI=Ghost (14.6.2021)
Stara 12.6.2021, 9:07   #211
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 2 (Remake)

Ne znam da li će i Code Veronika doći na red. Bilo bi idealno.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2021, 10:34   #212
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 2 (Remake)

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
Ne znam da li će i Code Veronika doći na red. Bilo bi idealno.
ne znam, ali svaka im cast kako odradjuju posao. ostali su verni dobitnoj formuli i unapredili je. ni najmanjeg baga, sve klizi na mojoj staroj konfi...

taman malo i da se odmori od open world igara. cast vrhunskim izuzecima, umeju tesko da smaraju.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2024, 1:49   #213
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 2 (Remake)

Igrao sam ovo dve večeri zaredom po nekoliko sati, dobra igra - ali džaba. Posle Dead Space-a i remake-a istog RE2 mi dođe svega dobra igra, ništa izuzetno. Videćemo kako će RE4 remake da se pokaže kad budem i njega zaigrao (original sam počinjao više puta i nikad nisam izgurao do kraja iz ovog ili onog razloga) ali mislim da je sa DS ovaj podžanr action-survival-horora dostigao vrhunac i to je to.

Da ne pričam da su vanila zombiji više izvor frustracije i nervoze u toku igranja negoli horora i užasa. Bolje da mi igra daje manje municije ali da mogu da headshotujem jednim metkom prašinare nego da moram da im spucam nekad 2 a nekad 5-6 metkova u glavu, besmislica.
Tyrant je odlično izveden i lickeri su zanimljivi za zaobilaženje, ne sme da se trči bezglavo. Kerovi su isto brutalno brzi i zanimljivi donekle za borbu jer apsolutno moraš da ih se rešiš brzo inače si gotov... Ali neprijatelja kojih ima najviše su mi ubedljivo najgore implementirani, jbg.

Ima li poente igrati sa Claire? Prvi prelaz sam sad sa Leonom... Da li je iskustvo dovoljno drugačije i zanimljivo da bih igrao Claire story?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2024, 9:42   #214
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 900
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 2 (Remake)

Није поента да зомбије уопште убијаш, него да их рокнеш у ноге-колена и заобиђеш...

Искуство није довољно другачије, али тек оба преласка чине "пређену игру".
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2024, 11:58   #215
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 2 (Remake)

To i radim i to me frustrira, jednostavno nije zabavna mehanika, posebno za nekog kao što sam ja ko voli da istražuje nivoe, backtrackuje, ne ostavi ništa netaknuto...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2024, 13:54   #216
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 2 (Remake)

pa ti ih pobi sve pa istrazuj.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2024, 16:25   #217
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Resident Evil 2 (Remake)

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Igrao sam ovo dve večeri zaredom po nekoliko sati, dobra igra - ali džaba. Posle Dead Space-a i remake-a istog RE2 mi dođe svega dobra igra, ništa izuzetno. Videćemo kako će RE4 remake da se pokaže kad budem i njega zaigrao (original sam počinjao više puta i nikad nisam izgurao do kraja iz ovog ili onog razloga) ali mislim da je sa DS ovaj podžanr action-survival-horora dostigao vrhunac i to je to.

Da ne pričam da su vanila zombiji više izvor frustracije i nervoze u toku igranja negoli horora i užasa. Bolje da mi igra daje manje municije ali da mogu da headshotujem jednim metkom prašinare nego da moram da im spucam nekad 2 a nekad 5-6 metkova u glavu, besmislica.
Tyrant je odlično izveden i lickeri su zanimljivi za zaobilaženje, ne sme da se trči bezglavo. Kerovi su isto brutalno brzi i zanimljivi donekle za borbu jer apsolutno moraš da ih se rešiš brzo inače si gotov... Ali neprijatelja kojih ima najviše su mi ubedljivo najgore implementirani, jbg.

Ima li poente igrati sa Claire? Prvi prelaz sam sad sa Leonom... Da li je iskustvo dovoljno drugačije i zanimljivo da bih igrao Claire story?
Resident evil 4 remake je iskreno meni na nivou Dead space 1 remake.Ne sto se tice slicnosti u igrama i nacinu igranja,nego samom kvalitetu igre...Zaigraj pa ces videti i sam.Igra je fantasticna.Samo joj daj vreme i sansu.Ne ocekuj sve odmah i momentalno.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2024, 18:45   #218
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 2 (Remake)

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ima li poente igrati sa Claire? Prvi prelaz sam sad sa Leonom... Da li je iskustvo dovoljno drugačije i zanimljivo da bih igrao Claire story?
Ne samo da ima poente (jer se cela priča doživljava iz druge perspektive i prolazi se kroz pojedine drugačije lokacije u odnosu na prvi run), već se drugim prolaskom otvara finalno poglavlje i pravi kraj igre (koji nije dostupan drugačije).

Nakon toga je zamišljeno da se odigra cela stvar još jednom, samo da se započne sa drugim likom negoli u prvom prelasku, tek tada (nakon četiri prelaska sa pojedinačnim likom) se vodi da je igra u potpunosti "pretresena" i odigrana u potpunosti (jer ima nekih razlika, manje ili više suptilnih u svim tim varijantama).
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2024, 22:53   #219
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 2 (Remake)

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Igrao sam ovo dve večeri zaredom po nekoliko sati, dobra igra - ali džaba. Posle Dead Space-a i remake-a istog RE2 mi dođe svega dobra igra, ništa izuzetno.
Kad počneš sa ovakvim stavom onda drugi prelaz definitivno nije za tebe.

Ja trenutno na PS5 igram Code Veronica i to za PS2,treba tu mehaniku da vidiš.

Poslednja ispravka: pacsle (24.1.2024 u 10:57)
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2024, 17:13   #220
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 2 (Remake)

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Resident evil 4 remake je iskreno meni na nivou Dead space 1 remake.Ne sto se tice slicnosti u igrama i nacinu igranja,nego samom kvalitetu igre...Zaigraj pa ces videti i sam.Igra je fantasticna.Samo joj daj vreme i sansu.Ne ocekuj sve odmah i momentalno.
Već sam igrao original i znam šta da očekujem. Inače nisam ti ja od te odmah&momentalno sorte prijatelju.

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Ne samo da ima poente (jer se cela priča doživljava iz druge perspektive i prolazi se kroz pojedine drugačije lokacije u odnosu na prvi run), već se drugim prolaskom otvara finalno poglavlje i pravi kraj igre (koji nije dostupan drugačije).

Nakon toga je zamišljeno da se odigra cela stvar još jednom, samo da se započne sa drugim likom negoli u prvom prelasku, tek tada (nakon četiri prelaska sa pojedinačnim likom) se vodi da je igra u potpunosti "pretresena" i odigrana u potpunosti (jer ima nekih razlika, manje ili više suptilnih u svim tim varijantama).
Krenuo sam 2nd run sad sa Claire, nije loše odrađeno ali moram da priznam da sam očekivao malo logičniji razvoj situacije - tipa da itemi budu na istim mestima ili da postoji nekakav vid persistence-a između dva playthrougha itd. Ovako me baš izbacuje iz koloseka sa nekim čudnim odlukama, ispremeštanim itemima koje je Leon već možda pokupio ili ne itd.

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
Kad počneš sa ovakvim stavom onda drugi prelaz definitivno nije za tebe.

Ja trenutno na PS5 igram Code Veronica i to za PS2,treba tu mehaniku da vidiš.
Ako prijatelju samo se ti zabavljaj, ja sam skoro igrao malo Silent Hill na PSX što će reći da sam još više hardkor od tebe, zar ne??? *dab*
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konačno igrivi WhenDarknessFalls Konzole 50 21.3.2014 0:07
Resident Evil 5 WhenDarknessFalls Akcione igre 439 8.5.2013 10:21
Resident Evil: Operation Raccoon City gorgilije Akcione igre 114 31.5.2012 23:35
Resident Evil 5 Coop play U Jogurtu Nema Kostiju Konzole 5 28.5.2009 2:10
Kad će više Resident Evil? mladjex Akcione igre 60 7.5.2007 13:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com