Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.10.2013, 20:42   #221
nexexcalibur
Deo inventara foruma

Član od: 23.2.2009.
Zahvalnice: 1.579
Zahvaljeno 3.620 puta na 1.741 poruka
Određen forumom Re: Breaking Bad

Oplako sam
nexexcalibur je offline  
Stara 3.10.2013, 21:42   #222
Pipboy
Starosedelac

Član od: 19.8.2007.
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 492 puta na 278 poruka

http://4.bp.blogspot.com/-nYT1fhRCAa...Campbell-2.jpg
Pipboy je offline  
Stara 3.10.2013, 21:42   #223
sloba89
Član

Član od: 20.1.2010.
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 215 puta na 125 poruka

Ovo bi bila jaka fora da je bio ovakav kraj poslednje epizode .

Spoiler za gif animacija:

Poslednja ispravka: sloba89 (3.10.2013 u 21:50)
sloba89 je offline  
Stara 3.10.2013, 22:36   #224
Kidja
Deo inventara foruma

Član od: 27.3.2011.
Zahvalnice: 732
Zahvaljeno 621 puta na 433 poruka

Imas i na eztv tu ja skidam sve serije.
Kidja je offline  
Stara 5.10.2013, 2:36   #225
Rainman
Starosedelac

Član od: 5.1.2006.
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.309 puta na 918 poruka

Attention, wall of text ahead:

Mislim da nista od ovog sto cu reci nije spoiler - svi koji su odgledali do kraja ce me razumeti - a oni koji nisu mislim da nece moci da zakljuce nista pametno jer cu napisati ovo relativno uopsteno. Dakle:

Odgledah i ja... U dahu... I dalje sam pod utiskom, a zavrsio sam gledanje pre oko 6 sati. U medjuvremenu, otisao do grada, popio par piva, proluftirao glavu iiiiiiii opet pustio poslednjih 10 minuta. I negro y azul naravno. Stvarno je dobra serija.

Inace (iako znam da sam u manjini), kroz svaku scenu u kojoj se nalazio WW u poslednjoj sezoni mrmljao sam sebi u bradu "beep!, mamu ti prevarantsku, lazovsku, izdjanicku, prevrtljivu, sebicnu..." (you get the point). Posle nekih scena (bilo da preti, ubija, ucenjuje, bije), imao sam samo zelju da ga neko vise rokne, i prebrojavao u glavi koliko je puta mogao da izadje napolje iz svega.

Dakle, ne mogu a da ne mrzim lika kao sto je WW, ali respect za poslednjih 60 minuta serije, za njegovo rezonovanje - imao sam utisak da je prvi put skupio **** i odradio onako kako pravi anti-heroj treba i da uradi. Kad je rekao naglas zbog koga je (u sustini) radio sve ovo sto je radio, konacno je bio iskren. Konacno! Po meni odavno prekasno, ali ajd. Jbg, smatram da nema opravdanja, ne voli se tako porodica.

Neko gore je pitao ko su nam omiljeni likovi.

Najbolji utisak u celoj seriji mi je ostavio Dzesi. On je bio ono sto jeste - emotivan, impulsivan, i slab i jak, odan, i ostao je dosledan do kraja - iako je ceo ovaj svet bio preveliki zalogaj za njega... Nakon njega definitvno Mike - covek je pro, i sta god radio - bio je i ostao - surovi profesionalac. Rekao bih jos nesto, ali me mrzi da otvaram spoilere tagove. Sirovina Henk - klasican primer "dont judge a book by its cover" - po meni najpozitivnije iznenadjenje serije (uz better call Saul-a). I na kraju, Skyler - covece treba imati snage izneti sve to sto se desava oko tebe, a kontrolu nemas.

Najbolje epizode: "Salud", "4 days out" i "Felina".

Sve u svemu, hvala svima koji ste pisali "gledajte Breaking Bad, gledajte Breaking Bad". Aftertaste koji ostavlja je uzasan i deprimirajuci, ali ako tako nesto mogu reziser, scenarsisti i glumci da izazovu kod gledaoca - onda su definitivno napravili odlicnu seriju... A Bryan Cranston je definitinvo pokazao da je glumcina. Ma svi su bili sjajni, ali on je razbio.

Za kraj, sad mi pade napamet mashup: "You're not the boss of me now, you're not the boss of me now, you're not the boss of me now, and you're not so big!... BITCH!"

Poslednja ispravka: Highlander (7.10.2013 u 9:37)
Rainman je offline  
Stara 5.10.2013, 2:45   #226
malo blesav
Veteran

Član od: 23.1.2012.
Zahvalnice: 567
Zahvaljeno 275 puta na 221 poruka

Ja bih rekao da je WW neodlučan lik. U dosta situacija mi se čini da ni sam ne zna šta hoće. Zna se izvući iz teških situacija, ali ne zna kako da uopšte ne upadne u njih. Na trenutke me iritira, ali svakako ne mogu reći da ga mrzim.

btw, moja lista likova
1. Majk
2. Henk
3. Saul
4. Dzesi
malo blesav je offline  
Stara 5.10.2013, 12:59   #227
nexexcalibur
Deo inventara foruma

Član od: 23.2.2009.
Zahvalnice: 1.579
Zahvaljeno 3.620 puta na 1.741 poruka

Spoiler za Jesse na kraju:

HAHAHAHAHAHAHAH
nexexcalibur je offline  
Stara 5.10.2013, 14:21   #228
ColdBoot
Starosedelac

Član od: 21.8.2012.
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 494 puta na 418 poruka

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
---
Inace (iako znam da sam u manjini), kroz svaku scenu u kojoj se nalazio WW u poslednjoj sezoni mrmljao sam sebi u bradu "p!cko, mamu ti prevarantsku, lazovsku, izdjanicku, prevrtljivu, sebicnu..." (you get the point). Posle nekih scena (bilo da preti, ubija, ucenjuje, bije), imao sam samo zelju da ga neko vise rokne, i prebrojavao u glavi koliko je puta mogao da izadje napolje iz svega.
---
Pa tako ti je u životu. Ima puno ljudi koji su kao "uspeli", "ostvarili se" gazeći preko preko tuđih "lešina" i ne mogu da stanu navučeni na positive reinforcement koji im enormna količina para(koje je nemoguće pošteno zaraditi) pruža.
ColdBoot je offline  
Stara 5.10.2013, 14:39   #229
zvjer
Banned

Član od: 12.9.2007.
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka

Rainman je potpuno fascinantan. Skajler mu u top4 lika, WW ne moze da vidi ocima jer je zao, najbolje su mu epizode oko smaraca Dzesija. Verovatno je zaboravio da pomene Holi, ona je takva dusica

Meni je Majk njah i jednodimenzionalan. Covek je napravljen da ga svi vole i "postuju", a ja jednostavno takve karaktere ne gotivim previse. Ali i takav je nebrojano puta kompleksniji od Dzesija koji nije nista vise od jedne veeelike dobrice.
zvjer je offline  
Stara 5.10.2013, 17:14   #230
ColdBoot
Starosedelac

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
---
Meni je Majk njah i jednodimenzionalan. Covek je napravljen da ga svi vole i "postuju", a ja jednostavno takve karaktere ne gotivim previse. Ali i takav je nebrojano puta kompleksniji od Dzesija koji nije nista vise od jedne veeelike dobrice.
Ma 'de kompleksan... deli tu istu crtu sa WW - i on nije znao kolko mu je dosta love a sigurno je imao ko šaše. Umesto da se povukao mnogo pre, uživao u suncu i unučici, to je učinio tek kad mu je DEA sela za vrat. Cash junkie... bljak.
ColdBoot je offline  
Stara 5.10.2013, 19:28   #231
Nicklord
Veteran

Član od: 8.4.2009.
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 217 puta na 129 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nicklord

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Ma 'de kompleksan... deli tu istu crtu sa WW - i on nije znao kolko mu je dosta love a sigurno je imao ko šaše. Umesto da se povukao mnogo pre, uživao u suncu i unučici, to je učinio tek kad mu je DEA sela za vrat. Cash junkie... bljak.
Nije WW radio to zbog love.
Spoiler za zadnju epizodu:
Spoiler za lova:
Nicklord je offline  
Stara 5.10.2013, 19:41   #232
Rainman
Starosedelac

Citat:
Rainman je potpuno fascinantan. Skajler mu u top4 lika, WW ne moze da vidi ocima jer je zao, najbolje su mu epizode oko smaraca Dzesija. Verovatno je zaboravio da pomene Holi, ona je takva dusica

A meni likovi kao ti uopste NISU fascinantni.

Kao sto rece Dzeri Sajnfeld kada gleda opstanak: "Kada gledam epizodu o gazelama, vicem - brze gazelo, pobegni od tog lava. Kada gledam epizodu o lavovima vicem - ajde lave, stigni tu gazelu".

Tako i ti - serviran ti je WW kao glavni lik - i ti automatski prihvatas njega kao nekoga za koga treba da navijas. A on je umobolan, bolestan, zao - jednom recju on je LOS covek. On je najgora vrsta osoba koja postoji: ZAO i GENIJALAN. Ja ne mogu da se divim takvim osobama, meni je smesno sto to uopste moze biti diskusija, a neverovatno sto tako kao ti razmislja vecina.
Rainman je offline  
Stara 5.10.2013, 20:19   #233
ColdBoot
Starosedelac

Citat:
Nicklord kaže: Pregled poruke
Nije WW radio to zbog love.
Spoiler za zadnju epizodu:
Spoiler za lova:
I ti takvom liku veruješ na reč? U S05E08 je već imao kamaru koja se nije mogla prebrojati nego samo meriti na stočnoj vagi.

ColdBoot je offline  
Stara 5.10.2013, 20:27   #234
zvjer
Banned

Kako mozes da mi kazes da nisam fascinantan Rainmanu? Da li si na sekundu pomislio da to boli?

Covece, pricamo o liku iz serije! Ne pricamo o tome kako trebas da vaspitavas dete ili kakvog coveka da izaberes za druga. Jbt, ako hoces da gledas dobre ljude osvrni se malo oko sebe, sigurno ces da spazis jednog! I onda ga posmatraj, uhodi, radi mu sta hoces. Ja WWa ne gotivim zato sto je dobar ili zato sto je pokvaren vec zato sto je ZANIMLJIV. Sto bi rekla Zaza Gabor u malo drugacijem konktestu, nije bitno da li je covek dobar ili los, vazno je da nije dosadan. A WW nije dosadan, dok Dzesi sa svojim njanjavim ponasanjem jeste. Barem meni. I ne samo da mi je dosadan nego kao sto rekoh i jednodimenzionalan. Ok, kul, bas si super covek Dzesi, super je sto volis malu decu... evo ja sam se vec poceo da zevam dok sam to konstatovao. Faking Dzesi...

Nego je l sada moram da davim necim ociglednim i da kazem kako bih u zivotu bez ikakvog razmisljanja izabrao pre Dzesija da odemo na pivo nego hiljadu puta zanimljivijeg Tuca? O bre, legendo!
zvjer je offline  
Stara 5.10.2013, 21:09   #235
Rainman
Starosedelac

Dobro de - fascinantan si i ti

Inace, razumemo se (sad mozemo da vrtimo pricu u krug samo) - fikcija i sve to - al ono, mene kad nesto uvuce - ja i sebe stavljam tamo, razmatram kako bih ja reagovao u nekim situacijama, kome bih verovao, kakve bi bile moje odluke. Zar to ne radimo svi, kad god je u pitanju neki dobar film, serija, igra, knjiga?

I nigde ja nisam rekao da on nije zanimljiv, cak naprotiv, on je najzanimljiviji lik - al jednostavno nisam mogao da "navijam" za njega.
Rainman je offline  
Stara 5.10.2013, 21:18   #236
zvjer
Banned

Rekao si da ti je najbolja epizoda bila ona u kojoj se Volter jedva pojavljuje. Ok, ocigledno je da drugacije dozivljavamo stvari, pa ti sto ti je neko zanimljiviji to manje volis da ga gledas
zvjer je offline  
Stara 5.10.2013, 21:19   #237
Arcibalde
Veteran

Član od: 2.8.2010.
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 74 puta na 60 poruka

OMG mislim ljudi stvarno. WW nije nikakav anti heroj on je bre herojcina ipo! Pa potamanio je najgori sljam na planeti kroz celu seriju ucinio je vise nego kompletan FBI&CIA&DEA. Koliko je samo dilera, narkica, sefova, kingpinova nestalo pod njime. I vama je on los?Svasta. Zasluzio je Nobelovu nagradu za Mir minimum.
Arcibalde je offline  
Stara 5.10.2013, 21:28   #238
ColdBoot
Starosedelac

Citat:
Arcibalde kaže: Pregled poruke
OMG mislim ljudi stvarno. WW nije nikakav anti heroj on je bre herojcina ipo! Pa potamanio je najgori sljam na planeti kroz celu seriju ucinio je vise nego kompletan FBI&CIA&DEA. Koliko je samo dilera, narkica, sefova, kingpinova nestalo pod njime. I vama je on los?Svasta. Zasluzio je Nobelovu nagradu za Mir minimum.
Sad kad se prekalio, da oće nešto da dođe u Srbiju(sad su strani stručnjaci IN) da nas ratosilja od ovih naših... koliko su okoreli, e, to bi bilo za Nobelovu.
ColdBoot je offline  
Stara 5.10.2013, 21:33   #239
Rainman
Starosedelac

Citat:
Rekao si da ti je najbolja epizoda bila ona u kojoj se Volter jedva pojavljuje. Ok, ocigledno je da drugacije dozivljavamo stvari, pa ti sto ti je neko zanimljiviji to manje volis da ga gledas
Pa on jeste zanimljiv, ali meni su drazi dosadni i dobri ljudi, nego zanimljivi i ludi. Ludih imam na poslu kolko oces (mada ni Gus, ni Jesse, ni Mike MENI nisu dosadni - a "Salud" je vrhunska epizoda, meni najnapetija, pored poslednje).
Rainman je offline  
Stara 5.10.2013, 21:35   #240
Kidja
Deo inventara foruma

Član od: 27.3.2011.
Zahvalnice: 732
Zahvaljeno 621 puta na 433 poruka

Ako vam je Majk najbolji u celoj seriji onda stvarno...
Kidja je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Red Alert 3 shimec Strateške igre 1590 11.4.2012 23:10
Podešavanje širine Blogger templatea (tutorijal) zk_0709 Web dizajn 0 27.5.2008 16:14

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:27.