Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.1.2008, 21:12   #1
dovla25
Novi član
 
Član od: 24.1.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 18
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Arrow Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

Neznam dali je ovo pitanje bilo ali ajde da ga postavim?

Imam komp i dobio sam lcd -tv povezao sam ga sa racunarom preko scarda ali slika nije to sto sam ocekivao i sve ima na ekranu ali kada pustim film on se ne pojavljuje ide ton ali nema slike samo crno i mnogo je mutna i nemoze da se procita sta pise ali pouzdano znam da tv-moze da bude kao monitor pa posto izlaz ima za to a i video samkod druga on je povezao isti takav sa laptopom ali problem je sto je otisao u izrael pa nemogu da ga pitam!!!

Pitanje glasi: dali mogu da povezemkomp i tv u isto vreme ali da oba idu preko onog cuda (nemogu da se setim kako se zove)gde se utakne monitor nekakav razvodnik za takve stvari.

Na tv-u nazad se zove RGB(pc) tv je LG.

Unapred hvala!!!
dovla25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2008, 22:59   #2
TypeR
Član
 
Član od: 19.11.2007.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 307
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 56 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje compa sa lcd tv-om

da li ti tv podrzava HD? ako podrzava onda ga spoji preko HDMI. preko njega je slika fantasticna...
nisi napisao koju graicku imas ali predpostavimo da imas DVI izlaz i za to ti treba kabal:
muski DVI - muski HDMI koji izgleda ovako:




ali 1m ovog kabla je oko 5-7 eur (nisam siguran koliko je u bg ali ja sam placao oko 5 eur) ali mislim da vrijedi svakog centa...
kad ga spojis odmah ga pc prepozna i radi super. imas jos nekoliko podesavanja vezano za hd, rezoluciju i sl... ali sve zavisi koju graficku imas.
kad sve to postavis javi se pa da ti pomognem oko podesavanja.

pozdrav
TypeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2008, 16:53   #3
dovla25
Novi član
 
Član od: 24.1.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 18
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje compa sa lcd tv-om

imam graficku "GeForce 7300GT'' ima i DVI-I Connector i obican konektor za analogni monitor e neznam dali mogu u isto vreme da koristim i tv i monitor na kompu bez da moram jedno da iskljucim a drugo da ukljucim (a da budu na tom za monitore )posto se taj tv moze koristiti kao monitor.

I trebalo bi mi oko 6-7metara tog kabla!!!
dovla25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2008, 20:05   #4
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje compa sa lcd tv-om

Jel si scart ulaz vezao preko VGA ili s-video izlaza sa agrafickom?

koje ti ulaze ima tv sem skarta???
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2008, 1:39   #5
TypeR
Član
 
Član od: 19.11.2007.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 307
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 56 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje compa sa lcd tv-om

analogni izlaz koristis za monitor a preko dvi spojis lcd. otidji u kanibal (mislim da se tako zove firma. na novom bg) i neka ti naprave kabal od 6-7m. (1m je oko 5 eur) sliku kabla sam ti postavio na proslom postu i kabal je muski DVI - muski HDMI.
kad to kupis samo ga spoji sa kompjuterom. otidji na control panel>display>properties>setings i klikni na sliku monitora 2 i onda oznaci dole ispod EXTEND MY WINDOWS DESKTOP ONTO THIS MONITOR. za rezoluciju stavi (posto je LCD TV 16:9) 1280x768. to ti je sve sto trebas da uradis i da te napomenem da nikako ne spajas lcd tv preko s-video ili scart kabla. hdmi jeste skuplji ali je slika perfektna, vrijedi svake pare! vjeruj mi jer sam sve to probao!

pozdrav i javi se da cujem sta si napravio

jbg zaboravio sam te pitati koji je model LG tv? da li uopste imas hdmi ulaze?
TypeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2008, 11:20   #6
volvox
Član
 
Član od: 16.6.2007.
Lokacija: PGCG
Poruke: 83
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Povezivanje compa sa lcd tv-om

Ja sam takodje nezadovoljan slikom na, sa kompjuterom povezanim, LCD-u (samsung, nije hd nije ni widescreen, 51, ja mislim).
Na grafickoj imam: analogni ulaz(tu je monitor), okruglasti i DVI. Ja sam ih povezao ovako: iz graficke(okruglog) imam neki kratki produzetak i na njegovom drugom kraju je chich, onda iz toga, kablom chinch-chinch u tv ulaz 'AV-IN (video)'.
Na TV-u ima ulaz PC-IN sa rupicama, a na grafickoj DVI+ eksterni dodatak na cijem je drugom kraju isti kao na TV-u (zenski). prema tome, meni bi trebalo kablo sa dva muska analogna kraja.

Pitanje: postoji li takvo kablo fabricki, duzine 3-4 metra i da li je slika na TV-u sa takvim povezivanjem bolja od mog AV povezivanja (koje vraga ne valja)?
Hvala
volvox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2008, 12:56   #7
FilipZivkovic
Novi član
 
Član od: 1.2.2008.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje compa sa lcd tv-om


Evo sheme za povezivanje kompa sa cime god
FilipZivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2009, 21:52   #8
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje compa sa lcd tv-om

E ovako, povezao sam lcd tv samsung (5 serija) preko hdmi-hdmi kabla na hdmi-dvi adapter koji sam priključio na na dvi izlaz grafičke, slika je fantastična, problem je zvuk koga uopšte nema!! Svašta sam pokušavao ali nisam uspeo da uključim zvuk. Zna li neko kako da rešim problem?
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2009, 22:33   #9
*SNP*
Član
 
Član od: 19.3.2009.
Lokacija: Skopje Makedonija
Poruke: 35
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku *SNP* Slanje poruke preko Skypea korisniku *SNP*
Određen forumom Re: Povezivanje compa sa lcd tv-om

Za ono prethodno pitanje: zasto se slika ne pojavljuje, a zvuk ide u pozadini? Ja sam imao taj problem i to je bilo zbog to sto nisam dobro namestio [clone,....] settings na graficku karticu. To se uglavno desava kad se radi za GeForce. Odgovor na drugo pitanje t.e zbog zvuka, zasto zvuk ne radi mislim da je i to takodje softverski problem. Idi na control panel > sound and audio devices > u tabu volumen > device volumen > advance > options > properties i sve ih stikliraj (vidi da ti neko slucajno nije stavljeno na mute ili utisano do daske).
*SNP* je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 11:41   #10
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje compa sa lcd tv-om

Citat:
*SNP* kaže: Pregled poruke
Za ono prethodno pitanje: zasto se slika ne pojavljuje, a zvuk ide u pozadini? Ja sam imao taj problem i to je bilo zbog to sto nisam dobro namestio [clone,....] settings na graficku karticu. To se uglavno desava kad se radi za GeForce. Odgovor na drugo pitanje t.e zbog zvuka, zasto zvuk ne radi mislim da je i to takodje softverski problem. Idi na control panel > sound and audio devices > u tabu volumen > device volumen > advance > options > properties i sve ih stikliraj (vidi da ti neko slucajno nije stavljeno na mute ili utisano do daske).
Hvala, probacu veceras.
Malo sam guglao forume i koliko sa shvatio povezivanjem dvi-hdmi signala dobija se samo slika ne i zvuk. Navodno, dvi ne isporucuje zvuk. Interesuje me da li je neko ovde povezao na taj način komp sa lcd tv-om i ima sliku i zvuk???

Poslednja ispravka: vetar. (22.4.2009 u 13:59)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2009, 19:55   #11
vlado_ns
Član
 
Član od: 12.10.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 262
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 49 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje compa sa lcd tv-om

Ja moram da se požalim na problem sa povezivanjem, i to dosta čudan...

Imam Toshiba Regza 32XV550PG tv (full hd) i Asus EAH2600pro grafičku karticu (sa svežim drajverima).

Kada ih povežem rgb kablom dobijam najviše 1360x768 (pc wxga) rezoluciju - na 1920x1080 je slika deformisana i zelenkasta, bez obzira na refresh rate (50, 59, 60)...
Kada se pali komp mogu da uđem u BIOS, ali kada pokušam da pokrenem sistem sa cd-a ili Hiren's boot cd npr. ekran se pali i gasi, crn je i piše pc vga.

Kada ih povežem preko DVI - HDMI kabla dobijem full hd rezoluciju i odličnu sliku, međutim nemam signal na tv sve dok se ne digne sistem (probano na stabilnim xp i win7), dakle ne mogu ni u BIOS da uđem, nego direktno u sistem.

Drugi problem je to što mi se izgubi signal sa kompa (koji nikad ne gasim) kad ugasim tv ili samo prebacim na neki kanal (tv ili scart...) - dakle, kada gledam televiziju pa se vratim na hdmi ulaz (da vidim desktop) dobijem samo plavi ekran, bez signala sa kompa koji uredno radi.

Ako neko ima ideju neka kaže...
vlado_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2009, 19:19   #12
naxen
Novi član
 
Član od: 16.6.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

Ovako stoji stvar:
imam NVIDIA GeForce 8800 GT
samsungov LCDTV
i samsungov dvd plejer sa saraundom 5.1

Resio sa da tv i komp povezem HDMI kablom ali posto HDMI prenosi i zvuk i sliku
mene zanima da li je moguce da zvucnike od dvd plejera prikacim na komp normalno na neku zvucnu kartku da mi nebi zvuk nekog hd filma sa kompa isao na zvucnike sa tv nego na saraund
naxen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2009, 21:55   #13
Marko Belsak
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje compa sa lcd tv-om

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Malo sam guglao forume i koliko sa shvatio povezivanjem dvi-hdmi signala dobija se samo slika ne i zvuk. Navodno, dvi ne isporucuje zvuk. Interesuje me da li je neko ovde povezao na taj način komp sa lcd tv-om i ima sliku i zvuk???
Ja sam pokusao. Isto tako nisam mogao da dobijem zvuk preko DVI/HDMI kabla. Iako teoretski moja graficka kartica to moze. Ali dzaba sva podesavanja i svi drajveri kad to nisam uspeo u praksi.

Na kraju sam zvuk na televizor doveo preko obicnog audio kabla (stereo crveni i beli). Kasnije sam video da je mozda problem bio do samog TVa. Naime, moj LCD Samsung ima dva HDMI ulaza, od koji je samo jedan (po uputstvu HDMI 2) predvidjen za povezivanje sa racunarom. A odmah pored tog HDMI ulaza postoji i audio ulaz (crveni i beli, vodi se kao audio ulaz za taj HDMI 2). Mozda taj TV nije ni predvidjen da preko HDMI kabla dobija zvuk od kompjutera.
Marko Belsak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2009, 0:35   #14
TrickyTrix
Novi član
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

Dobro bre ljudi za šta vam služi mozak. HDMI-HDMI kabl bi preneo i sliku i zvuk, ali DVI-HDMI kabl ne moze da prenese zvuk kada DVI konektor nije namenjen prenosu zvuka zaboga.
TrickyTrix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku TrickyTrix na korisnoj poruci:
deejaymarko (4.6.2013)
Stara 17.6.2009, 8:24   #15
Marko Belsak
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

Citat:
TrickyTrix kaže: Pregled poruke
Dobro bre ljudi za šta vam služi mozak. HDMI-HDMI kabl bi preneo i sliku i zvuk, ali DVI-HDMI kabl ne moze da prenese zvuk kada DVI konektor nije namenjen prenosu zvuka zaboga.
Nije bas tako. Moderne graficke karte imaju u sebi i neke audio procesore/komponente. A neki raniji modeli su se interno povezivali sa audio kartom/cipom u samom kompjuteru. Sve iz razloga da prenesu i zvuk preko DVI/HDMI izlaza (ili HDMI ako ga imaju). Sam DVI interfejs ima odredjene konektore koje graficke kartice (i kompjuter) mogu da koriste da bi preko DVI-HDMI veze preneli i zvuk do TVa.
Marko Belsak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko Belsak na korisnoj poruci:
oluja (17.6.2009)
Stara 31.7.2009, 11:47   #16
MirosIav
Novi član
 
Član od: 31.7.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje compa sa lcd tv-om

Uzeo sam pre mesec dana 32XV550 i koristim ga kao monitor i preko VGA i preko HDMI kabla. Graficka kartica mi je Ati Radeon 9600. Uglavnom nemam problema ...
Citat:
vlado_ns kaže: Pregled poruke
Ja moram da se požalim na problem sa povezivanjem, i to dosta čudan...

Imam Toshiba Regza 32XV550PG tv (full hd) i Asus EAH2600pro grafičku karticu (sa svežim drajverima).

Kada ih povežem rgb kablom dobijam najviše 1360x768 (pc wxga) rezoluciju - na 1920x1080 je slika deformisana i zelenkasta, bez obzira na refresh rate (50, 59, 60)...
To je normalno, jer TV podrzava najvise 1360x768 preko VGA. Za vise je potreban HDMI kabl.
Citat:
vlado_ns kaže: Pregled poruke
Kada se pali komp mogu da uđem u BIOS, ali kada pokušam da pokrenem sistem sa cd-a ili Hiren's boot cd npr. ekran se pali i gasi, crn je i piše pc vga.

Kada ih povežem preko DVI - HDMI kabla dobijem full hd rezoluciju i odličnu sliku, međutim nemam signal na tv sve dok se ne digne sistem (probano na stabilnim xp i win7), dakle ne mogu ni u BIOS da uđem, nego direktno u sistem.
Ovo je do Ati Radeon HD graficke. Imas srece, jer mnogi sa njima ne mogu da dobiju nikakav signal na svom LCD-u preko HDMI. Stavi na Google "Radeon HDMI no signal", pa ces videti. Jedino resenje je prelaz na nVidiu.
Citat:
vlado_ns kaže: Pregled poruke
Drugi problem je to što mi se izgubi signal sa kompa (koji nikad ne gasim) kad ugasim tv ili samo prebacim na neki kanal (tv ili scart...) - dakle, kada gledam televiziju pa se vratim na hdmi ulaz (da vidim desktop) dobijem samo plavi ekran, bez signala sa kompa koji uredno radi.

Ako neko ima ideju neka kaže...
Ovo se i kod mene dogadja, ali se lako zaobilazi. U Power Options napravi profil kojim se monitor gasi posle minut i svaki put kad prebacujes na TV ukljuci taj profil. Kad se vratis na PC probudis graficku misem i dobijes signal.
MirosIav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2009, 0:33   #17
Borislav Vuckovic
Član
 
Član od: 6.1.2007.
Poruke: 298
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 60 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

Povezao sam kompjuter sa TV (DVI -> RBG i posebno zvuk). Sve to lepo radi, kvalitet slike i zvuk su OK.

E sad, na TV-u ne vidim kompetnu sliku koju imam na monitoru vec oko 90%. Slika na TV kako da je zumirana, pa se sa svake stranice ekrana ne vidi po nekoliko santimetara.
TV je LG32 (1360 x 768) a monitor LG (1680 x 1050). Kada smanjim rezoluciju na monitoru na 1024 x 768 onda dobijem i na monitoru in TV sliku iste velicine.

Glupo mi je da na monitoru drzim manju rezoluciju od njegove predvidjene (1680x1050) da bih imao i na TV celu sliku.

Gde gresim u podesavanjima?
Borislav Vuckovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2009, 13:40   #18
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

TV ima vise opcija kako prikaziju sliku (znas ono... razvuci preko celog, odnos 4:3 i tako dalje...).

Moras da ubodes kombinaciju. Kod mene je to na primer direct scan, plus u podesavanjima graficke kod drajvera ima ono da podesavas sliku dokle ide.
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2009, 16:43   #19
Borislav Vuckovic
Član
 
Član od: 6.1.2007.
Poruke: 298
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 60 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
TV ima vise opcija kako prikaziju sliku (znas ono... razvuci preko celog, odnos 4:3 i tako dalje...).

Moras da ubodes kombinaciju. Kod mene je to na primer direct scan, plus u podesavanjima graficke kod drajvera ima ono da podesavas sliku dokle ide.
Kad gledam TV sa kavlovske (antene) ili flim sa DVD plejera onda imam 8 opcija za podesavanja (16:9, Just Scan, Original, Full Wide, 4:3, 14:9, Zoom, Cinema Zoom 1), ali kad preuzmem signal sa kompjutera onda mogu da koristim samo 16:9 i 4:3, ostale su iskljucene. U 16:9 razvuce sliku preko celog ekrana ali fali kao sto sam ranije rekao oko 10% slike. Isto toliko fali i kad prebacim u 4:3.

Pogledacu jos jednom podesavanja u nvidia control panel-u, mada sam cini mi se sve isprobao.
Borislav Vuckovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2009, 4:24   #20
UniqueS
Član
 
Član od: 8.11.2006.
Poruke: 261
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 20 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje kompjutera sa LCD/Plazma TV-om

Cisto informativni post. Ukoliko vam treba DVI-HDMI kabel, i ukoliko ste iz NS i okoline, u mogucnosti ste da uzmete taj kabel duzine 10m za svega 1500 din, ja kupio i prezadovoljan. Samo cimnite na pm za ime firme.
UniqueS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
plazma tv, povezivanje pc i lcd tv

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Telefoniranje sa kompjutera Pucko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 22 9.1.2013 11:50
Povezivanje kamere sa kompjuterom atlantis21 Foto i audio/video 1 31.10.2012 10:05
Povezivanje TV-a sa računarom DobroslaV Foto i audio/video 0 14.2.2011 22:01
Konfiguracija za povezivanje sa LCD monitorom? (HTPC) Palitreks Šta da kupim? 2 1.2.2011 22:45
Povezivanje sa kompjuterom preko IC-a shobra Aparati i oprema 3 24.4.2006 0:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com