Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.5.2020, 0:06   #101
MasterChief2
Veteran

Član od: 20.9.2013.
Zahvalnice: 457
Zahvaljeno 114 puta na 98 poruka
Određen forumom Re: Xbox

Bas sam sada dosao da ovo objavim. Evo i video od MVG-a na tu temu:
https://www.youtube.com/watch?v=5DVKwTtJtS8

Ne znam da li znas, ali MVG obozava Xbox Classic, i to mu je omiljena konzola. U ono vreme on je radio na vecini emulatora za stare konzole koje danas koristimo na Xbox-u..
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2020, 1:52   #102
doctor
Deo inventara foruma

Član od: 14.3.2008.
Zahvalnice: 3.733
Zahvaljeno 2.790 puta na 1.953 poruka

Pratim ga redovno, dobar mu je content i često spominje da je on portovao te emulatore i neke homebrew source portove igara - svaka mu čast.

Ovo je dream come true, 2005. sam imao neki bedni dial-up i Athlon na 900 MHz i MP se još igrao samo po igraonicama, nisam ni znao da postoji tamo neka Xbox konzola koji ima Halo 2 i fantastičan online servis - i stvarno je bilo revolucionarno. Bilo bi mnogo fino kad bi servis ponovo proradio čisto da mogu da "nadoknadim" propušteno jer sam veliki nostalgičar čak i što se tiče stvari koje lično nisam doživeo, prosto umem da se transportujem kroz vreme.

Mislim da mi je Xbox zato i zanimljiv, PS2 sam igrao, PS1 već imam kao kolekcionarski primerak i igram na emulatoru ali Xbox mi je bio čudna zverka u to vreme i sad tek vidim koliko su zapravo u toj generaciji što se hardvera i ideja tiče pogurali konzole napred. Da je imao 128 MB RAM-a to bi tek bilo sjajno.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2020, 13:29   #103
MasterChief2
Veteran

Član od: 20.9.2013.
Zahvalnice: 457
Zahvaljeno 114 puta na 98 poruka

A sta ja tek da kazem? Kada su deca igrala Xbox i PS2 ja sam igrao Segu Master System i na to se jos lozio.. Uzivao u Soniku, a ljudi u to vreme igrali Halo.. I ja se nadam da ce ovo proraditi i da ce se barem uvece moci nakupiti jedno stotinjak igraca za Slayer u Halo-u. Na XLink Kai-u bude oko 17:00 dosta igraca, ali nije opet to to. Halo 2 i jeste bio revolucionaran po tom sto je doneo onlajn komponentu kakvu vidjamo u danasnjim igrama.

Sto se tice samog Xbox-a, cini mi se da je to jedina konzola na kojoj je Homebrew zajednica i dan danas aktivna i stalno se pojavljuje nesto novo, pogtovo na OGXbox.com. Sa druge strane Xbox 360 je manje vise vec umro, PS3 je jos uvek aktuelan samo zato sto Sony svaka 3 meseca izbaci novi apdejt pa se pojavio i novi Jailbreak, kod PS2 je isti slucaj kao i sa 360, tako da je jedino Xbox Classic danas itekako aktuelana i cena mu iz dana u dan skace. 128MB RAM Upgrade, HDMI mod, CPU Upgrade, modovana kucista, HDD upgrade, TSOP i dosta toga. Ja sam inace pokusao pre neki dan da dodam jos 64MB RAM-a, ali nije se zavrsilo bajno, treba zivaca i treba jako kvalitetna pasta, bez toga je nemoguce misija. Taj 128MB RAM mod je itekako koristan jer postoje emulatori koji znaju da iskoriste dodatni RAM, port prvog Half Life-a zahteva 128MB, a i postoji gomila 720p pecovanih igrica koje ne mogu da rade sa 64MB.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MasterChief2 na korisnoj poruci:
doctor (24.5.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
E3 show nexexcalibur O igrama uopšte 1426 1.4.2020 21:32
xbox i compjuter lucanac Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 15.1.2010 20:26
XBOX 360 Update n1n3 Konzole 13 2.6.2009 17:57
UPS i XBOX Phat Konzole 3 8.2.2009 17:03

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:55.