Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.7.2015, 10:46   #1
Dejan Simic
Član

Član od: 25.10.2009.
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 37 puta na 34 poruka
Određen forumom Problem sa dva hdd i dva sistema

Kako da resim problem butovanja dva sistema koji su na razlicitim hdd?Na jednom hdd je win7 a na drugome win8?Problem nastaje kada su oba hdd prikacena na maticnoj,a inace su sata hdd,tako da nema potrebe za master-slave kombinacijama.Takodje sam stavljao i prioritet i jednog i drugog hdd u biosu,i opet dolazi do konflikta.Cak je jedno vreme non-stop izbacivao chk disk pri boot-u i onda mi npr. win 7 skenira diskove od win8,pa napravi haos.Moze li se nekako uraditi,da kad izaberem boot jednog od ova dva hdd,da se pri ucitanom sistemu u my computer(bilo kog wina),ne vide hdd od ovog drugog,nego samo njegov hdd i njegove particije(brisanje slova u disk manage,sakrivanje itd,ne dolazi u obzir,jer su onda jos prisutne particije samo bez oznake,znaci totalna separacija dva hdd)?Da napomenem,svojevremeno sam imao kombinaciju windows7-windows xp,na dva hdd i nije se desavalo da se bilo koji sistem ne podigne.Jedan je uvek bio u biosu prioritet a drugi sam dizao na f12 odabirom ovog drugog hdd.Zasto sad nece tako,da li su mozda win7 i win8,slicni sistemi pa onda dolazi do konflikta,jer onda sistem "smatra",da se nesto desilo,posto na drugom hdd ima jos jedan sistem pa ga proverava,i onda utvrdi da je corrupted ili sta vec....
Dejan Simic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2015, 11:16   #2
analayzer
Starosedelac

Član od: 2.6.2008.
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 306 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Problem sa dva hdd i dva sistema

Ja sam držao i po 4 sistema (7,8,dva Linux) na različitim diskovima ali nikada nisam imao takvih problema. Tajna je u sledećem. Izabereš jedan HDD koji će ti biti glavni u BIOSU za bootovanje. Na tom disku napraviš malu particiju od jedno 200MB na početku samog HDD-ea, i postaviš da bude primarna sistemska i aktivna što je važno. Particije koje držiš operativne sisteme postaviš da budu primarne i nazoveš ih po operativnom sistemu kojeg na njima instaliraš, a za podatke postaviš da budu logičke. Sve to radim sa Acronis Disk Managerom koga butujem sada sa fleške ili CD-ea.
Ubaciš disk sa Sedmicom butuješ u meniju izabereš particiju sa imenom Sedam instaliraš..
Ubaciš disk sa Osmicom butuješ izabereš particiju sa imenom Osam instaliraš... I više nećeš imati problema..
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2015, 11:38   #3
Dejan Simic
Član

Znaci mora reinstal oba sistema kako sam te shvatio?Evo sad sam opet probao nesto menjao mesta sata kablovima,vracao bios na default(znam da je bezveze al aj da probam),i opet nista.Znaci problem pravi win7 na drugom hdd.Primarni hdd na kome je win 8 krene sa boot,dodje do boot screen ikone,vrti se onaj indikator za ucitavanje,i iskoci blue screen ,jako brzo al znam da je obavestenje da sistem nije moguce podici.Nakon restarta pocinje Diagnosing your PC,Repairing disk errors,i tako moze ceo dan.A cim raskacim drugi hdd(na kome je win7),ucita se normalno.A kad ponovo prikacim hdd,sa win7,pocinje Check Disk,a posle toga se 7-ica normalno ucita.
Stara 21.7.2015, 17:32   #4
Dejan Simic
Član

Ovo je strasno reinstalirao sam win 8 i opet me .rka ne dozvoljava mi pristup sistemu kad prikacim drugi hdd na kom je win 7 ko koga ovde
Stara 22.7.2015, 11:10   #5
analayzer
Starosedelac

Član od: 2.6.2008.
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 306 puta na 289 poruka

Tako je kada nisi uradio ono što sam ti rekao. I uvek će da te **rka ako radiš po svome. Zato što imaš aktivne particije na oba diska i one te ebu. Uradi onako kako sam rekao. Inače ne mora se sve raditi od nule ako ti treba samo loader za drugi OS to se može uraditi sa EeasyBCD 2.2. Ali i za to treba znanje ako nikada nisi radio.........
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku analayzer na korisnoj poruci:
Dejan Simic (22.7.2015)
Stara 22.7.2015, 14:14   #6
Dejan Simic
Član

Citat:
analayzer kaže: Pregled poruke
Tako je kada nisi uradio ono što sam ti rekao.
Hteo sam bas da probam i sa dve sedmice i nema problema.Ahaaa sta je sad
Citat:
analayzer kaže: Pregled poruke
Inače ne mora se sve raditi od nule ako ti treba samo loader za drugi OS to se može uraditi sa EeasyBCD 2.2. Ali i za to treba znanje ako nikada nisi radio.........
Kad me bude prosla glava od ovoga,probacu.Neka su zasad ova dva sistema,na dva hdd,pa cu probati kroz neko vreme sa ovim tvojim predlogom EasyBCD.A za znanje nije problem naucicu .
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa zvukom nakon reinstalacije sistema fighter95 Zvuk na računaru 11 26.6.2015 9:07
Problem sa Maticnom plocom A8M2N-LA Stefan1090_ Osnovne komponente 9 16.9.2012 19:28
Problem sa dizanjem sistema krofnica84 Kvarovi 5 22.10.2009 12:00
Problem sa Windows Vista x64 - nemoguć start sistema mOOwaTvrDOkRiLAc Operativni sistemi 4 27.11.2008 7:42
Problem sa podizanjem sistema miloskuzmanovic Kvarovi 10 18.3.2008 23:53

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:28.