Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.4.2015, 13:29   #1
vladafc
Član
 
Član od: 20.4.2014.
Poruke: 36
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Temperatura graficke

U pitanju je model msi 7850 1gb ddr5 oc.U idle je temperatura 55 kao i sto se vidi na slici.E sada posto mi maticna msi 970a-g43 kao sto znate ovaj model nema hladnjak na vram-u,pa me zanima dal je u pitanju pregrevanje zbog maticne jer kad pipnem rukom vrela je znaci,pa dal je zbog toga? I jer ima neko ovu graficku i kolika joj normalna temperatura? http://prntscr.com/6sscst
vladafc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2015, 13:41   #2
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Temperatura graficke

Citat:
vladafc kaže: Pregled poruke
U pitanju je model msi 7850 1gb ddr5 oc.U idle je temperatura 55 kao i sto se vidi na slici.E sada posto mi maticna msi 970a-g43 kao sto znate ovaj model nema hladnjak na vram-u,pa me zanima dal je u pitanju pregrevanje zbog maticne jer kad pipnem rukom vrela je znaci,pa dal je zbog toga? I jer ima neko ovu graficku i kolika joj normalna temperatura? http://prntscr.com/6sscst
Ako je tolika temperatura bez naprezanja onda je velika bez ikakvog razmisljanja.Na ploci nema sta da se greje toliko osim cipseta,a on sam ne moze da poveca temperaturu grafickog cipa ...Naravno i cpu se greje,ali svaki od njih ima svoje hladjenje.Moze za par stepeni kao sto je kod mene slucaj da malo poveca temperaturu jer se topao vazduh siri,ali nista ekstremno.Recimo ja kad opteretim i cpu i grafu na maks temperatura cpu je veca nego kad je samo cpu na maks opterecen...Ipak sve mi je nabijeno u kucistu i sve to utice na temperaturu...
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2015, 13:50   #3
vladafc
Član
 
Član od: 20.4.2014.
Poruke: 36
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Temperatura graficke

Jos mi je kuciste sa strane otvoreno i 3 kulera imam..A pre ove graficke sam imao sapphire 7730 tu je temperatura bila u idle 48-49 nije mi jasno zbog cega..
vladafc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2015, 15:02   #4
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Temperatura graficke

Citat:
vladafc kaže: Pregled poruke
Jos mi je kuciste sa strane otvoreno i 3 kulera imam..A pre ove graficke sam imao sapphire 7730 tu je temperatura bila u idle 48-49 nije mi jasno zbog cega..
I ja imam slican problem...Tj ne toliko ekstremno kao kod tebe ali i kod mene je kuciste otvoreno pa to malko povecava temperaturu.Bolje je da je zatvoreno i da ima vent koji pravi promaju...
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2015, 20:45   #5
Endless
Veteran
 
Član od: 9.10.2010.
Poruke: 529
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 108 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: Temperatura graficke

Kućište uvek nek ti bude zatvoreno.
Brže se skuplja sve i svašta ako je otvoreno.
Da li ti je hladnjak pun prašine na samoj grafičkoj ?
Imao sam ja tu nesrećnu grafičku (msi 7850) ali mislim da jedino nisam imao problem sa pregrevanjem. Sve ostale probleme sam imao.
Mislim da je idle bio oko 30c..

Vlado možda nisi dobro postavio ta 3 ventilatora, tj možda nisu okrenuti u dobrom smeru da duvaju ?
Endless je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2015, 11:39   #6
vladafc
Član
 
Član od: 20.4.2014.
Poruke: 36
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Temperatura graficke

Graficka nema trunke prasine,nazad mi 12-tka i napred imam isto dve 9-tke sto izvlace topao vazduh. Nzm samo dal moze biti uzrok pasta? graficka mi stara 2 god?
vladafc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2015, 12:02   #7
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Temperatura graficke

Citat:
vladafc kaže: Pregled poruke
Graficka nema trunke prasine,nazad mi 12-tka i napred imam isto dve 9-tke sto izvlace topao vazduh. Nzm samo dal moze biti uzrok pasta? graficka mi stara 2 god?
Ne znam sta bi rekao...Cak i trunka paste treba da resava posao..Probaj sa promenom iste...
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2015, 13:07   #8
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Temperatura graficke

Citat:
vladafc kaže: Pregled poruke
Graficka nema trunke prasine,nazad mi 12-tka i napred imam isto dve 9-tke sto izvlace topao vazduh. Nzm samo dal moze biti uzrok pasta? graficka mi stara 2 god?
Koje napajanje imas? Ako je slabo + neefikasno, verovatno se mnogo greje (tako podize temperaturu ostalih komponenti u kucistu). Ta ploca je inace poznata po pregrevanju. Da li si probao da ubrzas vent na grafickoj? Mozes sam da podesis da radi na odredjenom broju obrtaja (ne cekas da automatski ubrza).
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2015, 13:34   #9
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Temperatura graficke

Inace ja imam lose iskustvo sa msi komponentama ...Ne sto se tice hladjenja direktno,ali kvalitet im nije bas na zavidnom nivou.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2015, 10:08   #10
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Temperatura graficke

Citat:
vladafc kaže: Pregled poruke
U pitanju je model msi 7850 1gb ddr5 oc.U idle je temperatura 55 kao i sto se vidi na slici.E sada posto mi maticna msi 970a-g43 kao sto znate ovaj model nema hladnjak na vram-u,pa me zanima dal je u pitanju pregrevanje zbog maticne jer kad pipnem rukom vrela je znaci,pa dal je zbog toga? I jer ima neko ovu graficku i kolika joj normalna temperatura? http://prntscr.com/6sscst
Nediraj nista normalno je to ta grafika normalno radi i na 85 stepeni eventualno stavi fan da ti napravi promaju u kucistu i to je to
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2015, 22:15   #11
Doox
Član
 
Član od: 18.1.2013.
Lokacija: BGD
Poruke: 326
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 30 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Temperatura graficke

Ne znam sta bih ti reko, sem da je mozda problem u napajanju. Inace, ne bi smela tolika temp da bude u idle modu da bude. Ja imam grafu i plocu msi i nikad nikakvih problema nisam imao sa plocama pogotovu, ako se sve pravilno poveze i komp se cisti na od prilike mesec dana, trebalo bi da sve bude u najboljem redu, desava se kod svih da ima neka falicna serija, ali generalno svako ima lose iskustvo sa nekim od proizvodjaca, ali to ne treba generalizovati. Ja sam sa gigabyte-om imao problem, ali ne mogu sad da kazem da je los kao prizvodjac, desava se.
Doox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2015, 22:24   #12
Becar
Član
 
Član od: 11.5.2009.
Lokacija: Derventa, Republika Srpska
Poruke: 185
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 24 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Temperatura graficke

Imam powercolor istu grafiku i u idle je oko 35-38 zavisi od temp prostorije. I to u zatvorenom kucistu bez ijednog dodatnog venta na kucistu. Jbg nisam stigao jos da sebi pribavim koji. 55c je previse za idle. to me podsjeca na stare 8800gt i 9600gso koje sam imao i tako su bile na idle i radile normalno dok nisu izgorjele pa sam ih pekao i dalje rade.
Becar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2015, 9:12   #13
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: Temperatura graficke

Citat:
vladafc kaže: Pregled poruke
U pitanju je model msi 7850 1gb ddr5 oc.U idle je temperatura 55 kao i sto se vidi na slici.E sada posto mi maticna msi 970a-g43 kao sto znate ovaj model nema hladnjak na vram-u,pa me zanima dal je u pitanju pregrevanje zbog maticne jer kad pipnem rukom vrela je znaci,pa dal je zbog toga? I jer ima neko ovu graficku i kolika joj normalna temperatura? http://prntscr.com/6sscst
S obzirom da je imas 2 god nadam se da znas koje su joj temp bile pre recimo god dana.

To je visoka temp za tu graficku u idle-u tako da se nesto sigurno promenilo u tom periodu.

Prvo sto radis je ciscenje kulera od prasine, zatim probas da zamenis pastu na gpu..... a mozes i jednostavno da probas da stavis jedan vent da ti duva direktno u hladnjak grafike sa strane ili kako god, cisto da povecas hladjenje.

Ako nista od ovog ne pomaze mislim da je tu kasika spremna da padne
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2015, 19:44   #14
vladafc
Član
 
Član od: 20.4.2014.
Poruke: 36
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Temperatura graficke

Posto sam bio suspend Opet sam tu sad..Naime napajanje je LC 600w.Promenio sam pastu sad je u idle 32.Stara je bila po meni ok kad sam je skinuo nije se bila osusila verovatno je bila neka bzv
vladafc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Velika razlika u temperaturi jezgara, i velika temperatura procesora. freeminder Kvarovi 5 7.9.2013 14:38
Temperatura graficke kartice razorvh95 Grafika 2 8.6.2013 0:13
Pomoc oko izbora GRAFICKE za odgovarajucu konfiguraciju bole5 ŠDK - Grafika 15 10.5.2012 23:56
Temperatura - Sapphire 3870 Alek Grafika 26 18.9.2008 13:23
Temperatura graficke Guliver Grafika 9 20.1.2008 1:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com