Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.1.2018, 22:22   #21
OwerLord
Član
 
Član od: 11.4.2010.
Lokacija: Indjija
Poruke: 140
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku OwerLord
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

E ovako, 80% sam do kupovine Sony 49XE90, a da bi bio 100%, potrebna mi je vasa pomoc za sledeca pitanja:

1. Da li verzija od 49" ima neke nedostatke u odnosu na vece dijagonale?
2. Da li je input lag 32 ms, i jel to ok za PS4 i PS4 Pro?
3. Koliko je ovo ozbiljna mana?
4. Na 99% TV-a je A ili A+ energetska klasa, dok je kod ovog modela B, koliko je to bitno?
5. Sto se tice losijeg ugla gledanja, mene zanima gde je tu granica, odnosno koji je to ugao pod kojim slika postaje losija, horizontalno (pomeranje fotelje) i vertikalno (gledanje iz kreveta)?
6. Otkud to da tako ogromna firma kao sto je Sony direktno reklamira na svom sajtu rthings, to mi je malo cudno?
7. Na KP-u sam nasao KDL49XE9005BAEP, mislim da je E za 2017., 9. serija, kao i 49 broj za dijagonalu, ali ne znam za ostalo:
- KDL (negde je samo KD)
- BAEP (negde je samo B)
- X i 5
8. Prilikom gledanja filmova sa externog hdd-a moj trenutni Samsung (ue40eh5300) je radio ok, samo naziv filma i prevoda mora biti isti, i to je to, medjutim kod ovog Sony-ja izgleda da se desavaju sledeci problemi: zvuk (ne podrzava DTS audio format), titl (lepljenje i menjanje velicine), cirilica/latinica.... Koliko je sve ovo tacno, i ako jeste, postoji li resenje za svaki problem ponaosob?
9. Izgleda da podrzava bluetooth audio, a mene zanima mogu li povezati ove wireless earbuds. Pitam jer ih nisam mogao povezati na ps4, ali pretpostavljam da mogu na ovaj TV?
10. Da li sam dobro razumeo da je ‘pravi’ 4K i HDR TV onaj koji ima 10-bit panel, a XE90 to ima?
11. Da li je Sony-jeva garancija univerzalna?
12. Zasto se svuda govori da Sony ima najgoru smart platformu, sta tu konkretno ne valja?
13. Od cega zavisi brzina prebacivanja kanala, od provajdera (D3i) ili od TV-a?
14. Od 4 hdmi-a izgleda da nisu svi isti, odnosno samo 2 podrzavaju neke napredne funkcije? Da li je to tacno, i koje su napredne funkcije u pitanju?
15. Da li SD i HD kanali bolje izgledaju na FHD ili UHD TV-u? Ako sam dobro razumeo, to zavisi od interpolacije, da li ovaj model Sony-ja to dobro odradjuje?
16. Znate li za ovaj model TV-a onaj fazon kako uci u meni da se vidi koliko je do tada sati radio (npr. da li je bio izložen negde, a prodaju vam ga kao novog)?
OwerLord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2018, 2:58   #22
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

13. Od provajdera.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2018, 8:34   #23
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

5. Po meni je to malo preuveličano, lično imam 50" VA tv, ok je iz svih uglova, osim ako ne gledaš skroz sa strane. Nemoj to da te sekira, osim ako stalno ne gledaš iz kornera. Sa druge strane, govorim ti svoje iskustvo, mada čitam na benchu da ima korisnika kojima to smeta, tako da ti ne mogu reći kako će tebi odgovarati.
8. Univerzalno rešenje je tv box, ako ćeš već pljunuti tolike pare za tv, dodaš i za tv box i uživaj. Čak i najjeftiniji žvaću sve moguće formate.
10. Ima 10bit panel.
11. Taj sony ima odličan upscale. Imam 4k tv, koji je klasa ispod ovoga koji si ti pikirao, i super to odradjuje. Mozda bi fhd to malo bolje radio (bar u teoriji), ali mislim da ne bi trebao bježati od 4k zbog toga.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku malo blesav na korisnoj poruci:
OwerLord (27.1.2018)
Stara 27.1.2018, 0:58   #24
OwerLord
Član
 
Član od: 11.4.2010.
Lokacija: Indjija
Poruke: 140
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku OwerLord
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
5. Po meni je to malo preuveličano, lično imam 50" VA tv, ok je iz svih uglova, osim ako ne gledaš skroz sa strane. Nemoj to da te sekira, osim ako stalno ne gledaš iz kornera. Sa druge strane, govorim ti svoje iskustvo, mada čitam na benchu da ima korisnika kojima to smeta, tako da ti ne mogu reći kako će tebi odgovarati.
8. Univerzalno rešenje je tv box, ako ćeš već pljunuti tolike pare za tv, dodaš i za tv box i uživaj. Čak i najjeftiniji žvaću sve moguće formate.
10. Ima 10bit panel.
11. Taj sony ima odličan upscale. Imam 4k tv, koji je klasa ispod ovoga koji si ti pikirao, i super to odradjuje. Mozda bi fhd to malo bolje radio (bar u teoriji), ali mislim da ne bi trebao bježati od 4k zbog toga.
5. Upravo sam zato i pitao, jer su previse razliciti komentari, i ide se iz krajnosti u krajnost, dok jedni kazu da je skroz ok, i da se preteruje sa kritikama, drugi kazu da su previse razocarani.
8. Osim gledanja, filmova, u cemu mi jos android box moze pomoci? Ne znam puno o njima, ali koliko sam shvatio, oni na neki nacin priblizavaju da TV bude vise kao komp, i on se uzima ako fabricke smart funkcije ne zadovoljavaju sve potrebe?
10. E super, ja reko da proverim za svaki slucaj.
15. Pretpostavljam da si mislio na 15. a ne 11., ovde je slicna problematika kao i kod 5., odnosno brdo komentara gde se ide iz krajnosti u krajnost.
OwerLord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2018, 1:46   #25
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Evo od mene nekoliko:

1. Ne koliko sam uspevam da nađem info, to se obično vrlo brzo pročuje.
2. Dobar je to input lag, neće da smeta ništa.
3. On kaže da i ako se desi vađenje kabla iz struje ga resetuje nazad... tako da i ne deluje mnogo ozbiljno, modove ionako izmenjaš jednom u životu da se izigraš kad kupiš TV.
4. Te klase su bitnije kod velikih potrošača poput klima uređaja koji troše kilovate, kod TV-a se svodi na eco-friendly hipsteraj.
5. Ja koristim Samsung TV sa VA panelom, za širinu jednog kauča mi je sve super, već ako odem desno ili levo od kauča počne da menja polako, mada je slika i dalje sasvim gledljiva samo malo bleđa. Vertikalno nisam primetio problem, a gledam ga i pred spavanje iz ležećeg položaja. A po testovima ovaj Sony ima bolje uglove od mog TV-a.
6. Ne reklamiraju sajt samo se hvale se dobrim opisom kod njih, kao što u reklami često vidiš "dobitnik EISA nagrade za to i to", "5 zvezdica u tom i tom magazinu" i sl.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
OwerLord (28.1.2018)
Stara 27.1.2018, 10:09   #26
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Android box ti je svestran uredjaj, sa dosta širim mogućnostima od standardnih smart platformi koje su u televizorima. Stream tv kanala preko neta, zatim player kodi preko kojeg možeš gledati sve i svašta, direkt sa neta (uključujući i piratski sadržaj )...zatim internet, igre, ma sve što se očekuje od jednog android uredjaja.Ja planiram da pljusnem 100ak evra na beelink gt1, sa s912 procesorom, koji žvaće 4k sadržaj kao od šale.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku malo blesav na korisnoj poruci:
OwerLord (28.1.2018)
Stara 27.1.2018, 12:20   #27
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 548
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 183 puta na 121 poruka
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Sto vise razmisljas sve ce ti teze biti da doneses odluku
TV uzimaj na osnovu sebe i svojih zahteva. Proceni sebe koliko si zahtevan korisnik,koliko si ili nisi picajzla ,sve kritike sto se pisu na forumima od ljudi koji se zaista razumeju u ono sto pisu smanji za odredjen broj procenta.Recimo licno sam mogao da smanjim i za 70% jer mi zaista mnoge stvari ne smetaju.Naravno,smetaju drasticne bas pojave. Sto se uglova tice,moj tv gledam bas iz ugla i nemam problema po tom pitanju. Android je super stvar,jer mozes da instaliras mnoge stvari,tipa recimo aplikaciju koja ima preko 200 sportskih kanala (ako te sport zanima) i cim je pokrenes,samo kliknes na logo kanala koji zelis gledati i to je to,uzivas. Razne igrice.... naravno,ukoliko te zanima. I mnogo toga jos,zavisno od tvog profila kakav si i za sta si zainteresovan. Koliko uopste kosta taj Sony?Drugar ima neku Braviu,ali 32 inca i mnogo je nezadovoljan slikom sa kablovske.Sta znam... racunaj jos da ako kupis android TV,ili dodatni TV BOX da ces verovatno kupiti i bezicnu tastaturu,i gamepad ako ti je do igrica i tako to...
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PinociO na korisnoj poruci:
OwerLord (28.1.2018)
Stara 28.1.2018, 16:32   #28
OwerLord
Član
 
Član od: 11.4.2010.
Lokacija: Indjija
Poruke: 140
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku OwerLord
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Evo od mene nekoliko:

1. Ne koliko sam uspevam da nađem info, to se obično vrlo brzo pročuje.
2. Dobar je to input lag, neće da smeta ništa.
3. On kaže da i ako se desi vađenje kabla iz struje ga resetuje nazad... tako da i ne deluje mnogo ozbiljno, modove ionako izmenjaš jednom u životu da se izigraš kad kupiš TV.
4. Te klase su bitnije kod velikih potrošača poput klima uređaja koji troše kilovate, kod TV-a se svodi na eco-friendly hipsteraj.
5. Ja koristim Samsung TV sa VA panelom, za širinu jednog kauča mi je sve super, već ako odem desno ili levo od kauča počne da menja polako, mada je slika i dalje sasvim gledljiva samo malo bleđa. Vertikalno nisam primetio problem, a gledam ga i pred spavanje iz ležećeg položaja. A po testovima ovaj Sony ima bolje uglove od mog TV-a.
6. Ne reklamiraju sajt samo se hvale se dobrim opisom kod njih, kao što u reklami često vidiš "dobitnik EISA nagrade za to i to", "5 zvezdica u tom i tom magazinu" i sl.
3. Zar se ti modovi ne menjaju stalno, npr gledas sport prebacis na sport mod, gledas neki film, prebacis na cinema, itd.?
4. Nije mi problem sto malo vise trosi, fazon je u tome sto sam mnogo TV-a pregledao, i samo je on imao B oznaku, pa sam pomislio da mozda neki krupniji problem stoji iza toga? A ako pogledas sve velicine od tog modela, samo 49" je B, sve ostale su A, ne kontam zbog cega?!
5. E super onda, to sa uglovima mi je mozda bila najveca bojazan, zamisli da dam 1.100e a slika da se drasticno promeni cim se malo pomerim od centra (horizontalno i vertikalno), bar su tako govorili clanovi jednog drugog foruma.

Citat:
PinociO kaže: Pregled poruke
Sto vise razmisljas sve ce ti teze biti da doneses odluku
TV uzimaj na osnovu sebe i svojih zahteva. Proceni sebe koliko si zahtevan korisnik,koliko si ili nisi picajzla ,sve kritike sto se pisu na forumima od ljudi koji se zaista razumeju u ono sto pisu smanji za odredjen broj procenta.Recimo licno sam mogao da smanjim i za 70% jer mi zaista mnoge stvari ne smetaju.Naravno,smetaju drasticne bas pojave. Sto se uglova tice,moj tv gledam bas iz ugla i nemam problema po tom pitanju. Android je super stvar,jer mozes da instaliras mnoge stvari,tipa recimo aplikaciju koja ima preko 200 sportskih kanala (ako te sport zanima) i cim je pokrenes,samo kliknes na logo kanala koji zelis gledati i to je to,uzivas. Razne igrice.... naravno,ukoliko te zanima. I mnogo toga jos,zavisno od tvog profila kakav si i za sta si zainteresovan. Koliko uopste kosta taj Sony?Drugar ima neku Braviu,ali 32 inca i mnogo je nezadovoljan slikom sa kablovske.Sta znam... racunaj jos da ako kupis android TV,ili dodatni TV BOX da ces verovatno kupiti i bezicnu tastaturu,i gamepad ako ti je do igrica i tako to...
Ne znam sta da ti kazem, mozda bih voleo da se mogu brzo odluciti za dan-dva istrazivanja, medjutim ja uvek volim da pre bilo koje kupovine sve to lepo istrazim, koliko god da traje, pogotovo za tako skup TV (barem za mene), a oba metoda imaju neke svoje prednosti i mane. Jedni mi kazu kupuj odma ako imam kes, da je slika sjajna, guz o guz sa oled-om (a duplo jeftiniji), dok drugi kazu da je taj TV preskup uzevsi i obzir lose uglove gledanja, bagovan android, problem sa pustanjem filmova.... i da je rtings jedan od krivaca sto su se ljudi primili na taj model, odnosno da su prikazali sve prednosti, dok su mane sakrili. I kako posle svega toga biti pametan i prelomiti?
OwerLord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2018, 17:14   #29
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Pomoc pri kupovini TV-a

Eh, preteruju naravno, šta će drugo da radi dokon narod po internetu. Ti pomenu da imas već Samsung H5300 beše... To je VA panel tako da imaš iskustvo iz prve ruke. A ovaj Sonijev je i bolji nego na H5300.

Što se modova tiče, obično se upotrebi cinema jer je najtačniji sa bojama, ili standard ponekad zavisno od modela, to je naravno savršeno za sve materijale jer nema nikakve tehničke razlike između sporta, serije i ne znam ti čega već. Sve ostalo je neka vrsta veštačkog preterivanja sa bojom, kontrastom itd. i uništava kvalitet i prirodnost slike. Npr. kao neki preterani ekvilajzeri za muziki. Ko koristi animation i vivid modove, i sl. bolje da ne baca pare na dobar i skup tv. Ja kad sam video šta radi sport mod kod mene, kao da si sve nabio na max, glava me je bolela posle 10 sekundi.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
OwerLord (1.2.2018)
Stara 28.1.2018, 17:16   #30
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 548
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 183 puta na 121 poruka
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Citat:
OwerLord kaže: Pregled poruke
Jedni mi kazu kupuj odma ako imam kes, da je slika sjajna, guz o guz sa oled-om (a duplo jeftiniji), dok drugi kazu da je taj TV preskup uzevsi i obzir lose uglove gledanja, bagovan android, problem sa pustanjem filmova.... i da je rtings jedan od krivaca sto su se ljudi primili na taj model, odnosno da su prikazali sve prednosti, dok su mane sakrili. I kako posle svega toga biti pametan i prelomiti?
Znas kako,svaka dalja analiza i udubljivanje u problem ti samo pogorsavaju situaciju. Napravis sebi prioritete.... svaki novi TV imace bolju sliku nego stari Ali isto tako nikada neces imati TV sa najboljom slikom. Da li su ti uglovi gledanja bitni? Ako jesu skoknes do radnje gde ima taj TV pa pogledas. Kod mene je IPS ekran,i ne primecujem nikakav problem,a uvek gledam uz ugla. Bagovan android? Da li ti je bitan android uopste? Ja sam koristio LG SMART i sem prvih 5 dana nikada su zivotu nisam vratio SMART funkcijama,jer je sve bilo sporo,bagovito... kod androida je vec druga stvar,uvek nesto ceprkas... iskreno,na ovom Philipsu mi se uopste nije dopao fabricki plejer,i da nije bilo androida i Kodija mogao bih se slikati. Problem sa pustanjem filmova je problem koji je moguc na svakom TVu dok ga ne kupis i isprobas. Mnogi televozori pustaju sve,i kad odneses flesic u radnju,on sve cita,ali kad dodjes kuci,zavalis se u fotelju,pustis film,uzivis se i kad je najzanimljivije film jednostavno stane i TV prekine reprodukciju. Meni se to pre desavalo na Samsungu... uvek na drugom mestu,nekad na 50.minutu filma,nekada na sat ipo. Kontam da je do procesora i nadam se da sa Philipsom necu imati taj problem.Sto se tog dela tice,mislim da je LG nenadmasan."Vukao" sam milion filmova putem PLEXa sa kompa i sve radi odlicno i striming i premotavanje i titlovi,i boja titla i velicina... jednom recju savrsenstvo.E sad,iako je i moj prvi pik bio LG za novi TV,slusajuci "azdaje" ovde,odmah sam odustao. A iskreno,o Sonyu nikad nisam ni razmisljao,jer znam jos iz vremena kupovine mobilnih telefona,da su uvek bili u nekom svom svetu i svojim standardima
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PinociO na korisnoj poruci:
OwerLord (1.2.2018)
Stara 1.2.2018, 2:52   #31
OwerLord
Član
 
Član od: 11.4.2010.
Lokacija: Indjija
Poruke: 140
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku OwerLord
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Eh, preteruju naravno, šta će drugo da radi dokon narod po internetu. Ti pomenu da imas već Samsung H5300 beše... To je VA panel tako da imaš iskustvo iz prve ruke. A ovaj Sonijev je i bolji nego na H5300.
Eto vidis, toliki sam strucnjak da ne znam ni koji panel mi ima trenutni TV

Meni izgleda i vise nego ok, odnosno slika se malo promeni tek kod vecih uglova.
OwerLord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2018, 14:27   #32
OwerLord
Član
 
Član od: 11.4.2010.
Lokacija: Indjija
Poruke: 140
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku OwerLord
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Prelomio sam, uzecu Sony 49XE90, za te pare ispadne da nema bolji, nadam se da nisam pogresio u izboru!?

Da li je i dalje ok uzeti preko KP-a, odnosno to je ista klasa kvaliteta kao u radnji, samo je razlika u manjoj ceni?
OwerLord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2018, 0:28   #33
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Ja kad bih kupovao tv u toj cjenovnoj klasi, taj bih kupio.
Ako kupuješ kod provjerenih prodavaca na kp, nema razlike u kvalitetu.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2018, 22:46   #34
OwerLord
Član
 
Član od: 11.4.2010.
Lokacija: Indjija
Poruke: 140
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku OwerLord
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

S' obzirom da kupujem skup TV (barem za mene), hteo sam dodatno da se raspitam vezano za kupovinu preko KP-a, odnosno od koga uzeti. Nasao sam prodavca za kojeg mislim da je ok, pa me zanima vase misljenje, odnosno da li je neko imao iskustva sa njim, u pitanju je 'Zoki Tehnika'?
OwerLord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2018, 1:32   #35
OwerLord
Član
 
Član od: 11.4.2010.
Lokacija: Indjija
Poruke: 140
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku OwerLord
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Bilo ko?
OwerLord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2018, 1:44   #36
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 548
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 183 puta na 121 poruka
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Mogao si vec 20 filmova odgledati na tom TVu i uveliko pisati iskustva i pomagati drugima
Nemam iskustva na KP,ali pazi jednu stvar covek od cega bezi to ga stigne,svojevremeno sam tako razmisljao i kupio u zvanicnoj radnji mobilni tel. u startu ga platio 100 eura vise i posle imao ogromne probleme oko reklamacija... tako da... udjes malo opustenije u kupovinu,napravi svoju racunicu da li je bolje dati vise novaca i na neki nacin mirnije spavati ili tu mirnocu platiti razlikom u ceni,ali mislim da je sve samo stvar srece i modela koji te zapadne
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2018, 11:01   #37
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Pomoc pri kupovini TV-a

Ja sam svoj TV kupio od nekog prodavca iz subotice. Nisam imao prilike da potežem garanciju a sada sam već van nje pa više nije ni bitna. U svakom slučaju, stigao je potpuno nov sa svom pratećom opremom (dva daljinca, dva para naočara) i radi kao sat 2.5 god.

Neki rizik uvek postoji, npr. da će prodavac prestati da se bavi tim, pogasiti sve brojeve i sl. Ali kako stvari trenutno stoje nisam čuo negativna iskustva u vezi sa ovakvom kupovinom.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2018, 13:46   #38
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Ja sam svoj LG 32LK450 kupio još pre šest godina preko KP i evo ga radi i dalje k'o sat! Šest godina svakodnevne upotrebe. Prodavac je i daje aktivan, nakupio je poprilično pozitivnih ocena u međuvremenu.
Naravno da sam prezadovoljan kupovinom, ali bi bilo sasvim drugačije da se TV kvario. Mačka u džaku je kupovina bez garancije. Čak i najbolji modeli pouzdanih brendova se kvare (mada retko). Kupovina preko oglasa je proračunati rizik. Ili ušteda (KP) ili mirniji san (zvanične prodavnice), kao što je već bilo napisano.
Generalno pravilo za KP je prilično jasno - gledaj da prodavac ima što više pozitivnih ocena i da je dugo u tom poslu. Ako ima više stotina pozitivnih, a bez ijedne negativne ocene, onda je to jak znak da je kupovina pouzdana.

Elem, ja sam svoju potragu takođe maksimalno usporio, polako proučavao i sakupljao novac. U međuvremenu sam osim mnogih dilema u vezi sa proizvođačem, modelom, tipom panela... sada dodao i veličinu. Od toga da sam bio gotovo siguran za 43", sada više naginjem ka 49-50".
Šta kažete za ovu veličinu za gledanje sa razdaljine od cca 2,5m? Znam šta pišu američki stručni sajtovi po kojma ispada da TV ne može biti prevelik i da za 2,5m treba 60+ inča. Ali mi nemamo takve uslove pa pitam domaće korisnike - da li je prevelik TV od 50" za razdaljinu od 2,5 metra?
Nije samo razdaljina, nego i nam je i mali životni prostor. Petogodišnje dete će se motati neposredno blizu televizora, što je još jedan bitan faktor.

Pored PS4 gejminga i HD filmova/serija sa hard diska, često će se gledati i SD signal, nažalost. Takva mi je kablovska.
Liči li na nešto SD na toj dijagonali?

EDIT: Konkretno, zapala mi je za oko Samsung 50MU61xx serija. Jedna od retkih kombinacija malog input laga i VA panela, bar u tom cenovnom rangu. Mogao bih da odvojim do oko 600 e maksimalno (uštedelo se u međuvremenu od prvobitne ideje da kupim TV za 400 evra). Ovaj mi se uklapa u cenu, naravno na KP.

Poslednja ispravka: star-duster (7.2.2018 u 13:57)
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2018, 15:28   #39
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Nije mnogo 50". U početku će ti se možda učiniti preveliki, al navikneš se vrlo brzo.
Ja sam skoro kupio, baš taj samsung 50mu6172, prezadovoljan sam.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2018, 15:54   #40
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 548
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 183 puta na 121 poruka
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Imam 49 inca i odlican je,sve manje bi zaista bilo los izbor pogotovo sto je kupovina TVa investicije za vise godina
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoc pri kupovini rutera! Micros ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 6.12.2011 22:18
Pomoc pri kupovini laptopa - raznorazni zahtevi :) Ivan452 ŠDK - Prenosni računari 9 11.10.2011 20:27
Pomoc pri kupovini graficke kartice Hold ŠDK - Grafika 0 22.2.2011 18:22
Za AGP: GeForce 6600gt ili Radeon x1600pro? player1 Grafika 42 28.7.2006 14:49
Laptop racunar- pomoc pri kupovini firefly ŠDK - Prenosni računari 4 9.3.2006 13:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com