Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.11.2011, 22:03   #1
Columbusinflama
Član
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 51
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Određen forumom Netbook za fakultet

[delimicno suvisan tekst, moze da se preskoci ovaj blok]

{
FS Esprimo P
FS D2151-A1
Intel Pentium D (Presler) 3.00 Ghz
2GB DDR2
(integrisana graficka)
Zasto ja uopste pisem sadasnju desktop konfiguraciju, kada sam dosao da pitam za savet za kupovinu netbook-a. Pa i nema bas nekog preterano dobrog razloga, osim da kazem cim sam do sada bio veoma zadovoljan i za koju vrstu posla mi je racunar potreban. Elem, trenutno sam student i doslo je vreme da predjem u studentski dom. Moj verni desktop saputnik nazalost ne moze sa mnom zbog svoje velicine. Nekada sam pratio i cene i razvoj tehnike, ali sa dolaskom na fakultet sam prestao sa tim i vidim da se za 2 godine stosta promenilo, toliko da nisam vise siguran da mogu sam da donesem ispravnu odluku. Kao sto pomalo moze da se zakljuci iz desktop konfiguracije, racunar koristim uglavnom za rad (gaming - 0pt).

Sta taj rad obuhvata? Uglavnom standardno petljanje po Office paketu za kuckanje i izradu seminarskih, MS VisualStudio za programiranje, pomalo PS (malo petljanja sa fotografijom, ali to i nije bas sada presudno za ovaj netbook, mada bi bio +), internet, citanje skriptica i tome sl. Sve u svemu nista previse hardverski zahtevno po mom misljenju. Upravo zbog te nezahtevnosti mislio sam da mi jedna od bitnijih stavki bude Battery life.

Dobar deo dana sam na fakultetu, dobar deo tog dobrog dela su pauze, a one su dosta zgodne da se za vreme njih nesto uradi (a nema bas mnogo uticnica van ucionica...) Pregledao sam malo domacu ponudu i nisam bas dosao do nekog prosvetljujuceg resenja. Mogu da suzim izbor na one sa 6cell baterijom, ali opet mi to ne govori mnogo o autonomiji, jer ne znam kolika je potrosnja. Storage i nije neki problem jer imam dva eksterna HDD-a od po 320G. Nisam bas siguran ni da li da idem na netbook ili na laptop. Ja se nosim mislju da bi mi netbook vise odgovarao, cisto zbog svoje prenosivosti.
}

Da ne duzim dalje, koji netbook(da li je netbook ok opcija ili da ipak idem na laptop) biste mi vi preporucili za fakultet (rad u Office paketu, MS VisualStudio, ne bi bilo zgoreg ni da moze koji film da se odgleda u casovima odmora...)? Bitna mi je autonomija, prenosivost i naravno da za sto manje para (okvirno do 250-300e, nema potrebe za OS, za to mogu sam da se snadjem) dobijem sto vise muzike

Poslednja ispravka: Columbusinflama (28.11.2011 u 22:14)
Columbusinflama je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2011, 22:16   #2
znemanja
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Netbook za fakultet

Pa, ako je autonomija jako bitna stavka, onda je tu jedini izbor neki netbook, pošto standardna baterija na laptopu sa 6 ćelija traje oko 3h (vreme trajanja beterije varira, može i više od tri ako se smanji osvetljenje ekrana i laptop se koristi za office i slične ne zahtevne aplikacije ili pak, može da traje i manje od 2 sata ako se koristi za gaming).
Od netbook-ova moj predlog bi bio sledeći:
http://pcpractic.rs/proizvodi/netboo...s205-59-310757
znemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2011, 22:35   #3
Columbusinflama
Član
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 51
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Netbook za fakultet

Ovaj sam i ja gledao... Medjutim obeshrabrilo me je to sto sam po review-ovima procitao da mu je autonomija ispod proseka za tu klasu. Odlican je to netbook, ali ne znam koliko odgovara mojim potrebama (u prevodu placam za graficku, a za taj novac[opet po stranjskim standardima] mogu da dobijem bolju autonomiju).Mozda nisam u pravu, ipak ne znam kakva je ponuda trenutno kod nas...
Columbusinflama je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2011, 22:49   #4
Columbusinflama
Član
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 51
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Netbook za fakultet

Sta mislite o Aspire One 722?
Columbusinflama je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2011, 14:51   #5
Columbusinflama
Član
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 51
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Netbook za fakultet

Ima li neko iskustva sa Aspire One D257? Koliko mu traje baterija?
Columbusinflama je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2011, 17:11   #6
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Netbook za fakultet

kao i svakom netbuku manje vise,uz podesavanje opcija mzoes da izvuces jos pola sata do sat vremna rada,a kupovinom jace 9celijske baterije bi mogao da izvuce nekih 7,8 sati rada.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2011, 22:14   #7
Columbusinflama
Član
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 51
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Netbook za fakultet

pa, nisam bas siguran da svi imaju istu autonimiju, zato i pitam...
elem, ako bi neko mogao da me posavetuje koji od ovih da izaberem (i zasto):
Toshiba NB520
Acer AO722
Asus 1015PX
Lenovo IdeaPad S205
Ako neko zna gde se mogu u Bg kupiti ovi modeli neka napise(nasao sam vec neke online, ali nisam bas siguran da li ih jos uvek imaju), bilo ovde, bilo na pp ako je protiv pravila...

Poslednja ispravka: Columbusinflama (30.11.2011 u 23:33)
Columbusinflama je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2011, 0:42   #8
maxx10
Član
 
Član od: 9.2.2006.
Lokacija: prijepolje
Poruke: 453
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 72 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Netbook za fakultet

Citat:
Columbusinflama kaže: Pregled poruke
pa, nisam bas siguran da svi imaju istu autonimiju, zato i pitam...
elem, ako bi neko mogao da me posavetuje koji od ovih da izaberem (i zasto):
Toshiba NB520
Acer AO722
Asus 1015PX
Lenovo IdeaPad S205
Ako neko zna gde se mogu u Bg kupiti ovi modeli neka napise(nasao sam vec neke online, ali nisam bas siguran da li ih jos uvek imaju), bilo ovde, bilo na pp ako je protiv pravila...
Lenovo je najbolji ali ima malo slabiju autonomiju od ostalih (nekih 4h kako kažu ljudi) Tako da bih ja uzeo AO722 da sam na tvom mestu, ipak se oseti razlika sa 11.6"
maxx10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Asus eeePC 1215N ili nešto slično (netbook) Partybreaker ŠDK - Prenosni računari 8 15.1.2011 3:38
KAKO instalirati XP na netbook? LoneWolf Operativni sistemi 7 20.8.2010 14:13
Asus 1201N - ION netbook player1 ŠDK - Prenosni računari 44 14.6.2010 10:30
Review: Samsung N510 Ion Netbook player1 Vesti 1 11.10.2009 21:12
Netbook ili laptop sa mat+led ekranom za (do) 400 € nenadO Prenosni računari 11 27.8.2009 22:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com