Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.5.2007, 22:05   #1
PCmaster
Član
 
Član od: 4.5.2007.
Lokacija: Novi Pazar, Srbija
Poruke: 267
Zahvalnice: 365
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Kombinovanje slušalica

Može li recimo da se kombinuju slušalice raznih telefona na k700? Npr, razmišljao sam nešto, znate da k510 može da koristi slušali od walkmana, ne znam kojeg ali slušalice su vrh, znate kao ulošci za uši, stavite ih do duboko u uvo i ništa ne čujete do zvuka iz tel. Pošto k700 nema neki izbor kompaktabilnih slušalica, razmišljao sam, da li bi moglo recimo da već pomenute slušalice presečem, ali ne jednu po jednu, već samo priključak sa walkmanovih slušalica, a da presečem i kablo od slušalica za k700 i ostavim priključak i malo žice na njemu, pa da walkman-ove i priključak na kojem je ostalo malo žice uvijem, znate kako to ide, i dobijem potpuno druge slušalice za k700. Mislim da je ovo korisna tema, ako nije, samo me ne kažnjavajte, molim vas, jer sam danas bio iskažnjavan za čitav život.
PCmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2007, 22:40   #2
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Kombinovanje slušalica

Koliko ja znam, naravno da može. Neophodno je samo da se prvenstveno uveriš da je jack (ulaz za slušalice na telefonu, odnosno izlaz na kablu od slušalica) isti. Koliko ja znam, K510 koristi njihov najnoviji jack, dok su ranije serije (k300) koristile stari. K700 takođe ima isti jack.

Nisam siguran, ali zar Walkman takođe nema isti jack? 8-pinski?
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2007, 22:49   #3
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Kombinovanje slušalica

Da upravu si imaju razlicite "jackove".Slusalice su prakticno svuda iste.Ja sam tako npr. dok sam imao k700i kupio jedne Philipsove i isekao ih i zalemio na sam jack.Vrlo prosto, samo sto posle moze malo ruzno da izgleda.Ja sam npr pokidao oni gumu koja ide preko njega pa se sve videlo.Inace ako pazljivo skidas gumu posle sve lepo mozes da sakrijes pa moze dobro da ispadne.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 2:02   #4
PCmaster
Član
 
Član od: 4.5.2007.
Lokacija: Novi Pazar, Srbija
Poruke: 267
Zahvalnice: 365
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Kombinovanje slušalica

Ma ja se ne razumem u to baš dobro, ali znate koje walkmanove slušalice može da koristi k510, pa sam mislio da otkinem jack sa tih slušalica da mi ostane kablo sa bubicama a da sa slušalica za k700 sačuvam samo jack sa malo žice, dakle da ne sečem tako da mi samo jack ostane u rukama. Ja ne znam da lemim, može li to smo obično da se uvije, znate kao u spiralu. Voleo bih neke in-ear slušalice na moj k700. Hvala. Utico bih vam pozitivno na reputaciju zbog ovoga ali šta se može.
PCmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 13:37   #5
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Kombinovanje slušalica

Bez direktnog lemljenja na jack nece moci.Znaci probao sam i ja uvijanjem ali preko zica je neka plasticna struna, folija, whatever....pa ako pokusas nju da skines pokidaces i zicice.To je ono crvene i plave/zelene boje.Mislim da bi ti poduhvat bio neisplativ osim ako imas te sluske vec.Kupis lemilicu(100din) kupis kalaj (~200din)pa dok jos uzmes sluske koje su sigurno preko 10e.Pa za 15e imas MP3 playere koji imaju 128mb tj 3x vise ok k700i.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 13:57   #6
PCmaster
Član
 
Član od: 4.5.2007.
Lokacija: Novi Pazar, Srbija
Poruke: 267
Zahvalnice: 365
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Kombinovanje slušalica

Bi li mi mogao ukratko objasiti postupak lemljena. Moraju li to sve sve te žičice posebno da se spajaju ili se one nalaze kao u jednoj velikoj žici "metalnoj žici, pa ona treba da se zalemi na isto veliku žicu od slušalica za k700. mogu li Walkmanove In-ear slušalice da se spoje sa slušalicama od k700. Ja to pitam evo svo vreme ali nigde odgovora. Išak ti hvala, obradovao si me.
PCmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 14:30   #7
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Kombinovanje slušalica

Da tako se spaja.Kad lemis ono ce da automatski istopi to okolo.Ako se se cam dobro lemis na dve zice koje su jedna pored druge(na kraju levo ili desno zavisi kako gledas)lemis na njih a trecu zicu lemis na jednu koja stoji sama ona je za mikrofon.Ja posto ga nisam ima na tim sluskama lemio sam samo ova dva.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 23:28   #8
PCmaster
Član
 
Član od: 4.5.2007.
Lokacija: Novi Pazar, Srbija
Poruke: 267
Zahvalnice: 365
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Kombinovanje slušalica

Ponovo ti hvala, kao bratu. Eto i lemljenje naučih. NO COMMENT FOR YOU; YUST; YOU ARE MY NEW GOD! Pozz
Izvini, ali još nešto, možeš li mi porditi težinu postupka lemljenja sa recimo bilo čim. Je li teže lemiti ili seći šperploču ravno po linijama... ili daj ti neko svoje poređenje. Znam da ovo izgleda kao da je pitanje od glupana ali mi stvarno treba odg da znam u šta se upuštam.
PCmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 1:45   #9
banesr
Član
 
Član od: 13.2.2006.
Poruke: 179
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Kombinovanje slušalica

A zasto ti to ne bi probao na bilo koje dve, najobicnije zice, da vidis cisto, eksperimentalno, kako se to radi, pa ces tako najbolje znati u sta se upustas? Ako ti nije dovoljno da probas samo jednom, a ti probaj vise puta. I tako sve dok ne naucis da zalemis bilo koje dve, najobicnije zice.
banesr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 13:21   #10
PCmaster
Član
 
Član od: 4.5.2007.
Lokacija: Novi Pazar, Srbija
Poruke: 267
Zahvalnice: 365
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Kombinovanje slušalica

Opet i ponovo ti hvala. Probaću. Pozz
PCmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 16:08   #11
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Kombinovanje slušalica

Sper ploca-lemljenje.Lakse je secenje mnogo.Iako se cini lako za lemljenje treba da imas laku ruku a i strpljenja.Pogtovu sto su onako tanke zicice u pitanju.Ja sam nasao neki kalaj sa minimalnom debljinom pa je islo glatko, inace onaj sto je prodaje na buvdzi je predebeo pa moze da zeza.

Znaci samo strpljiva ruka.Fiksiraj nekako da ti se zice dodiruju da bi ti bile ruke slobodne za lemljenje.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 19:58   #12
PCmaster
Član
 
Član od: 4.5.2007.
Lokacija: Novi Pazar, Srbija
Poruke: 267
Zahvalnice: 365
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Kombinovanje slušalica

Samo, sad shvatih. Recimo ne moram da sečem ono kablo na kojem se nalazi i mikrofon i bubice. Mogu li da sečem samo ona dva tanja kabla na kojima se nalaze bubice, a mikrofon da ne diram, pa da to tako zalemim. Znaš ona dva tanka kabla na kkojima su bubice da isečem i zalemim. Jedno je kraće i na njemu se nalazi mikrofon. MOže li meni taj mikrofon da ostane a da samo walkmanove bubice zaletujem na mesto onih koje sam presekao od slušalica za k700 ? Preporuči je li bolje da i mikrofon isečem i stavim walkmanov ili samo walkmanove bubice? Je li istina rekao mi je drug da zbog tog kombinovanja slušalica može telefon da rikne?
PCmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2007, 0:16   #13
banesr
Član
 
Član od: 13.2.2006.
Poruke: 179
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Kombinovanje slušalica

Nije istina.
banesr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2007, 7:10   #14
PCmaster
Član
 
Član od: 4.5.2007.
Lokacija: Novi Pazar, Srbija
Poruke: 267
Zahvalnice: 365
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Kombinovanje slušalica

Teško je bilo shvatit moju prošlu poruku ni ja je sad ne razumem kad je pročitam. Ipak ti hvala. Pozz
PCmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2007, 15:47   #15
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Kombinovanje slušalica

Mozes da spojis samo sluske ali ne znam da li se ove walkmenove rastavljaju lako, od K700i se rastavljaju sigurno lako.

Nije tacno da moze da ti rikne fon ako kombinujes, svasta sta sve noobovi izmisljaju.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2007, 17:07   #16
PCmaster
Član
 
Član od: 4.5.2007.
Lokacija: Novi Pazar, Srbija
Poruke: 267
Zahvalnice: 365
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Kombinovanje slušalica

Dakle bolje je preseći kablo koje drži i slušalice i mikrofon nego samo ona dva tanka kabla sa slušalicama? Preporuči molim te. Znam da sam smor ali šta ću kad ne znam.
PCmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2007, 17:28   #17
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Kombinovanje slušalica

Kazem ti da ne znam kako se one rastavljaju.Ako su leljene lepkom ili sta znam im onda nemoj a ako su na principu klika(jbg ne znm da li me razumes)onda moze ladovina tako jos ce da bude lepse.

El si nabavio sluske?

btw Ja bih prvo probao sa nekim chinese shit da se malo uvezbaz za lemljenje.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PAIN na korisnoj poruci:
PCmaster (17.5.2007)
Stara 17.5.2007, 13:06   #18
PCmaster
Član
 
Član od: 4.5.2007.
Lokacija: Novi Pazar, Srbija
Poruke: 267
Zahvalnice: 365
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Kombinovanje slušalica

Čekaj. Da nešto napišem svojim, prostim jezikom. Znaš Walkmanove slušalice, IN-EAR crne, one koje imaju kao onaj adapter. Shvataš na šta mislim. Imaju neki priključak... uključi seto u telefon pa tek onda treba ubaciti kablo koje drži slušalice i mikrofon. Oblik tog priključka je isti kao onaj na kućištu u koji se uključuju zvučnici ili mikrofon ili nešto treće. Razumeš li me?
Ako ne razumeš ovako ćemo. Pošto vidim da imaš iskustva sa ovim, preporuči ti meni šta da radim, koje jeftine slušalice da kupim, gde da presečem kablo i da ga zalemim. Može? Znam da može? JBG nemam para za bolji telefon a mp3 player mrzim jer sam navikao da slušam muziku iz aparata sa kojeg mož da se poziva i tako dalje... Prporuka please. Hvala ti... OPET I OPET I OPET I....
PCmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2007, 15:22   #19
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Kombinovanje slušalica

Kapiram ja .Na kraju sluski je 3.5mm bananica.

Ovako posto mislim da je to neisplativo uradi ovako.Kupi npr. Philips sam ja bio kupio za nekih 600-700 kinti ili ako imas neke stare dobre.Ove sto sam ja kupio stavljaju se skroz u uvo kao kod Walkman serije.Iseces malo pre bananice gajtan da bi ostalo sto vise.

Nasao sam stare sluske ali original SE a ja sam u modu koristio kineze.Kinezi su skroz ne kvalitetni pa samim tim i laksi za rastavljanje zato ti ces da laemis na mestu gde je mikrofon.Znaci rastavi ga(kao na slici).Lemis na mestima gde sam zaukruzio.


SVE RADIS NA SVOJU ODGOVORNOST!!!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	IMG064.jpg
Viđeno:	7 puta
Veličina:	52,9 KB
ID:	8018   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	IMG065.jpg
Viđeno:	18 puta
Veličina:	32,8 KB
ID:	8019  
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PAIN na korisnoj poruci:
PCmaster (19.5.2007)
Stara 19.5.2007, 19:11   #20
PCmaster
Član
 
Član od: 4.5.2007.
Lokacija: Novi Pazar, Srbija
Poruke: 267
Zahvalnice: 365
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Kombinovanje slušalica

AMAN stvarno si čovek. Alal ti vera. Ove slike ne da su korisne već nemam reči. Evo, ovo je tebi ništa a meni punjo znači. NEMOJTE MISLITI DA SAM BUDALA AKO SE NEKOM OVAKO JAKO ZAHVALJUJEM.
PCmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kombinovanje memorije DDR266 sa novijim Crejk Osnovne komponente 5 12.5.2006 17:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com