Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.9.2020, 14:32   #41
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Tod slaze cim zine.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
filpan (5.9.2020), Krilce (5.9.2020), pentraksil (6.9.2020)
Stara 5.9.2020, 18:32   #42
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Sad objasnite to Dovketu...
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
mvasic (6.9.2020)
Stara 6.9.2020, 2:24   #43
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Tod nije toliko lažov, koliko je sklon menjanju mišljenja.
U zlatno doba produkcije Morrowinda kleo se protiv fast travel-a jer navodno uništava duh istraživanja.
Već tokom produkcije Obliviona pevao je sasvim suprotnu priču, kao fast travel te vodi pravo u akciju, dinamika bla bla.

I taj njegov fetiš da ne prikazuje igru do nedelju dana pre izlaska, sve mi se čini da je izgovor za besomučno odlaganje igre, plus ima tu malo elemenata sadizma.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2020, 14:44   #44
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Starfield

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Što meni?
Mislim da ima veze sa tvojim komentarom da je receno kako je igra u igrivoj fazi. Sto god Tod i Bethesda u globalu kaze ne treba uzimati zdravo za gotovo.

Ja sam licno uveren da je igra tada bila u nekoj jako ranoj fazi, da je bila igriva kao sto pricaju prikazali bi makar nesto, ne samo najavu ne znamo sta je, koncept itd.

Opekli se o Fallout 76, videli da gube ogromnu podrsku i onda brze bolje najavili da rade na "punokrvnim" rpg naslovima poput ES i Starfield da malo smire strasti.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
player1 (6.9.2020)
Stara 6.9.2020, 20:23   #45
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Starfield

Pentraksil je sve lepo skontao i objasnio
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2020, 20:52   #46
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Starfield

Upropastili su Elder Scrolls, upropastili su Fallout. Ne vidim uopšte čemu se nadati od njih.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2020, 21:14   #47
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Starfield

Kad se setim mog lično optimizma posla launch-a ESO i koliko sam bio siguran da neće da stanu sa radom na TES VI samo zbog MMORPG-a.

Dođe mi da odštampam taj post i da ga pojedem...
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2020, 23:46   #48
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Zbog Skyrima i Fallout 4 im treba oduzeti prava na oba serijala.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2020, 2:45   #49
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ja sam licno uveren da je igra tada bila u nekoj jako ranoj fazi, da je bila igriva kao sto pricaju prikazali bi makar nesto, ne samo najavu ne znamo sta je, koncept itd.
Ali upravo je u tome problem, sto ne prikazuju igru do nekoliko meseci pre izlaska. Skyrim su pokazali u februaru a izasao vec u novembru. Sest meseci im je minimalni rok a Tod bi hteo da je svega nedelju dana. Potpuno drugaciji pristup od ostalih kompanija.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2020, 3:46   #50
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Zbog Skyrima i Fallout 4 im treba oduzeti prava na oba serijala.
Razmisljam ko bi mogao da preuzme serijale. Fallout verovatno Obsidian? Mada treba videti kako ce Avowed ispasti.

Elder Scrolls? Mozda OnceLost games, koju cine TES veterani plus lik sa IndigoGaming kanala. Trenutno rade na igri koja ce biti duhovni naslednik Daggerfall-a. Naravno, nema nista od toga, osim nade da je Bethesda naucila ponesto nakon nekoliko losih godina.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2020, 4:41   #51
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Iskreno, ne verujem da su naučili bilo šta. Jednostavno, opredelili su se da prave lite-RPG akcione igre, jer smatraju da tako pokrivaju najširi krug korisnika.

A ja sam budala koja će i dalje da kupuje treš koji objavljuju...
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2020, 7:47   #52
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Zvučaću kao pravi fanboy (što i jesam, donekle) ali jednostavno Bethesda, u onome što radi, nema konkurenciju. I možda je to najveći problem. Daleko od toga da su im igre savršenstvo, naravno. Ali imaju neki svoj stil na koji su nahvatali veliku masu igrača i to guraju.
Znam, znam, ljudi će vikati Witcher 3, i možda neku drugu sličnu igru ali osim što su open world RPG akcije, ove igre ne dele ništa međusobno. Potpuno je drugi koncept.
Zbog toga ću i ja nastaviti da konzumiram sve što izdaju, kao pravi mali fanbojčić, i pored svih kritika i razočarenja.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2020, 15:35   #53
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Skyrim se ne sme nazvati trešom ni slučajno. Koliko god mana imao, kada je izašao krajem 2011-te takvu slobodu su retko koje igre mogle da priušte. Pa svi znamo da je nakon njega sve otišlo u ku...
Neki od nas su navikli na malo bolje od Elder Scrolls serijala. Takva sloboda je postojala u mnogo igara pre Skyrima. U poredjenju sa ranijim TES igrama, Skyrim je tres. Kao sto rekoh, vise lite-RPG, nego punokrvni RPG. Skyrim im je prekretnica, njime su zapoceli taj prelaz sa prave RPG na lite-RPG igru.

Ne kapiram zasto neces da odigras neke od klasika (Morrowind, Fallout 2...), ne bi li razumeo sta to nama smeta?
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
Skenderevo (8.9.2020)
Stara 7.9.2020, 18:10   #54
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Starfield

How to make Skyrim and Witcher 3 the best games ever:

Step 1: Don't play anything else
Step 2: Profit
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
Krilce (7.9.2020)
Stara 7.9.2020, 19:32   #55
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Skyrim se ne sme nazvati trešom ni slučajno. Koliko god mana imao, kada je izašao krajem 2011-te takvu slobodu su retko koje igre mogle da priušte. Pa svi znamo da je nakon njega sve otišlo u ku... Open world, tj i ono što je trebalo da bude OW i ono što nije. Jednostavno ljudi žele slobodu.
Što rekoše iz CDPR-a, ta sloboda međutim treba da je tool koji će drastično poboljšati imerziju i osećaj tokom igranja.
Odigraj Arcanum pa da vidis moj bato sta je sloboda izbora i prica. Skyrim je zvecka za decu od 2-4 godine.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku testera na korisnoj poruci:
Apostrof (8.9.2020), mvasic (7.9.2020)
Stara 7.9.2020, 20:40   #56
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Ljudi iz nekog razloga gledaju na Open World kao na ultimativno gaming iskustvo, iako 90% igara koje imaju open world su ceo taj koncept odradili MMOliko, ukljucujuci tu i Skyrim i The Witcher 3. Apsolutna gomila nepotrebnih stvari kao sto su bandit campovi svuda, monster nests, i slicne stvari koje sluze samo za ubijanje vremena i popunjavanje praznog prostora, iliti dizajenrski bullshit, vestacko produzavanje igre. To nije content koji zasluzuje bilo kakvu vrstu hvale i poprilicno kvari igru. Iako ne bi bio uspesan kao sto jeste, mislim da bi npr. The Witcher 3 bio mnogo bolja igra da su se odlucili na manji svet, ali popunjen smislenim contentom, a ne time wasterima. Ali jbg, para vrti gde burgija nece, a ljudi ne vide drvo od sume.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
Dovahkiin (7.9.2020), pentraksil (8.9.2020), simke85 (8.9.2020)
Stara 8.9.2020, 0:28   #57
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Skyrim se ne sme nazvati trešom ni slučajno. Koliko god mana imao, kada je izašao krajem 2011-te takvu slobodu su retko koje igre mogle da priušte.


Dovahkiine druze izvini zaista, ali mislim da je ovo najveca glupost koju sam ikada procitao na ovom forumu.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2020, 2:57   #58
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Ljudi iz nekog razloga gledaju na Open World kao na ultimativno gaming iskustvo, iako 90% igara koje imaju open world su ceo taj koncept odradili MMOliko, ukljucujuci tu i Skyrim i The Witcher 3. Apsolutna gomila nepotrebnih stvari kao sto su bandit campovi svuda, monster nests, i slicne stvari koje sluze samo za ubijanje vremena i popunjavanje praznog prostora, iliti dizajenrski bullshit, vestacko produzavanje igre. To nije content koji zasluzuje bilo kakvu vrstu hvale i poprilicno kvari igru. Iako ne bi bio uspesan kao sto jeste, mislim da bi npr. The Witcher 3 bio mnogo bolja igra da su se odlucili na manji svet, ali popunjen smislenim contentom, a ne time wasterima. Ali jbg, para vrti gde burgija nece, a ljudi ne vide drvo od sume.

Sve to stoji i ima smisla - ali, veliko ali - određen broj igrača, uključujući mene upravo zahteva suprotno - što veći svet za istraživanje, pa makar to podrazumevalo i "time waster" regione. Evo daću ponovo primer iz Skyrima. Falkreath je prelep region četinarskih šuma, reka i planina. Koliko puta mi je došlo da se prosto izgubim u njima, daleko od svakog naselja, kvesta, da se ulogorim pokraj potoka, pecam ili lovim zečeve, a da su milje oko mene čista divljina, bez naznaka civilizacije na horizontu. Jako su retki takvi momenti u igri jer na svakih nekoliko koraka naletiš na naselje, ili još jedan kamp
To je sloboda na koju misle bethesdini igrači, ne toliko i striktno u RPG smislu slobode izbora i posledica, mada bi i to bilo idealno.
Elder Scrolls naslovi imaju odliku da svaka kuća u svakom naselju ima neki svoj šmek. Aha, ovaj drvoseča voli da čita erotsku fikciju, ovaj trgovac ima zabrinjavajuću količinu soul gemova i knjigu o daedrama ispod kreveta; ma koliko malo i beznačajno, to sve skupa daje meta narativ igri. Kao recimo Rorikstead zavera, nastala samo preko detalja u igri.
Dakle gradovi nisu velike makete, lepe i grandiozne ali ipak makete, već živi ekosistemi. Drugo je to što su naselja mala. To je Bethesdin stil koji još niko nije kopirao.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2020, 9:02   #59
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Citat:
Guerrinus kaže: Pregled poruke
Sve to stoji i ima smisla - ali, veliko ali - određen broj igrača, uključujući mene upravo zahteva suprotno - što veći svet za istraživanje, pa makar to podrazumevalo i "time waster" regione. Evo daću ponovo primer iz Skyrima. Falkreath je prelep region četinarskih šuma, reka i planina. Koliko puta mi je došlo da se prosto izgubim u njima, daleko od svakog naselja, kvesta, da se ulogorim pokraj potoka, pecam ili lovim zečeve, a da su milje oko mene čista divljina, bez naznaka civilizacije na horizontu. Jako su retki takvi momenti u igri jer na svakih nekoliko koraka naletiš na naselje, ili još jedan kamp
To je sloboda na koju misle bethesdini igrači, ne toliko i striktno u RPG smislu slobode izbora i posledica, mada bi i to bilo idealno.
Elder Scrolls naslovi imaju odliku da svaka kuća u svakom naselju ima neki svoj šmek. Aha, ovaj drvoseča voli da čita erotsku fikciju, ovaj trgovac ima zabrinjavajuću količinu soul gemova i knjigu o daedrama ispod kreveta; ma koliko malo i beznačajno, to sve skupa daje meta narativ igri. Kao recimo Rorikstead zavera, nastala samo preko detalja u igri.
Dakle gradovi nisu velike makete, lepe i grandiozne ali ipak makete, već živi ekosistemi. Drugo je to što su naselja mala. To je Bethesdin stil koji još niko nije kopirao.
Sve te stvari imas i u raznoraznim drugim igrama, uz slobodu izbora. Nije ni svaka kuca u Skyrimu unikatna (vecina ih nije i u njima se ne moze naci nista zanimljivo, jer im je sadrzaj generisan). Pogledaj samo gomilu copy-paste dungeon-a, gde u 1000 godina matoroj pecini mozes naci stvari kojima tu apsolutno nije mesto, a koje sigurno nisu doneli drugi avanturisti. Mozda ti volis da igras sandbox simulatore, i u tome nema niceg loseg, ali je ova igra reklamirana kao punokrvni RPG, a od RPG sistema i mehanika nema ni traga ni glasa, posebno ne u odnosu na nesto kao sto je Morrowind, ako cemo gledati istu fransizu. Moze se naci poneki zanimljiv quest, i to uglavnom vezan za daedre, ali je najveci deo cisti trash, ukljucujuci tu i sve questove vezane za borbu domacina i imperijalista, koji su apsolutno podbacili u svakom pogledu.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2020, 10:59   #60
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Starfield

Tebra i jugo je imao ogroman uticaj na siroke narodne mase pa je splacina od auta. Imam 313 sati provedenih u skajrimu al’ to ne menja cinjenicu da je zvecka u poredjenju sa Morrowindom i ostalim full time 9-17h RPG igrama.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows XP Starfield screensaver @ Windows 7/64 Devet1 Operativni sistemi 4 15.8.2013 22:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com