Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.10.2015, 9:47   #1
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Windows Server 2012 r2 licence

Imam par pitanja vezanih za licenciranje win servera 2012r2... Na wikipediji sam procitao da je licensing model: Per CPU pair + CAL.

Za "per cpu pair" pise sledece: Each license of Windows Server 2012 Standard or Datacenter allows up to two processor chips. Each license of Windows Server 2012 Standard allows up to two virtual instances of Windows Server 2012 Standard on that physical server. If more virtual instances of Windows Server 2012 Standard are needed, each additional license of Windows Server 2012 allows up to two more virtual instances of Windows Server 2012 Standard, even though the physical server itself may have sufficient licenses for its processor chip count.
Da li to znaci da ja npr sa jednom licencom mogu da podignem na esx hipervizoru dve virtuelne masine na kojima ce biti instaliran win 2012? a ukoliko npr hocu da podignem 3 ili 4 masine potrebna mi je jos jedna tj ukupno 2 licence?

Za CAL: For the Standard and Datacenter editions, each user or device accessing the software must have a client access license (CAL) assigned (either per-user or per-device).
Ovo me je totalno zbunilo... Ukoliko je pomenuti windows domen kontroler, da li to znaci da on mora da ima cal za apsolutno svaku masinu koja je clan domena? Sta ukoliko su te masine, koje su clanovi domena, zapravo virtuelne masine koje se nalaze na samo 2 fizicka servera. Da li mi u tom slucaju treba "per device" cal za virtuelne masine ili za fizicke servere?

Mozda sam ovde sada nalupao gomilu gluposti ali sve ovo oko ms licenciranja mi je potpuno novo pa se nadam da cete imati razumevanja
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows server 2012 pitanje King91 Operativni sistemi 13 7.4.2014 10:22
Windows Server 2008 r2 + Remote Control Sladjan85 Operativni sistemi 5 27.12.2013 19:40
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13
Windows 2008 server licenciranje korisnik Operativni sistemi 1 8.2.2009 0:39
Windows XP, Windows 2k3 server, Windows 2000 Pro U Jogurtu Nema Kostiju Operativni sistemi 17 15.9.2008 2:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com