Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Pregled rezultata glasanja: Vrede li ovih para?
Naravno da vrede 10 55,56%
da 8 44,44%
ne 1 5,56%
Bacio si pare 2 11,11%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 18. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.2.2006, 13:37   #1
mxnivada
Novi član
 
Član od: 12.2.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pomoć! Logitech Z-5500

Imam jedan veliki problem kupio sam logitech Z5500 povezao sve kako treba, stavio na integrisanu zvucnu na msi nforce3 platinum 7.1 realtec, kada sam kupovao rekli su mi da za njih nije potrebna neka posebna zvucna pa sam ih i poslusao. Problem se sastoji u tome sto drugar ima genius wood od 120E i kada ih i jedne i druge pojacamo do kraja, njegovi se cuju jace a i daju bolji zvuk, napominjem da je sve povezano kako treba idem na 6ch direct i na boost 11 crtica, Necuju se oni lose, ortak koji zivi 100 metara od mene zvao me je da smanjim ali nije to to koliko su ih hvalili.Ako neko zna u cemu je problem zamolio bih ga da mi pomogne. UBIJA ME OD PROZIVANJA!
mxnivada je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2006, 16:30   #2
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: POMOC! LOGITECH Z-5500

Ako imas para "grehota" je tako nesto da radi na integrisanim s.....Kupi lepo SB live ili jos bolje SB Audigy.Zvuk ce ti se neverovatno popraviti. A da li vrede?,dovoljno je to sto imaju THX sertifikat.
firefly je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2006, 16:47   #3
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: POMOC! LOGITECH Z-5500

Nemoguce je da se cuju slabije nego taj krsh od geniusa, Jer odnos u snazi je 5:1.No takav sistem nikako ne ide na integrisanu zvucnu kartu!!!
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2006, 20:23   #4
Gaci
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 109
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 30 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Gaci
Određen forumom Re: POMOC! LOGITECH Z-5500

Lose si namestio... Ja imam Logitech Z-5500 i audigy 2 ZS i zvucnici se cuju straobalno ....veruj mi ida ih nisam smeo pojacati vise od cetvotke na boost!!!!Veruj mi da tvoj drug moze da se sa sve geniu-som
Postavi ih na Input: Direct a Stream: Stereo X2 i surround na pola , sub stavi po volji (ja ga drzim na 4 crte) a ne na 6cd direct... ali bih ti preporucio da kupis minimum SB live za te zvucnike jer je integrisana kartica mnogo losa!!!!ako hoces kontaktiraj me na private za dalje podesavanje!
Gaci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2006, 20:49   #5
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: POMOC! LOGITECH Z-5500

Kupi neku ozbiljniju zvucnu karticu(neki Audigy) i videces kako ce da se onda cuje.
The Finest Serbian Since '82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2006, 22:48   #6
Nikola Medjedovic
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 64
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: POMOC! LOGITECH Z-5500

A kupi tu zvucnu.Omalovazavas te zvucnike.
Nikola Medjedovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2006, 20:07   #7
mxnivada
Novi član
 
Član od: 12.2.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: POMOC! LOGITECH Z-5500

Odlucio sam da vas poslusam, jel imate neke predloge za zvucnu do 70E?
mxnivada je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2006, 20:13   #8
mxnivada
Novi član
 
Član od: 12.2.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: POMOC! LOGITECH Z-5500

zanima me jos nesto kada palim svetlo cuje mi se nesto iz zvucnika. Rekli su mi da moram da kupim neki filter, da li ima neko ad se razume i u to?
mxnivada je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2006, 21:02   #9
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: POMOC! LOGITECH Z-5500

Citat:
mxnivada kaže:
Odlucio sam da vas poslusam, jel imate neke predloge za zvucnu do 70E?
pogledaj ovde
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=2398
The Finest Serbian Since '82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2006, 0:02   #10
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: POMOC! LOGITECH Z-5500

Citat:
mxnivada kaže:
Odlucio sam da vas poslusam, jel imate neke predloge za zvucnu do 70E?
Bilo koju od Creative-a .Pa ako vec imas 70e na raspolaganju Creative SB Audigy 2.
firefly je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2006, 1:50   #11
velko
Novi član
 
Član od: 15.10.2005.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: POMOC! LOGITECH Z-5500

za 70€ ima i Audigy4 oem.
velko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2006, 2:10   #12
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: POMOC! LOGITECH Z-5500

Citat:
mxnivada kaže:
Odlucio sam da vas poslusam, jel imate neke predloge za zvucnu do 70E?
Ako si vec bacio tolike pare za odlicne komp zvucnike zasto zaliti za dobrom zvucnom karticom. Jedini izbor je Audigy 2 ZS. Bolja je i od osakacene Audigy 4 koja se kod nas valja za 100+ evrona. Uostalom idi na creative ili sound blaster sajt pa ces videti specifikacije obe kartice.Ono sto ovu kartu odvaja od drugih Audigy 2 kartica je cuveni EMU chip i bolji je od AC97 koji se ugradjuje kod drugih modela Audigy 2 kartica. Cena joj je oko 90e i vredi svaki evric.
PS. Ja imam Audigy 2 bez prefiksa sa firewire prikljuckom za digitalne kamere ( ima je i Audigy 2 ZS ) i zadovoljan sam kako radi sa ATP3 u kombinaciji.
I ono sto je najvaznije obe kartice imaju dobre drajvere ( iste ) a mogu se sa oficijalnog sajta skinuti novi bez problema sto se za Audigy 2 LE, Value i ostali prefiksi ne moze reci. Jednostavno na tom sajtu je totalna konfuzija i sigurno neces naci nikakve podatke osim Value 7.1 ali drajvera ni od korova.
Za Audigy 2 ZS imas sve na sajtu i to se mora uzeti u obzir pri kupovini.
Neko ce spomenuti KX drajvere ali po mom misljenju za prosecnog korisnika ne bi preporucio ako nije dobar znalac ove problematike. Oni su dobri za one koji se bave komponovanjem u nekom od programa za tu namenu recimo Qbase.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2006, 2:30   #13
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: POMOC! LOGITECH Z-5500

Izvinjavam se sto se ponavljam jer sam vec pisao na ovu temu. Nemoj te se tako olako utrkivati u predlozima vec sagledajte ako mozete stvarnost. Vec sam napomenuo da ono sto pisem je iz ciste prakse a ne citanje sa drugih sajtova i foruma. Lepo je sve to u teoriji ali praksa pokazuje sasvim nesto drugo. Posebno kada se radi o KX drajverima. Ne kazem da nisu dobri ali trebalo mi je par noci da sve to ustelujem a razlika nije vredna truda osim ako se ne koriste za druge navedene svrhe. I sad zamislite novi win. i ponovo instalaciju pomenutih drajvera. Neka, hvala lepo!
Izvinjavam se na poduzem postu.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2006, 11:03   #14
Suicide samurai
Član
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 217
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Suicide samurai Slanje poruke preko Yahooa korisniku Suicide samurai
Određen forumom Re: POMOC! LOGITECH Z-5500

stvarno ne znam o cemu vi pricate - u ovim KX drajverima postoji jedna mnogo "handy" opcija - samo snimis podesavanja u jedan fajl i kad instalirate drajvere samo 2x klik na fajl i eto starih podesavanja - nista lakse.

and by the way - ja se na original Creative drajvere ne vracam, na SB Live! itekako je primetna razlika
Suicide samurai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2006, 12:00   #15
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: POMOC! LOGITECH Z-5500

Citat:
Suicide samurai kaže:
stvarno ne znam o cemu vi pricate - u ovim KX drajverima postoji jedna mnogo "handy" opcija - samo snimis podesavanja u jedan fajl i kad instalirate drajvere samo 2x klik na fajl i eto starih podesavanja - nista lakse.

and by the way - ja se na original Creative drajvere ne vracam, na SB Live! itekako je primetna razlika
Ma znam za taj postupak ali kao sto sam rekao na mojoj Audigy 2 nije neka razlika da se petljam sa KX drajverima. Stavim Instalacioni CD i vozi. Ono sto sam napisao odnosi se na prosecnog korisnika koga zvuk bas posebno ne interesuje a posebno podesavanje u drajverima. Eto na to sam mislio.
A za Live i koliko KX drajveri donose to ne znam pa verujem da je tako kako si napisao.
Znam samo da su stare Live 5.1 bile odlicne kartice. Ove nove 24 bit 7.1 nekako mi ne zvuce kao stare. Moguce je da je zbog drajvera kao sto kazes.
POZ
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2006, 12:11   #16
Suicide samurai
Član
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 217
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Suicide samurai Slanje poruke preko Yahooa korisniku Suicide samurai
Određen forumom Re: POMOC! LOGITECH Z-5500

narano da koristim staru Live karticu - nova nikko ne bi nasla put u moju masinu - posle ove koju sada koristim zadovoljio bih se sa minimalno A2 value
Suicide samurai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2006, 12:43   #17
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: POMOC! LOGITECH Z-5500

Citat:
AstraLogos kaže:
Ako si vec bacio tolike pare za odlicne komp zvucnike zasto zaliti za dobrom zvucnom karticom. Jedini izbor je Audigy 2 ZS.
Kada sam napisao Audigu 2 mislio sam na tu ZS jer je stvarno bolja,toliko da iz prosecnih zvucnika izvlaci max bez deformacija zvuka.

Citat:
AstraLogos kaže:
Nemoj te se tako olako utrkivati u predlozima vec sagledajte ako mozete stvarnost. Vec sam napomenuo da ono sto pisem je iz ciste prakse a ne citanje sa drugih sajtova i foruma.
Naravno.Sve sto mi ovde pricamo covek treba da prihvati kao sugestiju,tj. treba da pogleda na drugim sajtovima specifikacije doticne karte.Bio bi lud kada bi otisao u prodavnicu i kupio sve ono sto mu mi predlazemo a ne zna ni nasta to lici.hocu da kazem da smo mi neka smernica koja bi trebala pomoci coveku pri nekoj kupovini ,na osnovu nasih iskustva.
firefly je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2006, 14:13   #18
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: POMOC! LOGITECH Z-5500

Citat:
firefly kaže:
Bio bi lud kada bi otisao u prodavnicu i kupio sve ono sto mu mi predlazemo a ne zna ni nasta to lici.hocu da kazem da smo mi neka smernica koja bi trebala pomoci coveku pri nekoj kupovini ,na osnovu nasih iskustva.
Upravo tako. Trudim se uostalom kao i vecina na forumu da pomognem nekim svojim iskustvom ili saznanjem. Ali nisam za to da se kaze kako neka kartica otkida a covek je nema i nije cuo osim sto je negde procitao. Za mene ta rec"otkida" bukvalno znaci da je covek ima, zadovoljan je njenim radom i svoje utiske prenosi drugima.
Ne prozivam ama bas nikoga ali sam primetio da ljudi hvale neki hardver koji nisu ni videli ni culi/probali osim sto su procitali.
Licno smatram ako se nesto procita interesantno, u tom slucaju treba dati link da svako od nas sam procita i prosudi o cemu se radi a ne da mu se odmah namece licni stav.
kada se radi o licnim stavovima zato postoji diskusija na forumu iz koje mozemo ponesto nauciti i jedni drugima preneti znanje na obostranu korist.
A tabora ce uvek biti npr. NVidia VS ATI. I to daje neku posebnu draz i licni pecat svakog foruma. Eto u tom pravcu razmisljam!
Pozdrav!

Poslednja ispravka: AstraLogos (14.2.2006 u 14:27)
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2006, 0:03   #19
mxnivada
Novi član
 
Član od: 12.2.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: POMOC! LOGITECH Z-5500

Hvala na savetima!!! Zanima me jos jedna stvar, zasto mi odjekuje wofer kada gasim svetlo, da li treba neki filter za struju da se kupi, ima li neko iskustva sa tim?
mxnivada je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2006, 19:46   #20
Nikola Medjedovic
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 64
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: POMOC! LOGITECH Z-5500

Citat:
velko kaže:
za 70€ ima i Audigy4 oem.
Sta znaci ovo oem?
Nikola Medjedovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Razlika između LOGITECH Z-2200 i LOGITECH Z-2300 Macak Mackin Zvuk na računaru 0 20.4.2008 20:58
Logitech VX Nano sasha vukelic ŠDK - Ostale komponente 0 19.1.2008 19:19
Logitech B85 UltraX opticki vs RX1000 laserski Bond_007 ŠDK - Ostale komponente 4 23.12.2007 16:17
Treba mi pomoć za kupovinu kompjutera do 1500 Evra NSadian Šta da kupim? 22 2.11.2007 10:08
[Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć Geomaster Konzole 30 10.9.2007 14:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com