Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.8.2008, 16:29   #1
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Cool Dugacka graficka, malo kuciste, kreativno resenje

Pod predpostavkom da ce doci dan kada ce na svim grafickim karticama PCB biti dugacak 10.5 inca odnosno 26.7 cm posto postaju sve brze i brze i sve duze i duze postavlja se pitanje kako to smestiti u kuciste a ne kupuje vam se vece. Ovo pitam bez obzira sto sada ovu duzinu imaju samo graficke tipa nvidia gtx260, nvidia gtx280, neke nvidie iz 9800 serije, ati 3870 x2, ati 4870 x2 i mozda jos neka ali ne mogu da se setim.

Ja sam na mom kucistu izmerio koliku duzinu PCB graficke moze da primi dosao sam do rezultata da fali negde oko 0,7 cm.

Kuciste je Spire BergWind II - SP8198B

http://www.spirecoolers.com/main/pro...asp?ProdID=611

U mom slucaju postoji samo jedno resenje a to je da se malo zasece lim koji drzi hdd-ove taman toliko da moze graficka da udje.

Pitanje za sve. Sta bi ste vi morali da uradite da bi ste smestili ovakve dugacke graficke kartice u vase kuciste a ne daju vam se pare ? Lenjir u ruke pa merite.

Ako nema ni jednog odgovora na ovaj post onda mogu da zakljucim da ili vas je mrzelo da merite ili ste dobili fobiju od lenjira zbog preopstog gradiva iz matematike ili da je ovaj post suvise glup.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2008, 16:40   #2
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Dugacka graficka, malo kuciste, kreativno resenje

Citat:
Ako nema ni jednog odgovora na ovaj post onda mogu da zakljucim da ili vas je mrzelo da merite ili ste dobili fobiju od lenjira
I meni se desava da ponekad nisam siguran u svoju opremu. Jednostavno, znam da uvek postoji nesto bolje nego ono sto ti imas... Ponekad tako kad se ubedacim uzmem lenjir i merim. Namestam lenjir sa svih strana, gledam, natezem, pokusavam da ubedim sebe da ima bar jos par santimetara vise nego sto mi se ucini na prvi pogled...

Jedno vreme sam se dugo nervirao jer mi se cinilo da je to jednostavno premalo centimetara za bilo sta ozbiljnije. Medjutim, sve drugarice mi uvek pricaju, a ja im verujem, da nije uvek duzina bitna... stavise, mnoge od njih smatraju da je lepo kad je vece ali da to stvarno nema mnogo veze... vazno je sta imas unutra...

Tako da, prestao sam da merim....
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku genius na korisnoj poruci:
alesandro (25.8.2008), Game fever (25.2.2009), hacker_aca (21.8.2008), iMa_NeKo_PljUgU (21.8.2008), Peruzzi (22.5.2009), Predrag Stankovic (21.8.2008), Rocker (21.8.2008), shrafko (21.8.2008), VojaM (23.8.2008)
Stara 21.8.2008, 17:00   #3
strajo
Starosedelac
 
Član od: 17.1.2008.
Poruke: 1.373
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 250 puta na 160 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku strajo
Određen forumom Re: Dugacka graficka, malo kuciste, kreativno resenje

pa ako BASH ne mozhe da stane odseci to shto smeta nece mu nishta faliti
strajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2008, 17:15   #4
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Dugacka graficka, malo kuciste, kreativno resenje

Brate nema tu mnogo nauke, kad ti zatreba ako neces da kuujes drugo seci. Mislim kupio si kuciste od 20e a hoces da posadis zivotinju od karte unutra . To tako jednostavno ne ide danas.Pogotovo zbog cinjenice da se vecina karti danas dosta greje pa je prostrano i provetreno kuciste imperativ. Ako si imao za sve te komponente, morao si da odvojis i neku kintu za bolje kuciste. Posledice dodju pre ili kasnije, ja zato ni malo ne zalim sto sam pukao ~220E na kuciste i napajanje, naravno moze dosta jeftinije, ali ovako te jednosatvno briga za sve, 'ladno, tiho i pouzdano cak i dok je napolju 40C
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Cuje se Graficka malo Cas dosta.. enki Grafika 5 6.7.2008 18:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com