Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.4.2007, 2:24   #501
... i bidi fin
Banned
 
Član od: 1.3.2007.
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 937
Zahvaljeno 331 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

http://www.e-tabs.org/tab/all/stalker
... i bidi fin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2007, 7:17   #502
kvare_cg
Član
 
Član od: 15.11.2006.
Poruke: 427
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 50 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
... i bidi fin kaže: Pregled poruke
Ponovo sam krenuo igru i odradio par novih stvari... medjutim..
uskoro me ceka neki od x18-16 nisam siguran u nazive a ja nikako da nadjem nacin da shvatim,kako naci Ghosta i Straleka...
U svoj "mobilni" kliknem da zelim taj task .. on pocrveni,ali ga nema na mapi... nema one klasike sa strelicom i sigurnim ciljem.
Kako ste se vi u opste snasli?
Da li je pocetak moje enigme ponovni odlazak u "skriveni stash"",mada mi jos to u igri niko nije napomenuo??
Ako nije problem.. pomozite mi na nacin da shvatim a ne da koristim vasa resenja za obican prelazak do kraja.
.
p.s. jednom sam je vec zavrsio.. ako izuzmemo da mi je pao krov na glavu.
Hvala veliko!!!
Gledaj, da ti ne bi ja govorio kako sam ja presao, i da ti pokvarim dozivljaj, samo cu ti rec da pratis jednu stvar, neka ti uvjek, ali uvjek, primarni task u PDA bude da pricas sa nekim, nebitno bio to Mole, profesor Kruglov, Guide, DOctor, i uvjek provjeravaj Pda, posle svakog taska, jer znaju samo da se pojave u Pda, a da nisu aktivni, znaci prije x16 lab budi pazljiv, odradi sto vise kvestova za profesora iz Yantara, i kad nadjes Ghosta, otvori PDA, ok, a task da nadjes Streloka nemoj da ti bude aktivan nikad, i prati malo dialoge brate, sve ce ti se rec odatle, pa kad nadjes Streloka javi nam impressions
kvare_cg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2007, 9:52   #503
... i bidi fin
Banned
 
Član od: 1.3.2007.
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 937
Zahvaljeno 331 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Hvala.
Javicu ti rezultate.
... i bidi fin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2007, 5:52   #504
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
Ne$A kaže: Pregled poruke
Ako imas puno love i odes do wishgrantera...imaces los kraj. Mada si u pravu, mozes da imas love kolko oces, i ako odes u secret lab, imaces dobar zavrsetak...
Evo ovako, da razjasnimo! SVAKI odlazak do Wishgrantera je zapravo loš kraj! Čak i ona želja "I want the zone to disappear", jer samim tim i vi ginete (tj. vaš lik). Ako ne verujete, pročitajte na netu. Stvar je u tome što onda ništa nećete saznati o Streloku, sem ako ne odete u Secret Lab. Bilo koji od tamošnja 2 kraja je dobar kraj. Mene je drugi smorio zbog onog napucavanja i beskrajne šetnje kroz teleporte, ali je cinematic i priča mnogo bolja. Ko je otišao kod wishgrantera, propustio je još koji sat dobrog napucavanja. Od oružja, meni je ubedljivo najbolja ona prigušena VLA puškica sa pancirnom municjiom. Od pištolja, P9M sa (opet) pancirnom municijom. Svi pištolji koji koriste .45ACP sporije pucaju i imaju samo 7-8 metaka. Bolji su od 9mm, ali ne smete sebi da dozvolite da promašite.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2007, 21:20   #505
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Tokom instalacije kod provere sistema pisalo je da mi je page file mali tj crveno je polje kod njega da li je moguce povecati page file i kako?
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2007, 2:55   #506
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Jeste: u Control Panel-u otvoris System Properties i na kartici Advanced otvoris Settings (onaj u delu Performance ). U novom prozoru izaberes opet opciju Advanced i klikom na (jedno jedino) dugme Change mozes da upises vrednosti za velicinu page file-a (tipicno, 2,5 puta velicina RAM-a).
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku glitch na korisnoj poruci:
Stojadin (7.5.2007)
Stara 2.5.2007, 18:07   #507
Br@n@c
Član
 
Član od: 17.12.2006.
Poruke: 86
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Br@n@c
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Zna neko kako da se resi problem u pucanju textura(pojavljuju se bele providne texture) ali samo nocu kada pada kisa?
Ponovo udjem u igru problem sa texturama nestao.
Slicno je i sa fps. Znaci posle npr 2 h igranja u nekoj deonici fps mi se krece oko 30, ali kad izadjem iz igre i ponovo udjem u to mesto gde sam sam sacuvao poziciju poslednji put fps mi se krece 80-60. U cemu je prob. jel mozda nedostatak rama mada sumnjam ili je bug u pitanju?

Poslednja ispravka: Br@n@c (2.5.2007 u 19:07)
Br@n@c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2007, 15:40   #508
NikolaT
Član
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Бијељина
Poruke: 359
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 50 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
Br@n@c kaže: Pregled poruke
Zna neko kako da se resi problem u pucanju textura(pojavljuju se bele providne texture) ali samo nocu kada pada kisa?
Ponovo udjem u igru problem sa texturama nestao.
Slicno je i sa fps. Znaci posle npr 2 h igranja u nekoj deonici fps mi se krece oko 30, ali kad izadjem iz igre i ponovo udjem u to mesto gde sam sam sacuvao poziciju poslednji put fps mi se krece 80-60. U cemu je prob. jel mozda nedostatak rama mada sumnjam ili je bug u pitanju?
То пуцање текстура се дешава када промијениш сетовања а не рестартујеш игру. А што се тиче броја фрејмова, када год ти падне куцај vid_restart у конзоли.
NikolaT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku NikolaT na korisnoj poruci:
Br@n@c (7.5.2007), zokocx (7.5.2007)
Stara 6.5.2007, 20:09   #509
sniffy
Član
 
Član od: 6.5.2007.
Poruke: 33
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

E jel moze neko da mi kaze gde da nadjem Guidea? Nasao sam Ghosta i nije mi se pojavio task da idem do Guidea. Zavrsio sam igru kod Wishgrantera ali imam save na pocetku lab x-16 i nemam raniji save
sniffy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 21:42   #510
Devet1
Član
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Čikago
Poruke: 213
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Devet1
Exclamation [I] Pozitivna dopuna recenzije ;)[/I]

Sve pohvale za S.t.a.l.k.e.r !!! Jako jako dobra prica atmosfera ..treba jedino malo covek da se navikne...ali tolerantno je!
Da mi utisak bude potpun nasao sam film iz 1979 (Сталкер - Андреј Тарковски) koji je bio jednim delom inspiracija autorima za Igricu....Jos kada bih nabavio knjigu " Piknik pokraj puta " od brace Srtigatcki ili Strogicki....
Respekt treba videti root odakle sve to krece tematika je skhakljiva zato sto se tice i svih nas neposredno. I nestabilni sarkofag ziva pretnja koji svi mi znamo da postoji...eh... " Man made hell "... ali svarno...
I pored sve ove tudje muke...I ove odlicne igre (naravno mane postoje ali su jednostavno mizerne naspram globalnog dela i sveukupnog uzitka) moze da prica ko sta zeli... ali ceo dojam mi je mnogo vishe SPOOKY i adrenalin i akcija od bilo kakvog prezvakanog tematski americkog F.E.A.R - a (koji je bas super ali iskreno,ali u poredjenju....) " Taste is different...." nasi ukusi su nasa subjektivna stvar...ali ja bih ovim postom sve drugare koji se dvoume dali da je kupe ili instaliraju ...pozvao da to urade jer je vredna svakog sata potroshenog.... i nema niko pravo pogotovo ko je nije zavrshio i igrao vishe od par dana , da kaze kako je bespravno igra meseca u SK
respekt!

p.s. ako neko zna gde mogu da nadjem gore pomenutu knjigu bio bih mu zahvalan...
Devet1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 6:09   #511
... i bidi fin
Banned
 
Član od: 1.3.2007.
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 937
Zahvaljeno 331 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Lepo,svi se slazemo da je igra i vise nego OK!
Nego,kad odem da "pogasim" antene pa u tim podrumima,nailazim na dvoje sifrom zakljucanih vrata.Imam decoder ali on ne pomaze,valjda jer u njegovom opisu pise da se koristi za neka druga,skrivena vrata.Kako ste otvorili ova dvoja vrata,ja ne naidjoh na brojeve za njih.
Hvala!
... i bidi fin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 10:57   #512
Devet1
Član
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Čikago
Poruke: 213
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Devet1
Lightbulb Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
... i bidi fin kaže: Pregled poruke
Lepo,svi se slazemo da je igra i vise nego OK!
Nego,kad odem da "pogasim" antene pa u tim podrumima,nailazim na dvoje sifrom zakljucanih vrata.Imam decoder ali on ne pomaze,valjda jer u njegovom opisu pise da se koristi za neka druga,skrivena vrata.Kako ste otvorili ova dvoja vrata,ja ne naidjoh na brojeve za njih.
Hvala!
E pa pogledaj svoj PDA uredjaj! mora biti sifra! ako se dobro secam meni je bila za prva vrata 1243 ali ti vidi promuvaj se okolo i obavezno chitaj obavestenja sa PDA ( "P" na default bindu na tastaturi)... i za druga isto tako pogledaj sve stavke Log...Dnevnik....
Devet1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 11:07   #513
Devet1
Član
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Čikago
Poruke: 213
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Devet1
Određen forumom Film?! I to Ameri?!

Nemogu da verujem ovi ameri.....napravice film i o tegli pekmeza na polici (!) uf....
Verovali ili ne 2008 uglavnom ocekujemo blago receno film "stalker"( Roadside picnic- od brace Strugatski) ( e ljudi moji sve su zivo pokupili,sve oni moraju da izdaju sa njihovim tipicnim americkim "napumpavanjem")
Ali sto columbia pictures?...jer mora bas Fancy?....vishe bih voleo da su rusi ( ukrajinci) producirali njihovu prichu ! Videli smo da umeju to i te kako ( Dnevna i Nocna straza ) Nadam se da se slazete samnom ...
Devet1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 16:06   #514
zorz
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Imam jedno pitanje: da li su bitni side quests (i koji) za izbegavanje bad enda? Resio sam ih puno i vise me smara da trcim sa jednog kraja mape na drugi! Krenuo bih sa privodjenjem igre kraju... Trenutno su mi main questovi Turn off Brain Scorcher i Secret stach in Pripyat.
Izvinjavam se ako je neko vec postavio isto pitanje, ali dosta postova na ovoj temi sam izbegavao zbog spoilera.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 17:15   #515
... i bidi fin
Banned
 
Član od: 1.3.2007.
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 937
Zahvaljeno 331 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Znam na koja vrata mislis..
1) 1243
2) 9524
...to je bilo prilicno ranije u nekoj lab ako se secam, i da bi odatle izasao moras da upucas onaj plamen sto leti da bi ti se otvorila vrata i sledi video scena ... kako pacovi naziru ka chernobilu a neki stalker puca u njih..

Ja sam u Antena zgradi,mozda i nije toliko bitno,ali nasio sam na takodje dvoja vrata sa siframa ali nigde kode! (mozda moja greska sto nisam isprobao stare)
.
Hvala u svakom slucaju!
... i bidi fin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 18:17   #516
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Jeste: u Control Panel-u otvoris System Properties i na kartici Advanced otvoris Settings (onaj u delu Performance ). U novom prozoru izaberes opet opciju Advanced i klikom na (jedno jedino) dugme Change mozes da upises vrednosti za velicinu page file-a (tipicno, 2,5 puta velicina RAM-a).
Pa ono, 32b procesori i windows ne mogu da adresiraju preko 4giga tako da je bolji savet da se stavi swap toliko da ram+swap=3.5-4giga
grdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 18:56   #517
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
zorz kaže: Pregled poruke
Imam jedno pitanje: da li su bitni side quests (i koji) za izbegavanje bad enda? Resio sam ih puno i vise me smara da trcim sa jednog kraja mape na drugi! Krenuo bih sa privodjenjem igre kraju... Trenutno su mi main questovi Turn off Brain Scorcher i Secret stach in Pripyat.
Izvinjavam se ako je neko vec postavio isto pitanje, ali dosta postova na ovoj temi sam izbegavao zbog spoilera.
Na pravom si putu. Sporedni questovi nemaju ama baš nikakvog uticaja na kraj igre i služe za zaradu kinte (koje ionako ne fali) i produženo "uživanje" u igri.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Stara 7.5.2007, 19:09   #518
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

kako sam je instalirao tako je uninstalirao,nije mi dovoljno igriva a i kad sam vodeo da mi treba 10 metaka šaržera da ubijem lika,sve mi je bilo jasno. Mislim generalno nije loša igra ali previše su je nahvalili pre nego što je izašla,ja se nadam da neće biti tako sa Krizom (Crysis). ali čekamo,čekamo,čekamo...
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 19:17   #519
zorz
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
kad sam vodeo da mi treba 10 metaka šaržera da ubijem lika,sve mi je bilo jasno.
Dovoljan je i jedan metak ako gadjas gde treba (u glavu, naravno).
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 19:20   #520
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
zorz kaže: Pregled poruke
Dovoljan je i jedan metak ako gadjas gde treba (u glavu, naravno).
Ako igraš na najtežem nivou težine, potrebno je malo više. Konkretno : 2 snajperska u glavu ili jedan pancirni metak.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Shadow Man caine Akcione igre 5 23.5.2014 20:28
Shadow Factory miša topola Male igre 4 20.12.2009 13:53
Shadow Quest Nash Knight Male igre 6 22.11.2008 17:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com