Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.12.2018, 23:15   #21
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Atom RPG

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
O cemu pricas?! Mislim da si se ti malo zeznuo:

Spoiler za spojler:
Ti mislis na onu trojicu sto te sacekaju kada izadjes iz bunkera? Pa dal si im dao sve umesto da ih poubijas kao pacove?

Pa kako da ih

Spoiler za Spojler:
poubijam kao pacove kada lik sa sacmaricom krene da me lema i oduzme mu 17+ hp a lik pored njega isto toliko i ubije me odmah? Cak i kada nekako uspem da ubijem jednom ovaj sa strane me slema sa lovackom bez problema. Ne postoji ni jedan drugi nacin resavanja situacije ako ti je lik fokusiran na Speech i jos neke stvari koji nisu striktno vezani za borbu. Cak sam ja i pokusao malo da balansiram sve to, dzaba. Ni ne dodjem na red a oni me skinu
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2018, 23:22   #22
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Atom RPG

Ti mora da si jos nizak nivo. Koji si nivo? Ja sam dosta odradio zadataka i jednog kompanjona imam sa sobom (Fidel iz Kraszno-a, on je vezan za glavni kvest), to dosta znaci, igram na najvecoj tezini. Toliko toga ima da se vidi, poubija, odradi, nemoj da juris glavni kvest. Mislim da sam bio level 8 ili 9 kada sam otisao u bunker
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2018, 0:18   #23
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Atom RPG

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Ti mora da si jos nizak nivo. Koji si nivo? Ja sam dosta odradio zadataka i jednog kompanjona imam sa sobom (Fidel iz Kraszno-a, on je vezan za glavni kvest), to dosta znaci, igram na najvecoj tezini. Toliko toga ima da se vidi, poubija, odradi, nemoj da juris glavni kvest. Mislim da sam bio level 8 ili 9 kada sam otisao u bunker
Ako je zurba igrati skoro 15 sati pre pocinjanja tih prvih glavnih kvestova onda stvarno Gde zurba sa petnaest sati, nikako nisam jurio. Da stvar bude gora, da sam jurio prosao bih odlicno jer bih

Spoiler za spojler:
Dao neku nevidjenu sicu i najobicniji krs iz inventara


mnogo bolje nego sada.

Izem ti balans ako moram da sanjam kada da pocnem te prve kvestove. Razumem odredjenu kaznu ali

Spoiler za Spojler:
Da ti ocisti bukvalno ceo inventar....meni je to iskreno bezveze, slicno kao i u Clear Sky sto je bilo onomad


Ja sam isto toliki level kao i ti...samo sto se nisam fokusirao toliko na borbu, endurance i ostalo...Jer igra (kao i neki stariji crpg) ima i dalje taj min/max pa mozes da igras kako hoces i da se fokusiras na takve stvari....I za sada je sve bilo izbalansirano kako treba, izvlacio sam se (koliko toliko) na to, biras opcije u odnosu na stats i perkove tvog lika kao sto valjda i trebuje u RPG-u. A onda te doceka ovo...zurio ili ne, malo je bezveze da se na takav nacin dize tezina igre, opet kazem nema nekog normalnog izlaza ako si se fokusirao na nesto drugo. Svakako razumem odredjenu "kaznu" ali bas ovoliko, i to cak nakon sto si izabrao

Spoiler za spoiler:
Onaj speechcraft check koji mi je tada bio 90, dobio sam samo partial


Ne znam, meni je to bezveze.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2018, 0:34   #24
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Atom RPG

Pa ti onda baci sve na zemlju pre nego sto te sacekaju i onda opet pokupis kad zavrsis sa njima. Imao sam slicnu situaciju kada sam poceo da ubijam ove sto idu sa karavanom po pustari i onda kad mi je dosao Death squad bilo je ili da platim 15 hiljada, da se borim, ili da mi uzmu sve. Da se borim nema sanse jer imaju najbolje masinke, oklop i snajpere u igri. Razmisljao sam stvarno da im dam 15 000 jer bi me pratili kroz celu igru po mapi ali sam se u poslednjem trenutku setio da uradim onaj navedeni trik. Jes da je cimanje sa tolikom opremom dok natrpas u gepek auta pa nazad ali bolje to.


Inace, pazi gde ostavljas stvar jer skitnice mogu da ih pokupe, sto je po meni super stvar, rovare po kantama i statijznam. Ili u gepek auta kada nabavis ili u neki sef sa sifrom.


Nemoj tek da ti pricam kako sam pukao 25 hiljada za koje sam mislio da cu dobiti nesto na foru Lade Nive. Kad sam glup.


Igra rastura.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2018, 0:53   #25
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Atom RPG

To sam i uradio kasnije ^^


Nekako sam se izvukao, ali jbg na kraju sam morao da varam na neki nacin kako bi situaciju napravio makar prihvatljivom. To tada je sve islo odlicno



Ma igra je super, samo me je ta jedna stvar opasno iznervirala

Samo da ne dodje nesto slicno
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2018, 1:16   #26
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Atom RPG

Nece, samo ne ubijaj ljude sa karavanom po pustarama
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2018, 1:20   #27
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Atom RPG

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Nece, samo ne ubijaj ljude sa karavanom po pustarama
Na najgori nacin sam to saznao, bio mi obelezen pistolj i ja kliknuo da pricam sa njim.....Paf, toliko mi bese
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2018, 2:14   #28
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Atom RPG

Inace moram da pitam, igra nema pauzu ?

Znam da je pauza na mapi samo kada se zaustavite, ali sta je sa lokacijama? Da li vreme protice ili ne, posto mogu da se zakunem da mi je jednom prilikom pao mrak dok sam bio na lokaciji.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2018, 11:06   #29
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Atom RPG

Tacno. Moras u glavni meni da bi "pauzirao". Sva sreca pa je ucitavanje brzo i samo klikenzi Continue
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2019, 17:08   #30
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Atom RPG

Ne secam se kada sam poslednji put bio navucen na neku igru kao na ovu.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2019, 21:29   #31
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Atom RPG

^ Takođe.
Toliko dobrih situacija, jezivih priča i zadataka, ludih likova i slično.


Skoro sam imao jedan od zanimljivijih nasumičnih sukoba. Nas je bilo dvojica, njih petorica, ali svi su bili odlično opremljeni, ja sam imao Kalašnjikov i sačmaru. Ne vredi, iz više puta sam probao, nikako nije bilo dovoljno da ih sve sastavim, kakvu god taktiku i kakav god prilaz probavao.
I setih se da imam mitraljez sa teškom municijom koja je inače oskudna. Kada sam opalio rafal po svakome od njih, padali su iz prve skoro.
Eto, zbog jednog oružja se skroz promenio tok bitke. Municija za njega se koristi i za teške snajpere, nema je toliko puno i čuvam je za slične situacije. Specijalizovao sam se za sve vrste oružja, mada više ne koristim pištolje i mini mašinke, njih sam u prvoj trećini/polovini igre. Municiju skupljam kao mula.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (1.1.2019)
Stara 1.1.2019, 21:35   #32
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Atom RPG

Edit mi nesto ne radi, pa da dodam:


Ako imate problema u toku borbe da neprijatelj fokusira paljbu samo na vaseg kompanjona, drzite levi klik na njemu i dajte mu naredbu da bezi, pa ga posle vratite u borbu tako sto mu date aggressive komandu. Sam ce se izleciti u toku borbe ako ima stimpak u inventaru. Kada nije u borbi, kompanjoni se lece ili odmaranjem ili tako sto iskoristite stimpak na njega (ili medkit, mada do sada je nijednom nisam koristio)
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (1.1.2019)
Stara 3.1.2019, 10:49   #33
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Atom RPG

Mozes koristiti i hranu da bi ih lecio. Prevuci meso ili konzervu u weapon slot i nisani na onog koga zelis da nahranis. Ima mali exploit za ovo (ja ga ne koristim), gde mozes prodavca da napijes da bi mu smanjio barter.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2019, 13:34   #34
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Atom RPG

Meni je prevrtanje dzepova bio glavni skil tako da 2/3 igre nisam koristio novac, sve sto mi je trebalo sam ukrao.

Inace, sinoc sam presao igru, odlican je kraj, nikakve zamerke nemam. Jedino neke odluke za koje sam mislio da ce imati pozitivan ishod su na kraju imale suprotan, misleci da sam uradio dobro delo sam ucinio u stvari djavolju uslugu (ovo se odnosi na razbojnika Dan-a i selo Ottradnoya).

Mislim da sam igrao oko 60 sati, bio sam level 20 i mogao sam da koristim sva oruzja, jes da mi je za neke od njih STR bio manji za 1, ali to samo oduzima 10% na preciznost tako da nije bio problem.

Zao mi je sto igra nije jos duza jer je stvarno dobra i ni u kom trenutku nije bila dosadna.


Od mene 9.5/10 i najvece RPG iznenadjenje godine

Poslednja ispravka: filpan (3.1.2019 u 16:23)
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (3.1.2019)
Stara 3.1.2019, 13:42   #35
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Atom RPG

Vidim da je na Steamu dosta hvale. Nisam igrao ni jedan Fallout pa možda bih mogao početi sa ovim, da vidim kako neka takva igra izgleda.
Paladin je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2019, 14:21   #36
Dragancce
Član
 
Član od: 5.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 107
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 20 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Atom RPG

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Meni je prevrtanje dzepova bio glavni skil tako da 2/3 igre nisam koristio novac, sve sto mi je trebalo sam ukrao.

Inace, sinoc sam presao igru, odlican je kraj, nikakve zamerke nemam. Jedino neke odluke za koje sam mislio da ce imati pozitivan ishod su na kraju imale suprotan, misleci da sam uradio dobro delo sam ucinio u stvari djavolju uslugu (ovo se odnosi na razbojnika Dan-a i selo Ottradnoya).

Mislim da sam igrao oko 60 sati, bio sam level 20 i mogao sam da koristim sva oruzja, jes da mi je za neke od njih STR bio manji za 1, ali to samo oduzima 10% na preciznost tako da nije bio problem.

Zao mi je sto igra nije jos duza jer je stvarno dobra i ni u kom trenutku nije bila dosadna.


Od mene 9.5/10
Kazi mi molim te koliko treba da nabudzim pickpocket da me ne bi hvatali? Ja ga nabudzio, onako malo ma jok, hvataju me
Dragancce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2019, 15:10   #37
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Atom RPG

Preko 100. Sve ispod 100 sto se tice pickpocketa je premalo.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2019, 16:06   #38
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Atom RPG

Ma meni je i 140, pa i tada hvataju, nema pravila. Nista bez quicksave i quickload.

Najvise sam budzio to, pa Speechcraft, sve vrste oruzja (mada sam pistolje i mini-masinke brzo zapostavio jer sam presao na jace oruzje), malo Throwing i Survival. Gledajte da vam Dexterity bude sto veci(barem 8, 9) ako biste da se napucavate i koristite jaca oruzja. U toku igre mozete da naidjete na serum koji vam daje mogucnost da podignete za 1 neki od atributa.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2019, 16:51   #39
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Atom RPG

Jos jedna stvar, u mnogima RPG igrama ne funkcionise tako pa da znate.
Bonusi od item-a i consumable-a se ovde gomilaju jedan na drugi s tim sto moze max dva puta da stackujete jedan isti. Na primer, ako jedan predmet ili nesto sto se jede/pije/ubrizgava daje +1 Luck, mozete da iskoristite odmah dve jedinice istog predmeta i imacete +2 na Luck, ali ne mozete vise od toga. ALI, ako imate drugi predmet koji daje isti bonus, u ovom slucaju bonus na Luck, mozete i njega da iskoristite dva puta i u tom slucaju cete dobiti +4 na Luck. I tako dalje.

Ovo dobro dodje kada ima nekih velikih skill check-ova tokom dijaloga ili kada zelite da Vam Dexterity bude na max jer Vam u nekim borbama treba svih 12 akcionih poena.


11 je inace max na sve atribute u igri
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2019, 17:51   #40
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Atom RPG

Par saveta za sve koji tek pocinju da igraju:

Prilikom borbe mozete upravljati companionima (ukoliko ne igrate kao lone wolf) drzeci levi klik na nekom od njih, gde ce biti ponudjeno par opcija. Citao sam na dosta mesta da ljudi misle da se companionima ne moze upravljati, pa rekoh da napomenem ovde. Pre borbe im mozete dati i spriceve, pa ce se sami bosti u toku borbe (narkomanska druzina). Companioni su imuni na negativne efekte.

Obavezno ili grunite strength na 9 (moze se povecati treningom i jednim itemom permanentno na 11), ili se fokusirajte na speechcraft, inace necete moci da predjete odredjene bitne deonice.

Dex obavezno na max ili 10 za svaki build zbog action pointa, mada je po meni i Int mandatoran zbog broja skill pointa. Luck, personality, attention, endurance i strength su dumpovi (str nije ukoliko ne idete na speechcraft kao sto sam pomenuo ranije). Svaki od njih je vrlo koristan, ali nije toliko bitan za ishod vecine desavanja.

Mislim da melee only lik nije validan vec tokom mid game-a, bar ne na normal ili vecim tezinama, pa nemojte da se fokusirate samo na melee.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Instaliranje MAC OS na AMD i Intel Atom Schnak3 Operativni sistemi 3 19.10.2010 9:36
Intel atom NikolaCabrilo Prenosni računari 19 31.3.2010 9:01
Atom dual core 330 ili Sempron 3600+ mr.no. Osnovne komponente 18 10.9.2009 8:15
World’s First Intel Atom Platform with Hardware High-Definition Video Decoder Unveiled Picard Vesti 0 11.3.2009 1:47
Atom ostaje bez jona Mickie Vesti 6 28.12.2008 18:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com