Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.1.2022, 13:15   #181
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: God of War

Fora je što oni u minimum requirements i nisu stavili te niže AMD kartice, makar se po tome moglo znati šta je šta. A ja se sećam dok sam ja imao tu rx 480 kad sam iščekivao RDR2 za koji su pre toga izbacili sistemske zahteve i rekoše da ću s tom karticom moći da dobijem stabilan fps, jes' malo sutra
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2022, 13:58   #182
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: God of War

Igra ima memory leak problem koji je najvise izrazen kod konfiguacija sa manje VRAM-a i RAM-a. Nakon nekih pola sata pocinje da obara performanse sve vise i vise dok ne crash-uje i izbaci "out of memory" eror. Nije bas toliko sjajan port koliko pojedini pricaju i pisu. Ima par problema koje moraju da zakrpe.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Emix na korisnoj poruci:
Vlajk@ (18.1.2022)
Stara 18.1.2022, 16:24   #183
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: God of War

Prva igra na kojoj sam probao FSR. Dodaje jedno 20-ak FPS na 1440p i ULTRA podešavanjima. Zanimljiv koncept, verujem da je i sa DLSS slično.

Ali nisam oduševljen, LIČNO; Horizon mi je dosta zanimljivija.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2022, 20:06   #184
Markius
Veteran
 
Član od: 12.7.2007.
Lokacija: Požega
Poruke: 513
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 56 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Igra ima memory leak problem koji je najvise izrazen kod konfiguacija sa manje VRAM-a i RAM-a. Nakon nekih pola sata pocinje da obara performanse sve vise i vise dok ne crash-uje i izbaci "out of memory" eror. Nije bas toliko sjajan port koliko pojedini pricaju i pisu. Ima par problema koje moraju da zakrpe.
meni igra uzima kasnije i po 11gb rama? obaranja perfomansi i nema? jel si je ti to probao sa 8gb rama?
Markius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2022, 21:29   #185
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: God of War

Znači jbni revenanti... jedno 15 puta sam zaginuo na tom mestu.
Oni ogromni draugiri me sastave sa zemljom da se ne dignem dok me revenant prska izdaleka.
Jedva pređoh.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2022, 23:25   #186
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: God of War

Teško je očekivati ovakvu vizuelnu gozbu da radi stabilno na karticama koje sada imaju više od pola decenije. Možda je trenutno najlepša igra na PC, nisam siguran za teksture i detalje ali svetlosni efekti i senke su čista hemija.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2022, 0:30   #187
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: God of War

Nije do starosti kartice, vec do jacine grafickog chipa.
GTX 1080 koja je matora 6 godina, ali tera ovu igru na 1080p original-high 70-80fps sa prosecnim procesorom 3770 ili na 80-100fps sa i7 9700K.
Vec je problem sto se ocekuje da ova igra radi na RX 470/570/480/580 i GTX 780TI/970 koje je jednostavno vreme pregazilo jos pre godinu-dve...mogu da teraju, ali na low i 30-50fps.


God of War - GTX 1080 & I7-3770


God of War - GTX 1080 & I7 9700K
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2022, 9:24   #188
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
bojanh kaže: Pregled poruke
Nije do starosti kartice, vec do jacine grafickog chipa.
GTX 1080 koja je matora 6 godina, ali tera ovu igru na 1080p original-high 70-80fps sa prosecnim procesorom 3770 ili na 80-100fps sa i7 9700K.
Vec je problem sto se ocekuje da ova igra radi na RX 470/570/480/580 i GTX 780TI/970 koje je jednostavno vreme pregazilo jos pre godinu-dve...mogu da teraju, ali na low i 30-50fps.


God of War - GTX 1080 & I7-3770


God of War - GTX 1080 & I7 9700K
Neoptimizovanost je glavni problem po meni.
Ovaj GOW nije PS5 igra već igra iz PS4 ere tako da to nije u suštini neka grafika koja iziskuje mašinu iz "Nase"...
Opet ponavljam da kad sam vidio neke teksture (kod one vještice), ne kod likova, već teksture terena, vegetacije, malo sam se razočarao.
Svjetlosni efekti, facijalne expesesije, animacije modela, teksture glavnih aktera su maestralno urađene ali neke teksture su PS4 grafika!
I za to ne treba grafika sa 8GB Vrama za native i 1080P!
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2022, 9:52   #189
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: God of War

Sve je to ok što ti kažeš ali stvari jednostavno ne funkcionišu tako kad je PC gaming u pitanju.
Zašto bi inače karte iz srednjeg segmenta posle dve godine bile zrele za menjanje? Što je inače slučaj.
Zašto ti iz godine u godinu treba sve jači hardver a grafika maltene stagnira?
To je jednostavno tako kako je kad je PC u pitanju.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2022, 10:08   #190
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
Sve je to ok što ti kažeš ali stvari jednostavno ne funkcionišu tako kad je PC gaming u pitanju.
Zašto bi inače karte iz srednjeg segmenta posle dve godine bile zrele za menjanje? Što je inače slučaj.
Zašto ti iz godine u godinu treba sve jači hardver a grafika maltene stagnira?
To je jednostavno tako kako je kad je PC u pitanju.
Slažem se.
Samo, zašto se i dan danas može upalit masu igara na Q9550 quad sa 8GB DDR2?
Koji je star skoro 15 godina
Da dodam i legendarnu 750TI koja se i dalje drži
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2022, 13:03   #191
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: God of War

Brt ta rx 480 još kad je izašla nije mogla da ima stabilan frejmrejt u 1080p, ja sam se uzeo mesec dana nakon izlaska i iskreno, dotad sam imao Nvidia kartice i zažalio sam što nisam uzeo 1060. Tako da ajd da ne pričamo o tome koliko te matore kartice mogu da izguraju.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
bojanh (19.1.2022)
Stara 19.1.2022, 14:23   #192
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: God of War

Kakav srot od igre, bukvalno mi dodje da refundiram, ali necu kad sam vec pojeo ono sto se ne jede.

Cekam Uncharted, ako se i tu razocaram, bukvalno sam zavrsio sa PS kvaziekskluzivama.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2022, 14:52   #193
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: God of War

Igra je fantasticna, ne znam sta je toliki problem. Odlicna atmosfera, zanimljivi likovi, zanimljive lokacije, i borba je dobra kada se otkljuca par poteza. A tek sam poceo igrati i nisam daleko odmakao (sto bi jedan clan rekao za mene cijedim igre kao suvu drenovinu XD).
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Koreli A. (20.1.2022), Vlajk@ (19.1.2022)
Stara 19.1.2022, 15:19   #194
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: God of War

Odličan kaver. Saundtrek je super
https://www.youtube.com/watch?v=h6mogNt-TII
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2022, 16:29   #195
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: God of War

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Igra je fantasticna, ne znam sta je toliki problem. Odlicna atmosfera, zanimljivi likovi, zanimljive lokacije, i borba je dobra kada se otkljuca par poteza. A tek sam poceo igrati i nisam daleko odmakao (sto bi jedan clan rekao za mene cijedim igre kao suvu drenovinu XD).
Isto, za sada pravo uzivanje.

Naravno da se nece dopasti svima, ali mislim da je GOW daleko od nekog katastrofalnog djubreta i s*anja, po meni

Sto se mene tice, od igre sam ocekivao OK zabavu ali mi je legla mnogo bolje nego sto sam ocekivao. Ono sto sam mislio da ce me malo smoriti (zagonetke) su mi jedan od najzanimljivijih delova igre. Borba takodje, ne preterano komplikovana ali sa gomilom kombinacija i izvodjenja. Kao sto sam i ranije pisao, citava igra bas onako izbalansirana kako treba. Dosta borbe, dosta zagonetki, fina prica, sinematici uopste ne guse kako su najavljivali i kako sam ocekivao . Sve bas onako
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Vlajk@ (19.1.2022)
Stara 19.1.2022, 22:18   #196
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: God of War

GOW kida, presoa sam ga na PS4pro jos onomad. Po meni jedna od najboljih akcionih avantura generalno, od grafike celokupne prezentacije sve kida.

Mozda i najbolji osecaj kada nekog mlatnes sekirom, tacno se oseti kad je zabode u nekog protivnika, onda odlicno tempirani upgrade sistem, koji polako otkljucava jos atraktivnije poteze... Sve bolja i bolja borba i naravno tu je i poslastica za sve fanove originalne trilogije (neki su vec spoilovali) ali meni je to bio najjaci trenutak u igri. Uopste nisam znao za taj detalj da ce da se desi, mislioo sam da je ovo totalni reboot ali cvrc. I pored svega toga kao slag na tortu dodje Spartan Rage, uff koja moc!

Potpuno mi je nepojmivo i imbecilno da se neko zali na kombat a i igru generalno, cak vidim da neki vrse refundacije LOL. Ja ne znam gde ce preko ovoga - mocniji osecaj borbe a da nije neko cartoony *******vanje ne verujem da postoji bolji.

Jedina mana po meni jeste mozda previse back trackinga, non stop se vraca na ono jezero, tamo vamo... Kada se otvore svi putevi do pred kraj postaje malo monotono. No sve u svemu, igra koja ne sme da se propusti.

Podesite da vam je framerate konzistentan i uzivajte.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2022, 22:21   #197
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: God of War

Igra je sjajna, meni je jedina mana monotonost u pojedinim delovima, kao i previse slicnih protivnika. Neke druge igre su nas tu razmazile, imaju bolje bossove i vise razlicitih mini bossova. Sve ostalo mi je super.

Ragnarok ce da pokida.
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2022, 22:26   #198
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: God of War

Meni je fascinantno koliko su neki developeri odustali od toga da na adekvatan način simuliraju udarac oružja u neprijatelja, kad igram nove AC igre (i sve Ubi naslove čak), bukvalno nemaš osećaj da ikoga udaraš, kao da ih mlatiš plišanom igračkom.

Ovde je to, kao što Vlajko napomenu, odlično primenjeno
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2022, 22:34   #199
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Meni je fascinantno koliko su neki developeri odustali od toga da na adekvatan način simuliraju udarac oružja u neprijatelja, kad igram nove AC igre (i sve Ubi naslove čak), bukvalno nemaš osećaj da ikoga udaraš, kao da ih mlatiš plišanom igračkom.

Ovde je to, kao što Vlajko napomenu, odlično primenjeno
Pa da, GOW je uvek vazio da ima mocan kombat i jedva sam cekao da vidim kako ce to da rese u ovom novom "relisticnom" nastavku. Majstorski odradjen posao, bas onako kako sam ocekivao - mocno, masno, oseti se svaki udarac, tezina, neprijatelji reaguju kako treba na svaki udarac, pa onda kad ih uzme da ih "cepa" kao papir, prejako. Partikli jedni od najsocnijih, animacije... sve je TOP! Kada baci sekiru pa se ona onako vrati u ruku, tacno se oseti njena tezina.

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Meni je fascinantno koliko su neki developeri odustali od toga da na adekvatan način simuliraju udarac oružja u neprijatelja
Nisu odustali ne jednostavno ne znaju to da urade. Pokusavaju oni mukice da to dovedu na neki prihvatljiv nivo, ali tesko im ide. Tu treba da su animatori jako dobri, da ulaze u sitna crevca, da poznaju anatomiju pokreta perfektno. Vecina animatora nije nikakvu skolu zavrsila, tako da je jako tesko naci dobre animatore generalno.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2022, 22:50   #200
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: God of War

Sjajna igra za sada, došao sam do vilenjaka. Isto moram da pohvalim osećaj kad se maše i kasapi oružjem, posebno mi se sviđa fizika sekire, što je dalje bacim gravitacija čini svoje pa treba dobro proceniti kada se gađa meta na daljinu. Obavezno ugasiti aim assist, samo smeta.

Za sada odlična mešavina borbe, priče i istraživanja. Oni patuljci, ludaci. Ne znam koji mi je draži i zabavniji.
Svet je ogroman razgranati hodnik ali tako lepo i detaljno urađen da se ponekad malo zaboravim i šetam razgledajući detalje svakog mesta.

Navikao sam se na borbu, zapravo je prilično jednostavna. Kamera mi je malo smetala u početku ali sad je ok. Stalno zaboravim da imam štit, uglavnom radim dodge a vreme za reakciju je prilično darežljivo.
Kad sam malo zagledao komboe i odradio nadogradnju sve je postalo mnogo fluidnije i lakše. Sad jedva čekam da se tabam sa nekim.

Muzika kida.
Videćemo kako će se priča odmotati. Donekle poznajem radnju iz starih delova koje nisam igrao, uglavnom preko klipova sa yt-a.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com