Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tableti i e-readeri
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Tableti i e-readeri Tablet računari i e-readeri

Pregled rezultata glasanja: Koji uređaj koristite za čitanje e-knjiga?
Amazon Kindle 2,3,4 28 16,09%
Amazon Kindle DX 3 1,72%
Amazon Kindle Paperwhite 21 12,07%
Amazon Kindle Touch 9 5,17%
Barns & Nooble Nook 8 4,60%
Kobo 2 1,15%
Prestigio PERXXXX 4 2,30%
Sony PRS-5XX-6XX 2 1,15%
Sony PRS-T1/T2 4 2,30%
Tablet (Ipad, Nexus i ostali LCD tableti) 47 27,01%
PC 45 25,86%
Ne čitam knjige u elektronskom formatu 20 11,49%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 174. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.11.2011, 0:41   #441
xander88
Novi član
 
Član od: 30.5.2010.
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

@Schnak3 Da dodam i to da je čitanje PDF-ova malo nezgodno na čitačima zbog malog ekrana. E-knjige već imaju veliki broj formata koji se potpuno normalno ubacuju u uređaje a obično nije ni problem konvertovati PDF u neki od ovih formata. Slažem se da se dosta knjiga može poručiti sa Amazon-a za novac koji se potroši kupovinom Kindle-a ali gledano na duži rok i to da je mogućnost izbora knjiga na internetu stvarno ogromna kupovina Kindle-a je pametan potez.

A za slučaj da se neko pita, Kindle mi nije stigao ni danas.
Na praćenju pošiljke još uvek stoji status "Pošiljka je u carinskoj proceduri".
Hteo bih i da pitam nekoga ko je naručivao da li ću po statusu moći da vidim kada pošiljka prođe carinu tj. hoće li pisati nešto poput "Pošiljka je prošla carinu" ili tako nešto?
xander88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2011, 0:49   #442
Zmajodkaraburme
Član
 
Član od: 3.2.2011.
Poruke: 244
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 61 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
xander88 kaže: Pregled poruke
@Schnak3 Da dodam i to da je čitanje PDF-ova malo nezgodno na čitačima zbog malog ekrana. E-knjige već imaju veliki broj formata koji se potpuno normalno ubacuju u uređaje a obično nije ni problem konvertovati PDF u neki od ovih formata. Slažem se da se dosta knjiga može poručiti sa Amazon-a za novac koji se potroši kupovinom Kindle-a ali gledano na duži rok i to da je mogućnost izbora knjiga na internetu stvarno ogromna kupovina Kindle-a je pametan potez.

A za slučaj da se neko pita, Kindle mi nije stigao ni danas.
Na praćenju pošiljke još uvek stoji status "Pošiljka je u carinskoj proceduri".
Hteo bih i da pitam nekoga ko je naručivao da li ću po statusu moći da vidim kada pošiljka prođe carinu tj. hoće li pisati nešto poput "Pošiljka je prošla carinu" ili tako nešto?
Zovi i trazi sluzbenika ili sluzbenicu u DHL-u koji su ti poslali mail sa zahtevom za dokumenta. Zahtevaj informacije o svom paketu. Cini mi se da sam ja tako malo ubrzao ceo proces. I budi bezobrazan naravno
Zmajodkaraburme je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2011, 7:46   #443
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Hteo sam da kazem da cu ipak da sacekam kada e-readeri postanu malo "otvoreniji" i brzi. Za otvorene mislim sto se tice hackova i rootovanja (secate se android scene pre 2 godine i sada), a pod brze mislim to sto se stranice sporo menjaju (posebno vidljivo dok ste na internetu, mada to je do tehnologije ekrana). Ja retko citam knjige ali ako neko cita vise od pola sata dnevno, onda je razumno kupiti e-book (mada i dalje mislim da 2/3 nasih naslova koje u standardnoj knjizari nadjete ne mozete da nadjete u pdf formatu, na srpskom jeziku).
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2011, 14:38   #444
xander88
Novi član
 
Član od: 30.5.2010.
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Pa ako retko čitaš onda ti e-čitač nikako nije ni potreban. Internet, razne aplikacije i te ostale stvari za sada se ostavljaju tabletima. Fora sa Kindle-om i sličnim uređajima je što su dedicated čitači, što znači da su pre svega namenjeni čitanju knjiga. Dodatne funkcije nisu tu bitne. Naravno, sa napretkom tehnologije jasno je da ćemo jednog dana dobiti i univerzalne uređaje ali za sada stvari stoje onako kako stoje.

A što se tiče knjiga na našem... može se tu ponešto naći ali generalno ponuda nije ni blizu one koja postoji na engleskom jeziku. Opet, ako neko ne želi ili nije u stanju da čita na engleskom, e-čitač nije uređaj za njega. Baš pre neki dan čitam u novinama povodom pojavljivanja prve knjige na srpskom u Apple store-u kako naši izdavači nemaju nameru da u dogledno vreme počnu sa prodajom knjiga u elektronskom obliku. Iz Lagune kažu da su razlozi: 1) Zakonski neregulisan status elektronske knjige; 2) Velika ulaganja neisplativa na malom tržištu (ne verujem da su to toliko velika ulaganja koliko je naše tržište malo tj. pre svega nije veliki broj ljudi koji imaju čitače, a čitanje na drugim uređajima je u najmanju ruku problematično); 3) Piraterija (ovo je verovatno i ključni razlog zbog koga kod nas elektronska izdanja neće još dugo ugledati svetlost dana).
xander88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2011, 20:46   #445
xander88
Novi član
 
Član od: 30.5.2010.
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Pa Kindle mi je jutros, napokon, stigao.
Tačno dve nedelje od kako je stigao u Beograd, ali dobro to sada više nije važno.
Naravno, oduševljen sam ovim proizvodom. Prikaz e-ink ekrana je fantastičan, ni nalik LCD ekranu na koji su svi navikli.
Nemam mnogo šta više da kažem. Sve je to uglavnom napisano ranije. Dodatni bonus kod mene je što bi mogao da mi pomogne kod još jednog mog interesovanja, stripova. Iako je ekran mali za većinu stvari pa još i crno-beli mange su generalno manjeg formata i mislim da će mi tu Kindle biti od velike koristi.
xander88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2011, 0:16   #446
Kaozar
Novi član
 
Član od: 4.11.2011.
Poruke: 17
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: e-readeri

E pa lepo,neka te lepo sluzi! Molim te,kad budes u prilici,da mi ukratko kazes kako se postavlja prema sideload knjigama-posebno prema mobi formatu koji je konvertovan (calibre) iz pdf-a... To bih najvise koristio :-) Da li ima problema sa nasim slovima,da li se vidi cover kao i regularne njihove knjige,da li se sideload knjige mogu sinhronizovati sa android kindle app? Naravno,puno pitam-izvini,pisi ako mozes i samo ako i sam koristis mobi :-)
Kaozar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2011, 0:40   #447
Danilo023
Član
 
Član od: 21.11.2010.
Poruke: 326
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 27 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Ja ću verovatno da uzmem i onaj kindle DX, sledeće godine kad skupim novaca, treba veći ekran za stručne stvari, elektrotehniku i to, gde ima dosta šema, dijagrama i ostalo..........ovaj mali za sad čuvam samo za knjige, a za to sam ga i kupio


što se tiče calibre konverzije, meni je pravio probleme sa našim slovima, ali ne sa svim, npr č,ć,ž dobro rade, dok je npr đ pravilo problem...ali navikne se čovek
Danilo023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2011, 10:40   #448
xander88
Novi član
 
Član od: 30.5.2010.
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
Kaozar kaže: Pregled poruke
E pa lepo,neka te lepo sluzi! Molim te,kad budes u prilici,da mi ukratko kazes kako se postavlja prema sideload knjigama-posebno prema mobi formatu koji je konvertovan (calibre) iz pdf-a... To bih najvise koristio :-) Da li ima problema sa nasim slovima,da li se vidi cover kao i regularne njihove knjige,da li se sideload knjige mogu sinhronizovati sa android kindle app? Naravno,puno pitam-izvini,pisi ako mozes i samo ako i sam koristis mobi :-)
To ti, pre svega, zavisi od izvornog fajla. Kako je pdf formatiran, enkodovan i slično. Koristi u Calibre-u utf-8 enkod kako bi prikazivao naše karaktere. Ali ako je tekst pdf-a enkodovan drugačije verovatno će biti nekih problema. Neke fajlove ćeš dobiti odlične, a na nekima će biti potreban dodatan rad ako si perfekcionista pa hoćeš da ubaciš page break na kraju svakog poglavlja ili razmak nakon svakog pasusa pa i da zameniš neke kukice našim karakterima. Kod naših knjiga je problem što ih sami izdavači ne izdaju u elektronskom obliku. Na engleskom puno imaš zvaničnih izdanja koja su mahom sa ovim stvarima bolja.
xander88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2011, 11:32   #449
deka75
Novi član
 
Član od: 5.11.2011.
Poruke: 21
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

koliko sam razumeo,kindle kod nas moze da se kupi samo preko amazona.
Kindle Wi-Fi, 6" E Ink Display za nas kosta $134 + placanje u srbiji (2300 -6500 din) i mozemo ga preuzeti za otprilike 2 nedelje od dana narucivanja preko sajta? da li bi bio jeftiji da se naruci mozda nemackog ili austrijskog amazona(mada je jezik uredjaja onda nemacki) ?
deka75 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2011, 13:08   #450
xander88
Novi član
 
Član od: 30.5.2010.
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Ne bih se mnogo brinuo zbog jezika. Kada se Kindle prvi put pokrene bira se jezik interfejsa. Ali, koliko pamtim, Kindle je malo skuplji na evropskim Amazon-ima, na Amazon.de je 99€. To dovodi i do malo skuplje carine koja se mora platiti. Sa druge strane, cena slanja je verovatno manja. Jedino nisam siguran da li koriste kurire za slanje poput Amazon.com. To bi trebalo da vidiš.

Poslednja ispravka: xander88 (10.11.2011 u 15:59)
xander88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2011, 19:03   #451
Danilo023
Član
 
Član od: 21.11.2010.
Poruke: 326
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 27 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Meni stigao iz Norveške, izašao je oko 130e sve ukupno naravno ne računam to što mi je neko doneo odande
Danilo023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2011, 0:05   #452
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Pa procitaj sa sajta, preziveces jedan tekst na monitoru
PDF jeste problematican ako je skeniran, ukoliko je samo tekst u PDF dokumentu onda nije problem konvertovati ga u nesto sto je pogodnije za citanje.
Vecina knjiga na engleskom jeziku nisu sken, to uglavnom samo nasi mogu da izvedu, uloze silno vreme u skeniranje knjige a onda ih mrzi da urade prepoznavanje teksta i isprave eventualne greske.
ti se verovatno nikad nisi bavio OCR-om, inace bi znao koliko je mukotrpan postupak ako se zele dobri rezultati.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2011, 7:31   #453
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Jesam se bavio OCR-om, znam koliko je mukotrpan posao, ali ako vec ulozis toliko vreme u skeniranje, odvoj jos toliko i u OCR.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
Eddy (11.11.2011)
Stara 11.11.2011, 12:29   #454
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
Danilo023 kaže: Pregled poruke
Ja ću verovatno da uzmem i onaj kindle DX, sledeće godine kad skupim novaca, treba veći ekran za stručne stvari, elektrotehniku i to, gde ima dosta šema, dijagrama i ostalo..........ovaj mali za sad čuvam samo za knjige, a za to sam ga i kupio
Posto cu i ja da upisem elektroniku, zanima me za sta ces tacno Kindle DX da koristis?
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2011, 14:10   #455
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Zamislio je da je 10" dovoljno za elektro seme koje su obicno u PDF formatu
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2011, 20:49   #456
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

^ovo i mene interesuje. Mozda je dovoljno. Ali kakav ce bit prikaz? Hoce li se dokument prikazivati ispravno?
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2011, 23:09   #457
Danilo023
Član
 
Član od: 21.11.2010.
Poruke: 326
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 27 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Zamislio je da je 10" dovoljno za elektro seme koje su obicno u PDF formatu
a ovo je više neko logičko prijektovanje, dijagrami, algoritmi, po koja slika.... nisu te hardkor varijante
Danilo023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2011, 23:16   #458
Indigo NT
Član
 
Član od: 10.11.2011.
Poruke: 135
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 42 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
Eddy kaže: Pregled poruke
^ovo i mene interesuje. Mozda je dovoljno. Ali kakav ce bit prikaz? Hoce li se dokument prikazivati ispravno?
Ako je PDF, prikazivat ce se onako kako se prikazuje na kompjuteru.
Indigo NT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Indigo NT na korisnoj poruci:
Eddy (11.11.2011)
Stara 12.11.2011, 12:04   #459
deka75
Novi član
 
Član od: 5.11.2011.
Poruke: 21
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

hrvat baca kindle u djubre

http://www.bug.hr/bugtv/sagem-binder...et9hr/727.aspx
deka75 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2011, 12:21   #460
Indigo NT
Član
 
Član od: 10.11.2011.
Poruke: 135
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 42 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
deka75 kaže: Pregled poruke
Ma konj. Ovo se ionako kupuje zbog piratskih PDF-ova.

A s druge strane velika većina ljudi koji čitaju i kupuju sprave kao Kindle ZNAJU engleski.
Indigo NT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com