Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.2.2012, 3:22   #1
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Canon pixma mp250 refill???

Drugar ima ovaj ,,multifunkcionalni uredjaj", i naravno, hteo bi da napuni kertridz. Tacnije on je to uradio (software je prijavljivao da je ostalo jos 10 %, ali je bio prazan), i kertridz sada radi, ali pitanje je da li ce hteti kad se i ,,softverski isprazni" tih 10 %. E sad, on je mene pitao za savet a ja vas, posto sam ja nekada davno imao canon bjc 2100, koji nije imao nikakve cipove i merace i mogao si da ga refilujes dok se ne zapece (ja sam oko 15 puta uspeo). Shvatio sam da je potrebno resetovanje kertridza ili sta vec ali nisam uspeo da se snadjem (tacnije nisam ni imao pristup stampacu, nego preko telefona). Posto vidim da je ovaj model preporucivan na forumu, da li je neko uspesno izveo to gore pomenuto resetovanje i ima li ko kakvu ideju kako se to radi.
Hvala
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2012, 16:17   #2
aconi
Starosedelac
 
Član od: 15.10.2010.
Poruke: 1.247
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 183 puta na 176 poruka
Određen forumom Re: Canon pixma mp250 refill???

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Drugar ima ovaj ,,multifunkcionalni uredjaj", i naravno, hteo bi da napuni kertridz. Tacnije on je to uradio (software je prijavljivao da je ostalo jos 10 %, ali je bio prazan), i kertridz sada radi, ali pitanje je da li ce hteti kad se i ,,softverski isprazni" tih 10 %. E sad, on je mene pitao za savet a ja vas, posto sam ja nekada davno imao canon bjc 2100, koji nije imao nikakve cipove i merace i mogao si da ga refilujes dok se ne zapece (ja sam oko 15 puta uspeo). Shvatio sam da je potrebno resetovanje kertridza ili sta vec ali nisam uspeo da se snadjem (tacnije nisam ni imao pristup stampacu, nego preko telefona). Posto vidim da je ovaj model preporucivan na forumu, da li je neko uspesno izveo to gore pomenuto resetovanje i ima li ko kakvu ideju kako se to radi.
Hvala
Ja sam odneo u prodavnicu IT-a.i napunili su oba kertridza za 450 dinara.Sve radi kako treba.jest on pokazuje da je prazan ali tako je to.Boje nisu kao kod originala ali sta da se radi
aconi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 5:49   #3
lekovic jo
Novi član
 
Član od: 13.3.2012.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Canon pixma mp250 refill???

Ja imam štampač Canon pixma ip3500.Do sada sam ga punio tri-četri puta,i to nikad ne puštam da se isprazni do kraja(čim dođe na 1cm od dna,odmah punim).To radim iz razloga da ne povuče vazduh i do sada radi ko zmaj.Kako su se praznili jedan po jedan ketridž,štampač me je samo obaveštavao da na svoju odgovornost nastavljam da štampam,i da pritisnem ono drugo dugme ako hoću da nastavim da štampam.Posle 4 obaveštenja i pritiskanja onog dugmeta,štampač me više ne obaveštava o stanju boje i ja samo punim i štampam,do mile volje.Nivo boje mogu uvek da vidim,pošto su ketrdži na Canonu providni i idealni su za punjenje.Što se tiče boje,ova koju sam kupio(American ink....)Potpuno je identična sa originalnom bojom.To znam zato što na ovom štampaču štampam samo fotografije,koje su odličnog kvaliteta.Na drugih 5 štampača štampam ostalo.Boje su bile u pakovanju od 4x50ml,i nisam još potrošio ni trećinu za dve godine.Ovih dana ću da zovem radnju gde sam kupio boje da vidim da li radnja još uvek postoji.Punjenje ovih ketridža na moj način je tako lako,da mi sada treba 5 minuta da napunim sva 4 ketridža.Ukoliko nekome treba još detalja oko punjenja nek se javi.
lekovic jo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
CANON Pixma MP160 axy13 Ostale komponente 0 28.2.2011 1:01
Canon MP140 PIXMA - skener neće da radi bez kertridža štampača? User Ostale komponente 5 13.1.2011 18:41
CANON PIXMA MP540 i HEWLETT PACKARD Photosmart C5380 Prince ŠDK - Ostale komponente 0 26.2.2010 18:29
Canon Pixma 4500 ili Canon Stylus 285 milos032 Ostale komponente 6 6.1.2009 20:35
Reset kertridza za Canon pixma 1300 stampac ucitelj paracin Ostale komponente 2 7.7.2007 23:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com