Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.10.2021, 15:17   #29
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Battlefield 2042

Odigrao sam par partije i vec vidim da ce se BF4 igrati i sledecih par godina jer je ovo sto sam probao cista katastrofa. Ukratko:

- User interfejs je uzas, sve ikone zauzimaju previse prostora a pored toga nekako istovremeno uspevaju dati premalo informacija. DICE magija na delu. Daleko je bilo lakse razaznati sta se uopste desava u ranijim naslovima , ko ima vecinu zastavu, kako se partija odvija, kako stojite sa municijom/opremom... Mapa u beti ne radi, scoreboard su izgleda izbacili (scoreboard iz glavnog menija ne pokazuje nikakvu statistku vec samo imena igraca na serveru) pa ni ne znate koliko doprinosite timu... UI vise prilici nekoj igri za tablete/mobilne telefone nego jednom PC naslovu.
- Sistem specijalista (koji su ubacili samo zbog monetizacije) je kompletno upropastio celu igru. Nemas osecaj kao da igras za neku frakciju/stranu kada 128 Borisa sa identicnim skinovima trce na sve strane, tesko je prepoznati ko je iz tvog tima a ko je protivnik, timska igra ne postoji, za ovih 5-6 partija sto sam igrao jos nisam video da je neko uradio revive ili bacio ammo box (verovatno jer svi okolo lete kao spajdermen sa grapple hook).
- Mapa je ogromna sa previse praznog prostora, cela akcija se desava na zastavi gde se nalazi visespratnica dok je ostatak mape pustos. Imao sam osecaj kao da igram na 16v16 serveru a ne sa 128 drugih igraca.
- Osecaj napucavanja i kretanja je za par klasa ispod ranijih naslova iz serija. Cak i raspali BFV naspram ove igre izgleda kao remek delo. Izbacili su crouch sprint, vaulting, roll da ublazite pad dok skacete sa visine, lean iza coskova i jos mnogo drugih stvari. Recoil za vecinu oruzja ne postoji, treba previse metaka da ubijete bilo koga (dok AI sa druge strane pada posle 2-3 metka max), hit registracija je opet nikakva...
- U BF3/BF4 najvise sam voleo da igram sa vozilima, osecaj kontrole za iste ovde je uzas. Little Bird je pokretan kao kontejner, dok tenkovi sa druge strane nemaju nikakvu tezinu i prosto lete po mapi.
- Gde je nestala destrukcija? Pa BF3 sto je izasao pre desetak godina deluje kao next-gen naslov po tom pitanju kada se poredi sa BF 2042.
- AI je na nivou igara od pre 30 godina, bolje je da ga nisu ni ubacivali. Botovi iz Halo Infinite su doktori nauka sa diplomom sa Harvarda naspram ovih klovnova.

Bagovi i nesto losija optimizacija su mi najmanji problem u celoj ovoj prici, ipak je beta u pitanju i verujem da ce donekle srediti stvar do zvanicnog izlaska igre. Ali ove druge stvari se ne mogu srediti sa par zakrpa vec kompletnim redizajnom igre sto se naravno nece desiti. Prosto imam osecaj kao da igram neku kinesku verziju miksa Battlefielda sa jedne strane i CoD/Apex Legends sa druge.

Jedva cekam da procitam utiske naseg old-skul-hardcore veterana BF serijala filpana, samo ponesi paklo maramica kada probas igru, imam osecaj da ce ti trebati.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
danijelki (8.10.2021), filpan (8.10.2021), perablenta (8.10.2021), zokocx (8.10.2021)
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Battlefield 2 zona spalejela Mrežne igre 310 11.11.2013 1:27
Battlefield 2 worm4 Akcione igre 82 23.3.2012 15:36
Battlefield 1943! Cernobil Akcione igre 91 5.2.2011 22:56
Najbolja igra iz Battlefield serijala zidan grobar Akcione igre 24 29.6.2010 17:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com