Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.8.2010, 13:04   #1
mmm87
Član
 
Član od: 25.1.2010.
Poruke: 42
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Opet problem sa DVD-RW-om

Ja nikako da nadjem neki rezac koji ce da me sluzi a da me pritom ne nervira.

Kada sam kupovao masinu uzeo sam Pioneer 215 SATA black i sa njim sam imao problema jer je mogao da radi samo u PIO modu. Cim bi ga prebacio u DMA mod, pri prvom pokretanju dvd-a bi se sve zakucalo i rezac se sam prebacio u PIO mod. Onda sam jedno vreme koristio stari Pioneer 110 koji je sa ATA kablom radio lepo, ali posto je dosta star nije imao veliku brzinu pri kopiranju, a i dvd diskovi koji bi se narezali brzinom vecom od 8 bi bili tesko citljivi. Sada imam LG GH22NP20 i on lepo radi u DMA modu ali sa njim imam jedan sasvim drugi problem. Pri kopiranju fajlova sa CD/DVD-jeva na hard (bilo da se nesto instalira ili se kopira) cesto se desava da krene da kopira i samo iz cista mira rezac prestane da radi a hard i dalje svetli bez prestanka. Nakon 2 minuta (na Windows 7) i 10-ak sekundi (na Windows XP) hard prestane da svetli i onda opet krece rezac sa radom. Dakle, ovo se desava samo kada se kopira sadrzaj sa diska, prilikom narezivanja nemam problema.

Do harda nije sigurno, promenio sam tri harda i na svakom se isto ponasa. Menjao sam i sata kablove, takodje nije bilo promene, a probao sam na sva 4 sata konektora na ploci.

Najvise sumnjam na plocu, ali cudno da se svaki rezac ponasa cudno na svoj nacin.

Ploca je MSI K9N NEO-F V3 K9, nVidia nForce 560, S.AM2+, SB 7.1, 1xPCI-E16x, 4xSATA II RAID, GLAN, 4xDDR2 800

Nemate pojma koliko me ovaj problem izludjuje. Zaboravih da napomenem da sam isprobao i nekoliko razlicitih napajanja.
mmm87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 13:10   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

kao prvo ne treba da režeš brzinom većom od 8x, kao drugo proveri da li su diskovi prljavi/izgrebani/loše snimljeni..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 13:14   #3
mmm87
Član
 
Član od: 25.1.2010.
Poruke: 42
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

To se desava sa bilo kojim diskom.

Zasto ne rezati vecom brzinom? Moj brat sa Necom reze na 12 sve normalno.
mmm87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 13:20   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

zato što windows prebacuje u pio mod kad ne može da pročita neki disk, a i sam si rekao da neće brže od 8x da snima lepo.. može na primer antivirus da skenira fajlove tokom kopiranja pa da usporava, ili na primer laser nije nešto kvalitetan da reže tom brzinom, probaj na primer da uzmeš od brata taj rezač što reže na 12x pa vidi kako kod tebe radi.. i isključi antivirus da ne skenira dok isprobavaš
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 13:29   #5
mmm87
Član
 
Član od: 25.1.2010.
Poruke: 42
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

Nisi lepo procitao moju poruku. To sa rezanjem se odnosilo na stari Pioneer 110, a sa ovim novim nemam problema sto se rezanja tice, vec imam problem sa kopiranjem.

Anti-Viruse ne koristim.
mmm87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 21:51   #6
dejan_osipaonica
Član
 
Član od: 6.11.2006.
Poruke: 256
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 121 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

Postavicu jedno dva glupa pitanja : A zasto ne koristis antivirusne programe? Koliko si siguran bez AV softvera da ti je racunar cist?Bukvalno mozda ti neka zloca vrslja po kompu pa da dolazi do brljotina.......
Probaj npr da instaliras neki linuh na drugu particiju pa pod njime da probas kopiraje s dvd diska na hdd.Ovo cisto da bi eliminisao OS iz problematicne price.
dejan_osipaonica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2013, 19:47   #7
vladans1
Novi član
 
Član od: 18.2.2008.
Poruke: 7
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Opet problem sa DVD-RW-om

Druže definitivno ti je problem sa matičnom pločom i nadam se da si je zamenio. Imam istu ploču i isti problem. Pokušao sam sa raznim verzijama BIOS-a i ništa nije pomoglo. Drugi DVD rezač (SATA) nije ništa rešio i win 7 sam stavio a imam isto 3Gb ram memorije.
vladans1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa renderingom u igrama SLR86 Kvarovi 17 27.11.2009 11:08
Problem sa driverom za monitor pharaon.92.bc ŠDK - Grafika 10 26.10.2008 17:24
Veliki problem sa Pioneer 215D SATA rezačem... matke Nosači podataka 7 2.7.2008 19:00
Problem sa internet konekcijom zoran-petkovic Internet tehnologije 4 13.6.2008 1:44
Problem sa reprodukcijom DVD materijala Dimo Kvarovi 7 27.4.2008 16:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com