Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.11.2009, 1:58   #1
dzambo
Starosedelac

Član od: 15.11.2005.
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Question Ketridzi crkavaju + pitanje za laserski stapac u kombinaciji

Imam HP all-in-one c4280 i koristi ketridze 350 (crn) i 351 (boja).
Prvi, ketridz koji sam dobio uz stampac, sam napunio nekih 5x. Posle je oslabio kapacitet i kupio sam novi. Sa novim sam ispucao oko 100-130str (fast draft stampa) i odneo sam da ga punim gde sam punio i onaj prethodni. Posle provog punjenja radio je jos 2,3x stampanje i zatim je crkao. Prijavljuje na stampacu da ne dostaje ketridz. Zatim sam kupio novi, sve isto do prvog punjenja i sada je opet crkao. Stampao sam posle punjenja 20tak strana i vise ne mogu.
Da li mi ljudi, koji pune ketridz, nesto zeznu ili su ketridzi tako namesteni da ubrzo, kada se isprazne, crknu?
Ovo se odnosi na 2 crna (350) a cini mi se da je na isti nacin i crkao u boji, ne secam ali sam svakako kupio novi.

Ako ovako moram da nastavim onda je ovo skupa zabava.

Drugo pitanje bi pitao vezi laserskom stampaca. Posto sam uvideo da je ovde cesto zezanje oko punjenja i plus ovo crknjavanje planiram da kupim crno-beli laserski stampac. Ali me zanima, posto sam ovaj all-in-one uredjaj prilicno cesto koristio za fotokopiranje da li cu moci da povezem da skeniram sa njim a da stampa odma ide na laserski?
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2009, 9:56   #2
jare25
Član

Član od: 9.3.2009.
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku jare25
Određen forumom Re: Ketridzi crkavaju + pitanje za laserski stapac u kombinaciji

ja imam HP all-in-one 4110 i kupio sam za njega crnu boju (4 eura a kertridz mogu da dopunim mislim i 10 puta), pa sam dopunjavam kertridze. mogu ti rec da sam zadovoljan i da sam ga poslednji put dopunio prije vishe od mjesec a na njemu je shtamano sigurno preko 300 stranica od tad.
iako sam zadovoljan njime, mislim da je taj laserski crno-bijeli koji mislish da kupish bolji i brzi za shtampu crno-bijelih stranica i to mnooogo.
normalno da mozesh da podesish da radi skener sa prvog, a laserski da shtampa.
jare25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2009, 14:34   #3
dzambo
Starosedelac

Član od: 15.11.2005.
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Ketridzi crkavaju + pitanje za laserski stapac u kombinaciji

Kako je tako jeftin ketridz?! Ja sam ove placao 1500din za crni a u boji je bio za 200,300din vise. Manje vise cena. Vidi kolko ti mozes da stampas, kolki si puta punio,... Stvarno mi nije jasno. Ipak sam stavljao za najslabiji kvalitet stampe malo istampam, dopunim i pokvari se.
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2009, 9:54   #4
jare25
Član

Član od: 9.3.2009.
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku jare25

nisam rekao da je kertrizdz toliko, nego je toliko bochica sa crnom bojm (isto tako moze da se kupe dobune za kertridz u boji). svaki kertridz ima vrok trajanja, al bolje ga i dopunit 10-ak puta i bachit no svaki put kad se istroshi (li crkne kao tebi) kupit novi. jednom sam bio u neku firmu koja se bavi dopunom kertridza i sledeci put kad sam otishao oni su mi prodali boju (4 eura) i dali shpric. od tad se drogiram. :-)
jare25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
350, c4280, stampanje

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:14.