Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Pregled rezultata glasanja: Hoće li WINDOWS opstati
DA 53 46,49%
NE 57 50,00%
HOĆE , MADA ĆE SE PRIKLJUČITI NEKOJ DRUGOJ PLATFORMI UZ SARADNJU MICROSOFTA I DRUGE KOMPANIJE 4 3,51%
Glasova: 114. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.10.2012, 3:03   #81
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Ako zelis da pricas o otvorenom kodu, prvo se malo informisi sta je to. Open source

WinE je samo program koji ti omogucava da pokrenes aplikacije sa Windows-a, to nije minus, to je plus.

OEM licenca za Windows 7 Home Premium x32 je ~150 evra, Win7 Pro x64 je FPP je oko 250 evra, dok Win Server 2008 oko 800 evra. Office najjeftiniji 250 evra, ide do 600 evra. Sve to samo za jedan racunar. Linux - 0 evra, LibreOffice - 0 evra.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 3:10   #82
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Windows je u Srbiji za home korisnike besplatan. (realno). Sto se tice inostranstva ,tamo nije problem ljudima da daju 30 banki za auto ,a kamoli 150e 1x u 5 godina... E sad sto smo mi ovako siromasna nacija ,to je druga stvar.Office imas i na Windowsu besplatan ,niko ne kaze da se mora kupiti MS Office... Eto ,izgleda da ljudi vise vole da placaju Windows u svetu ,nego da koriste Linux ,nemam objasnjenja...

Pa meni se svidja filozofija Open Sourcea ,valjda zato i ima 100 distribucija... i jedno 500 verzija... ali dobro ,da ne duzimo ,izlazim iz teme ,mozemo ovako beskonacno ... Samo nece Linux nikad preci 1%, kad nije dosad dok je Microsoft imao dugu pauzu (izmedju XP i Viste) ,tek sad nece...
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
Direct3D (13.12.2012), Zeljko023 (26.10.2012)
Stara 26.10.2012, 3:17   #83
thebluephoenix
Starosedelac
 
Član od: 23.10.2009.
Lokacija: Error 418
Poruke: 2.321
Zahvalnice: 335
Zahvaljeno 720 puta na 651 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Pa meni se svidja filozofija Open Sourcea
Free software.



And stop trolling & flaming please. Slažem se da je linux malo komplikovaniji, a sve ostalo što si napisao su čiste gluposti.
thebluephoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 3:22   #84
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

A sta su gluposti ? navedi mi neke primere ? Znaci ceo svet je odbio Free Software i bolji Linux i koristi preskup Windows iz mazohizma Dobro hajde idem ,vratim se kad neko nabroji bar jednu stvar u cemu je to Linux bolji (neverovatno jos nisam cuo) ,osim da je nesto besplatan i da nema viruse, jer ga koristi 1% ljudi Laku noc...

A koristiti Wine je prednost ,tj emulacija je vise kul nego koristiti programe i igre ,na originalnoj `platformi` Tek sad me ne cudi ,sto `niko` ne koristi Linux ,tek sad mi ne treba...
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
Direct3D (13.12.2012)
Stara 26.10.2012, 9:43   #85
Rajko92
Veteran
 
Član od: 27.7.2008.
Poruke: 511
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 79 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rajko92
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Prva i osnovna glupost je to sto kao argument u raspravi koristis to da ni windows, kao ni ostale microsoft-ove proizvode, ne moras da placas? Tj. mozes da ih krades. O cemu mi onda uopste pricamo ovde? Zasto bih ja kupovao juga kad lepo mogu da ukradem najnoviji mercedes?

Drugo, non stop spominjes igre i wine, a ja sam u svom prvom postu na ovoj temi rekao da oni koji racunar koriste samo za igre i facebook i ne treba da prelaze na linux, a razloga je beskonacno mnogo.

I trece, ne verujem da iko ima zivaca da ti odgovara na pitanja koja postavljas jer su prezvakana milion puta, cak za sve to imas odogovor i na onom malom sajtu koji sam ostavio.
Rajko92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 9:57   #86
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Jeste, evo meni je jedini cilj u životu bio da ti spustim, i sada mogu na miru da umrem.
Dao sam ti argument da je openGL bolji od DX-a. Steam dolazi na Linux, samim ti i nativne Linux verzije igara. To što si ti zapeo za wine koji koriste uglavnom početnici dok se ne uhodaju sa nekim drugim programima je tvoj problem. Meni wine ne treba ni za jedan program, svi su Linux nativni programi. Linux igara za moje potrebe ima sasvim dovoljno (a tek će ih biti), tako da je wine jedna nepotrebna stvar.
A zašto ima manji udeo od Meka - reklama. I Mac i M$ imaju para za reklamu (pri tom ne mislim na tv spotove i slično). Javna je tajna da M$ žmuri na jedno oko na pirateriju samo da bi ljudi mogli koristiti njihove proizvode.
Na mom kompjuteru, koji nije ništa poseban, standard od pre jedno 2 godine, bilo koje okruženje brže radi nego windblows 7 na maminom poslovnom laptopu. Oko konkretnih performansi možeš pogledati link koji je thebluephoenix okačio u prethodnim postovima.
I da... BSOD - what is that?
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku blast beat na korisnoj poruci:
Dare01 (26.10.2012), Zemunelo (26.10.2012)
Stara 26.10.2012, 10:00   #87
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Mislim da je i Microsoft pustio deo office u besplatnoj varijanti pri kupovini nekih uredjaja. Na mom telefonu Omniji 7, office je dostupan besplatno u punoj mobilnoj varijanti.
Sto se tice operativnih sistema u svetu su za dva koplja Windows XP i iOS pa svi ostali.
Evo ja sam juce porucio CorelDraw u punoj verziji. I on na zalost jednostavno nema podrsku za Linux. Office naravno da cu instalirati Libre. Ali za ovaj Corel morao sam da uzmem W7P sto me je dodatno kostalo 18500 bacenih dinara.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 10:00   #88
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Pa ja sam i odgovorio ,bas zbog toga sajta,evo sta tamo pise kao prednost Linuxa :

Forget about viruses (jaoj ,opet...)

Don't pay $100 for your operating system (evo nas...)

Get a great music player (wtf?)

Use MSN, AIM, ICQ, Jabber, with a single program (otkad to Windows ima)

Let your old computer have a second life ( )

Freedom! (uh, sad sam u Jail-u)

Why does your Windows get slower day after day? (da ,Linux je uvek na defaultu)

Ali na tom sajtu najjache mi ovo bilo : No big mess in your start menu ( i onda pokazali Start Menu od Ubuntu-a ,koji izgleda kao od Windows 95 naopacke i Start Menu od Windows 7 i tu je kao Linux bolji)

Evo ,ovo su razlozi zasto koristiti Linux ,zbog ovakvih gluposti sam i odgovorio. Niko nije rekao da treba da se `krade` ,vec malo smesno da ljudi koriste besplatan Linux i nelegalne igre. Zar ne ? Srecom konacno sam dobio odgovor na onom sajtu zasto koristiti Linux ,jer ovo gore navedeno je veliki argument.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
Direct3D (13.12.2012)
Stara 26.10.2012, 10:10   #89
Rajko92
Veteran
 
Član od: 27.7.2008.
Poruke: 511
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 79 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rajko92
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Svaka od tih stavki je navedena kao link, ka objasnjenju. Nije ni bitno.
Rajko92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 13:29   #90
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
P Zar ne ? Srecom konacno sam dobio odgovor na onom sajtu zasto koristiti Linux ,jer ovo gore navedeno je veliki argument.
You win! Čekaj samo da ti disleksični čika Billy stisne kill-switch "
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 14:32   #91
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Pošto je čovek iztrolovao za medalju da malo odmorimo i u pauzi odslušamo malo muzike,
http://www.youtube.com/watch?v=njos5...1&feature=plcp

Mislim da je ona rečenica "why'd you name your company after your dick" pobedila

edit:
And i sent this from my Linux Mint
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zemunelo na korisnoj poruci:
bvitnik (26.10.2012)
Stara 26.10.2012, 14:56   #92
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

@Zemunelo ,ti naucio engleski jezik ,pa znas sta je trolovanje ? ili si to negde cuo ?


Sent from `Linux Mentol`

Pozdrav za 0,63% Linux populacije , izasao sam definitivno iz teme ,posto je Linux svakako mrtav OS na desk-u.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
Direct3D (13.12.2012)
Stara 26.10.2012, 15:02   #93
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom

Nema logike da Linux postane glavni OS, on je samo za "posebne" korisnike.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 15:03   #94
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Cak i da windows pukne, na njegovo mesto bi dosao iOS ili neki drugi komercijalni OS.
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 15:49   #95
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
@Zemunelo ,ti naucio engleski jezik ,pa znas sta je trolovanje ? ili si to negde cuo ?


Sent from `Linux Mentol`

Pozdrav za 0,63% Linux populacije , izasao sam definitivno iz teme ,posto je Linux svakako mrtav OS na desk-u.
Kad neko posle 5 minuta stigne da odgovori na svaku poruku i uz to ostavlja komentare bez smisla koji nisu u skladu sa temom ili truje temu skretajući namerno sa iste a posebno kad ponavlja ono što je izrekao već najmanje jedanput, onda je on ŠTA?

Ako želiš možeš se i sam uveriti u pravo značenje:
http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_%28Internet%29

A ako nisi dobar sa engleskim jezikom imaš i wiki na srpskom:

У интернет терминологији, трол означава особу чији је основни циљ да својим прилозима изазове што већу реакцију учесника интернет заједница или да на друге начине поремети нормалну дискусију. Тролови обично нису тематски заинтересовани, него наступају агресивно са покушајем стварања раздора у постојећој заједници, дискредитовања особа са другачијим мишљењем или усмеравања тока дискусије у непродуктивном правцу.
Тролови се крећу углавном у интернет форумима, викијима, мејлинг листама, блоговима и другим облицима интернет комуникације. Поједини тролови се користе префињеним дијалектичким и реторичким методама и тако се камуфлирају и често дуго времена не буду откривени.

Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 15:53   #96
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Malo sam youtube-ovao Naidjoh na zanimljivo klipche... Nije nikakva antilinux propaganda vec lik kome je zesce stalo do linuxa

Why Linux sucks?


lm, imam jos par pitanja za "linuxovce" posto sam recimo resio da instaliram neki linux pored Windows 7 koji vec imam na laptopu.

1. Resio sam da to bude Mint 13, da li je svejedno KDE ili Cinnamon?
2. Da li treba da pravim neku posebnu particiju? Koliko veliku?
3. Da li posle mogu da uninstaliram Linux bez posledica i nastavim da koristim windows?
4. Da li pri instalaciji mogu nesto da shebem i da izgubim podatke sa hard diska?
5. Jos jedanput, ako Wine podrzava AutoCAD, ima ga na svojoj listi, kako je onda CAD minus za Linux OS ? Wine nije bas savrsen a?

Unapred hvala na odgovorima...

i izvinjavam se ako sam pogresio topic, jednostavno se nadovezujem na diskusiju...
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 16:02   #97
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Citat:
Zemunelo kaže: Pregled poruke
Kad neko posle 5 minuta stigne da odgovori na svaku poruku i uz to ostavlja komentare bez smisla koji nisu u skladu sa temom ili truje temu skretajući namerno sa iste a posebno kad ponavlja ono što je izrekao već najmanje jedanput, onda je on ŠTA?

Ako želiš možeš se i sam uveriti u pravo značenje:
http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_%28Internet%29

A ako nisi dobar sa engleskim jezikom imaš i wiki na srpskom:

У интернет терминологији, трол означава особу чији је основни циљ да својим прилозима изазове што већу реакцију учесника интернет заједница или да на друге начине поремети нормалну дискусију. Тролови обично нису тематски заинтересовани, него наступају агресивно са покушајем стварања раздора у постојећој заједници, дискредитовања особа са другачијим мишљењем или усмеравања тока дискусије у непродуктивном правцу.
Тролови се крећу углавном у интернет форумима, викијима, мејлинг листама, блоговима и другим облицима интернет комуникације. Поједини тролови се користе префињеним дијалектичким и реторичким методама и тако се камуфлирају и често дуго времена не буду откривени.


A ja se pitam kako neko moze da radi totalno Offtopic ? Usao si na temu ,nisi zucnuo nista konkretno o temi ,napisao si citiram :


Pošto je čovek iztrolovao za medalju da malo odmorimo i u pauzi odslušamo malo muzike,
http://www.youtube.com/watch?v=njos5...1&feature=plcp

Mislim da je ona rečenica "why'd you name your company after your dick" pobedila


Znaci ovo je tebi diskusija ? Nisi cak pomenuo ni rec Linux. Drago mi je da si nam dao definiciju trollovanja ,sad je i sam procitaj jos jednom.

Ako neko odgovori za 5 minuta, znaci da prati temu ,a ne dodje sutradan posle 10 novih stranica.

Rekao sam bas sve sto sam imao o Linuxu, mogao bih ja mnoge na forumu isto nazvati trolovima koji pljuju Windows ,koji koristi neuporedivo veci broj. Cim im neko odgovori ,onda je troll ,verovatno je to neka Linux fora. No nebitno ,ne zanima me vise ova tema ,rekao sam svoje misljenje .

Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
Direct3D (13.12.2012)
Stara 26.10.2012, 16:15   #98
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Ajde više idi rekao si i to već jednom.
Tema i nije linux pogrešio si.
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 17:15   #99
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Citat:
Osbourne kaže: Pregled poruke
1. Resio sam da to bude Mint 13, da li je svejedno KDE ili Cinnamon?
2. Da li treba da pravim neku posebnu particiju? Koliko veliku?
3. Da li posle mogu da uninstaliram Linux bez posledica i nastavim da koristim windows?
4. Da li pri instalaciji mogu nesto da shebem i da izgubim podatke sa hard diska?
5. Jos jedanput, ako Wine podrzava AutoCAD, ima ga na svojoj listi, kako je onda CAD minus za Linux OS ? Wine nije bas savrsen a?
1. Stvar ukusa. Možeš probati preko live diska i jedan i drugi pa videti koje ti okruženje odgovara, ispod haube je sve isto.
2. Treba ti jedna particija, hajde da kažemo 15-ak GB, ili 20. Ona će biti sistemska (root) particija.
3. Čitaj šta piše pri instalaciji, i nemoj selektovati format za particiju koju nećeš da formatiraš. Jedino ćeš staviti da formatira root particiju u ext4 i staviti / kao mountpoint, to je sve što ćeš imati oko harda da čačkaš.
5. Zato što ne postoji Linux verzija, nego se preko wine-a pokreće windblows verzija.
Ako budeš imao neka pitanja, svrati na podforum ovde Slobodni operativni sistemi, već dosta ima napisano o svemu što te može zanimati.

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Cim im neko odgovori ,onda je troll ,verovatno je to neka Linux fora.
Ne, nego kada osoba već 10 postova vrti istu priču i ne obraća pažnju na ono što joj objašnjavamo. Idi lepo ti koristi windblows, niko te ne tera da ga menjaš, svako koristi ono što hoće. Nama je lepo sa Linuxom, tebi sa blowsom i to je ok.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku blast beat na korisnoj poruci:
Osbourne (26.10.2012), Zemunelo (26.10.2012)
Stara 26.10.2012, 17:25   #100
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom

Linux se ne može ukrasti jer je besplatan, a Windows je bolji makar zbog osjećaja da si uštedio 100 evra dok si ga krao i koje možeš potrošiti pametnije.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolja rečenica iz igre... shimec O igrama uopšte 512 27.8.2015 23:13
Najbolji lik iz igre, neka anketa počne! Wolverine O igrama uopšte 494 25.7.2012 3:10
Lik iz igre koji vas je najvise uplašio Daredevil 2 O igrama uopšte 288 23.11.2011 16:27
Koju DX10 grafichku do 200€ uzeti za igre? Acid ŠDK - Grafika 66 14.10.2007 14:06
Koji je ovo lik iz igre "Everquest"? Scully Mrežne igre 3 14.3.2007 11:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com