Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.10.2016, 11:17   #761
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 617
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Mnogi kupovali mačku u džaku.

Vala i treba da se prave ovakve igre sve dok je ložača koji trče pred rudu, i jeste ih vala razmazili. Da je ovo prvi naslov koji je izdao da razumem al ovo se ponavlja zadnjih xx godina. Svi ti silni komentari ja to platim u napred, samo kupujem original itd, su mi se smučili odavno.

Sponzor im da pare uz zahtev napravite što zahtevnije da se prodaje nov hardwer. Milioni naloženih kupaca kupuju u napred. I posle se svi nešto kao iščuđavaju što dobijamo poluproizvode.

Kad sam pominjao pre nekoliko godina da se veštački pravi neopravdana zahtevnost mnogi su me napadali.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Porsche na korisnoj poruci:
filpan (18.10.2016), Leonida (18.10.2016), markos807 (18.10.2016), tommy gun (19.10.2016)
Stara 21.10.2016, 1:53   #762
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Prešao igru, s teškom mukom jer su problem pravile ne samo repetativne misije, već to što ih ima previše. Veštački produžena igra, pa mi je trebalo oko 25 sati za prelazak... a odradio sam to samo zbog priče.

Zapravo, muzika i priča su najveći aduti igre, i zaista se vidi kvalitet koji je tu ugrađen, dok je svugde drugde zakazao. Na dobar način obrađuju jednu isklišeiziranu temu osvete, i svi likovi koji se pojavljuju su vrlo autentični, imaju osobene motivacije i karakterne crte. Lik Donovana mi je jedan od najboljih i najdražih likova u igrama, prosto je užitak gledati scene sa njima (i ima takođe jednu od najboljih post-credits scena).

Žao mi je zaista što igra sa ovako dobrom pričom i potencijalno dobrom atmosferom (muzika je savršena, uvek znaju da ubodu trenutak sa određenom skriptovanom pesmom) nije uspela da ostvari svoju mogućnost. Ebiga, nadam se da će dobro razmisliti pre no što razmisle o narednom delu, i uzeti u obzir greške iz ovog.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2016, 7:54   #763
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
tommy gun kaže: Pregled poruke
Šta sam vam rek'o, pa ste me, još onomad, napljuvali?
Ne volim da neko, pa i ja sam, ocenjuje igru pre nego što se pojavi, ali posle prvog trejlera iz avgusta 2015. prosto se moglo naslutiti. A ovo sam napisao tada:

"Ovo ima veze sa MAFIA 1 i 2 isto koliko i Tomb Raider iz 2013. sa pređašnjim igrama.
Čuj, dobićeš pomoć od Vita Skalete i biće objašnjena Džoova sudbina i eto zašto se zove MAFIA III. Kao i mnogima ovde ni meni ne zvuči loše ideja o Nju Orleansu 60-ih, ali kad sam video gejmplej ostao sam dva minuta zabezeknut. Automobili koji eksplodiraju na najmanji dodir, ono smehotresno preskakanje automobilom kad poleti 10-15 metara uvis, padne i nastavi kao da se ništa nije desilo??? U GTAV to preterivanje ide sa stilom igre, ali ovde deluje smešno. Prekopirano, i to loše.
Čak mi i endžin deluje kao da je iz dvojke, samo malo prerađen (kretanje kamere, nišanjenje pištoljem, teksture...). I, naravno, originalni tvorci Mafie nemaju dodirnih tačaka sa ovim. Šteta, baš šteta.
Sve se nadam da će jednom napraviti "remake" prve Mafije (mada igra i dan danas izgleda solidno) sa boljim teksturama, izrazima lica i da se gejmplej ne dira ni za pedalj...e, za to mnogi ne bi žalili pare...
A ovo...pa, Saint`s Row mi se nije svideo, pa, najverovatnije, neće ni ovo. Jer, osim imena i toga što se pojavljuje Vito Skaleta, nema dodira sa prve dve igre.
A i što ti je neumoljivo vreme - Vito Skaleta je krajem 50-ih (Mafia II) bio klinac od 20 i nešto godina, tek došao iz rata, a samo deset godina kasnije, krajem 60-ih (Mafia III) on je osedeli pedesetogodišnjak...ni nalik onom Brandovskom tipu kakav je bio ranije."

Odigrao sam sat vremena i zažalio zbog sat utraćenog života. Možda da igra nosi neko drugo ime ne bi trebalo biti toliko strog prema ovome, ali ovako... R.I.P Mafia games...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2016, 14:20   #764
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
Porsche kaže: Pregled poruke
Kad sam pominjao pre nekoliko godina da se veštački pravi neopravdana zahtevnost mnogi su me napadali.
Ne radi se o tome, nego programeri neće da troše živce na višenitno programiranje, prva stvar, a kamoli na neku dublju optimizaciju, druga stvar. To je čisto aljkavost programera. Još DX12 da natjera programere da direktno "komanduju" hardveru... ne vjerujem da ćemo to doživjeti. Muka im je port da naprave a ne još o tom jadu da rade.
A ovo sa Mafijom 3 ne bi smjelo da se dešava, jre je igra ispod-prosječno izgleda.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2016, 14:45   #765
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Wink Re: Mafia III

Imam Mafiuju 3 i planirao sam da je probam ove nedelje...ali...ako je zaista toliko losa ka osto kazete, zasto bih gubio vrijeme na ovoj igri bolje mi je da nesto drugo probam.
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2016, 20:40   #766
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 617
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Ja bi rado odigrao al imam problem što mi igra blokira bez obzira na grafička podešavanja. U meniju radi sve ok al u igri veoma brzo zaledi i na svakih 40-ak sekundi se začuje muzika na 3 sekunde i tako stoji slika.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2016, 14:04   #767
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

I ja bih rado probao. I kad je dvojka izasla bilo je dosta "pljuvacine" ( opravdano) . Al igra za sebe kad se ne pogleda ime nije bila losa za ubijanje dosade i imala je prilicno prijatnu atmosferu. Ali izgleda da ce Mafia 3 biti prva igra od 2011 do sad koju necu moci da poteram na mojo konfi i morace da saceka neki FX8320e ali ga sigurno necu zbog Mafije 3 kupovati

Metal Gear Solid V je na moju srecu dobio podrsku za Phenom II procesore i radi sjajno, medjutim Mafia 3 izgleda nece.
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2016, 14:38   #768
NikolaDzoni
Član
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 327
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 58 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Probah i ja ovu igru i mogu reci da sam razocaran. Cak i ako zanemarim da je igra sa tehnicke strane ocajna, igra je idalje sramotno losa imajuci u vidu da je AAA naslov i da za nju traze 60e. Prica je zanimljiva i cutscene su solidno odradjene, ali svi ostali segmenti igre su ispod proseka. Igru su skroz okrenulu naglavacke i pretvorili u arkadnu igru koja podseca na blesavi Saints Row pa cak su i njega nadmasili. Takodje dosta misija je odradjeno u copy/paste fazonu, svet je po mom mislenju lose dizajniran, jedina pozitivna strana je muzika (a tu nisu mogli da omase jer je u tom periodu muzika generalno bila dobra). Ni Mafia II nije bila bas najdostojniji nastavak za keca, ali je ipak bila poprilicno dobra igra i imala je sta da ponudi. Ne znam da li je do razvojnog tima ili neceg drugog, ali Mafia III je veliko razocaranje i nisam siguran kakva je buducnost serijala nakon svega ovoga...
NikolaDzoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NikolaDzoni na korisnoj poruci:
Lex987 (22.10.2016)
Stara 22.10.2016, 16:42   #769
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Zavrsih je i odmah izbrisah ne vjerujem da cu je vise ikad instalirati.Ovo je nivo Godfathera a ne Mafije iako ni drugi dio nije blistao ovaj je zestok promasaj.Beskrajno napucavanje, jednolicni kvestovi,, poruke po ekranu koje iritiraju, mapa koja je ogromna a na kojoj nemas nista da radis bez da se vozis u nedogled, bagovi veci i manji.Na stranu dobra muzicka podloga i cutscene ali ovo je tako fuserajski odradjeno da mi se cini da pokopali serijal za sva vremena.
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2016, 22:57   #770
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Mafia III

Meni je ovo poprilično ok:

- vozila imaju "težinu" i kad gruneš po ručnoj vidi se da se naginju i "tiltaju" pod fizikom; ovo mi je ok

- napucavanje ne praktikujem uz assisted aim nego čisto "nerafinisano", i sa pištoljem/shotgunom je poprilično neprecizno, nekako nerealno brzo ili ekstremno sporo se kreću protivnici, nema sredine; dizbalans

- misije su FedEx karaktera, što je i očekivano donekle: rokni ovog, prevezi onog, odvuci-dovuci, povuci-potegni;

- ne sviđa mi se što nema random događaja i oni policijski "markeri za prisutnost" podsjećaju na legendarni Driver 2; za ovo stvarno ne znam da li je plus ili minus jer ipak je 2016. godina;

Sveukupno, igram na low, glitchuje mi na desktopu sa profila (kao da framerate na momente potpuno "uspori" pa se unormali), ali probaću da izguglam i "izjućubam" tutorijal za low spec gaming podešavanja pa digram k'o čovjek

Edit:

Ja evo jućubov'o, gugl'o, reditov'o i ništa nisam našao korisno ni kvalitetno o tweakovanju podešavanja kako bih dobio bolji framerate bez glitcheva. Bolji framerate imam na GTAV koja je i na papiru i praktično bolja, kvalitetnija i zahtjevnija igra.

Poslednja ispravka: LoneWolf (23.10.2016 u 2:32)
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2016, 15:09   #771
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Mafia III

Kako stoje stvari sa igrom sada ?Jel se popravilo sta ?Ja sam je batalio,nisam nastavio da igram...Kontam ukljuciti igru samo da odradi update,da vidim kako radi,mada ako nije nista spektakularno bolje,onda necu ni da cackam jos uvek..Cekam da rese stvar pa da je igram ...
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2016, 15:55   #772
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 617
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Načekaćeš se. Ja imam želu da je odigram bez obzira na sve mane al mi se neda jer mi igra blokira.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2016, 17:38   #773
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

A sta popravili, izbacili patch za otkljucavanje fps-a, i kasnije jos jedan, mislim da je nesto vezano za AA ili neki drugi efekat koji je igru cinio mutnom, malo popravili situaciju.

Najavili su update jos za proslu nedelju ali ne oglasavaju se.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2016, 20:26   #774
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Mafia III

Meni ne treba patch za otključavanje fps, igram na 20fps jedva
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2016, 21:35   #775
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Igra je oko 19.50e na cdkeys trenutno, nakon samo 3 nedelje, kakav drop.
Mislim da se svako ko je dao 50e za PC verziju zestoko pokajao.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2016, 14:55   #776
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Igra je oko 19.50e na cdkeys trenutno, nakon samo 3 nedelje, kakav drop.
Mislim da se svako ko je dao 50e za PC verziju zestoko pokajao.
Ja ispao kreten svih vremena ....Sad je ne bi uzeo ni za dzabe....
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2016, 22:18   #777
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

MAFIA 3 BUGS GLITCHES & Random moments #5 (Mafia III BugFest Compilation)


Jel ovoj igri ima nekog spasa ili je i dalje situacija sa bagovima problematicna?
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2016, 17:12   #778
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Ja ispao kreten svih vremena ....Sad je ne bi uzeo ni za dzabe....
Svako mora jednom da se ispali da bi mu dosla pamet. Ja sam pukao sa Anno 2070 i zamalo da se zeznem i sa Mirror's Edge Catalyst.
Ne igram mnogo ali su me takve stvari naterale da se vratim piratima i bar probam dobar deo pre nego i sto pomislim da kupim i to kad bude na rasprodaji.
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2016, 14:36   #779
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

2K meddling killed Mafia 3, Evolve and Irrational, claims ex dev

Citat:
A story from an alleged ex-Irrational Games and 2K dev claims that 2K made a string of bad decisions that lead to the closure of 2K Australia, and the creation of a number of unsuccessful IPs that resulted in job losses for the studios assigned to them.

“Hangar 13 spent many years and many 10s of millions of dollars creating ‘Mafia III’ which has recently tanked in reviews and has no hope of ever making its money back (it needs to sell ~8 million full price units to make up for its expenses, it has so far sold well under 1 million units).”

Reviews of the title have erred on the average side and the game has picked up a reputation for awful, hilarious bugs.
https://hackernoon.com/how-2k-killed...7a1#.4b49qf9yg
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2016, 15:11   #780
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Gluposti, Hangar 13 je ingame studio 2K-a, citat iz teksta pogrešno navodi na zaključak da su likovi trošili svoje pare na razvoj igre. I koje su to "many years" kad je studio formiran pre nepune dve godine

Da je 2K zbrzao igru da bi izašla na vreme za predprazničnu sezonu, jeste. Ali njihova je igra i njihov je studio, mogu da rade bukvalno šta hoće.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mafia Che_ Akcione igre 549 3.9.2022 9:02
Mafia 2 Ocelot Akcione igre 3945 8.12.2021 6:58
Mafia II ne radi Oo Delete Kvarovi 6 9.2.2011 20:23
Problem sa igranjem Mafia 2, Just Cause 2, CODBO batacaki Grafika 1 13.12.2010 8:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com