Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.11.2008, 15:39   #101
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 282 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Ma...igre su kao i sve ostalo u ljudskoj istoriji....cim nesto ne razumiju odmah na lomacu!!!
Mocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Mocko na korisnoj poruci:
goodlikesweeper (12.11.2008), MaxXx (16.11.2008), nikola s (12.11.2008)
Stara 12.11.2008, 21:36   #102
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Pa imamo i mi ovde nase domace izrode i zamalo ljude svaki dan citam u novinama zalkao sina, zapalio zenu, izasao na ulicu i pucao u ljude itd. Sad sto se oni ne pozivaju na to da im je kriv Postal to je zato sto ga nikada nisu igrali i zato sto im ovde to nikada ne bi proslo.

U americi je druga prica zbog gomile debeloguzih dusebriznika tipa Majkl Mur (koji je lovu za prvi dokumentarac dobio tako sto je tuzio svog bivseg poslodavca zbog otkaza) koji se postavio na celo gomile zabrinutih keva kada je povodom one stvarno tragicne situacije kada su dva klinca upala sacmaricama u skolu i overili pola razreda morao da napomene kako su oni igrali DOOM. A jos je i u njihovom pravosudju svaka donesena presuda postaje kao referenca na koju mozes da se pozoves ako ima neke veze sa tvojom situacijom i naravno ako ti odgovara (gospodine sudija u slucaju Vilson protiv Vilsona iz 1987 god....) tako da je moguce da svi ti kreteni pokusavaju da se izvuku na neku pravnu smicalicu. Ne tako davno na slican fazon onaj CAR je tuzio mek zato sto je namastio 50kg viska i dobio je.

A sto se tice da nece vise praviti toliko nasilne igre i da ce ih cenzurisati ja mislim da uopste nije nemoguce, vec sada u Australiji na primer dodaju +10 godina na limit za koje godiste je i neke igre su cak prepravljane za to trziste npr. krv je bojena u zeleno itd. Sad samo da neko skrene paznju kako u Australiji imas 450% manje kasapljenja, spaljivanja, silovanja nego u Americi....
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2008, 22:15   #103
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Majkl Mur koga toliko pljujes ima odlican dokumentarac po pitanju nasilja u Americi, i ako shvatis film malo izmedju redova videces u cemu je fazon

Takodje ja sam protiv bilo kakve cenzure i licno volim nasilje u igrama ali ne kao poentu price npr Postal nego kao umetnicki nacin docaravanja atmosfere, dobra igra sa mracnom pozadinom i radnjom mora da ima kvalitetno i brutalno necenzurisano nasilje ne zelenu krv i takve glupost

Ja licno igram nasilne igre od desete godine kao mali sam gledao Terminatora, Ramba i sl slusam i hevi metal, i nisam poceo da ubijam ljude po ulicama... jos
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2008, 22:43   #104
shteff
Član
 
Član od: 11.11.2008.
Lokacija: Nestao u akciji....
Poruke: 73
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Koliko ja znam najpoznatiji neprijatelji "nasilja" u igrama u sad-u su Hilari Klinton,Dzek Tompson i Svarceneger.Njima bi verovatno otpale trepavice i od pacmana koliko se bore protiv nasilja
shteff je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shteff na korisnoj poruci:
Ketchua (12.11.2008)
Stara 12.11.2008, 22:59   #105
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Majkl Mur koga toliko pljujes ima odlican dokumentarac po pitanju nasilja u Americi, i ako shvatis film malo izmedju redova videces u cemu je fazon
Znam ja u cemu je fazon, lik mi je i dalje ljigav i odvratan, jos od njegove Rage against the Machine faze al da ne odem u debeo off-topic ukratko kad ga vidim povraca mi se. Stvarno. A sto se tice njegovih dokumentaraca kad radis tako nesto treba da se barem postavis kao manje vise nepristrasan novinar a ne kao "bio sam u pravu" lik iz crtanog filma.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 17:59   #106
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 282 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
shteff kaže: Pregled poruke
Koliko ja znam najpoznatiji neprijatelji "nasilja" u igrama u sad-u su Hilari Klinton,Dzek Tompson i Svarceneger.Njima bi verovatno otpale trepavice i od pacmana koliko se bore protiv nasilja
Svarceneger protiv nasilja!!! Pa citavu karijeru je izgradio na tome.....kakav licemjer.....
Mocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 18:29   #107
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Pa jeste, ali ovo je interaktivno nasilje... mije to isto...

edit:
sad sam bio kod babe, i u nekim onim polu-zutim novinama (kurir, pravda, press...) koje ona cita ide naslov "Kompjuter ubio mladica!"...i taman pomislim neka baljezgarija za ovu temu, kad ono, tip spavao, a kompjuter se zapalio i momak izgori...

Poslednja ispravka: Ketchua (13.11.2008 u 18:53)
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 19:20   #108
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

"Dodji sine,sedi pred TV,gledaj americko rvanje,playboy zecice u ringu,eksplozije psovke i krv,bolje to nego da se u toj zloj nidforspid igrici juris sa policijom!"

**** ga,tako je to.Ne mogu oni to razumeju.A opet,ni ja se ne razumem u slikarstvo pa lepo cutim ko' zaliven kad se ta tema pokrene umesto da ucim druge slikare kako je slikarstvo glupo i lose jer ga ja,boze moj,ne razumem...
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 19:53   #109
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Gordon Aplin je napisao '96. jako dobar clanak o igrama "za odrasle"... ne tice se samo nasilja, ali ima i toga...

Cek malo, a gadjanje carobnim stapicima u hari poteru nije nasilje? Dzeri koji udara Toma u glavu macolom nije nasilje? Ali u cemu je stvar, deca sama izlavljuju da su ih igre naterale...Zasto? Zato sto nisu onda oni krivi...Kriva je igra...A to je sasvim normalno (ne mislim da je u redu, vec da je ustaljeno), da prebacuju krivicu na nekoga (nesto) drugog... Kako to da niko ne tvrdi da su crtani filmovi previse nasilni? Evo i kod nas su pisali neki posr*ani clanak o tome, i kazu kako, zamislite "lik koga vodite u igri non-stop umire i ozivljava, kao da je to normalno"...A Tom sto je eksplodirao XY puta pa nista? A Willy.E.Coyote? Svi oni umiru i ozivljavaju, pa nikom nista...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 21:47   #110
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Pa jeste, ali ovo je interaktivno nasilje... mije to isto...

edit:
sad sam bio kod babe, i u nekim onim polu-zutim novinama (kurir, pravda, press...) koje ona cita ide naslov "Kompjuter ubio mladica!"...i taman pomislim neka baljezgarija za ovu temu, kad ono, tip spavao, a kompjuter se zapalio i momak izgori...
Vidim da se mnogo raspravlja na ovu temu i reko da napisem nesto.Prije nekoliko dana izasla je i vijest da Call of Duty 4 ubio djecaka.Roditelji mu uzeli konzolu i igru i odmah potom nasli djecaka mrtvog,tako da su roditelji osudili proizvodjace.Mislim sad uzeli mu konzolu i najlakse je bilo osuditi proizvodjace.....ccccccc...........
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 22:43   #111
shteff
Član
 
Član od: 11.11.2008.
Lokacija: Nestao u akciji....
Poruke: 73
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

@Ketchua
Pa normalno da je uvek lakse okriviti nekog drugog nego prihvatiti krivicu na sebe:dobio sam keca jer me mrzi profesor,a ne zbog neznanja;nije mi se pokvario auto zbog toga sto nisam sipao vodu u hladnjak,vec sto motor nemoze da radi na 150C;nisam ja kriv sto sam ubio one policajce,mislio sam da sam u GTA 3............
shteff je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 22:47   #112
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Vidim da se mnogo raspravlja na ovu temu i reko da napisem nesto.Prije nekoliko dana izasla je i vijest da Call of Duty 4 ubio djecaka.Roditelji mu uzeli konzolu i igru i odmah potom nasli djecaka mrtvog,tako da su roditelji osudili proizvodjace.Mislim sad uzeli mu konzolu i najlakse je bilo osuditi proizvodjace.....ccccccc...........
Ovo nije ni za crnu hroniku, šta ubio se jer nije mogao da igra CoD?
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2008, 17:07   #113
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Ovo nije ni za crnu hroniku, šta ubio se jer nije mogao da igra CoD?
Pretrazi internet malo bolje i procitaces ovo sto sam ja napisao
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2008, 17:34   #114
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Arrow Re: Call of Duty 5: World at War

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Je li jos ko cuo za vest da je decak navodno nastradao zbog Call of Duty-a?Koga interesuje vise informacija na
http://www.screenfun.rs/call-of-duty-ubio-decaka/
Ovo je to?
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2008, 20:37   #115
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty 5: World at War

Citat:
Haker95 kaže: Pregled poruke
Ovo je to?
Jeste!
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2008, 21:00   #116
bladerunner
Drmač kaveza
 
Avatar korisnika bladerunner
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: /dev/urandom
Poruke: 229
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty 5: World at War

Ma da... Taman posla da svoje dete zainteresujem za nešto drugo, lepo ću da ga pustim, pa posle kada po rnd principu odredim da je preterao, ima da mu nasilno zabranim da igra tamo neki CoD... Super... Priča koja se ponavlja, i ranije su deca bežala od kuće, a ponekad i stradala kada iz ovog ili onog razloga nisu nailazili na razumevanje roditelja...

Sećam se, kada sam bio u osnovnoj, četvrti razred... Izveli nas na nešto što se zove "komemorativni skup", na kom su nam pričali o klincu ne mnogo starijem od nas koji se obesio u svom stanu zato što nije smeo matorcima da kaže da je dobio asa iz nekog predmeta... Sigurno ga je profesor mrzeo... U stvari, ne... Ceo svet ga je mrzeo, samo su ga mama i tata voleli...

A znam još nekoliko pre-games primera...
bladerunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku bladerunner na korisnoj poruci:
Ketchua (15.11.2008), oluja (14.11.2008), shrafko (23.2.2010)
Stara 16.11.2008, 1:35   #117
brajko85
Veteran
 
Član od: 23.11.2007.
Poruke: 958
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 259 puta na 162 poruka
Talking Re: Nasilje u video igrama

Po meni nisu nasilne igrice sa puno krvi vec one skakalice.
Kad onaj Mario nece da skoci nego ko debil pada u istu rupu sto puta,dodjemi da porazbijam sve po kuci i poubijam celu ulucu...

Poslednja ispravka: DeCoy (16.11.2008 u 2:02)
brajko85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku brajko85 na korisnoj poruci:
MaxXx (16.11.2008)
Stara 16.11.2008, 1:36   #118
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Isti stav poseduje i moj brat kada igra Donkey Kong.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2008, 21:20   #119
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Svarceneger protiv nasilja ha ha ha

Sad ce lik da snimi film u kome svim vrstama vatrenog i hladnog oruzja ubija beskrupulozne proizvodjace nasilnih igara zato sto unistavaju decu, jos ce da ih poveze sa Al Kaidom da bude zanimljivije
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2008, 19:45   #120
Сухой
Član
 
Član od: 27.1.2007.
Lokacija: UBI BENE, IBI PATRIA
Poruke: 290
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 56 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
hacker_aca kaže: Pregled poruke
Ja neznam za vas, ali ova situacija kako se meni čini, postaje pomalo loša. Sve ređe čujem kako su neka deca pobile ljude zbog igranja igara i još kakvih zločina i kriminala. Eto, nedavno su onoga lika, što je ubio 3 policajca, presudili smrtnu kaznu inekcijom. A on u svoju odbranu kaže:"Sve je to zbog GTA." Kakvi bre crni GTA, zbog igre ubija ljude?! Kaže da je mnogo igrao GTA i tako zamislio da je u igri, i pobi jadne ljude! A porodica ovog što je "igrao" GTA, tuži Rockstar Games! Pa zaboga! A i kako sam primetio, nešto će sve manje i manje da prave igre sa krvlju i nasiljem. Evo, imaju neke zemlje, neznam tačno koje, da su zabranile Postal 2! Što možeš da otkineš glavu čoveku i da se isp**aš na njega!

Mislite li da polako dolazi kraj nasilnim igrama? Možda sam ipak ja malo preterao, ali ipak nije dobro. I mnogi psiholozi govore da takve igre nisu dobre za djecu, mogu da "pobudale", pa da izrastu u narkomane, ubice i što već. Jel se vama desilo da ste prebili malu mačku, ili da ste ubili čoveka zbog toga kako ste se uživjeli u igru? Ja sam posle mnogo igranja Postal 2, Prince of Persia: Warrior Within, GTA (3, VC i SA), FarCry i neznam još kakve druge nasilne igre, pa nisam poludio.

Ne morate da odgovarate na ovo što sam ja napisao, ali ipak šta mislite o uticaju nasilnih igara? Ja mislim da je to čista glupost. Neznam za djecu u inostranstvu, ali ja mislim da smo mi zdravi i da nam se neće nešto tako desiti.
Доситеј Обрадовић каже да је млад човек као и мек восаак. Биће онакав какав се обликује. Кад се восак охлади, тешко му је променити облик. Ако могу у Punisher-у да малтретирам и убијам људе, зашто не бих и у реалном животу? Није исто кад игра такву игру неко ко има двадесет и неко ко има 6, 7 година.
Сухой je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ACDSee i video fajlovi...? krypton_151 Aplikativni softver 4 10.2.2008 15:22
Video u Subtitle workshopu svetlanalane Video/TV softver 7 25.1.2008 3:40
C# i Video out na grafickoj dechkotzar Programiranje 6 31.10.2006 9:52
Procesori u video igrama markopaun Osnovne komponente 17 30.9.2006 15:40
Video unazad? Kokan Video/TV softver 4 19.12.2005 21:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com