Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.1.2015, 22:00   #3901
CoFigamer
Član
 
Član od: 21.6.2012.
Poruke: 307
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Cim se Power LED gasi/pali kao sto kazes, verovatno je otisao ruter. Meni ruter nije hteo uopste da se poveze sa internetom, samo je treptala lampica za Internet i dosao je serviser da vidi sta je i zamenio ruter. Tako da zovi servisera da dodje do tebe.

Poslednja ispravka: CoFigamer (18.1.2015 u 0:08)
CoFigamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2015, 20:17   #3902
masterboy
Član
 
Član od: 28.7.2014.
Poruke: 106
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
ozzytheking kaže: Pregled poruke
Jutros oko 5 sati i malopre (evo vec 3 puta), mi se izgubila veza sa internetom na 15-ak minuta (izmedju prekida radi na minut-dva). Pucanje veze nije na trenutak, pa onda dok se ruter poveze ponovo, nego traje tih 15-ak minuta, dok za to vreme diode na ruteru brljave tj. ako je veza sa netom prekinuta, racunam samo "Internet" lampica bi trebalo da ne svetli, dok se meni sve osim "Power" lampice pale i gase u cudnim sablonima... Ranije nisam imao slicnih problema (prekid veze 2 puta za 2 godine), ali jutros su poceli. Je l' moguce da je to nesto do Telekoma ili je ruter poceo da umire? Je l' se jos nekom desavaju prekidi koji su iznenada poceli danas/skoro?

Ma nisi sam meni od 17 sati poceo isto, nije ni malo stabilan sad sam bas prijavio gresku... (okolina NS) ovo mora da je do njih. 2minuta radi 10ne.
masterboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2015, 13:14   #3903
ozzytheking
Član
 
Član od: 13.7.2009.
Poruke: 151
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Zaboravih da napomenem, nakon svakog od tih "prekida", ruter se ponasao kao da je resetovan, moja pristupna tacka za wireless bude obrisana i stvori se ona podrazumevana "HG532e-...", sto mi vise vuce na kvar na ruteru nego kod njih. Je l' moguce da oni mogu da ga resetuju na daljinu? I da, u medjuvremenu mi se status problema apgrejdovao na potpun prekid interneta.
Prijavio sam kvar i rece mi operaterka da cu "biti pozvan". Koliko im obicno treba da se odazovu? Da se nadam necemu?
ozzytheking je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2015, 22:33   #3904
masterboy
Član
 
Član od: 28.7.2014.
Poruke: 106
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
ozzytheking kaže: Pregled poruke
Zaboravih da napomenem, nakon svakog od tih "prekida", ruter se ponasao kao da je resetovan, moja pristupna tacka za wireless bude obrisana i stvori se ona podrazumevana "HG532e-...", sto mi vise vuce na kvar na ruteru nego kod njih. Je l' moguce da oni mogu da ga resetuju na daljinu? I da, u medjuvremenu mi se status problema apgrejdovao na potpun prekid interneta.
Prijavio sam kvar i rece mi operaterka da cu "biti pozvan". Koliko im obicno treba da se odazovu? Da se nadam necemu?
Ja zvao ih u nedelju u 21:XX i lik dosao u utorak tako oko 12-13.
masterboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku masterboy na korisnoj poruci:
ozzytheking (23.1.2015)
Stara 22.1.2015, 4:33   #3905
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Povecana mi brzina na 10 kako i zasto neznam?

Poslednja ispravka: planetm (22.1.2015 u 8:57)
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2015, 13:34   #3906
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Pa koji si net imao? Net 5?
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2015, 15:23   #3907
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

4 mbs
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2015, 8:55   #3908
ozzytheking
Član
 
Član od: 13.7.2009.
Poruke: 151
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
masterboy kaže: Pregled poruke
Ja zvao ih u nedelju u 21:XX i lik dosao u utorak tako oko 12-13.
Jesu te zvali pre dolaska? Posto ja cekam da me zovu (tako mi receno) pa jos ako zovu samo da se "naruce" za neki drugi dan, pa jos je vikend sutra i verovatno tad ne izlaze na teren - ima nekom da se najedem mame...

Naravno, juce kad sam otiso do njih da zamenim ruter jer ko zna kad ce da se smiluju da dodju, ne daju mi bez naplate da ga zamenim... Besplatna zamena je moguca samo ako tehnicar ustanovi kvar...
ozzytheking je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2015, 12:41   #3909
masterboy
Član
 
Član od: 28.7.2014.
Poruke: 106
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
ozzytheking kaže: Pregled poruke
Jesu te zvali pre dolaska? Posto ja cekam da me zovu (tako mi receno) pa jos ako zovu samo da se "naruce" za neki drugi dan, pa jos je vikend sutra i verovatno tad ne izlaze na teren - ima nekom da se najedem mame...

Naravno, juce kad sam otiso do njih da zamenim ruter jer ko zna kad ce da se smiluju da dodju, ne daju mi bez naplate da ga zamenim... Besplatna zamena je moguca samo ako tehnicar ustanovi kvar...

Imas 2varijente,ako se plase da udju ili se najave da znaju da si kod kuce. Ili ti samo dodju mene nisu zvali zadnji put.

Treba da nazoves ih i da kazes da ruter ti neradi... na istom korisnickom. Mi smo kad smo promenili u 2013-oj ime na koga se vodi fiksna (prepisali whatever), trebali da im odnesemo stari aparat i dali novi ovaj HG532e kome je wifi signal jako los u kuci okej ali kad izadjes iz kuce sa laptopom/telefonom se prekida... Sve u svemu kad serviser bude dolazio oni ti mogu odmah dati drugi ruter kad vide da neradi. Ja sam trazio kabel telefonski drugi za ruter... uzeli iz kutija za ruter Ti ces samo dobiti drugi ruter nista drugo... a stari i kutije od starog pripremi... da se ne blamiras za prasinu kutije Neznam gde zivis da ti jos nisu dosli
masterboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku masterboy na korisnoj poruci:
ozzytheking (23.1.2015)
Stara 23.1.2015, 17:14   #3910
ozzytheking
Član
 
Član od: 13.7.2009.
Poruke: 151
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Evo bio covek pre par minuta (zvao 2 minuta pre nego sto je dosao), jos me probudio pozivom i trazi da mu objasnim kako da dodje do kuce (i ja mu pogresno objasnim , bas cu da se setim da l' je prva levo il' druga levo, al' dobro ). Kaze da nece da ulazi nego da samo spakujem ruter, ja pocupam kablove, u medjuvremenu ga moji nateraju da udje () i on kaze da ne moram da pakujem, kao da vidi u cemu je problem, ja vratim kablove u nadi da ce da se manifestuje isto ponasanje koje me **** zadnja 2 dana (Power i ADSL svetle konstantno, i LAN prikljucci na kojima su kompovi se pale i gase) kad ono nista od toga, samo Power svetli, a ruter se ponasa kako bi i trebalo (ADSL krene da se pali i gasi i nakon par sekundi se upali i Internet)...
E sad, ili su oni nesto kod sebe sredili (mada mi nista nije napomenuo) sto je uticalo na veoma cudno ponasanje rutera (posto klasican prekid interneta ugasi samo Internet lampicu, a ne ugasi i obrise mi moju AP za wireless i iz nekog razloga onemoguci komunikaciju izmedju rutera i racunara na mrezi - posto nisam mogao da pristupim ni podesavanjima rutera) ili sam ja ispao nevidjeni debil na kub (po obicaju, problem se resi sam od sebe tek kad zamolim nekog za pomoc)...
Ovo sad ima da me kopka jedno mesec dana, kako nakon vise cupanja kablova i vise gasenja i/ili cupanja iz struje i vise reseta problem i dalje ostaje, i tek kad dodje majstor, u nadi da mu pokazem problem, odjednom problema nema.
(Jos mi kaze/pita da l' sam probao da ga restartujem tj. ugasim i upalim. )

Takodje je spomenuo, kad sam mu rekao da sam pokusao hardware reset (koji nije davao nikakve znake da je odradjen, nikakvog paljenja/gasenja lampica na trenutak nije bilo - ne znam kako na ovom ruteru izgleda obavestenje da je odradjen reset, nesto bi trebalo da se desi i da ukaze na odradjen reset, a?), i on spomene da to ne radim jer ce ruter da krene onda da dovlaci novi firmware odnekud (dafak?) ali ga nisam razumeo najbolje. Je l' moguce onda da ruter ipak komunicira sa Telekomom radi skidanja podesavanja i firmware-a (iz nekog razloga) pa da je to bio problem?

Jos uvek pokusavam da se razbudim i skapiram, sta se koji k***c, desilo...
ozzytheking je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2015, 20:51   #3911
masterboy
Član
 
Član od: 28.7.2014.
Poruke: 106
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
ozzytheking kaže: Pregled poruke
Evo bio covek pre par minuta (zvao 2 minuta pre nego sto je dosao), jos me probudio pozivom i trazi da mu objasnim kako da dodje do kuce (i ja mu pogresno objasnim , bas cu da se setim da l' je prva levo il' druga levo, al' dobro ). Kaze da nece da ulazi nego da samo spakujem ruter, ja pocupam kablove, u medjuvremenu ga moji nateraju da udje () i on kaze da ne moram da pakujem, kao da vidi u cemu je problem, ja vratim kablove u nadi da ce da se manifestuje isto ponasanje koje me **** zadnja 2 dana (Power i ADSL svetle konstantno, i LAN prikljucci na kojima su kompovi se pale i gase) kad ono nista od toga, samo Power svetli, a ruter se ponasa kako bi i trebalo (ADSL krene da se pali i gasi i nakon par sekundi se upali i Internet)...
E sad, ili su oni nesto kod sebe sredili (mada mi nista nije napomenuo) sto je uticalo na veoma cudno ponasanje rutera (posto klasican prekid interneta ugasi samo Internet lampicu, a ne ugasi i obrise mi moju AP za wireless i iz nekog razloga onemoguci komunikaciju izmedju rutera i racunara na mrezi - posto nisam mogao da pristupim ni podesavanjima rutera) ili sam ja ispao nevidjeni debil na kub (po obicaju, problem se resi sam od sebe tek kad zamolim nekog za pomoc)...
Ovo sad ima da me kopka jedno mesec dana, kako nakon vise cupanja kablova i vise gasenja i/ili cupanja iz struje i vise reseta problem i dalje ostaje, i tek kad dodje majstor, u nadi da mu pokazem problem, odjednom problema nema.
(Jos mi kaze/pita da l' sam probao da ga restartujem tj. ugasim i upalim. )

Takodje je spomenuo, kad sam mu rekao da sam pokusao hardware reset (koji nije davao nikakve znake da je odradjen, nikakvog paljenja/gasenja lampica na trenutak nije bilo - ne znam kako na ovom ruteru izgleda obavestenje da je odradjen reset, nesto bi trebalo da se desi i da ukaze na odradjen reset, a?), i on spomene da to ne radim jer ce ruter da krene onda da dovlaci novi firmware odnekud (dafak?) ali ga nisam razumeo najbolje. Je l' moguce onda da ruter ipak komunicira sa Telekomom radi skidanja podesavanja i firmware-a (iz nekog razloga) pa da je to bio problem?

Jos uvek pokusavam da se razbudim i skapiram, sta se koji k***c, desilo...
Kakav si baksuz
Mogo si mu reci da ti da neki drugi ruter,kad je vec tu. A sledeci put stvarno uradi sledece zeza te ruter. Izvuces ga iz struje tipkas dugme za on/off na njemu par sekundi pa sacekas 10min i vratis ga u struju. Kvalitet struje u Srbiji je bas na nivou pa se nemozes cuditi ovakvim stvarima... Reset je zadnje sto radim,zbog port forwardinga i zbog toga sto sifru rutera sam promenio da ako neki debil se konnektuje na wifi ni slucajno nezna uci u podesavanje. Ni telekom,ni admin sifrom

Poslednja ispravka: masterboy (25.1.2015 u 15:49)
masterboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2015, 21:14   #3912
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
ozzytheking kaže: Pregled poruke
Je l' moguce onda da ruter ipak komunicira sa Telekomom radi skidanja podesavanja i firmware-a (iz nekog razloga) pa da je to bio problem?
Ne znam da li je to bio problem i ne bih rekao da jeste, ali da, primetices u connection status da postoji konekcija pod nazivom TR069_R_8_38, a ona se koristi upravo za takve stvari poput slanja firmware-a, podesavanja za ruter ili slicne daljinske radnje koje telekom mozda ima potrebe da radi.
Detalje protokola mozes saznati ovde:
http://en.wikipedia.org/wiki/TR-069
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
ozzytheking (29.1.2015)
Stara 26.1.2015, 21:39   #3913
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 998
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
ogisha kaže: Pregled poruke
Da li se još nekom dešava da puca veza na gotovo svakih 2-3 sata, već nekoliko dana?
Ovaj problem izgleda ima nekoliko ljudi u mom gradu, problem je do kvaliteta kablova pošto je sa centralom sve u redu. Svi koji smo prešli na 10Mbps imamo problem sa resetovanjem rutera nekoliko puta u toku dana i jednostavno moramo da se pomirimo s tim... ili da smanjujemo brzinu. Prijatelj mi je rekao da bi trebalo svaki kontakt iseći, skratiti za par cm pa zalemiti, počevši od krova odakle dolazi kabl sa bandere pa do modema (zameniti kapicu koja ulazi u njega). On je to uradio kod njega i sad mu sve radi normalno. Ajd te kućne krajeve i mogu da sredim al taj na krovu nikako... mora da je kod njega najveći problem pošto je napolju (valjda zbog loše izolacije). Koji bedak.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 7:29   #3914
ozzytheking
Član
 
Član od: 13.7.2009.
Poruke: 151
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Jutros oko 4 opet poceli isti problemi, a zadnjih nedelju dana (od mog prethodnog posta) je internet radio kako treba, jedino mi se 2 puta WLAN funkcionalnost ugasila sama of sebe i kad je ukljucim ponovo moje pristupne tacke vise nema nego stoji difoltna... Isti simptomi kao i prosli put. Povrh svega toga ne mogu da pristupim podesavanjima rutera (ni prethodni put nisam mogao) sto je cudno ponasanje da je prekid neta samo u pitanju...
Sad opet sledi zvanje, cekanje i - koje sam srece - opet ce da proradi u trenutku kad treba da demonstriram problem.
Jeste da ni prosli put nisam dobio odgovor ali da pitam ponovo (ocajan sam ), sta moze da bude problem kad ruter ne moze da kominicira ni sa uredjajem u lokalnoj mrezi (pristup podesavanjima)?
ozzytheking je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 17:15   #3915
masterboy
Član
 
Član od: 28.7.2014.
Poruke: 106
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
ozzytheking kaže: Pregled poruke
Jutros oko 4 opet poceli isti problemi, a zadnjih nedelju dana (od mog prethodnog posta) je internet radio kako treba, jedino mi se 2 puta WLAN funkcionalnost ugasila sama of sebe i kad je ukljucim ponovo moje pristupne tacke vise nema nego stoji difoltna... Isti simptomi kao i prosli put. Povrh svega toga ne mogu da pristupim podesavanjima rutera (ni prethodni put nisam mogao) sto je cudno ponasanje da je prekid neta samo u pitanju...
Sad opet sledi zvanje, cekanje i - koje sam srece - opet ce da proradi u trenutku kad treba da demonstriram problem.
Jeste da ni prosli put nisam dobio odgovor ali da pitam ponovo (ocajan sam ), sta moze da bude problem kad ruter ne moze da kominicira ni sa uredjajem u lokalnoj mrezi (pristup podesavanjima)?

Izvuci ruter iz struje na 10-ak minuta pa vrati nazad i proveri dali radi. Kad proradi. Udji na ruter sa jednim od ovih:

username: admin
password: ztonpk

username: admin
password: tzlkisonpk

username: admin
password: admints

I promeni default sifru admin/telekom -a na bilo sta hoces. Podesi kako hoces ruter. Pa skini podesavaoni file na komp. Pa kad ti se pokvari ponovo onda nemoras da cackas puno nego uplodujes taj file. Pod drugo na ruter podesavanjima iskljuci UPnP opciju. I mogu da ti garantujem da ti se nece ponoviti nista od onog sto si napisao ako nije do rutera. Ponekad hoce i kod mene kad napon *****ava ali da kucnem u sto da nije bilo oslabljenja struje ovih 2meseca.
masterboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku masterboy na korisnoj poruci:
ozzytheking (29.1.2015)
Stara 29.1.2015, 18:01   #3916
ozzytheking
Član
 
Član od: 13.7.2009.
Poruke: 151
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Ma pokusao sam i sa gasenjem i cupanjem iz struje i sa drzanjem ugasenog rutera neko vreme i stiskanjem Power dugmeta i kad je upaljen i kad je ugasen i kad dubim na glavi i sve kombinacije koje su mi pale na pamet ali i dalje se isto ponasa, cak i nakon uputstava operaterke za manuelno podesavanje IP adrese rutera (sto sam takodje probao prateci neko uputstvo sa neta prosle nedelje kada je prvi put doslo do ovog istog problema) - ali i nakon svega ovog, ne mogu da mu pristupim tako da nista ne mogu da uradim ni sa menjanjem sifre ni cuvanja podesavanja.
A sto se tice napajanja, nemam nekih vecih problema kod mene, a i ne vidim kako nestabilan napon moze da natera ruter da pokazuje ovako cudne simptome, ostali uredjaji u kuci rade kao i do sada, bez ikakvih poteskoca...
Ovo cekanje me izludjuje!

EDIT: Evo pre manje od pola sata, usled ove nestasice interneta odlucim da probam da prebacim ruter blize telefonu (sto ukljucuje i promenu uticnice) da jos jednom eliminisem ovaj telefonski kabl od 10 metara (sto spaja spliter i ruter) kao potencijalni cinilac problema, i ukljucim ga ja, lampice krenu da se pale na nestandardan nacin ali nakon sto sam zavrsio zlostavljanje Power dugmeta (jedno 10-15 puta ga ispritiskam ovako iznerviran usled nagle internet apstinencije), i nakon poslednjeg paljenja odjednom svetli samo Power lampica (ADSL ugasen - ocekivano/ispravno ponasanje) i nakon pola minuta uspostavi se veza sa netom (barem po pokazivanju lampica, nisu mi racunari bili spojeni). Vratim se ja u sobu i prikacim ruter na drugu uticnicu i za sad radi net...

I ovo sam cak probao prosli put kad me zaj***vao ruter, doduse bez ovog zlostavljanja Power dugmeta, i nije radilo. Sad ne znam je l' se problem resio sam od sebe ili je stvarno promena uticnice bila neophodna, za testiranje ce mi trebati par dana/nedelja. I naravno, opet se problem resio nakon sto ispadoh debil sa izjavom da mi nema smisla to da napajanje utice na problem (pod pretpostavkom da je resenje problema psoledica promene uticnice).

I sad, koje sam srece, ima da mi nestane net cim postujem ovu izmenu posta.

Poslednja ispravka: ozzytheking (29.1.2015 u 19:26)
ozzytheking je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 19:45   #3917
masterboy
Član
 
Član od: 28.7.2014.
Poruke: 106
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
ozzytheking kaže: Pregled poruke
Ma pokusao sam i sa gasenjem i cupanjem iz struje i sa drzanjem ugasenog rutera neko vreme i stiskanjem Power dugmeta i kad je upaljen i kad je ugasen i kad dubim na glavi i sve kombinacije koje su mi pale na pamet ali i dalje se isto ponasa, cak i nakon uputstava operaterke za manuelno podesavanje IP adrese rutera (sto sam takodje probao prateci neko uputstvo sa neta prosle nedelje kada je prvi put doslo do ovog istog problema) - ali i nakon svega ovog, ne mogu da mu pristupim tako da nista ne mogu da uradim ni sa menjanjem sifre ni cuvanja podesavanja.
A sto se tice napajanja, nemam nekih vecih problema kod mene, a i ne vidim kako nestabilan napon moze da natera ruter da pokazuje ovako cudne simptome, ostali uredjaji u kuci rade kao i do sada, bez ikakvih poteskoca...
Ovo cekanje me izludjuje!

EDIT: Evo pre manje od pola sata, usled ove nestasice interneta odlucim da probam da prebacim ruter blize telefonu (sto ukljucuje i promenu uticnice) da jos jednom eliminisem ovaj telefonski kabl od 10 metara (sto spaja spliter i ruter) kao potencijalni cinilac problema, i ukljucim ga ja, lampice krenu da se pale na nestandardan nacin ali nakon sto sam zavrsio zlostavljanje Power dugmeta (jedno 10-15 puta ga ispritiskam ovako iznerviran usled nagle internet apstinencije), i nakon poslednjeg paljenja odjednom svetli samo Power lampica (ADSL ugasen - ocekivano/ispravno ponasanje) i nakon pola minuta uspostavi se veza sa netom (barem po pokazivanju lampica, nisu mi racunari bili spojeni). Vratim se ja u sobu i prikacim ruter na drugu uticnicu i za sad radi net...

I ovo sam cak probao prosli put kad me zaj***vao ruter, doduse bez ovog zlostavljanja Power dugmeta, i nije radilo. Sad ne znam je l' se problem resio sam od sebe ili je stvarno promena uticnice bila neophodna, za testiranje ce mi trebati par dana/nedelja. I naravno, opet se problem resio nakon sto ispadoh debil sa izjavom da mi nema smisla to da napajanje utice na problem (pod pretpostavkom da je resenje problema psoledica promene uticnice).

I sad, koje sam srece, ima da mi nestane net cim postujem ovu izmenu posta.

Sa kog browsera pokasavas pristupiti 192.168.1.1? Ajd pokusaj sa firefox-om. (bio sam u nemackoj i tipa chrome nije hteo da otvori to za ruter ali opera/internet explorer/firefox hteo.)
Ja nikad ne cackam taj power dugme samo izvucem iz struje... i vratim ga nazad...


A sad mene nesto interesuje oni koji imaju i BOX paket/IPTV i bez ovih sa 10mbps brzinom da testirate torrent,kolko brzo vam skida. Jer tipa meni ako skidam neki fajl preko firefox-a (driver,bilo sta) skida sa 1.1 do 1.2mb/s dok utorrent mi skida sa 1.0mb/s i nikad nije prelazio ovu brzinu cak je i port otvoren na ruteru firewall nemam samo ruterski. Dali je neko imao slican problem? Sumnjam da je telekom stavio neki limit na p2p protok.
masterboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2015, 7:33   #3918
ozzytheking
Član
 
Član od: 13.7.2009.
Poruke: 151
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

I nista od toga da je problem resen. Za sad se ne prekida internet na duze periode ali se ruter samoresetuje u nasumicnim trenucima...
Hvala ti za ono sa cuvanjem konfiguracionog fajla, barem donekle mi je olaksano ponovno podesavanje rutera kad se samoresetuje...

EDIT: Evo malopre se problem vratio na onaj stari (ne moze ni ruteru da se pristupi).

Poslednja ispravka: ozzytheking (30.1.2015 u 9:50)
ozzytheking je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2015, 12:43   #3919
PSP man
Veteran
 
Član od: 8.3.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 720
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

juce skoro ceo dan ADSL nije radio... jako je bio spor,pa je nestajala konekcija,pa se opet ukljuci sve ok,ali jako sporo ucitava,skida...

Gasio i palio i nista...

Evo od jutros je sve ok,full speed
PSP man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2015, 19:19   #3920
masterboy
Član
 
Član od: 28.7.2014.
Poruke: 106
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
ozzytheking kaže: Pregled poruke
I nista od toga da je problem resen. Za sad se ne prekida internet na duze periode ali se ruter samoresetuje u nasumicnim trenucima...
Hvala ti za ono sa cuvanjem konfiguracionog fajla, barem donekle mi je olaksano ponovno podesavanje rutera kad se samoresetuje...

EDIT: Evo malopre se problem vratio na onaj stari (ne moze ni ruteru da se pristupi).
Ja bi ti reko da ih zoves samo ovoga puta reci tvojima da se ne mesaju. Kod mene niko se ne mesa Kazi liku kad izadje da ti promeni ruter... jer sa vremena na vreme gubi podesavanja...
masterboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, telekom

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sezam pro adsl sokratbg Internet usluge 44 26.3.2008 12:57
aDSL stize ?! Mare-kg Internet tehnologije 0 14.9.2006 15:46
ADSL u Crnoj Gori hacker_aca Internet usluge 9 21.6.2006 14:11
Telekom ADSL Milos_SD Internet usluge 1 11.5.2006 21:14
Adsl Dingo Internet usluge 13 22.12.2005 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com