Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.12.2011, 20:47   #2881
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Izgleda da ću i ja da krenem u tom smeru Samo me interesuje zamena opreme, pošto mi je Internet konekcija potrebna skoro svaki dan.
Sve je uobičajeno : vratiš opremu, uzmeš MIK i odmah otrčiš u Beotel.

Za tačno koje vreme ćeš dobiti internet kod Beotela to i Sveti Petar sigurno nezna. Meni je trebalo 9 dana od momenta uzimanja MIK-a kod Beotela do prvih megabajta, pardon, gigabajta kod Telekoma.

Pre nego što pređeš dobro se raspitaj da li Beotel još uvek praksuje korišćenje opcije koja se zove traffic shaping.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2011, 23:30   #2882
neko_drugi
Veteran
 
Član od: 7.12.2008.
Lokacija: tamo - ovde
Poruke: 508
Zahvalnice: 206
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Sad nešto se i ja razmišljam oko ove ponude. Ugovor mi ističe 30. ili 31. 12., imam li nek šanse da zakačim tu ponudu? U mom gradu ne postoji predstavništvo tog provajdera, već samo neki lik koji radi za njih, postoji adresa i broj telefona. Pa se plašim da će to biti baš veliko cimanje
neko_drugi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2011, 2:11   #2883
organizam
Član
 
Član od: 31.5.2007.
Poruke: 319
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 89 puta na 65 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Ništa te ne košta da se do tad raspitaš. A ova akcija traje do 31. tako da je u tom smislu izvodljivo

edit: osim što je 31. subota.
organizam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2011, 15:26   #2884
neko_drugi
Veteran
 
Član od: 7.12.2008.
Lokacija: tamo - ovde
Poruke: 508
Zahvalnice: 206
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Sad sam gledao ugovor, ipak mi ističe 16.12. , zeznuo sam se
Ako bi neko mogao da nam kaže nesto o tom provajderu, kakvi su, kakva je veza..

edit: dobio sam mejl od njih, kažu da aktivacija traje 2-3 radna dana, mada mi je to jako sumnjivo. Hoće li neko da nam kaže nešto o njima?

Poslednja ispravka: neko_drugi (5.12.2011 u 15:21) Razlog: dopuna
neko_drugi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2011, 15:02   #2885
gundamnrt87
Novi član
 
Član od: 5.8.2011.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Moje iskustvo sa ADSL-om i firme "Telekom"

Njihov sam korisnik neke 3godine...jako mi je bitno da mogu da dobijem tehnicku podrsku bilo kad u toku dana ili noci(i ako su mi samo 2x trebali )...

U pocetku sam bio vezan ugovorom godinu dana i koristio paket click 1,pre dva dana sam saznao za promociju"brze jeftinije" i uzeo click 4 na 2godine...sad net leti...za tri godine imao sam samo dva puta problem gde internet nije radio samo jedan dan,i standardna prica(koja nema veze sa Telekom-om)kad god da treba da se kopa neki gas ili neki kvar na vodovodu ili rade put obavezno pocupaju kablove od telefona ili obore banderu i onda net ne radi kao i telefon danima

E ovde nastane problem sto covek treba da ih moli da bi izasli na teren da poprave ili pregledaju nesto,svaki put kad sam zvao pitaju me "samo Vama ne radi telefon?",a poenta je sto nikome u mojoj ulici ne radi to je 20-tak kuca,i onda mora svako posebno da zove od negde da bi prijavio kvar,kako bi se smilovali da dodju

Pre nekih mesec dana spucao grom u banderu telefonsku ,spalio mi ruter onaj lepi huawai polegnuti beli sa antenicom+spalio mi mrezni cip na ploci(sva sreca pa sam sanirao kva r),doneli mi neki budzavi isto huawai ali ovaj je noviji ruzniji i uspravan je,dobro ovaj moze za ip-tv...ali eto problema posle tri godine kako sam promenio ruter samo je dva dana radio net,onda je krenulo cas radi cas ne,resetujem ruter proradi i radi sve ok 15min i opet isto...problem su mi resili ali me i dalje nervira sto "NEKAD" na 2min u mesec dana 5x net prekine sa radom...

Kad sam dobio novi ruter portovi 2 i 3 su za ip tv,a meni trebaju sva 4 za net,masas ljudi je kupovala switch ,dok sam Ja pitao kako bi mogao da premostim portove za net,naravno tu uslugu i uslugu staticke ip adrese su hteli da naplate...ali sutra malo,sredili smo i to bez njih

E sad ostaje glavni problem,mislim da mi neko od njih malo cacka po ruteru,proverava itd...

Da mi neko ponudi jeftiniji net sigurno ne bi presao,jel ipak i posle Telekoma ide Telekom,i opet tamo neki Orion koristi njihovu strukturu(ako se ne varam),sta cemo monopol je monopol voleli mi to ili ne

Sto se tice SBB-a cujem da ih svi hvale,s obzirom kakvi su bili u pocetku,ali tu imam drugi problem previse Nam para traze da bi proveli kablovsku kroz nas kraj...
gundamnrt87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2011, 12:17   #2886
Niksha
Član
 
Član od: 4.1.2009.
Poruke: 109
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Pohvala za Telekom sa moje strane, juce oko 14h mi je crkao ruter, Huawei HG520c, nazvao tehnicku podrsku, reigstrovali problem i dosao covek oko 19h istog dana i zamenio ruter za neki noviji model sa antenicom, sve je opet na svom mestu. Sto se toga tice, reci hvale. Sledece nedelje cu da potpisem ugovor na 2. godine pa cemo da vidimo kako radi 4mb/s kod Telekoma.
Niksha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2011, 15:13   #2887
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Meni je istekao ugovor kod telekoma i prelazim kod beotela,4mb za 1000din i ugovor na godinu ipo.
Sa svakom godinom vernosti korisnici flat ADSL paketa automatski ostvaruju popust u Beotelu kao i kod Oriona jedino telekom se pravi blesav.
Ko ih .... kad su drzavna firma.
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2011, 22:36   #2888
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Radnici u Telekomu, ne svi, trebaju pod hitno da lete iz te firme. Teta koja radi u mojoj poslovnici je rekla mom tati da se ugovor pod promocijom 4u1 (prošlogodišnja promocija) automatski produžava na novi ugovor sličan 4u1 samo što se dobija WEB TV sa osnovnim paketom, brzina je Klik 4 po ceni Klik 1. Naravno tata nije znao da je to n e m o g u ć e. Ja sinoć na Twitteru proverio uz pomoć ljudi koji vode Telekomov nalog na ovoj mreži da li mi je aktivirana nova promocija - naravno nije. I šta sada, da sam kojim slučajem poverovao teti da mi je ugovor produžen na novi ugovor, ja bi ostao bez promocije, bez WEB TV sa osnovnim paketom i plaćao bi ADSL 600 din. više. Samo da napomenem da je ta ista teta saznala od mene da je Telekom prošle godine nudio promociju 4u1
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2011, 23:31   #2889
organizam
Član
 
Član od: 31.5.2007.
Poruke: 319
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 89 puta na 65 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Ja sam zbog takvih teta stigao do žalbe RATEL-u, doduše na za IPTV/ADSL nego MTS... Što je najgore sva je prilika da ću da ispušim i nikako ne mogu da se pomirim sa tim pošto se radi gotovo o prevari (čak se nadam da nije prevara, i sam smatram da je greška), još nisam ispitao da li im je praksa da rade tako nešto što je meni uradila (onda ne bi bila greška), a zaštićeni su kao pande u Kini i gotovo je nemoguće izgleda izdejstvovati ispravljanje njihove greške koja je načinjena na moju štetu. (nebitno o čemu je reč)
A o tetama i čikama... Dobra dva sata sam proveo u poslovnici pregovarajući sa njima tamo o tom problemu i uvideo sam kakvi su kreteni. Njih 4 radi, jedna je ova teta koja me je za*****a, druga teta je davala uputstva nekom liku oko povezivanja ADSL-a i IPTV i nekih deset puta je upotrebila reči "splinter", "len ulaz" i "len kabel" i "riciver". Kod jednog lika je neka žena bila sat vremena objašnjavajući mu kako želi iz svog stana da preseli broj u svoju kuću gde već ima jedan fixni broj i svu opremu. Ovaj to nije mogao da shvati ili nije slušao i bukvalno se drao na ženu kako to nije moguće, kako mora da čeka ne znam koliko, kako nema uslova i bla, bla, dok žena nije podviknula i sve ponovo po 20. put objasnila na šta je ovaj samo rekao kao "a pa vi već imate jednu liniju u kući, onda nije nikakav problem"... I na kraju šef kod koga sam pisao neku žalbu, šef koji kuca sa dva kažiprsta i koristi desni palac za space. Eto ekipice iz poslovnice u mom gradu.
organizam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2011, 15:12   #2890
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Teta nastavlja da ubeđuje da posle isteka promocije 4u1, cena mog paketa Klik 4 je 1532 din. Da li neko ima informaciju u vezi ovoga?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2011, 17:44   #2891
RAJIC
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 989
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 81 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku RAJIC
Određen forumom Re: Telekom ADSL

vracas se na click1
Brzina dolaznog saobraćaja je 1536 Kb/s
Brzina odlaznog saobraćaja je 256 Kb/s
RAJIC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2011, 17:53   #2892
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
RAJIC kaže: Pregled poruke
vracas se na click1
Brzina dolaznog saobraćaja je 1536 Kb/s
Brzina odlaznog saobraćaja je 256 Kb/s
Znam da se brzina ne smanje, ostaje ista, bilo je reči o tome tokom cele promocije "ako ne odeš u poslovnicu da ti smanje brzinu platićeš 2100 din. jer koristiš Klik 4". Nego me interesuje da li je još nekome rečeno da cena ostaje ista 1532 din.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2011, 18:02   #2893
RAJIC
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 989
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 81 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku RAJIC
Određen forumom Re: Telekom ADSL

nego sta mislite o ovom box poketu?
http://open.telekom.rs/box/Default.aspx
za mobilni sam pod ugovorom do marta a za adsl i iptv do oktobra. to znaci da ne mogu to da koristim?
RAJIC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2011, 19:03   #2894
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Da li prilikom prelaska na novog provajdera zadržavam Telekomovu opremu dok ne stigne nova oprema?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2011, 22:42   #2895
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Koliko je meni poznato MIK se uzima istog dana kada im vratiš opremu a novi provajder neće da te primi bez MIK-a.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivanza na korisnoj poruci:
miša topola (18.12.2011)
Stara 18.12.2011, 22:51   #2896
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Koliko je meni poznato MIK se uzima istog dana kada im vratiš opremu a novi provajder neće da te primi bez MIK-a.
Znači ipak ostajem bez opreme nekoliko dana, šit
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2011, 22:53   #2897
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Znači ipak ostajem bez opreme nekoliko dana, šit
Samo da ti se ne desi baksuz koji se desio meni (9 dana bez neta prilikom tranzicije).
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2011, 23:48   #2898
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Samo da ti se ne desi baksuz koji se desio meni (9 dana bez neta prilikom tranzicije).
Još uvek razmišljam da li da pređem na nekog novog ili da ostanem na Telekomu
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2011, 2:11   #2899
trileletri
Član
 
Član od: 14.12.2011.
Poruke: 57
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Ja sam imao studentski net u telekomu: cena oko 1500 din za brzinu 4mb/s, i posle isteka promocije ni na koji nacin mi nije receno da se cena vraca na oko 2500 din mesecno, skroz slucajno sam otisao da pitam sta se desava i posle 10 sekundi razgovora sa likom iza saltera bilo mi je jasno da ne zelim vise da budem njihov korisnik

na pitanje koje promocije imaju sad i da li mogu da nastavim sa 4mb/s dobio sam beli pogled radnika i recenicu: "pa imaaaas... internet...."

sutradan sam vratio opremu i presao na sbb. radi bar duplo bolje od telekoma.
trileletri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2011, 11:24   #2900
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
trileletri kaže: Pregled poruke
Ja sam imao studentski net u telekomu: cena oko 1500 din za brzinu 4mb/s, i posle isteka promocije ni na koji nacin mi nije receno da se cena vraca na oko 2500 din mesecno, skroz slucajno sam otisao da pitam sta se desava i posle 10 sekundi razgovora sa likom iza saltera bilo mi je jasno da ne zelim vise da budem njihov korisnik

na pitanje koje promocije imaju sad i da li mogu da nastavim sa 4mb/s dobio sam beli pogled radnika i recenicu: "pa imaaaas... internet...."

sutradan sam vratio opremu i presao na sbb. radi bar duplo bolje od telekoma.
Ti misliš da ja ne bih prešao na SBB da imam mogućnosti za to

Poslednja ispravka: Iris (19.12.2011 u 22:38) Razlog: prilika = mogucnost
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, telekom


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sezam pro adsl sokratbg Internet usluge 44 26.3.2008 12:57
aDSL stize ?! Mare-kg Internet tehnologije 0 14.9.2006 15:46
ADSL u Crnoj Gori hacker_aca Internet usluge 9 21.6.2006 14:11
Telekom ADSL Milos_SD Internet usluge 1 11.5.2006 21:14
Adsl Dingo Internet usluge 13 22.12.2005 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com