Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.11.2015, 17:52   #221
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Pozdrav ljudi, razmišljam da počnem sa blogovanjem pa me zanima da li je pametnije dati novac za sajt, hosting i domen nego držati se besplatnih rješenja? Treba mi dobra podloga za SEO kako bih uspio zaraditi neki dinar od klikova/posjeta, ukoliko je moguće. Da li je neko voljan da pomogne i rastumači mi sve to? Hvala.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2015, 12:15   #222
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Moj savet je da uložiš neki novac u hosting i domen, ali što je manje moguće. Za početak ti neće trebati ne znam koliki bandwidth, pa probaj da prođeš što jeftinije. Na primer, ja sam kod jednog domaćeg hosting provajdera (da ne reklamiram sad kod kog) uzeo hosting za 1000 dinara, jer sam znao da neću više od 25GB mesečno da potrošim. Većina nudi 150GB za 2000+ din što je, po mom mišljenju, overkill za početak i nema potrebe toliko da ulažeš. Ako baš prebaciš 25GB, doplatićeš za jači paket i to je to. Za domen - vidi kakav je blog, ako ciljaš na domaće tržište - idi na .RS, u suprotnom .COM koji je jeftiniji.

Baci pogled na blog Dragana Varagića i ovakve tekstove, on se bavi upravo time što tebe interesuje trenutno.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
LoneWolf (17.11.2015)
Stara 17.11.2015, 15:45   #223
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Hvala, ja sam iz BiH pa mi treba neki lokalni, ili ako mogu jeftinije proći u Srbiji što da ne treba mi način da objedinim dobar SEO, integrišem socnet profile i krenem "od nule" ali da to liči na nešto i da vremenom donese bar toliko para koje bi pokrile hosting i domen.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2016, 0:57   #224
sloba89
Član
 
Član od: 20.1.2010.
Poruke: 443
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 215 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Mala pomoc treba mi sajt za pravljene jednostavnih sajtova po sistemu Drag and Drop poput Weeblya samo manje zahtevno i da mi omogucuje da ubacim tone slika i teksta bez ikakvih problema.
sloba89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2016, 18:36   #225
bulevarac
Novi član
 
Član od: 23.3.2014.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 13
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Mozda ovako nesto. Samo sto je ovo alat za pravljenje sajta sa manjim brojem stranica.

http://sitecake.com/
bulevarac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2017, 14:26   #226
Dzajo5
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 259
Zahvaljeno 86 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Pozdrav.
Više hipoteticko pitanje, da li je moguće napraviti e-shop, Ali pored svoje ponude automatski ubaciti ponudu nekog drugog e-shopa ili bi to moralo da se ručno ubacuje u moju ponudu?
Da ne bude zabune, ne planiram nikakvu krađu ni preprodaju tuđih stvari pa zgranuti lovu nego bih otvorio antikvarijat, ali sam hteo ubaciti ponudu sa npr. UK e-shopa da imam i strane knjige u ponudi.
Dzajo5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2017, 0:08   #227
VedranCG
Član
 
Član od: 25.5.2012.
Poruke: 341
Zahvalnice: 185
Zahvaljeno 198 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Pozdrav svima.

Za one koji ne znaju ( Ne prate PDF Fotografija na našem forumu ) bavim se fotografijom da kažem polu-profesionalno (samo zbog toga što mi oprema nije profesionalna , a svakako se nove stvari uče svakoga dana) .

Elem već imam neki ,,sajt,, na www.vedranvujisicphoto.jimdo.com . Meni odlično završava posao i super mi odgovara ,(nije ažuriran pola goine i jače pa se nemojte previše vezati za to) .

Tema je u potpunosti prilagođena mojim potrebama i ima apsolutno sve što mi treba ali tu nailazim na problem. Daje samo 500 MB prostora što je meni malo . Jeste da smanjim fotografije tipa na 200-300 KB po komadu ali opet nije dosta.Da li mi možete predložiti neki sličan alat da napravim sajt (drag and drop metod sa mojim dizajnom npr. dodavanjem logo-a i to) ali da ima što je više moguće prostora. Naravno džabe. (jeste da nema džabe ni kod babe ali opet )
VedranCG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2017, 8:33   #228
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Sajt kao sajt sa drag/drop funkcijom nije problem. Imaš toga da nađeš i za džabe. Tebi je problem zakupljen prostor kod provajdera.

Varijanta 1.
Da zakupiš veći paket i da pakuješ fotke u rezoluciji koja ti odgovara, ili...

Varijanta 2.
Da slike kačiš na neki slobodni servis predviđen za to. Ja koristim imgur. Na taj način samo linkuješ slike koje hoćeš na tvoj sajt i ne zauzimaš prostor. Imgur koristi drag/drop funkciju i ima osnovne alate za obradu fotki ako ti zatreba.

Podrazumeva se da je varijanta 2 moja preporuka.

PS. A i ovo ti je deljeni hosting što ako želiš da praviš lični foto blog sa eventualnim povećanjem broja poseta, vrlo brzo će ti stići da moraš da pređeš na premijum i da, naravno platiš.

Nađi odgovarajućeg provajdera, zakupi hosting i domen. To se plaća na godišnjem nivou a u zavisnosti šta uzmeš bude oko 50-ak evra pa na više. Kači slike na neki besplatni servis i to je to.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
VedranCG (2.10.2017)
Stara 4.10.2017, 2:20   #229
VedranCG
Član
 
Član od: 25.5.2012.
Poruke: 341
Zahvalnice: 185
Zahvaljeno 198 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Elem probao sa linkovanjem sa flickr-a ne ogovara mi nešto . Neka ga. Naiđoh danas na https://puzl.com pa se preselih tamo . Kaže neograničen storage i broj pages-a pa ćemo viđet
VedranCG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2017, 21:06   #230
VedranCG
Član
 
Član od: 25.5.2012.
Poruke: 341
Zahvalnice: 185
Zahvaljeno 198 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Citat:
VedranCG kaže: Pregled poruke
Elem probao sa linkovanjem sa flickr-a ne ogovara mi nešto . Neka ga. Naiđoh danas na https://puzl.com pa se preselih tamo . Kaže neograničen storage i broj pages-a pa ćemo viđet
Da citiram samog sebe , da li može ko nešto više da mi kaže o ovom ,,servisu,, . Da li i oni gase sajt tj traže pare ako ima previše posjeta?
VedranCG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2017, 18:26   #231
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

I placeni servis ce "ugasiti" sajt koji ima previse poseta i ugrozava normalan rad servera. To sigurno i pise negde u uslovima koriscenja. Sto se ovog servisa tice, trebalo bi da je sve besplatno ako koristis njihov poddomen, ako resis da predjes na svoj domen onda se placa. Uopsteno, besplatne varijante su promocija servisa. Ako pocnes ozbiljno da ga koristis (zauzimas vise resursa), smatra se da i ti generises neke prihode tim putem (direktno ili indirektno), pa moras i da placas. Neko odrzava te servere, pise programski kod koji koristis da napravis sajt, moraju i oni da prime platu.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Remedy na korisnoj poruci:
VedranCG (6.10.2017)
Stara 6.10.2017, 23:57   #232
VedranCG
Član
 
Član od: 25.5.2012.
Poruke: 341
Zahvalnice: 185
Zahvaljeno 198 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Zahvaljujem.Šta znam vjerovatno će biti ok neko vrijeme, a posle šta bude.
VedranCG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2017, 16:37   #233
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Šta znači mnogo??? To znači ako imaš milionče dva poseta dnevno ondak će ti ga ugasiti. Brate pa to praviš ddos sajt ili kako se taj servis već zvaše za obaranje servera....
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2017, 1:18   #234
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Sta je mnogo, to je relativna stvar . Posete nisu ravnomerno rasporedjene, kao i u drumskom saobracaju, i ovde se napravi guzva u nekom periodu. Npr sajt koji objavljuje regionalne vesti, desi se nesto bitno i svi navale da procitaju. Takodje zavisi i kako je napisan pogramski kod samog sajta. Ako se secate prosle godine kad je eUprava omogucila podnosenje zahteva za zdravstvene knjizice, prvih dana su se zalili/hvalili kako imaju cak po 80 hiljada zahteva u minuti. Meni je ovo delovalo kao veliki broj za Srbiju, odem da pogledam, njihova pocetna stranica generise preko 150 http request-a. Problem je u tome sto preko 100 requesta odlazi na ikonice (nisu korisceni css sprajtovi nego je svaka u posebnom fajlu), server mora da obradi svaki http request, i tako 500 poseta u minuti generise 80k http requestova (i zagusi server). Onda u celu jednacinu ulaze i kapaciteti hosting kompanije, zato je relativna stvar.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Remedy na korisnoj poruci:
Dekip (8.10.2017), Partybreaker (8.10.2017)
Stara 25.12.2017, 2:57   #235
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Citat:
iamkermit94 kaže: Pregled poruke
Tacno, Google trenutno potencira samo sadrzaj, ali se Google algoritam menja konstantno i pri pravljenju sajtova treba odraditi sve kako treba jer ne znamo sta ce se u buducnosti promeniti
Po čemu je nešto "kako treba" ako je apsolutno beskorisno? Keyword domeni su stvar prošlosti i tu se ništa neće promeniti jer je Google nakon skoro cele decenije zloupotrebe naučio svoju lekciju. Ako ikada i bude potrebe da se menja ceo domen obična 301 redirekcija na novi domen rešava sve moguće scenarije i to mnogo pouzdanije od baba Van(g)line kristalne kugle.
Citat:
iamkermit94 kaže: Pregled poruke
pored kvaliteta sadrzaja bitni su linkovi dobijeni blog postingom
I ovo su zastarele informacije zato što je Google pre dve godine počeo sa velikom sečom blog postova koji su služili kao farme ključnih reči. SEO marketing za većinu sajtova koji su se oslanjali na takav vid promocije je u roku od samo nekoliko meseci bio prinuđen da ukloni i do 99% sadržaja sa sajtova (prevedeno u konkretne brojke i po nekoliko hiljada stranica) samo da bi izbegao kaznu zbog gomilanja "blog" sadržaja koji je služio isključivo kao farma ključnih reči.

EDIT: Osećam da je ovde bila "seča" postova ali ako nije problem možda ne bi bilo loše ostaviti info iz ovog posta čisto da se ljudi u 2018. ne zaleću sa arhaičnim informacijama koje prosto više ne pale.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
hacker_aca (26.12.2017), Maladikt (25.12.2017)
Stara 26.12.2017, 16:39   #236
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

It is I, lumberjack!

Gledam sada i čudim se kako si uspeo da citiraš poruke koje sam obrisao. Biće da smo u isto vreme dejstvovali...

Sve u svemu, tvoj post ostaje, hvala što doprinosiš forumu sa korisnim informacijama.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2018, 14:07   #237
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Situacija je sledeća, prijatelj je kupio 3 domena i hoće da mu napravim 3 sajta za njih u wordpressu. Kako to da izvedem, da se budži baš taj domen? Znam napraviti ovako neke sajtiće sa free glupim domenima, ali kako za konkretan kupljen domen to ide?
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2018, 18:09   #238
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Treba ti adekvatan hosting servis koji može da hostuje 3 domena ili 3 hosting paketa za svaki domen pojedinačno.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2018, 21:07   #239
Inteta
Novi član
 
Član od: 13.9.2013.
Lokacija: Stara Pazova
Poruke: 24
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Treba ti adekvatan hosting servis koji može da hostuje 3 domena ili 3 hosting paketa za svaki domen pojedinačno.
Potreban je jedan hosting gde moze na osnovni domen da doda addon domene. Obicno kod hosting kompanija pise da u odredjenom paketu hostinga mozes da imas odredjen broj sajtova. Moze i 3 razlicita hosting naloga ali nije neophodno.
Inteta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2018, 18:42   #240
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: [Za početnike] Planiram da napravim sajt. Kako i čime to da izvedem?

Dao mi prijatelj parametre za pristup, GoDaddy je u pitanju, kupljena 3 domena i ladno piše neispravni parametri (na mom kompu, on tvrdi da mu je kum to namestio i da su ulazili u editovanje), a on još zapisao naravno da ne zaboravi i ne pogubi, tako da ništa još nismo uradili. On ne stiže od posla, oj živote.
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
izrada sajta, napraviti sajt

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com