Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.9.2006, 17:43   #1
palco
Novi član
 
Član od: 1.9.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom After Effect Export

S obzirom da sam novi clan na ovom forumu najpre bih pozdravio sve forumase i moderatore.
Resio sam da krenem sa ucenjem After Effects-a i vec polako ide ali normalno je da se u pocetku nailazi i na probleme.Imam dva pitanja oko Exporta:
1. S obzirom da za montazu koristim Adobe Premiere Pro 1.5 (sa Premiere-om radim duze vreme) jer imam montaznu kartu Matrox RTX 100 sve sto uradim sa After Efectom treba da uvezem u Premiere da bi to koristio kao konacan izlaz iz Matrox-a. Najpre kad uradim Projekt u AE izvrsim Export/Projekt Adobe Premiere Pro i kad ga pozovem iz Premiere-a nece da ga otvori napise mi "The project could not be loaded, it may be damaged or contain outdated elements" u cemu je fora;
2. U drugom slucaju kad napravim Export u AVI format i podesim AVI kao DV (25 frames), Premiere importuje bez problema takav fajl i ide sve super ali mi se preko slike javljaju tu i tamo (kao da svetlucaju) sitni kvadratici, u cemu je fora
Odnosno kratko receno kakav Export napraviti u AE da bi to Premiere Pro 1.5 citao u realnom vremenu bez ikakvih problema sa slikom.
Usput bih pitao koji je programcic jednostavan a dobar za pravljenje 3D slova koja cita After Efects ili Premiere.
Pozdrav od Palca
palco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 15:11   #2
Kum Ruzvelt
Član
 
Član od: 22.1.2006.
Poruke: 212
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: After Effect Export

Ahm... nisam pri svom compu, pa mi tesko ide da shvatim sta tacno pokusavas da uradis. U svakom slucaju, cini mi se da imas problem sa kodecima. Najbolje bi bilo da pobrises sve osim neophodnih, a narocito ako imas instaliran neki od onih "paketa" kodeka, koji su u stvari paketi problema. Jos jedna bitna stvar:ako radis nesto za sta ti je bitan kvalitet slike, nikako nemoj da exportujes iz AE u dv.avi, narocito ako imas djubre od Mikrosoftovog dv-ja. To kad posle izrendas jos jednom u dv dobices kvalitet dvd-ja, a pri trecem provlacenju divx. Exportuj u Quick time, tim pre sto u tom slucaju imas jos gomilu mogucnosti (tipa alfa kanal) koje sa dv-jem ne mozes da dobijes.
Kum Ruzvelt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2007, 15:14   #3
DALIBOR
Član
 
Član od: 25.3.2006.
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: After Effect Export

fora je jer ne izvozis kako treba idi na opciju make movie pa odaberi
kako zelis da izvezes imas ponudjene sve formate koji postoje
u principu pocetnicka greska strasno
DALIBOR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Adobe After Effect 7 mikiilic Video/TV softver 5 17.3.2009 15:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com