Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.3.2010, 12:34   #1101
Luka.
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2009.
Lokacija: City of Compton
Poruke: 1.275
Zahvalnice: 271
Zahvaljeno 275 puta na 235 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Misle na ping sa speedtesta
Luka. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2010, 12:13   #1102
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Meni je ping u Cs-u, ako je eunet-ov host ispod 20 uvek... ali ako je verat.net, onda je ~50...
Sad strane servere ne znam, ali ne bi trebalo da bude problema, pogotovo za Nemachku, jer je link odatle...
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2010, 10:02   #1103
MickeyThug
Član
 
Član od: 6.2.2008.
Lokacija: Temerin
Poruke: 129
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku MickeyThug Slanje poruke preko MSN-a korisniku MickeyThug Slanje poruke preko Skypea korisniku MickeyThug
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Konacno i kod nas u Vojvodini da se sredi kablovski internet: kablovski provajder SAT-TRAKT iz Backe Topole postao je pre nekih mesec dana medjunarodni internet provajder, 1. aprila je duplirao upload na svim paketima, a od 1. juna se povecava download. Ovde sada postoje flat paketi sa odnosom 1:1, i to do 2Mbita......

Cilj im je da dostignu brzine SBB-a do kraja godine, ali sa mnogo boljim odnosom DL/UL nego kod SBB-a. Koliko sam video, kod SBB-a odnos ide i do 24:1 za neke pakete, a obicno je 16:1. SAT-TRAKT planira da im odnos bude od 2:1 za PRO pakete, do maksimalno 8:1 za LIGHT pakete.....


MickeyThug je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2010, 16:00   #1104
[]D.[].[]v[].[]D.
Veteran
 
Član od: 2.11.2007.
Lokacija: ™™™ Cp6uja ™™™ Rank: Master SK*
Poruke: 1.182
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 189 puta na 138 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku []D.[].[]v[].[]D. Slanje poruke preko Yahooa korisniku []D.[].[]v[].[]D.
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Zadnja dva dana nesto me zeza net .... SBB je normalno od 1.5 Mbps ... znaci nekad radi veoma dobro, lete stranice i kipovi se veoma brzo ucitavaju (Youtube, Gamevideo .... ) ! A sad evo npr ... koci neke strane, ne zeli da pocne Download necega itd. Youtube klipovi nece ni da se puste
I odem ja sad na Speedtest.net i posle jedno 1 min pocne da mi meri i dobijem


WTF... sta je ovo ???? imam od 1.5 Mbps a ovo odjednom samo poleti ???
Sada me zeza jedino sto se tice neta, u igrama mi je ping ok !!
[]D.[].[]v[].[]D. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2010, 17:36   #1105
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Nista posebno, bag

Poslednja ispravka: Iris (3.4.2010 u 18:15)
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2010, 20:53   #1106
jakonicki93
Starosedelac
 
Član od: 18.9.2009.
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 301 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

I evo ga SBB 8MBit

Kada nista ne skidam i ne pustam...


Poslednja ispravka: Iris (4.4.2010 u 21:45)
jakonicki93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2010, 21:52   #1107
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Zna li se sta, kad ce biti u drugim gradovima ugovori na vise 6 i 12 meseci ?
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2010, 7:32   #1108
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Verovatno kako bude stizala optika do tih gradova.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2010, 14:48   #1109
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

jel puca nekome konstantno veza ?

znaci krenem online gaming i mora barem dva puta da pukne...i sto je najgore,nista ne pomaze,osim restart modema...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2010, 18:01   #1110
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Da ima problema od sinoc a pocelo je u manjoj meri pre oko 4 dana, od sinoc paket 8mb ima down 0-15kb , sada se nesto vratilo gaming je nemoguc, cudi me da se niko ne oglasava na sajtu SBB, dakle problema ima u Kragujevcu,jos neko ?

Parametri modema uredni...
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2010, 12:16   #1111
Obtainer
Veteran
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
Poruke: 671
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 282 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Definitivno se nesto cudno desava u zadnje vreme sa SBB-om. Youtube ide sad dobro sad lose, mislio sam da je do njih jer su vrsili toliko izmena na sajtu, ali vidim da je izgleda do SBBa.
Jutros krenem da skidam jedan zanimljiv crtac sto je primio puno nagrada i pokrenem torrent-fajl je imao 700mb. Nisam stigao ni da progutam prvi zalogaj od dorucka kad je izbacio poruku da je skidanje gotovo. Mislio sam da je greska, ali film je stvarno citav i bez gresaka bio tu. Znaci skinuo je film od 700mb za 30-60 sekundi! Odem i pogledam prosecnu brzinu skidanja kad pise 9.8 MB/s! Znaci stvarno je skidao 80 Mbit/s. Odem do Speedtesta kad tamo mi javlja normalnu brzinu od 2 Mbit/s.
Obtainer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2010, 13:11   #1112
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Hm, čini mi se da SBB, barem u Kg-u, nešto čačka oko neta. Mislim, download mi radi odlično, torrenti se kotrljaju 220 ~ 230 kbps, jDownloader isto radi odlično, ali zato pusti YouTube..kao da imam net od pre tri godine, klip mi se učitava sto godina, ne strimuje kako treba. Večeras planiram da instaliram Operu da vidim kako ide preko nje, jer video fajlovi štucaju preko IE i Mozille. Dal' još neko ima sličan problem, ili da generalno prelazimo na Vimeo polako?
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2010, 15:24   #1113
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Obtainer kaže: Pregled poruke
Definitivno se nesto cudno desava u zadnje vreme sa SBB-om. Youtube ide sad dobro sad lose, mislio sam da je do njih jer su vrsili toliko izmena na sajtu, ali vidim da je izgleda do SBBa.
Jutros krenem da skidam jedan zanimljiv crtac sto je primio puno nagrada i pokrenem torrent-fajl je imao 700mb. Nisam stigao ni da progutam prvi zalogaj od dorucka kad je izbacio poruku da je skidanje gotovo. Mislio sam da je greska, ali film je stvarno citav i bez gresaka bio tu. Znaci skinuo je film od 700mb za 30-60 sekundi! Odem i pogledam prosecnu brzinu skidanja kad pise 9.8 MB/s! Znaci stvarno je skidao 80 Mbit/s. Odem do Speedtesta kad tamo mi javlja normalnu brzinu od 2 Mbit/s.
Brate da nisi malo preterao i da nisi malo slagao.

Ako predpostavimo da ti je SBB pustio brzinu od 80Mbit/s, trebao bi ti Rapidshare nalog da to dostignes, ne negi glupi torrent, a kako sam citao u SK, morao bi da imas i Windows 7, jer XP ne moze takodje da dostigne tu brzinu.

Druga cinjenica je da tvoj modem ne moze da dostigne tu brzinu (zato SBB nudi posebne modeme korisnicima paketa od 60Mbit/s).

Razmisli malo pre nego kazes da si imao 80Mbit download.


EDIT: Maximalna brzina standardnog SBB modema (EPC2100) je 43Mbit/s za download i 10Mbit/s za upload.

Poslednja ispravka: Marko93 (20.4.2010 u 15:31)
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2010, 18:25   #1114
Obtainer
Veteran
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
Poruke: 671
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 282 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

@Marko93
Mozda sam malo i preterao i malo slagao, ali ne namerno vec zbog toga sto nasa vrsta jos uvek ne poseduje eidetsko pamcenje o dogadjajima ukljucujuci i moju malenkost. Samo sam zeleo preneti zanimljiv dogadjaj bez potrebe da pokrecem istragu o datom dogadjaju. Ti verovatno sa tim nemas problema; poznato je da su sve generacije aktuelnih adolescenata nepogresive te vole skresati nama obicnim smrtnicima po koju u brk.

Imam ja i Win7 i znam brzinu modema, ali podatak od 9.8 MB/s stoji. Takodjer bih trebao biti te srece da naletim na nekog Koreanca koji ima upload tolikih brzina i dati fajl.

Evo sad sam ispitao o cemu se radi i ustanovio da nisam uhvatio alienski broadband link nego da je isti torrent bio prisutan na drugom kompu u stanu i da je od njega povukao torrent-tim brzinama.
Obtainer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2010, 23:02   #1115
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

ma cinjenica je da ima mnogo korisnika, moj ip je nategnut 251.25x zadnje cifre ima korisnika ko pleve, neznam ja delim net, pa onako ujutru kad sam tu niko ne koristi ja testiram jednostavno down brzina varira od 2mb pa do 7mb tako je nekoliko dana, mrzim samo sto ne obaveste na vreme, eto nista drugo ne bih zamerao...
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2010, 15:54   #1116
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

@Obtainer: Ok, izvini, mozda sam malo preterao, u svakom slucaju, nisam hteo da kazem da lazes nego da si mozda malo preuvelicao, a i samo sam naveo cinjenice, tako da nema ljutnje.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko93 na korisnoj poruci:
Obtainer (22.4.2010)
Stara 28.4.2010, 0:09   #1117
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Kako volim ove bagove

Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2010, 15:45   #1118
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

U subotu sam se preselio iz jednog stana u drugi u Novom Sadu.Prethodno sam naravno pitao SBB kako da to prebacivanje izvedemo najbezbnolnije i da najmanje bude čekanja u selidbi.Lik u njihovom centru ( na bulevaru) mi je rekao da je to prakticno 2 klika ,samo treba da MAC adresu modema odjavi sa jedne i prijavi na drugu adresu i to je to.Jedino mi treba potpis vlasnika stana da mi daje pravo da to uradim.
Ok,nabavinm ja kopije LK,i izjave ,odem do njega u ponedeljak,ispotpisujem ugovore (cirka 3-4 komada) i reko to je to- sad sam gotov i dok stignem do stana cekace me net.Na tu moju opasku lik izjavljuje da to nije ( sad odjednom krece komplikacija) tako jednostavno,da mora da se saceka administracija da obavi sve pa za jedno 3 dana moze da dodje kipa da postavi kablove pa da onda javim njemu...
NA moje pitanje sta bi sa onom izjavom da je to posao od jednog popodneva i par klikova misem,dobijam odgovor da obicno i jeste tako brzo ali da ,eto, koleginica je na bolovanju pa dok se ona vrati..i nema sanse da se to realizuje pre cetvrtka!!
Ok ,sačekam ja četvrtak,odem opet do njih,kaže lik nije još realizovan nalog.Pitam kako nije kada ste rekli da je četvrtak dan kada ću imati internet, veli- znate,administrativni problemi nalozi nisu "prispeli do njega sa Telepa" i da mi broj da zovem tehničku podršku!?!
Elem,vratim se kući okrenem famoznu podršku,operater maksimlano ljubazan,kaže on ne vidi zašto ja nebih mogao da imam net momentalno.Zovi Bgd pa proveri tamo...
Okrenemo Beogradski centar,opet ista prica, signal do modema postoji, samo se ceka administracija..Na moje pitanje koliko jos treba da se ceka ta "administracija" ,dobijem odgovor da se nikako nečeka duže od 2 dana.
Kako dva dana,pitam ja čekam još od ponedeljka,aa pa onda je to kod njih negde zapelo,kaže,idi kod nas u bulevar pa vidi tamo...
Ajmo do Sbba ponovo,potegnem,odem,kažem da sam zvao sve osim marsovaca i da je problem u administracii,pitam jel može on to da ubrza ili da vidi gde je problem.Kaže lik idi ti kući biće gotovo sve do15h.
Vratim se u stan..Dodje i prodje 15h,okrenem opet tehničku,kaže baja,e pa sad mi više neradimo,nema nikog da ti to pogleda..zovi sutra!!!!
DA nedavim..trajalo je i danas celo jutro potezanje telefonima i trčkanje do njihovog centra (potrošio sam cirka oko 1000 din samo na telefon) epilog je da sam onda okrenuo neki sedmi telefon koji sam dobio od zrenjaninskog call centra (stigao sam i do njih)i dobio nekog od "viših" kadrova iz SBba,ovde na Telepu, koji je upitao zbunjeno "administracija?!?E pa oni su ovde kod mene u zgradi sad ću da vidim gde je zapelo!" Pozvao me posle sat vremena i rekao da je nalog poslat i da je realizovan.Sledilo je čekanje opet i cimanje podrške jer modem ima signal ali nema neta,ljubazni maximalno,svi već znaju za naš slučaj,da čekamo od ponedeljka,vele sad će stići ekipa da proveri spliter i kablove...
Onda se na vratima pojavio lik i rekao da je iz SBBa i da im je spliter bio okrenut NAOPAKO (tašnije na TV granu je prišrafljen bio koaksijalac za net i obrnuto) i da će on to sad da sredi..I srećom tako je i bilo i bio je profi,zavrsili smo posao za cirka 45 sekundi,i to je bio kraj priče..srećom..


NARAVOUČENIJE:SBB ljudi koji su u kontaktu sa krajnjim korisnicima su sjajni ,ali im sudbinu kroje guske koje kafenišu do podneva a od podneva gledaju kako da zbrišu kući...
Sad mi ostaje da se cimam sa (opet) likovima iz bulevarskog centra i administracije i zboksujem da mi daju nedelju dana produžetak paketa,inače ima batina da radi!!!
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2010, 16:34   #1119
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

ja sam imao slicnu "avanturu" sa prebacivanjem sa jedne na drugu adresu.. cekao od ponedeljka do petka da bi oni dosli i doneli mi drugi modem, i kad sam ja pitao, pa ok a sta je sa 17 dana neta koji mi je ostao uplacen na drugom modemu tj adresi, kako cete to da prebacite? oni su me gledali kao da sam lud, i kazu, pa sa time se pozdravi, nov modem , nova adresa moras ponovo da uplatis. ja reko: pa ok, a sta se onda u celoj ovoj prici zove "prebacivanje modema/korisnika sa jedne na drugu adresu" kad ste mi doneli drugi i otvorili drugi nalog, tj kao da sam potpisao nov ugovor a ne prebacio se sa jedne na drugu adresu?!?! on kaze, ne znam ja oces ti net il neces? i ja reko mash u pm svi napolje, uzmem nov modem prikacim i sve super, stari im nisam ni dao nazad, ko im beje mater, tako da imam dva modema, no jedan skuplja prasinu...
dobro i ovaj skuplja prasinu, al sija i radi
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2010, 18:11   #1120
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Pa dobro tebi su doneli modem nov..Moj stari je ovde ista je i MAC adresa a i paket je prebačen tako da ima da mi produže ovih nedelju dana koje sam propustio zbog bolovanja i kafenisanja administracije ili ima da bude još njih na bolovanju!
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com