Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Pregled rezultata glasanja: Koja je vasa main GW2 profesija?
Mesmer 12 6,09%
Engineer 19 9,64%
Thief 21 10,66%
Guardian 29 14,72%
Necromancer 25 12,69%
Ranger 27 13,71%
Warrior 41 20,81%
Elementalist 23 11,68%
Glasova: 197. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.3.2012, 19:01   #1961
senseo91
Član
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 455
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Odmorite malo ljudi od CS-a...ajde


daj malo klipova sa Human klasama ; )))
senseo91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2012, 19:11   #1962
BobaL
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 493
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 143 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

60 evra igra + torbe (bar za dva lika) + kljucevi. Ostaje da se vidi kako ce ovo izgledati ali cene su visoke ako bude bio odnos 800 gem-a = 10 evra.

Da, vise ljudi mi je skrenulo paznju na to da se moze izvesti konverzija gold -> gems.
Ovo je istina ali to ne znaci da ce taj pristup biti isplativ potrebno je prvo znati koliko ti vremena treba da sakupis dovoljno gold-a da bi kupio 800 gem-a ako je ovo vreme suvise veliko sledi da trebas odvajati vreme od realnog zivota da bi ga trosio na igru ako to ne zelis potrebno je da platis pravim parama.
BobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2012, 19:11   #1963
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
senseo91 kaže: Pregled poruke
Mene sad interesuje da li ce biti onaj Glupi AFK timer kao u Rift/Aion budes afk 15=30min izbaci te posle pun server tera te na neki drugi server,mislim da je to zasterelo,i nadam se boljem resenju sto se tice GW 2
Ako se dobro secam, u GW1 toga nije bilo, tako da ne verujem da ce biti u GW2. Ovo je samo moja pretpostavka, posto nista o tome jos nije izaslo, bar koliko ja znam.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2012, 19:15   #1964
senseo91
Član
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 455
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
BobaL kaže: Pregled poruke
60 evra igra + torbe (bar za dva lika) + kljucevi. Ostaje da se vidi kako ce ovo izgledati ali cene su visoke ako bude bio odnos 800 gem-a = 10 evra.

Da, vise ljudi mi je skrenulo paznju na to da se moze izvesti konverzija gold -> gems.
Ovo je istina ali to ne znaci da ce taj pristup biti isplativ potrebno je prvo znati koliko ti vremena treba da sakupis dovoljno gold-a da bi kupio 800 gem-a ako je ovo vreme suvise veliko sledi da trebas odvajati vreme od realnog zivota da bi ga trosio na igru ako to ne zelis potrebno je da platis pravim parama.
Nisu to neki posebni itemi(bar za sad)nece ti u pocetku trebati,kad udjes u stos i budes mao para mozes uzeti sta oces,cene ce posle sigurno biti veca ja cu gledat da uzmem sto cise pa da prodam posle tako mozes X2 pare
senseo91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2012, 19:22   #1965
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
senseo91 kaže: Pregled poruke
daj malo klipova sa Human klasama ; )))
Ti nisi svestan sta pišeš, zato ti opraštam...
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2012, 19:30   #1966
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
legionar012 kaže: Pregled poruke
Odlican vala fenomenalan kad roditelji daju pare.
Covece o cemu ti pricas....Ko te tera da kupujes u Shopu...ne moras ni dinar da das na shop jel shvatate vi to ljudi??? Kakvo zrtvovanje oklopa ili oruzja, zasto bi zrtvovao oruzje ili oklop? U cash shopu su toliko nebitne stvari, jedino bitnije su bag slotovi i toliko, ostalo apsolutno nema potrebe da kupujes. Po tebi je ocigledno bolja opcija da se prodaju buff napitci i oruzje sa statsima boljim od svega sto mozes da nadjes u igri besplatno. Ili da placas mesecnu pretplatu za igru sto izadje jedno 10 puta skuplje. Stvarno vas ne razumem.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2012, 19:46   #1967
legionar012
Član
 
Član od: 19.2.2011.
Poruke: 231
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 45 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ma ne moras da das ni dinara to si u pravu, ali da li ti shvatas da oni koji daju imaju veci napredak od tebe iako imate isto vreme igranja.CS je glupost, ako sam dao 50e za igru ne zelim da vidim nikakve EXP boostere,kljuceve kao u Team Fortress, i ostale gluposti, skinovi i kostimi su OK ali sve preko toga je suvisno. Pa shop je kao da je igra free to play kao da nisi dao ni dinar.O5 kazem bolje da su nametnuli mesecnu pretplatu sa cs koji sadrzi samo skinove nego sto stavljaju sve i svasta,onda bih znao da ce svako postizati jednako koliko je vremena proveo u igri.Ne ovako se ja cimam da bi dosao klinac koji ima kesa i uradio za pola sata ono sto sam ja radio dva sata.Ako u pocetku postoje boosteri sta ce tek biti za godinu-dve u cs-u?Popustajte,slazite se sa svim sto nametnu i igra ima da bude fantasticna.Jednostavno oci mi bode cs dok se pricialo da ce biti samo kostima nisam uopste razmisljao da li cu kupiti igru bio sam 100% siguran da cu da je uzmem ovako jednostavno sada su me naveli na razmisljanje.
legionar012 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2012, 19:57   #1968
senseo91
Član
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 455
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ko je hteo da uzme GW 2 uzece ga
Ko ne gotivi Cash Shop ne mora da uzme
bez Cash SHopa igra pi po meni bila gora
senseo91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2012, 19:57   #1969
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
legionar012 kaže: Pregled poruke
Ma ne moras da das ni dinara to si u pravu, ali da li ti shvatas da oni koji daju imaju veci napredak od tebe iako imate isto vreme igranja.CS je glupost, ako sam dao 50e za igru ne zelim da vidim nikakve EXP boostere,kljuceve kao u Team Fortress, i ostale gluposti, skinovi i kostimi su OK ali sve preko toga je suvisno. Pa shop je kao da je igra free to play kao da nisi dao ni dinar.O5 kazem bolje da su nametnuli mesecnu pretplatu sa cs koji sadrzi samo skinove nego sto stavljaju sve i svasta,onda bih znao da ce svako postizati jednako koliko je vremena proveo u igri.Ne ovako se ja cimam da bi dosao klinac koji ima kesa i uradio za pola sata ono sto sam ja radio dva sata.Ako u pocetku postoje boosteri sta ce tek biti za godinu-dve u cs-u?Popustajte,slazite se sa svim sto nametnu i igra ima da bude fantasticna.Jednostavno oci mi bode cs dok se pricialo da ce biti samo kostima nisam uopste razmisljao da li cu kupiti igru bio sam 100% siguran da cu da je uzmem ovako jednostavno sada su me naveli na razmisljanje.
Jel ti igru igras zbog sebe i sopstvenog uzitka ili da bi se takmicio sa tatinim i maminim sinovima?
Nevezano za tebe licno, ali kao da mi se cini da vecina ljudi koji su protiv (za sada) ovakvog item shopa poprilicno takmicarski nastrojeni i da se pribojavaju da im neki klinac s parama ne preuzme neki tron, neko prvo mesto... Mozda i gresim, ali ne vidim nista jos sto ne mogu da dobijem ingame bez ulozenog dinara.
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku altas na korisnoj poruci:
I30J4N (22.3.2012), Krilce (22.3.2012), pentraksil (22.3.2012)
Stara 22.3.2012, 20:05   #1970
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

GW1 sam nabavio dobre 2-3 godine nakon što se pojavio (možda je i više prošlo) i naigrao sam se za sve pare. Tako da stvarno ne kapiram te priče "on će napredovati brže od mene", "imaće elitni armor pre mene", "neko će za pola sata uraditi ono što sam ja za dva".
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2012, 20:11   #1971
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

https://buy.guildwars2.com/combo
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2012, 20:13   #1972
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
altas kaže: Pregled poruke
Jel ti igru igras zbog sebe i sopstvenog uzitka ili da bi se takmicio sa tatinim i maminim sinovima?
Nevezano za tebe licno, ali kao da mi se cini da vecina ljudi koji su protiv (za sada) ovakvog item shopa poprilicno takmicarski nastrojeni i da se pribojavaju da im neki klinac s parama ne preuzme neki tron, neko prvo mesto... Mozda i gresim, ali ne vidim nista jos sto ne mogu da dobijem ingame bez ulozenog dinara.
Upravo ovo, ja sam tu da uzivam, to sto ce neko da brze stigne od mene do 80 mene apsolutno ne zanima. U PVP-u smo svi isti, ja sam tu da uzivam. Ovakav sistem postoji jos od GW keca, pa ako za sedam godina nisu imali nikakvih problema sa cash shopom, ne znam zasto bi ovo bilo. Oni moraju da imaju neki prihod, a ovo je po meni potpuno bezbolno. Ne zurim nigde, sedim i uzivam igrajuci. Ako mi zivot zavisi od tog boosta, boze moj kupim sa gold ili ulozim 10 evra pa kupim. Uporedjivati ovaj Cash Shop sa onima iz f2p igara je cista glupost. Nigde nema placanja za otkljucavanje zona, trejtova, profesija, OP opreme i bafova. Sve su ovo trivijalne stvari koje ionako mozes da kupis goldom. Za razliku od npr. WoW-a gde ces te pare morati da grindujes, ovde lepo istrazujes po svetu, radis dinamic events i tamnice, a pored para postoji i sansa da ces pokupiti lepsi armor ili naici na novi skill q, pa mozda i naleteti na neki raid napolju.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Krilce (22.3.2012)
Stara 22.3.2012, 20:25   #1973
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Tolika buka se digla oko cash shopa, koji ne nudi nista sto ce pokvariti igru drugima. Jeste li vi ljubomorni na one koji ce dati pare, pa vam to smeta? Zasto bi se uopste poredili sa njima, kada oni nece imati nikakav uticaj na vasu igru? Razumeo bih da u cash shopu postoje predmeti koji ce biti jaci od onih koji mozete dobiti tokom igranja, jer bih i ja bio protiv toga, ali ja u ovom cash shopu ne vidim apsolutno nista sto aludira na to. Vidim da postavljate i pitanja tipa "Zasto uopte postoji cash shop, kada smo vec dali 50e na igru?". Pa zbog odrzavanja servera i davanja plata radnicima. Hocete li vi zvati majtor Peru da pogleda u cemu je problem? Tih 50e koje ce oni dobiti od kupovine (ne racunam na CE i DE) ce se vrlo brzo potrositi, i biti ulozeni u neki sledeci projekat. Zato uostalom postoji i mesecna pretplata u ostalim igrama. Dakle, ili mesecna pretplata, ili cash shop. Po trenutnom izgledu cash shopa, ja bih bez ikakvog razmisljanja uzeo da igram igru sa takvim modelom, jer me niko ne tera da bilo sta kupujem (ako hocu, mogu i in-game valutom), niti ce narusavati balans.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2012, 20:56   #1974
jericho_mo
Član
 
Član od: 5.12.2006.
Poruke: 86
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 22 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Tolika buka se digla oko cash shopa, koji ne nudi nista sto ce pokvariti igru drugima. Jeste li vi ljubomorni na one koji ce dati pare, pa vam to smeta?
Ja mislim da je to u pitanju..čista ljubomora!!Možda je bolje da nema CS,a da se igra plaća 15 evrića mesečno,pa bih voleo da vidim komentare tada
I kao da njih dotiče to hoće li ko imati 5-10 evra mesečno(ili i više) da kupuje stvari ili ne...I da,ako nas zaobiđem i možda jos Albaniju...šta je 5 evra troška mesečno!!(pakla duvana)
jericho_mo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2012, 21:04   #1975
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Inače, igram GW i sad, na kompu mi je... i u kecu imate 4 kartice inventara + 1 za materijale za dž, ostatak se kupuje u "keš šopu". Ne znam da je iko ikad zaista to kupio, al' ako jeste, neka mu...

Pričam o Xunlai strongboxu, da ne bude zabune. Mesta na pojasu svi imaju isto.

Što se tiče afk tajmera, tog sigurno neće biti, pošto će svi igrati na jednom "superklasteru" a ne na odvojenim serverima. U kecu, posle 4 sata se vratim sa posla, iskoči "you've been playing for for hours now" i to je to.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2012, 21:16   #1976
senseo91
Član
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 455
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Inače, igram GW i sad, na kompu mi je... i u kecu imate 4 kartice inventara + 1 za materijale za dž, ostatak se kupuje u "keš šopu". Ne znam da je iko ikad zaista to kupio, al' ako jeste, neka mu...

Pričam o Xunlai strongboxu, da ne bude zabune. Mesta na pojasu svi imaju isto.

Što se tiče afk tajmera, tog sigurno neće biti, pošto će svi igrati na jednom "superklasteru" a ne na odvojenim serverima. U kecu, posle 4 sata se vratim sa posla, iskoči "you've been playing for for hours now" i to je to.
I ja bi voleo da nema tog timmer,ali GW 2 ce imati daleko vecu populaciju . . .
senseo91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2012, 21:28   #1977
I30J4N
Član
 
Član od: 4.1.2012.
Lokacija: www.guildwars.rs
Poruke: 39
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 35 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Kupio sam full Xunlai paket i jos gomilu stvari iz GW1 CS-a i zbog toga nikome nisam pokvario uzitak u igri.

Sto se tice GW2 CS-a, stvarno ne razumem oko cega se digla ovolika larma. Jel je problem sto ce neko kupiti XP boost i stici lvl 80 pre tebe, skupiti vise ovih ili onih poena? Da li je to neka trka u pitanju ko ce pre do 80, ko ce prvi na neki tron, sta kao pocnes igrati igru pola godine nakon izlaska? Da li su problem skinovi oruzja ili armora? Pravi igraci znaju sta je tesko postici u igri i to se ceni. Na primer u GW je obsidian armor najskuplji (ne i najlepsi) imati ga je stvar prestiza, armor iz CS... to je interesantno nedelju dana i gotovo, vise niko ne obraca paznju na to. Da li je problem sto ces za prave novce kupovati Gamestone i moci ih prodati ingame? Da li je bolje da imamo gomilu botova i gold sellera u igri koji takodje prodaju gold za RL novac preko raznih sajtova? Ovako pare idu direktno u ArenaNet koji ce to pametnije iskoristiti.

Ne mislim da sam fanboy, jeste da cekam igru i da cu je igrati, ali treba shvatiti da na svetu nista nije dzaba i normalno je da se uvede ovako nesto. Na srecu ovo je ipak opciono i licna stvar da li ces kupiti nesto ili ne, ovo nije mesecna pretplata pa da moras da platis da bi igrao.
I30J4N je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku I30J4N na korisnoj poruci:
pentraksil (22.3.2012)
Stara 22.3.2012, 21:42   #1978
nikola123
Veteran
 
Član od: 16.5.2009.
Poruke: 769
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 36 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Sta je meni najbitnije da nema predplate. Nije zato sto ne zelim da placam. Jer se desi da nekada igram pet dana a ostalih 25 ne . I onda ispadne da sam dzabe bacio pare. I da ja sam stvarno detaljno pregledao shop ove slike sto su postavljene i ovi boostovi mi stvarno ne smetaju. U pvp svi smo isti. A to kada cu stici do 80 lvl. Pa kada stignem mogu i za tri godine samo da mi bude zanimljivo.
nikola123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nikola123 na korisnoj poruci:
pentraksil (22.3.2012)
Stara 22.3.2012, 21:55   #1979
Pixie
Član
 
Član od: 5.3.2012.
Poruke: 51
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 35 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Evo da se i ja uključim u ovu "raspravu" o CS i o GW2 uopšte.Igram GW skoro 4 god,uzela sam dosta iz stora,od slotova,storage,bonus pack i td.Slažem se sa Bojanom(mojim gild prijateljom) da to ništa nije uticalo na našu igru.Meni lično ne smeta CS,naravno ako ne bude uticalo na samo igru,a izgleda da neće ili se bar nadam,to da li će neko igrati pa do lvl 80 da dođe za 1 mjesec ili neko da uzme boost pa klika i to postigne za 2h..boli me uvo(da ne budem prostija).Sva ova naša diskusija je za džaba dok igra ne izađe i dok se sami u to uvjerimo,pogotovo šuplja priča od nekih članova.
Pixie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pixie na korisnoj poruci:
cages (22.3.2012)
Stara 22.3.2012, 22:07   #1980
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Apsolutno se slazem sa Pixie... Kao gw2 fanboj (namerna napomena ) sam sasvim siguran da cu koristiti CS za kozmetiku,torbe ili stajaznamsta iz prostog razloga sto hocu da podrzim developera koji nam je omogucio vrhunsku igru (verujem da ce biti) bez mesene pretplate. Ako sam mogao da placam 13eur mesecno od 2006 do dana danasnjeg za WoW mogu da se iskezim i par evra mesecno za gw2 i to kada ja hocu i na sta ja hocu.
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
guild wars 2, mmorpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Guild Wars Sale013 MMORPG igre 4095 7.6.2023 18:02
Guild Wars pitanja primeyuri Mrežne igre 288 27.11.2009 17:47
Guild Wars ! !Hand-of-blood! ! Tekstovi u SK 2 19.11.2007 14:09
Guild Wars - Internet konekcija?! eXtreme Role-Play 12 25.9.2006 8:24
neka pitanja o Guild Wars... barjaktar Mrežne igre 6 11.4.2006 18:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com