Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.7.2010, 1:34   #1
shiki
Novi član
 
Član od: 16.8.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom problem sa amilo li 3710 wireless-om

Upravo sam zamenila obican adsl modem za wireless, i sad ne mogu da se snadjem.

Imam Fujitsu Siemens Amilo Li 3710, OS je Vista. Kad sam ga uzela (pre oko godinu dana) downloadovala sam sve drivere, instalirala, i sve je radilo kako treba.

Nisam se do sad kacila ni na jedan wireless, ali se secam da sam jednom probala da vidim da li prepoznaje nesto u okruzenju, i da je izbacio nekoliko mogucih konekcija. A sad, kad je trebalo da se povezem na svoj, ne vidi nista. 'Zicani' adsl je uvek radio i radi i dalje i preko usb modema i preko rutera.

Zvala sam tehnicku podrsku, prosla sam s njima sve oko povezivanja modema (sve ok), pa smo presli na komp. Posto u 'network connections' nisam imala wireless, covek mi je rekao da mi nije instaliran driver.

Onda sam otisla na FS sajt i downloadovala dva ponudjena drivera za wireless (koliko sam videla razlicita, ne dve verzije istog) za moj komp i os, i kad sam pokusala da ih instaliram kompjuter se blokirao. Probala sam istu stvar nekoliko puta i sa jednim i sa drugim, i jednom sam sacekala 20-ak minuta da vidim da li ce nesto da se desi, ali je on samo ostao zamrznut.

I jos da kazem da se na mom kompu wireless ukljucuje ponovo svaki put kad se startuje windows na Fn+F1, sto isto nije uticalo ni na sta. Upali se lampica, ali nista drugo se ne menja.

Zvala sam ponovo ljude iz podrske, ali oni nisu znali nista dalje da mi pomognu.


Znam da bi trebalo da pokusam da skinem driver sa sajta proizvodjaca, ali ne mogu nigde da nadjem sta ja tu zapravo imam od hardvera, za sta mi tacno treba driver. Trazila sam po netu, gledala u Device manageru, i ili nema nista, ili ne razumem sta pise..

Ako je neko imao slican problem, ili ima predstavu o cemu se radi, molim vas pomagajte!

P.S. Izvinjavam se zbog duzine posta, racunala sam sto vise informacija, to bolje

Unapred zahvalna
Sh.
shiki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2010, 10:12   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: problem sa amilo li 3710 wireless-om

A dali je u Device Managereu Wireless kartica propisno instalirana? Odnosno da li pod stavkom Netvork Adapter kaartica ima zelenu ikonicu ili pored ikonice stoji žuti znak uzvika

Pravilno instalirana kartica:


Nepravilno instalirana karica (pogrešan - loš drajver):


Drajveri koji uopšte nisu instalirani:


Koji od ti gore navedena slučaja je kod tebe u Device Manageru?
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa zagrevanjem ATI Radeon HD 4850 512MB DDR3 bokela Grafika 34 24.6.2010 12:08
Problem sa Wireless karticom maximusbrut Kvarovi 2 2.4.2010 18:46
WBR-3408 11g Wireless Broaband Router- Problem sa umrežavanjem Hich Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 19.2.2010 9:42
HP DeskJet f4180 - problem sa instalacijom vanila Ostale komponente 3 12.3.2009 19:22
Problem sa wireless mrežom aleksandar031 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 23.2.2009 12:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com