Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2009, 18:22   #1
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Mala pomoć oko D-Link DSL-2640B

Danas sam kupio wireless ADSL2+ modem router D-Link DSL-2640B pa posto nisam bas iskusan po pitanju ovih uredjaja a nisam nasao nijedan post vezano za ovaj model molio bih sve koji imaju isti, ili znaju nesto o njemu.

Evo sta me interesuje:
1. Je li ovo annex A ili annex B, tj. sta mu znaci ono B na kraju?
2. Malo me cudi to sto nema spliter u pakovanju, pa ne znam kako da ga prikljucim a da istovremeno radi i telefonska linija.
3. Planiram da povezem desktop preko mrezne i laptop wireless - jeli neko to probao i je li to izvodljivo?
4. Je li samo podesavanje rutera komplikovano, i moze li mi iko reci kako se radi, tj. kako je to odradio - ja sam na Veratu btw, pa cu se nekako snaci, bitan mi je sam proces.
5. Jos neka bitna stvar o njemu koja bi mi mogla biti od koristi.

Nadam se pomoci, jer bi mi ista jako puno znacila.

Takodje bi mi znacilo neko iskustvo vezano za ovaj uredjaj, tj. kako se isti pokazao u praksi i je li bilo kakvih problema sa njim (zaglupi, mora cesto da se resetuje etc.).

Hvala unapred.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2009, 12:51   #2
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoc oko D-Link DSL-2640B

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
molio bih sve koji imaju isti, ili znaju nesto o njemu
O tom modelu imaš na zvaničnom sajtu D-Linka - http://www.dlink.com/products/?pid=567
Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
1. Je li ovo annex A ili annex B, tj. sta mu znaci ono B na kraju?
U pitanju je Annex A, kako stoji u specifikacijama. Šta B znači, znaju verovatno samo ljudi iz D-Linka, pošto ne postoje ni A ni C varijante.
Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
2. Malo me cudi to sto nema spliter u pakovanju, pa ne znam kako da ga prikljucim a da istovremeno radi i telefonska linija.
Bez splitera ne možeš nikako da ga povežeš da rade oba istovremeno. Odnosno možeš da povežeš, ali će ti se prekidati veza sa provajderom kad budeš koristio telefon. Spliter ćeš morati da kupiš sam (ako ga nisi dobio već od provajdera uz njihov modem). Spliter možeš naći, recimo, ovde.
Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
3. Planiram da povezem desktop preko mrezne i laptop wireless - jeli neko to probao i je li to izvodljivo?
Naravno da jeste.
Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
4. Je li samo podesavanje rutera komplikovano, i moze li mi iko reci kako se radi, tj. kako je to odradio - ja sam na Veratu btw, pa cu se nekako snaci, bitan mi je sam proces.
Ne znam kako izgleda na konkretnom modelu, ali je princip za sve, u osnovi, isti. Savetujem ti da pročitaš sledeće tekstove:
SK 2/2008 - Male lokalne (kućne) mreže
SK 6/2008 - Kućne bežične mreže
Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
5. Jos neka bitna stvar o njemu koja bi mi mogla biti od koristi.
Ne vidim ništa više posebno u vezi ovog rutera. Verovatno će ti koristiti sledeći sajt, za port forwarding, što će ti biti korisno za podešavanje rutera da bi radili P2P programi i igre - http://portforward.com/routers.htm.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2009, 0:06   #3
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoć oko D-Link DSL-2640B

Annex A uređaji su uređaji namenjeni klasičnim POTS linijama (Plain Old Telephone Service) tj. po srpski rečeno linije koje se formiraju u klasičnoj telefonskoj komunikaciji (parice).

Annex B uređaji su namenjeni ISDN linijama i nekim drugim sličnim tipovima komunikacionih uređaja.

Annex C opet služi za povezivanje drugih tipova uređaja itd.

Generalno Annex kategorija govori o tome koji se frekventni opseg u propusnom opsegu telekomunikacionog medijuma (kabla) koristi za slanje i primanje podataka i svaki tip (A, B, C i ima još nekih ako se ne varam) samo definiše od koliko do koliko Hz-a uređaj ume da "parla"

E da... Veoma je bitno da i spliteri budu odgovarajućeg tipa odnosno da kategorija splitera odgovara Annex kategoriji uređaja koji se povezuje inače neće da radi sve to skupa

Eto rekoh da razjasnim ovo iako jeste post pomalo kao ono...star...
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2009, 0:39   #4
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoć oko D-Link DSL-2640B

Router odavno sljaka punom snagom, ali nikad nije kasno da se nauci nesto novo... makar za neka buduca vremena, i za neki drugi (novi) router. Ili za nekog drugog koji ima neke viseumice, kao sto sam ih ja imao.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mala pomoć oko matične Tomas Srbija Osnovne komponente 6 24.10.2008 13:18
Mala pomoć Neo_89 Grafika 8 12.5.2008 13:31
Mala pomoć oko Windows Viste Harmon23 Operativni sistemi 0 13.4.2008 12:09
Može mala pomoć? Neky Web dizajn 21 13.3.2008 18:13
Mala pomoć oko otvaranja sajta. Bryan Fury Kvarovi 15 11.10.2007 15:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com