Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.3.2021, 21:15   #81
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Heavy Rain, Beyond Two Souls, Detroit Become Human

Meni su bile ok, na par mesta sam odradio nešto što nisam hteo ali generalno ok. Ali verujem da mnoge igrače ovakve stvari mogu baš da iznerviraju.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2021, 14:56   #82
Pinball Wizard
Član
 
Član od: 18.4.2006.
Poruke: 181
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 78 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Heavy Rain, Beyond Two Souls, Detroit Become Human

Da ne bih pisao iznova, evo mog kratkog osvrta sa game.rs fejsbuk grupe:

Nedavno završih Detroit: Become Human. Fantastična igra, i eto tople preporuke ako se neko dvoumi.

Priča mi je bila sjajna, a račvanja na osnovu igračevih izbora ima dovoljno da se i najprobirljiviji među nama raspamete. Ubacivanje shematskog prikaza račvanja usled izbora na kraju svakog poglavlja je odlična ideja – taman ima dovoljno materijala da zagolica maštu, a ništa neće biti prerano otkriveno i pokvariti ugođaj. Likovi su dobro izdiferencirani, i dopadljivi, svaki na svoj način. Uprkos velikom potencijalu za ponovno prelaženje, priznajem da sam igru odigrao samo jedanput (uz ponavljanje jednog poglavlja zbog izbora koji sam greškom načinio), i kao takvu želim da je pamtim. Bojim se da bi ponavljanjem čitave igre samo razvodnio sjajan utisak koji je ostavila.

Mana naravno ima – Quantic Dream ne odustaje od QTE mehanika, i tu nema mnogo iznenađenja, ali ovaj put kao da su one prilično uspešno gurnute u drugi plan, te ne upadaju u oči kao u njihovim prethodnim igrama. Što se mene tiče – to je solidan kvalitativni pomak. Glede mana, ne mogu da ne izdvojim činjenicu kako Dejvid Kejdž ne može da odoli, a da u igru ne uključi na silu neku horor sekvencu, najčešće u podrumu neke oronule kuće (Heavy Rain, Detroit). Šteta što te sekvence nisu dorasle onoj iz ludnice u Fahrenheit-u, koja je zaista bila jeziva, ali i dobro uklopljena u igru.

Drago mi je da Quantic Dream nastavlja da usavršava svoj fazon, i to ovaj put veoma vidno. Beyond me uopšte nije držao i nemam nameru da mu pružim drugu priliku, te je neminovno da ću morati da poredim Detroit sa Heavy Rain. Uh... tehnički aspekti su nesumnjivo na strani Detroita (mehanike, sistem izbora, pa grafika i sve ostalo), dok Heavy Rain i dalje vodi na polju priče, likova, i muzike. Nadam se da će se sve te kockice idealno složiti na nekom narednom projektu <3
Pinball Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2021, 4:58   #83
2CRAZY
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Lokacija: Beograd - Vidikovac
Poruke: 164
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 32 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Heavy Rain, Beyond Two Souls, Detroit Become Human

Beyond - Two Souls

Depresivna igra, takve su im uglavnom ili bukvalo sve, dok je Heavy Rain bio bas onako mucki tezak, ova nije bas toliko, ali nije ni puno daleko… to mi se ne svidja, jer sam dovoljno izbedacen i bez toga, ali kvalitet ostalih stvari tera na igranje.

Postoje povremeni problemi sa kamerom i kontrolom lika, redovno sam mesao tastere sta je za sta…

Prelaka je igra, ali obzirom da je ovo vise film, ne zameram.

Kajem se sto sam izabrao da mi idu izmixovano nivoi, nekako se gubi prica i progres, a ima bogami i par previda tako, kad ne znas sta se desava, upravo zato sto igra preskace nivoe.

Igra generalno dobro radi, ali ima deonica koje cepaju fps, ali dobro, ipak sam igrao u 4K.

Sledeci na redu je - Detroit - Become Human, nadam se da nece biti bas toliko depresivan, ali ne verujem.

Ima par bas dosadnih nivoa, stavlja te igra u neke situacije, prosjacenje, porodjaj… ali navikli smo na to od njih…

Zato neki drugi nivoi bas razvale i uzivanje je igrati ih… dosta su raznovrsni svi nivoi i to je isto plus…

Igra je veoma skucena sto se tice slobode kretanja i upravljanja, to je njihov stil, ali mogli su do sad da smisle kako da produbegameplay.

Prica je odlicna, Elliot Page mi je jos od ranije najomiljenija glumica, ubedljivo, usput je i hot as hell, volim te devojke sa jakim karakterom, tu je i Willem Dafoe isto odlican glumac, ali i perverznjak stari, nije propustio priliku da pervuje onako pedofilski nad Elliot.

7.5/10

i da mu 'ebem sve, napisem review i odem da izguglam malo njene slike, kad imam sta da vidim, vise nije ona, sad je on, promenila glupaca pol, o 'ebem ti zivot, ceo svet mi se srusio… bem ti bolestan zapad, sve to besno, ne znaju sta ce sa parama i zivotima, kolko glup trebas da budes…

Evo kako izgleda sada - https://cdn.cnn.com/cnnnext/dam/asse...uper-tease.jpg
2CRAZY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku 2CRAZY na korisnoj poruci:
Markius (1.6.2021), simke85 (1.6.2021)
Stara 1.6.2021, 9:30   #84
Markius
Veteran
 
Član od: 12.7.2007.
Lokacija: Požega
Poruke: 513
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 56 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Heavy Rain, Beyond Two Souls, Detroit Become Human

koja glumica kad je odavno glumac
edit: ne procitah ceo post...
hahahahha
Markius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2021, 10:31   #85
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.201
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Heavy Rain, Beyond Two Souls, Detroit Become Human

Hahahahahah
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dark Souls za PC srksi Role-Play 2162 30.8.2022 10:25
Detroit: Become Human Vladimirus86 Konzole 40 23.6.2019 12:27
heavy rain pacsle Konzole 0 20.11.2016 16:25
Heavy Rain @ PC bokela Avanturističke igre 11 7.8.2010 21:05
Heavy Rain @ youtube pentraksil Avanturističke igre 10 11.4.2010 19:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com