Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.8.2014, 18:26   #1
Puritania
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Lokacija: Blackwater Park
Poruke: 357
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 60 puta na 44 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Puritania Slanje poruke preko Skypea korisniku Puritania
Post Flešovanje Android OS-a pomocu SP Flash tool-a

Imao sam pre neki dan situaciju sa telefonom,tj dok sam pokušavao da promenim neke sistemske ikonice i font nekim koji mi više odgovara slučajno sam soft-brick-ovao telefon, tj upao je u takozvani Boot loop. Telefon je mogao da se upali, i da se udje u sistem recovery, ali pošto nisam napravio backup , to mi nije mnogo pomoglo. Telefon je pri uključivanju mogao samo do boot animacije do dodje, i ni makac dalje.(Nisam previse stručan oko svega ovoga pa ako negde nesto mlatnem slobodno me ispravite ) U pitanju je telefon Prestigio 5044, da se zna.
Nakon spoznaje da sam opasno zeznuo telefon, i nakon kratkotrajnog pada u očajanje i jadikovku, zasukah rukave i konsultovah se sa Google-om. E sad , neki bi rekli Google ima rešenje za sve, što je sasvim tačno, ali problem je doći do tog rešenja, što sam uvideo nakon sat i po vremena bezuspešnog traganja po search rezultatima. Uglavnom sam nailazio na stranice sa vodicima koji su skoro potpuno beskorisni(bar meni) , i na postove sa raznih foruma na kojima su se oglasavali indijci i slični preklinjući da im se rešenje problema pošalje na email adresu
Nakon tri sata lomatanja sa ruskim , engleskim i poljskim forumima, počeh da nalazim fragmente rešenja koji su na kraj svi zajedno uspeli u tome da vaskrsnu moj telefon Ali otom potom.
Pre svega, ako vam se desi da vam telefon upadne u Boot loop, a nemate backup, iz System recovery-ja odradite wipe cashe-a, pošto ako vam je podešeno da se aplikacije sa google play-a update same čim izadje nova verzija, moguće je da neka od skoro apdejtovanih pravi problem i ne dozvoljava sistemu da se normalno startuje, ako ne pomogne ni to odradite factory reset/wipe data, iz istog razloga. Pri ovome naravno gubite sve podatke sa interne memorije telefona. Boot loop moze da vas zadesi i ako modifikujete sistemske fajlove, tako da se preporucuje oprez sa aplikacijama ( u mom slucaju ROM toolbox) ili pre svake modifikacije odradite backup sistema.
Takodje sam pročitao negde da problem moze da se reši i ako se izvadi baterija iz telefona i i da se ostavi tako desetak minuta, ali mi to ne drži vodu.
Ako ništa od ovoga ne pomogne , nosite telefon u servis jer je flešovanje za*****a radnja, i ako nešto krene po zlu od soft bricked telefona mozete da dobijete istinsku ciglu koja se ne pali , i ne reaguje ni na šta. To verovatno može da se sredi, ali sigurno je skuplje i ne vredi potrošenih živaca.
Ako mislite da se sposobni da flešujete telefon i da ga na sopstvenu odgovornost popravite ili upropastite nastavite da čitate.
Za početak potrebno je da telefonu možete da pristupite preko kompjutera, preko usb-a, ili da ga bar kompjuter u Device menager-u prepoznaje, tj nesto poput ovoga:
Spoiler za Dev mngr:

Upravo je ovo bio najteži deo svega ovoga, pošto mi je trebalo sto muka da mi laptop konačno prepozna telefon. Na forumima koje sam pretraživao , korisnici sa Brand name telefonima, nisu imali problema sa ovim korakom uglavnom, ali sam ja sa mojim Prestigio sokoćalom bio u problemu. Nisu mi pomagali ni google usb driveri, ni ADB usb driveri, ni originalni Prestigio driveri, tako da je malo falilo da dignem ruke od svega i da nosim telefon u servis. Tad sam naleteo na link koji me je odveo do nekog foruma, i tu sam naleteo na link koji me je odveo na neki blog itd itd, promenih oko 6-7 stranica dok nisam došao do nečeg konkretnog( Mislio na ovo dok sam pričao o google-u ranije), tj do stranice sa drajverima za MTK Android telefone(telefoni sa Mediatek procesorima), nailazio sam na sugestije da se instaliraju MediaTek USB VCOM drajveri do tada , ali nisam uspeo nigde da ih nadjem za dload. Nakon sto sam instalirao ove drajvere, komp mi je najzad prepoznao telefon, i mogao sam da krenem sa flešovanjem. Ako budete skidali MTK drajvere obavezno proverite na internetu koji tip procesora ima vaš telefon, za Prestigio 5044 su odgovarajuci MT6577 drajveri.


Za flešovanje vam je potrebno sledeće:
-Win XP ili neki noviji win,
-USB data kabl,
-Originalni Usb, ADB ili MTK drajveri(šifra za ulazak u MTK folder je sk.rs),
-Najnovija verzija SP Flash tool-a
-Firmware ili custom rom koji nameravate da flešnete. Ja sam našao originalni Prestigio firmware na 4pda, pošto na matičnom sajtu Prestigia mogu da se skinu samo OTA firmware Veoma je važno da skinete odgovarajući firmware za telefon koji imate, da ne biste brickovali telefon,i zato proverite više puta šta skidate.

Za početak, uverite se da su USB drajveri dobro isntaliani i da kompjuter moze da prepozna telefon.
Otvorite Sp Flash tool i kliknite na Scatter-loading da biste loadovali odgovarajući scatter file za vaš telefon(MT6575_Android_scatter_emmc.txt ili MT6577_Android_scatter_emmc.txt, u zavisnosti koji telefon imate). Fajl se nalazi u firmware-u koji ste skinuli ranije.
Spoiler za Sp flash tool 1:

Ugasite telefon, izvadite bateriju i vratite nazad posle par minuta. Telefon nemojte da palite!
Sad kliknite na Download dugme , ili pritisnite f9,a u slučaju da se pojavi download error poruka (da nisu svi img fajlovi loadovani ili tako nešto) ignorišite je i kliknite na Yes. Priključite telefon preko USB-a, i proces flešovanja bi trebalo da počne.
Spoiler za Sp flash tool 2:

Spoiler za Sp flash tool 3:

Spoiler za Sp flash tool 4:
Nakon što crveni i ljubičasti progress bar dodju do kraja ispod će se pojaviti poruka:“Please insert USB cable in x seconds” i nakon toga program kreće da flešuje novi firmware na telefon(žuti progress bar).
Spoiler za Sp flash tool 5:
Kad se žuti progres bar popuni do kraja, izaći će vam popup sa zelenim krugom i porukom "Download OK", što znači da je flešovanje uspešno završeno.

Poslednja ispravka: Puritania (5.8.2014 u 18:42)
Puritania je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2014, 18:26   #2
Puritania
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Lokacija: Blackwater Park
Poruke: 357
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 60 puta na 44 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Puritania Slanje poruke preko Skypea korisniku Puritania
Određen forumom Re: Flešovanje Android OS-a pomocu SP Flash tool-a

Spoiler za Sp flash tool 6:

Sad možete da skinete telefon sa USB-a i da ga uključite. Prvi put kad se bootuje sa novim firmwareom, telefonu uglavnom treba malo duže da se upali, ja sam čekao oko 2 minuta, ali se je posle toga upalio i sad radi i bolje nego pre

Pratite pažljivo instrukcije, a ako ima nekih problema postujte ovde, mada mislim da je to to. Nakon što se telefon poveže preko usb-a , sve posle toga je par klikova, da napomenem još jednom da nisam stručnjak za mobilne telefone, ali ovo je odlično prošlo u mom slučaju , tako da ne odgovaram za potencijalnu štetu koju flešovanje može da uradi vašem telefonu. Posle flešovanja , ako ste imali garanciju na telefon, najverovatnije više ne važi da znate. Preporučljivo je takodje ,iz meni nepoznatih razloga, da je telefon pre bootloop-a bio rootovan i da mu je usb debugging opcija bila uključena.
Ovaj "tutorial" sam napisao u nedostatku istih koji mogu da se nadju na našem jeziku, pošto su i na engleskom ili rariteti ili nepotpuno objašnjeni, pa eto, nadam se da sam bar nekome pomogao.

Poslednja ispravka: Puritania (5.8.2014 u 18:41)
Puritania je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Puritania na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (13.4.2015), dane56 (13.4.2015), Laskaris (14.8.2014), markos807 (6.8.2014), player1 (6.8.2014), zagiii (8.8.2014), zajchik (5.8.2014)
Stara 6.8.2014, 0:43   #3
markos807
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.297
Zahvalnice: 1.463
Zahvaljeno 417 puta na 326 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku markos807
Određen forumom Re: Flešovanje Android OS-a pomocu SP Flash tool-a

I ja sam pre koji mesec zaglavio u bootloop, ali sam jedva provalio kako i sta, tako da mogu da potvrdim da ova metoda u potpunosti funkcionise. Svaka cast za tut, posluzice nekome.

Pff gde si bio tamo negde u maju kad sam zivce izgubio
markos807 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2015, 18:12   #4
dane56
Novi član
 
Član od: 17.7.2011.
Lokacija: Nis
Poruke: 13
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Flešovanje Android OS-a pomocu SP Flash tool-a

@Puritania velika zahvalnost za ovoliki trud.posle tri dana sam uspeo da ukocim sistem.bio sam ocajan.sve sam probao bez uspeha.[da,posedujem nov pap5044.]onda sam nasao ovo.bio je brz i korektan i uz njegovu pomoc smo uradili flesovanje.zahvaljujem mu se na pomoci.ako nekome zatreba slicna pomoc,odazvacu se.veliki pozdrav za forum sveta kompjutera.
dane56 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dane56 na korisnoj poruci:
Puritania (14.4.2015)
Stara 14.4.2015, 18:54   #5
dane56
Novi član
 
Član od: 17.7.2011.
Lokacija: Nis
Poruke: 13
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Flešovanje Android OS-a pomocu SP Flash tool-a

https://www.dropbox.com/s/4kblmdqpq2...p5044.mp4?dl=0
Ovo je adresa,za pap5044,obrisao sam slike sa uvodne animacije, I zvuk,ubacio svoj zvuk,ukljucivanje I podizanje Sistema i iskljucivanje traje oko 20 sek,cak I pre zavibrira od gasenja.pojacajte zvuk pa cete cuti.zbog ovog pokusaja sam i ukocio sistem.ocigledno nisam dorastao zadatku.onda se pojavio @Puritania i vratio me u zivot.zato sam dobio sigurnost i ponovo pokusao,uz mnogo problema sve je proslo.P.S.nakon flesovanja tel bolje radi,nema ranije bagove,koji su bili sitni.na kraju bih zamolio clanove ako imaju link za lolipop neka objave.pozdrav.

Poslednja ispravka: dane56 (14.4.2015 u 19:21) Razlog: greske u pavopisu koje menjaju smisao.
dane56 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2015, 15:23   #6
dane56
Novi član
 
Član od: 17.7.2011.
Lokacija: Nis
Poruke: 13
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Flešovanje Android OS-a pomocu SP Flash tool-a

https://www.dropbox.com/s/r0w1l48m24...20duo.mp4?dl=0
Evo novog resenja.pristojno,europski, bez reklama i zvuka,samo cisto android.imam novu ideju samo jos da je ostvarim,ali i ovo je lepo.
dane56 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2015, 22:05   #7
dane56
Novi član
 
Član od: 17.7.2011.
Lokacija: Nis
Poruke: 13
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Flešovanje Android OS-a pomocu SP Flash tool-a

Ovaj softver ne daje podrsku za adobe flash player,sto nosi poslerice,da ne mogu da se otvore flash fajlovi na web sajtovima.[animacije,zvuk, igrice itd] evo ja sam to resio za pap5044[ovo je za one koji imaju taj problem] a moze da posluzi za sve android uredjaje.prvo instalirajte aplikaciju sa ovog linka,i dovrsite seting na internetu.
https://www.dropbox.com/s/ny1zgevk06...r_ics.apk?dl=0
Zatim izvrsite proveru da li radi.evo dobar primer je moj sajt,jer je vecim delom uradjen u flash programu.tu je muzika i drugi elementi.pogledajte video na linku:
https://www.dropbox.com/s/ley0hko430...15022.mp4?dl=0
Ukucajte u brauzeru gde se kuca adresa a ne u google trazilici,sledecu adresu:
danenis.x10.mx bez www.kad se otvori index[prva strana]mora sve da radi i da se cuje muzika.ako je tako onda je sve u redu.pozdrav.
dane56 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
MultiBoot USB flash - vodič za preživljavanje laikexpert Slobodni softver 5 11.12.2015 21:15
[Ostalo] ANDROID Mini PC S19C Filip89x Opisi, recenzije i testovi 15 6.2.2015 17:13
Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi PeTkO Pravljenje igara 116 6.9.2012 23:13
Puppy vodič za preživljavanje (Live linux) CD-USB flash laikexpert Slobodni softver 26 18.9.2009 0:49
Novi proboj Samsunga: najavljen 40nm proces za 32 Gb NAND flash memorije! Kostarum Rex Persia Vesti 0 11.9.2006 21:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com