Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.4.2006, 17:10   #1
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Thumbs down Microsoft piše zakone!?

Da li ste primetili ovaj tekstić u rubrici "hard/soft scena"? Za neupućene (prepisano i prepričano najvažnije): Zvaničnici iz Oklahome su zamolili Microsoftove stručnjake da im pomognu u pisanju jednog zakona. Ovi su to uradili i impresionirali su zvaničnike. U zakonu piše da hakeri koji koriste viruse za upade na tuđe kompjutere bez znanja njihovih vlasnika mogu da budu kažnjeni novčano u milionskom iznosu. Ali, da bi neko mogao da utvrdi da li se s nekog računara vrši kriminalna aktivnost, mora da pogleda sadržaj tog računara. Zato je Microsoft u predlog zakona ubacio klauzulu da takvu vrstu provere mogu da rade softverske kompanije. To je osmišljeno tako da su licence agreement mora uneti deo koji će kompanijama omogućiti da nesmetano pristupaju bilo kom računaru i da proveravaju podatke. Drugim rečima, ako biste instalirali Vistu, Microsoft bi mogao u svako doba da pristupa vašem računaruda bi video da li radite nešto nelegalno.
E sad, zanima me da li bi vi dozvolili da vam Microsoft pretura po hard disku, a vi sve to morate da gledate i ćutite? Ja svakao ne bih i odmah bih makao Windows sa kompjutera! Ako neko zna još nešto o ovome, neka napiše.
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2006, 6:18   #2
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Microsoft piše zakone!?

Zemljak, koliko sam ja upucen, ako neces tako nesto za Vistu, nemas ni Aero Glass efekat. A i uostalom i sto ce nam? Zato mozemo ovo ostalo. Sto se preturanja tice, pa cak i da pise u EULA [ko to jos i cita] to se bijase zove povreda privatnosti, zar ne? Ako bi to bio neki programcic koji kontaktira basu, blokiras firewallom i zavrsio je karijeru. Mozda ce Cika Bili da dnevno umjesto 200 virusa na imejl da popije 500! Now thats cool!!!
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2006, 6:24   #3
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: Microsoft piše zakone!?

Citat:
GakunGak kaže:
Zemljak, koliko sam ja upucen, ako neces tako nesto za Vistu, nemas ni Aero Glass efekat. A i uostalom i sto ce nam? Zato mozemo ovo ostalo. Sto se preturanja tice, pa cak i da pise u EULA [ko to jos i cita] to se bijase zove povreda privatnosti, zar ne? Ako bi to bio neki programcic koji kontaktira basu, blokiras firewallom i zavrsio je karijeru. Mozda ce Cika Bili da dnevno umjesto 200 virusa na imejl da popije 500! Now thats cool!!!
Колико сам схватио, није програмчић са твог компјутера него они приступају твом компјутеру (као хакери). Још само да забране блокирање њих. Али опет, ко ће проверавати толике рачунаре...
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2006, 6:55   #4
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Microsoft piše zakone!?

nisam ni sanjao da cu ovo reci ali izgleda dolazi vreme open-sourcea
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2006, 7:31   #5
Aksic Srdjan
Član
 
Član od: 2.1.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 438
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aksic Srdjan
Question Re: Microsoft piše zakone!?

Microsoft ce se vec nkako snaci kako da proverava masovne kolicine sistema ako se dovoljno potrudi, a dali ce se to isplatiti? To vise zanima cika Bilija od 500 virusa na mail

Sada nebih da pisem prorocanstvo, ali open source zaista osvaja sva polja, vec sada skoro svaka aplikacija ima svoju besplatnu verziju, mislim da ce za 10 godina sve biti open source, mozda ce open source programi postati i bolji od komercijalnih pa moze doci do kompletnog raspada sistema funkcionisanja software trzista, naravno 3d operativi sistemi ce 100% zauzeti trziste za kratko vreme, a njih ce naslediti hologram - sistemi (slike koje lebde i osetljive na dodir)
Televizija ce otici u penziju za 20 godina gledacemo holograme, PC i konzolno igranje ce biti starudija, umesto njih ubijacemo hologramske projekcije sa 99.9% sansi da se nece razlikovati od stvarnih stvari, da, da, dragi moji to nas ceka (ako ne izbije treci svetcki rat, u tom slucaju nema nista od ovoga, ili nas eventualno ne napadnu vanzemaljci - cak i za ovo ima sanse, 'ajde ko sme da garantuje da nas nikada nece napasti nepoznata flota???)

Cika bili ce sebe da nadje negde ovde, ili ce da nestane na nekom ostrvu...
Aksic Srdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2006, 11:18   #6
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Microsoft piše zakone!?

Citat:
Aksic Srdjan kaže:
Microsoft ce se vec nkako snaci kako da proverava masovne kolicine sistema ako se dovoljno potrudi, a dali ce se to isplatiti? To vise zanima cika Bilija od 500 virusa na mail

Sada nebih da pisem prorocanstvo, ali open source zaista osvaja sva polja, vec sada skoro svaka aplikacija ima svoju besplatnu verziju, mislim da ce za 10 godina sve biti open source, mozda ce open source programi postati i bolji od komercijalnih pa moze doci do kompletnog raspada sistema funkcionisanja software trzista, naravno 3d operativi sistemi ce 100% zauzeti trziste za kratko vreme, a njih ce naslediti hologram - sistemi (slike koje lebde i osetljive na dodir)
Televizija ce otici u penziju za 20 godina gledacemo holograme, PC i konzolno igranje ce biti starudija, umesto njih ubijacemo hologramske projekcije sa 99.9% sansi da se nece razlikovati od stvarnih stvari, da, da, dragi moji to nas ceka (ako ne izbije treci svetcki rat, u tom slucaju nema nista od ovoga, ili nas eventualno ne napadnu vanzemaljci - cak i za ovo ima sanse, 'ajde ko sme da garantuje da nas nikada nece napasti nepoznata flota???)

Cika bili ce sebe da nadje negde ovde, ili ce da nestane na nekom ostrvu...
Ostrvu? Mislis da mu ne bi bilo vrh na Far Cry-u? Hell, sve su provalili do sad [hocu reci skoro sve] pa ce i tu bezvezariju.
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2006, 11:52   #7
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Microsoft piše zakone!?

Citat:
GakunGak kaže:
Hell, sve su provalili do sad [hocu reci skoro sve] pa ce i tu bezvezariju.
Ali to jeste pokusaj ozbiljnog zadiranja u privatnost!Ovi Ameri su sve drskiji i drskiji definitivno!!!
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2006, 12:06   #8
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.133
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.352 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Microsoft piše zakone!?

Jesu drskiji su Pogotovo Cika Bili.Sta bi dao da se svi hakeri skupe,naprave najjaci virus na svetu i ubace u Cika Bilijev glavni komp i onda papa!To je stvarno necuveno!Zadiranje u tudju privatnost.Pitam se dal je bili citao EULU???
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 11:38   #9
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Microsoft piše zakone!?

Citat:
ANDROSS kaže:
Jesu drskiji su Pogotovo Cika Bili.Sta bi dao da se svi hakeri skupe,naprave najjaci virus na svetu i ubace u Cika Bilijev glavni komp i onda papa!To je stvarno necuveno!Zadiranje u tudju privatnost.Pitam se dal je bili citao EULU???
Ma daj, ko ti to danas cita???
Sto se virusa tice, very nice zamisao.
Ali ovo ne shvatam: boris se za zastitu privatnosti, a onda je nekome ugrozavas.
LOL
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 13:33   #10
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.133
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.352 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Microsoft piše zakone!?

1.Ne znam ko cita al' sam upucen u to.
2.Jeste dobra zamisao.
3.Borim se za zastitu privatnosti ali ne znam kojim sam delom posta ugrozio isto? Ako mislis na virus to nije ugrozavanje privatnosti vec REVENGE!!!!!!
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 14:25   #11
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Microsoft piše zakone!?

Ma Bilija boli uvo ,on je negde na nekom ostrvu,vozi jahticu i uziva u blagodetima zenskog tela,i bas ga briga da li neko u Adis Abebi ima piratsku verziju Win.-a i ostalih ms programa.
Ali ako zaista planira da ovo uradi on definitivno treba da se obesi sa nekim brzopoteznim kanapom.
firefly je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 18:00   #12
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Microsoft piše zakone!?

Citat:
ANDROSS kaže:
1.Ne znam ko cita al' sam upucen u to.
2.Jeste dobra zamisao.
3.Borim se za zastitu privatnosti ali ne znam kojim sam delom posta ugrozio isto? Ako mislis na virus to nije ugrozavanje privatnosti vec REVENGE!!!!!!
Lose sam napisao. Mislio sam oni se bore i gaze privatnost.
A za 1 red sam mislio ko jos cita Ugovore??? I ACCEPT, I AGREE za bullshit.
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 18:28   #13
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Microsoft piše zakone!?

Ja mislim da ce neki hacker-cracker da napravi nekakvu blokadu tako da Microsoft nece moci da upadne u nas sistem. Pod dva, ne verujem da ce takav zakon prihvatiti Evropska unija, s obzirom da EU i Microsoft nisu bas u lepim odnosima...
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 21:06   #14
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Microsoft piše zakone!?

Ma to hell with microsoft !!! Neka samo cute i sve ce biti ok, al ako neko upadne u moj komp....revenge is sooooo sweet sometimes
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 22:22   #15
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Microsoft piše zakone!?

Citat:
deusdies kaže:
Ja mislim da ce neki hacker-cracker da napravi nekakvu blokadu tako da Microsoft nece moci da upadne u nas sistem. Pod dva, ne verujem da ce takav zakon prihvatiti Evropska unija, s obzirom da EU i Microsoft nisu bas u lepim odnosima...
Sto se MS-a i UE tice, ma daj... Price za malu djecu. Mislim da ce tu velika sr***a da ispadnu, a iovako ih vec ima. Mislim da bi jedan Netsky trebao malo da padne, samo malcice da se upozore na sta bi sve naisli. Ali opet, za komuniciranje ti je potreban neki program koji ce da otvori port [Trojan] ili neki keylogger ili neko cudo. Ma treba im malo isprasiti assove. Prosto mi dodje da napravim neku pitu, cekam Bilija iza stuba i...
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2006, 14:13   #16
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Microsoft piše zakone!?

Kadija te tuzi, kadija ti sudi .
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2006, 16:44   #17
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Microsoft piše zakone!?

OpenSource ne znači nekomercijalno. ClosedSource ne znači komercijalno. Govorimo o slobodnom i vlasničkom softveru i tome što vlasnici žele da te kontrolišu, a ovi drugi ne, radi šta ti je volja. Slobodan softver ne znači i besplatan softver, tako da nemojte pogrešno da shvatate OpenSource kao besplatnu varijantu vlasničkog i naplativog softvera (i slobodan softver bez posledica može da se naplaćuje i da autor odredi cifru koju će naplatiti za korišćenje svog softvera).

A što se tiče teme, sviđa mi se kako Redmondski mogul razmišlja
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2006, 1:19   #18
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Microsoft piše zakone!?

Citat:
urke kaže:
A što se tiče teme, sviđa mi se kako Redmondski mogul razmišlja
Zanimljivo je sto je svo drvlje i kamenje poletelo na MS. Pod pretpostavkom da je tacno ono sto ste naveli naravno da je takva inicijativa za svaku osudu!

LM, prpustili ste znacajan detalj. Dok se MS-u u Evropi sudi zbog monopolistickog ponasanja (i preti zestokim kaznama), mi (mi = drzava; tj. oni koje smo izabrali da nas predstavljaju) zovemo MS da nama da predlog zakona!!!

Mene mnogo vise nervira ovaj nas nalickani gradonacelnik koji sa MS sklapa dil o umrezavanju grada. Koliko je meni poznato NIJEDAN grad to do sada nije uradio sa MS-ovom tehnologijom jer je i skuplja a i nepouzdanija. Tu suvereno vladaju resenja zasnovana na UNIX-u. Neka me neko dematuje ako se nesto promenilo (nemam najsvezije informacije).

Na kraju kriv je MS. A ovi klipani ovde koji prizivaju djavola???
"Trazili ste - gledajte!"
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Microsoft Visual C++ Runtime Library? Henry Townsend Programiranje 3 8.5.2009 16:57
Service Pack 2 nedođija! holodoc Operativni sistemi 50 19.11.2006 17:14
Microsoft Visual Basic 2005 styx Programiranje 2 11.4.2006 13:34
Microsoft Visual Studio 6.0 Predrag Programiranje 14 4.3.2006 20:52
Microsoft OneCare versus Symantec Genesis GakunGak Aplikativni softver 6 9.2.2006 16:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com