Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2019, 21:05   #1
Munja666
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Poruke: 86
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Sony TV Dead Pixel

Pozdrav svima,

Pre neki dan sam kupio nov Sony 55" Smart 4K TV (IPS panel) i sve radi kako treba. Ali danas slučajno pokrenem neki dead-pixel check test i primetim jedan dead pixel.

Naime na beloj, crvenoj i zelenoj podlozi je baš vidljiv. Pomislio sam prvo da je trunka ali nakon besomučnih pokušaja krpom da uklonim skontao sam da je piksel mrtav, nema druge.

E sad ono što me zanima da li mogu da ostvarim reklamaciju za TV koji ima JEDAN mrtav piksel s obzirom da je TV kupljen u radnji (imam 5-godišnju Sony garanciju i fiskalni račun)?

Ili pak postoji neka tolerancija do određenog broja mrtvih piksela kao što je to sećam se ranije bilo sa LCD monitorima da prodavci jednostavno odbijaju da priznaju reklamaciju.
Munja666 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2019, 1:12   #2
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Sony TV Dead Pixel

Pogledaj u listu garancije šta podleže za broj piksela prilikom reklamacije. Možda važi i za jedan, mada s obzirom da ih ima skoro pa 8,850,000 na toj površini, pitanje je da li će je usvojiti.

Koje je boje i da li je dosta upadljiv i kada gledaš TV sa par metara ili ga uglavnom juriš da ga nađeš?
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
Munja666 (14.1.2019)
Stara 13.1.2019, 2:37   #3
Munja666
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Poruke: 86
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sony TV Dead Pixel

Pogledao sam ovlaš garantni list u kome je generalni pravilnik o saobraznosti po tačkama koje se odnosi na firmu Roming koja je uvoznik Sony televizora kao i na posebnom listiću kojim se aktivira 5-to godišnja garancija i opšti uslovi firme Sony, ali nigde ne se ne pominje broj piksela pa rekoh da proverim iz prve ruke ako je neko imao sličan problem. U krajnjem slučaju kontaktiraću firmu odnosno njihov Call Centar gde sam kupio TV samo se bojim da me ovako preko telefona ne otkače onako kulturno.

Mrtav piksel je crne boje i vidi se ako se baš zagleda na beloj površini tj. vidiš ga ako znaš gde da gledaš. Ovako u normalnom gledanju se i ne primećuje jer pozadina filmova/tv emisija mahom nije bela. Tačnije ne bih ni primetio taj piksel da nisam slučajno uzeo da testiram neki sajt za proveru piksela sa raznim poglogama.
I kao što rekoh u ranijem postu mrtav crni piksel se vidi samo na beloj, crvenoj i zelenoj poglozi. Dok se ne primećuje na crnoj i plavoj.

Pazi jedan mrtav piksel nije strašno kad ih ima još preko 8 miliona, ali nisam kupio FOX, VOX i slične (sa oproštenjem da ne vređam brendove) za 20 000 dinara pa da kažem koliko para toliko muzike. Za 80k dinara sam očekivao da kupim TV koji nema defekte, bar ne u prvih mesec dana korišćenja.

Tako da ako je garancija ostvariva i na jedan mrtav piksel kod Sony-ja što da ne zameniću ga. Ako nije da se ne cimam bzveze nije kraj sveta, preživeću i sa jednim mrtvim pikselom.
Munja666 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2019, 3:02   #4
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Sony TV Dead Pixel

Kontaktiraj prodavca i ovlašćeni servis pa se raspitaj, mada su obično 3 ili 5 mrtvih piksela minimum. Ponekad su bile kao promo fore sa garancijom na samo jedan piksel ali to su prolazne akcije.

Možda prodavac bude voljan da ti izađe u susret iako garancija ne pokriva, mada sumnjam.

Inače, ako se ne primećuje u realnom korišćenju, ne bih ja lupao glavu oko toga. Zamisli da menjaš zbog te sitnice i zapadne ti primerak sa realnim problemom poput probijanja osvetljenja i sl. (ni to se ne računa u defekt već u mane same tehnologija).
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Munja666 (14.1.2019)
Stara 13.1.2019, 13:33   #5
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Sony TV Dead Pixel

Moj drugrar je ima Sony Bravia neki model (platio ga isto dosta, Tehnomaniji je kupljen),njemu je receno da do 5 piksela se tolerise tako da njemu nije zamenjen i zivi sa njim takav kakav je
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2019, 13:45   #6
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Sony TV Dead Pixel

Citat:
Munja666 kaže: Pregled poruke
Pazi jedan mrtav piksel nije strašno kad ih ima još preko 8 miliona, ali nisam kupio FOX, VOX i slične (sa oproštenjem da ne vređam brendove) za 20 000 dinara pa da kažem koliko para toliko muzike. Za 80k dinara sam očekivao da kupim TV koji nema defekte, bar ne u prvih mesec dana korišćenja.

Tako da ako je garancija ostvariva i na jedan mrtav piksel kod Sony-ja što da ne zameniću ga. Ako nije da se ne cimam bzveze nije kraj sveta, preživeću i sa jednim mrtvim pikselom.
Stvar je u tome što za takve defekte nije do brenda, već same tehnologije. Veruj da to što kod nas košta skuplje, nije garancija da će sve odlično i dugo raditi, već pored funkcija i tehnologije u cenu ulazi i brend. Ta cena je kod nas skuplja od proseka, ali je opet entry-level cena proizvođača.

Vidi kontaktiraj ih, možda ti izađu u susret. Ali ako ga već ne primećuješ pri gledanju (inače veruj da nisi jedini, masa njih ni na svojim modelima ne vidi da ih ima) i zadovoljan si ostatkom TV-a, ja se zaista ne bih cimao da ga menjam. Dolaze razni problemi koji ne podležu reklamaciji i što kaže Aibo može da ti zapadne i gora stvar. Ti garanciju imaš, pa ako sa vremenom počne sve više da ti smeta, ti je tada upotrebi.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2019, 18:09   #7
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Sony TV Dead Pixel

Ja sam dobio monitor sa jednim zivim pikselom zelene boje blizu centra. Onda sam ga zamenio, dobio monitor bez mrtvih piksela, ali sa zatamnjenim desnim uglom. Sad, to ti je kao kad biras za koga ce glasas, zatamnjeni ugao je naporan kada igras nege mracne igre, ali sveto zeleni piksel koji bije direktno u oci je i jos gori! Sad , kad bih mogao da biram, pre bih izabrao npr crni piksel koji nije u centru, neko odvratni viginete efekat zbok zatamnjenog ugla, ali zeleni piksel je ipak gori od toga. Mozda sam i kogao da iskikam jos jednu zamenu, ali ko zna sta bi mi zapalo sledece, pa sam ipak odustao na kraju
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2019, 15:02   #8
Munja666
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Poruke: 86
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sony TV Dead Pixel

Hvala svima na predlozima. Definitivno ću kontaktirati danas Sony-jev Call Centar pa ću da vidim šta će da mi kažu. Nažalost prošlo je 15 dana od kupovine TV-a. To pre neki dan s obzirom da je bila Nova godina, Božić...malo se odužilo pa je zapravo pre neki dan bio pre 15 dana (pogledao sam račun). Tako da mi otpada varijanta odustajanje tj raskid ugovora na daljinu zbog nezadovoljstva proizvodom u roku od 14 dana...

Ne znam što mi je uopšte palo na pamet da pokrenem taj dead-pixel check test. Ovako ne bih ni primetio jednostavno je TV prevelik da bi se u svakodnevnom gledanju to primetilo.

Taj jedan mrtav piksel mi ne smeta toliko koliko saznanje da daš tolike pare za TV, nov TV a ima defekt, a ovamo si šatro zaštićen kao beli medved - te 5 godina garancije, te ako ti se ne sviđa bez objašnjenja vratiš TV i raskidaš ugovor, ako se nešto pokvari u garanciji imaš pravo da ne prihvatiš popravku već da tražiš zamenu novim ili vraćanje novca i slične gluposti koje stoje u brošuri garantnog lista. Svestan sam da je ovo sve samo na papiru, a da u praksi to izgleda mnogo-mnogo drugačije.

U svakom slučaju ću probati barem da vidiš šta će da kažu. Ali ima i ovo što reče Aibo šta i da mi zamene tv novim ko mi garantuje da neće imati opet mrtve piksele ili još neke gore defekte kao što je još neko ovde imao problem sa isijavanjem svetlosti iz rama tv-a ili slično...
Munja666 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2019, 20:59   #9
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Sony TV Dead Pixel

14 dana ako je kupljen na daljinu definitivno vazi, mozes da vratis. Ako je proslo vise od 14 dana, e onda zavisi od usloba garancije, volje prodavca itd. A to da li je tv fox, vox ili samsung, lg, sony itd, je manje bitno sto se tice mana poput probijanja svetla, mrtvih i zaglavljenih piksela...

Zato je vise puta receno na forumu spda je televizore i monitore kupovati online, jer imas 14 dana da proveris sta ti je volja i odlucis da li si zadovoljan.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2019, 20:08   #10
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Sony TV Dead Pixel

prvih 6 meseci mozes da vratis proizvod ako ima bilo kakvu falinku i da uzmes novac bez da se mlatis sa servisom i "dobrom voljom" prodavca, 14 dana je ako je uredjaj cak ispravan al ti neodgovara iz Y\X razloga.

Ako te budu smarali tipa moramo da posaljemo u "ovlasceni servis" reci im da pozovu inspekciju i da ti daju telefon u ruke, moras biti drzak ipak je to jedina stvar koja pali na nasim prostorima
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2019, 19:24   #11
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Sony TV Dead Pixel

Da, ali jedan mrtav piksel se uglavnom ne smatra falinkom (sto ti pise u garantnom listu prodavnice i proizvodjaca). Doduse, dva puta sam zamenio, jednom je stigao sa mrtvim pikselom, jednom se pojavio nakon par meseci. Razlicite prodavnice, razliciti monitori, nisu pravili problem.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2019, 18:49   #12
Munja666
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Poruke: 86
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sony TV Dead Pixel

Kao što rekoste ništa od reklamacije.
Naime nakon što sam kontaktirao zvaničnu Sony podršku i poslao im slike na kojima se vidi mrtav piksel ljubazno su mi odgovorili - citiram: "Prema slikama koje ste nam poslali vidimo da je reč o jednom tamnom mrtvom pikselu te kao takav ulazi u specifikacije televizora i stoga ne možete da reklamirate Vaš uređaj pod garancijom."

Hvala svima na savetima. Pozdrav.
Munja666 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2019, 10:49   #13
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Sony TV Dead Pixel

Za ubuduce, mozda jos nekom koristi. Na mom monitoru se pojavio jedan mrtav piksel posle par meseci. Prodavnica je imala jako slobodan stav koliko je prihvatljivo ( nekoliko po kvadratnom cm ili vise od 10 ukupno i slicno). Zato ja lepo slikam tacku, kazem devojci da reklamira i da se pravi sto gluplja ( "Pojavila se crna tacka na monitoru, mislila sam da je prasina ali se ne moze obrisati. Sigurna sam da je nije bilo do sada, jako mi smeta jer uglavnom radim sa dosta teksta i uvek pokusam da obrisem tacku backspaeom kada radim obradu...." Nesto na tu foru, inace je monitor "gejmerski" i tesko da bi ga iko kupio za obradu teksta i kancelariju, sto zbog cene sto zbog "transformers" izgleda). Nikako ne pominjati mrtve, zaglavljene piksele. Generalno, zaboravite termin piksel kada reklamirate zbog piksela.

Rezultat: monitor zamenjen novim bez problema. Da li zbog nase "taktike" ili zato sto je u pitanju devojka koja je veoma talicna po prirodi (bar ednom mesecno nadje komad zlatnog ili stebrnog nakita na ulici ) ili kombinacija, ali je uspelo.

Poslednja ispravka: makiem (29.1.2019 u 11:02)
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dead Island: Riptide Exia Akcione igre 41 11.12.2013 20:30
[MP3 plejer] Sony NWZ-A816 4GB IvanavI Opisi, recenzije i testovi 1 25.3.2009 17:00
Zracenje mobilnih telefona Pantelija Aparati i oprema 13 8.2.2006 21:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com