Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.1.2016, 14:50   #5561
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Na Witcheru 3 je radilo preko 1500 ljudi: https://www.youtube.com/watch?v=PKgTg3kpPdQ
Definitivno najbolja igra koju sam ikada igrao. Reinstaliram komp i krecem ponovo. Razmisljao sam da igram nesto drugo, ali ne mogu... Pored ovog, ne mogu.
Znaci fax=game over?
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ekiman na korisnoj poruci:
Sava Stankovic (17.1.2016)
Stara 16.1.2016, 17:47   #5562
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Kako su se nekada gubile godine na faksu:
1 godina - Baldurs Gate
2 godina - Planescape Torment
3 godina - Baldurs Gate 2

To su bila vremena...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
filpan (16.1.2016), Ziginho (20.1.2016)
Stara 17.1.2016, 17:33   #5563
m512pg
Član
 
Član od: 6.6.2009.
Poruke: 171
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 24 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Jos jedna stvar koja mi se nikako ne dopada u igri je to da malo koji quest/treasure hunt/contract mozes da uradis bez mape. To je narocito glupo kod treasure hunt-a koji najcesce zavrsi tako sto odes na mjesto oznaceno na mapi i pokupis sve iz skrinje. Nema mozganja i kontanja gdje bi moglo biti.

Sam svijet je fantastican za istrazivanje i pronalazenje quest-ova i lokacija ali cim nadjes to smoris se kad skontas da samo trebas otici na mjesto oznaceno na mapi.
Meni je u ovoj i sličnim igrama oduvjek atmosferu narušavala činjenica da moram odžepariti maltene svaku šušu koju ubijem kako bih uzeo nešto novca. Witcher ima status legende, a i dalje se ponaša kao običan pilićar pljačkajući koga stigne.

Tako da je meni, naravno u cilju unaprijeđenja igre i podizanja njenog niova, uvjek na umu bila sledeća ideja - manji broj treasure hunts, mnogostruko veći plijen koji možete pokupiti tamo, i naravno da se njihova dostupnost ograniči tj. dodatno oteža na načine koje ste predlagali (nema kursora koji vas vodi do tačke, već bi se sve svodilo na kombinaciju slučajnog istraživanja i nalaženja tragova u knjigama/dnevnicima, hintova NCP-a i rješavanju nekih questova ili side questova). Neka blaga mogu biti čuvana od strane čudovišta sa visokim lvl-om, ali bi bilo dobro da većina istih prosto bude neđe uštekana, i da se do njih dolazi istraživanjem, čitanjem dnevnika, i zašto ne potpuno slučajno.

Poenta je da se nalaženjem 2-3 ovakva hidden treasure-a riješavaju finansijski problemi u toku cijele igre, i bukvalno nema više pilićarenja i prevrtanja leševa i svakog mogućeg kamena.

Inače samo da dodam da sam zbog ove igre bukvalno osvitao na kompu sigurno 2-3 nedjelje, spavao par sati i išao tako na posao Kanim se da opet odigram dvojku, pa repriziram trojku, i rip life.
m512pg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2016, 15:35   #5564
DaAli
Član
 
Član od: 4.5.2006.
Lokacija: Autonomna Oblast - Mun Ze
Poruke: 97
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Šta reći, a što već nije rečeno?!
Naizgled nemoguće. Gledaću da ne dužim o pozitivnim stranama ove legendarne igre. Svakom kome se igra sviđa zna kakav je osjećaj kada se popnete na sniježni vrh planine na Skeligu i bacite pogled u daljine, kada hodate ulicama Novigrada, kada okrenete partiju gventa u svoju korist posljednjom kartom koju imate, kada idete na kraj mape čisto da vidite šta ima, kada se nađete u ljubavnom trouglu, kad sretnete starog saradnika koji je postao gerilac, kada idete kroz ratom razorena polja Temerije, kada se vratite kući tamo odakle ste i krenuli na ovo putovanje u kecu, kada dođete do nekog izbora u igri i shvatite da birate manje od dva zla ili kad babi vratite tiganj (možemo do sutra ovako...).
Preporučujem Vičera svima koji imaju dosta vremena, jer protrčavanje kroz ovu igru treba tretirati kao neki od najtežih prekršaja u igračkoj zajednici.
U nizu sam odigrao keca i dvojku, pa sad i trojku, pa ću nabrajanje stvari koje su meni zasmetale u trojci početi preko veza sa prethodnim nastavcima.
Potpuno ignorisanje Jorveta i čitave grane dvojke je po meni mana trojke. Iako mi je Roše draži kao lik, Jorvetova putanja u dvojci je bolje urađena, zanimljivija je i ima u sebi neku epsku veličinu. Navodno se on pominje u nekom razgovoru nekih likova u nekom kampu, ali to nije to. Jasno je da je ovo igra za široke narodne mase, ali morala je postojati veća doza poštovanja za ljude koji su igrali i ranije nastavke, kao i za nezaboravne likove iz prethodnih dijelova (doduše, većina njih se i pojavljuje).
Neprenošenje novca i stvari takođe ubrajam u mane. Istina da je oprema prenijeta iz keca u dvojku bila nadmašena novom opremom posle sat vremena igranja, ali je to stvaralo osjećaj kontinuiteta. Mislim da su mogli igru jače da povežu sa prethodnim nastavcima.
Muzika je ponekad prenaglašena (što nije stvar koja se ne da lako riješiti, zar ne?! ). Jedna od stvari koja me izludila dok je nisam razjasnio je jedna od melodija u pozadini na Skeligeu, koja je u stvari reciklirana melodija sa mape u prvom Midivl Total Voru. Prvih par sati u na ostrvima imao sam u glavi Total Vor, a ne Vičera (kao kad počnete da gledate seriju sa glumcem koga ste nedavno gledali u drugoj seriji i još ga doživljavate kao tog lika).
Postoji veliki broj lokacija koje su imale potencijala da budu područje novih kvestova ili su planirane da budu, a to nisu (vjerovatno zbog vremenskog ograničenja). Sa druge strane količina lokacija sa upitnicima na Skeligeu (većina su krijumčarska blaga, sa prosječnim ili ispodprosječnim plijenom) je nepotrebna.
Pravljenje stvari i napitaka je poprilično nepregledno odrađeno, tako da, kec i dalje ima najbolji inventar.
Igra sama po sebi je koliko toliko izazovna do 15-20 levela (igrao sam na pretposljenjem nivou težine), a posle toga kriva težine stromglavo pada. Količina novca koju sam imao na kraju prelazi 50 000, što je takođe problem balansa.
Takođe, način na koji se dobijaju ishodi kraja igre su nekako ušuškani u naizgled uobičajenim situacijama, pa se tek na kraju ispostavi da su ti momenti bili krucijalni za konačan ishod (iako sa bio poprilično zadovoljan krajem koji sam dobio, iznervirala me je činjenica koju sam kasnije saznao da je jedan lom noge izmjenio sudbinu kontinenta).
Princip napredovanja u Vičeru mi se takođe ne sviđa, sa aktivnim i neaktivnim vještinama koje se aktiviraju ubacivanjem u određene slotove. U odnosu na keca i dvojku i ta oblast je nazadovala u trojci.
Opet sve ovo navedeno su, po meni, stvari koje toliko ne kvare moj konačan stav o igri...
Vičer 3 je fenomenalna igra, moguće i član top 10 liste. Pojedini kvestovi su stvarno mala remek djela, pojedine nedomice u koje vas igra stavlja su, bar za mene, nešto što do sad nisam sretao u igrama, osjećaj pripadnosti svijetu, kao i pozadina oslikana u ratu koji plamti u pozadini glavne priče su odlični, sloboda kretanja i privid otvorenosti svijeta, priča koja je dirljiva...
Trenutno odmaram od Vičera, ali se veselim „Srcu od kamena”, koga sam ostavio za posle i čekam „Krv i vino”.

DaAli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku DaAli na korisnoj poruci:
player1 (18.1.2016), rendzer25 (22.1.2016), Ziginho (20.1.2016)
Stara 18.1.2016, 17:06   #5565
N3n0
Član
 
Član od: 26.9.2009.
Poruke: 268
Zahvalnice: 223
Zahvaljeno 64 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Kakav je Witcher 3 kada se poredi sa Dark Souls?
N3n0 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2016, 18:05   #5566
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Nidje veze izmedju te dve igre...
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2016, 18:38   #5567
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
DaAli kaže: Pregled poruke
Šta reći, a što već nije rečeno?!
Naizgled nemoguće. ....
....few days later...
...
Trenutno odmaram od Vičera, ali se veselim „Srcu od kamena”, koga sam ostavio za posle i čekam „Krv i vino”.

jeste da si nam napisao bibliju.. ali istina je. necemo skoro videti ovako dobru igru . pokusao sam da igram DA:I , i jos par igara posle ove... ali.. ne.. ne moze.. tesko je ovakvo remek delo dostici.
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2016, 19:24   #5568
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Ma kakvi! Stoji da ovakva igra zahteva vreme, ali kad se sve uskladi, moze se. Iz iskustva...
Moze se... To sam i ja rekao, pa zbog skoro 300h u Witcheru prosle godine (2 playthrougha, ne racunajuci HoS) jedva uhvatih budzet u oktobru. Samokontrolu je tu tesko postici... ajde jos samo jedan quest... ajd jos jedan... ma aj sad da zavrsim ovaj deo glavne price...

*pogledas na sat*

05:00h - sunce izlazi.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2016, 22:33   #5569
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Elem, jedan zanimljiv detalj (za one koji su presli HoS):
Spoiler za Master Mirror:
Kada prvi put dodjete u krcmu White Orchida sa Vesemirom, onaj Master Mirror je tamo. Jos kada sam prvi put igrao (iako nosim cvidze imam fenomenalnu moc zapazanja) znao sam da je on neka zanimljiva osoba. Ocekivao sam da cu ga sresti tokom "glavne" igre, no ispade da je on zapravo jedan od glavnih protagonist HoS-a sto je jos ludje i bolje!
Što bi i bilo vredno pomena da epilog HoS-a nije ravan brodolomu. Ono igranje žmurki na kraju sa rešenjem koje je sakriveno iza witcher čula na potpuno neupadljivoj lokaciji je apsolutni promašaj. Zapravo najbolji deo ekspanzije je bila...
Spoiler za :
...svadba.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2016, 23:00   #5570
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Što bi i bilo vredno pomena da epilog HoS-a nije ravan brodolomu. Ono igranje žmurki na kraju sa rešenjem koje je sakriveno iza witcher čula na potpuno neupadljivoj lokaciji je apsolutni promašaj. Zapravo najbolji deo ekspanzije je bila...
Spoiler za :
...svadba.
Iskren da budem, ja tu uopste nisam koristio W cula koliko se secam. Sinulo mi je odjednom, nakon toga je bilo ocigledno sta treba da se radi. I meni je taj deo bio najbolji, samo se ne bih slozio da je epilog bio brodolom. Meni se dopao.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2016, 14:27   #5571
Dacha89
Član
 
Član od: 15.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 190
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 69 puta na 37 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dacha89 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dacha89 Slanje poruke preko Skypea korisniku Dacha89
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Nisam igrao HoS tako da ti tu ne mogu nista reci. Nego evo me jos u White Orchidu i zanima me jel se HoS moze igrati cim dodjem na glavnu mapu?
Mozes da probas da pocnes da igras HoS kad stignes u Velen i Novigrad ali preporuceno je da nivo karaktera bude 30. Jednostavno bice ti priblizno nemoguce da je predjes ako si tek krenuo da igras
Dacha89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dacha89 na korisnoj poruci:
Dovahkiin (28.1.2016)
Stara 28.1.2016, 17:53   #5572
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Necu da igram HoS dok ne zavrsim sa "glavnom" igrom. Nego ako je HoS instaliran (posto mi je igra sama instalirala fajlove pa ne znam jel i njega) dal ima tamo u Downloadable Content HoS da se stavi na Off kao na primer DLC-ovi odece za Triss, Yen i Ciri. Koliko ja vidim nema, pa samo da znam da nesto nije propusteno.
HoS quastovi su u žurnalu obeleženi plavom bojom. Izbegavaj plavu boju i bićeš miran.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2016, 22:23   #5573
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Hah, ala se neko omastio zbog ovog price glitcha na Amazonu

DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2016, 22:21   #5574
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Usteda od 10 evra nece nikom zapusiti rupu u budzetu.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 3:30   #5575
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Usteda od 10 evra nece nikom zapusiti rupu u budzetu.
Al' kad reselleri nakupuju kljuceva i krenu da ih valjaju na G2A 20X skuplje, itekako ce profitirati na gresci Amazona.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 11:35   #5576
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Witcher 3

Amazom je taj koji će najviše da profitira.

Zašto?

Zato što je ovo marketing. Što se više proširi vest da je mogla igra da se kupi 50x jeftinije to će više ljudi da se upeca i bulji u Amazon 5 sati dnevno ne bi li slučajno naišli ponovo na takvu ponudu. Što znači ogroman skok u pregledu reklama a usput će neko da vidi i nešto drugo da kupi kod njih dok čeka tu ponudu tj. grešku.

Marketing.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 13:00   #5577
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Trenutno The Witcher 3: Wild Hunt GOG key za 14.49€ na na G2A. Ovo je vjerovatno najbolja ponuda koju sam vidio do sada i vrlo vjerovatno ću kupiti, iako sumnjam da ću uskoro početi igrati jer već igram nekoliko igara a kupio sam jeftino i Rise of the Tomb Raider koji sam juče počeo. Malo me samo grize da li u tom slučaju ipak ostaviti kupovinu za nekad kasnije, ali opet teško da će narednih mjeseci biti bolja ponuda. A ovo čudo ako počnem pa me uvuče onda sam pukao jer ne znam šta prije da igram

Pitanje za one besplatne DLC-ove, oni dođu odmah uz igru?

Ima li neko one "Discount code" za G2A?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 16:11   #5578
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Trenutno The Witcher 3: Wild Hunt GOG key za 14.49€ na na G2A. Ovo je vjerovatno najbolja ponuda koju sam vidio do sada i vrlo vjerovatno ću kupiti, iako sumnjam da ću uskoro početi igrati jer već igram nekoliko igara a kupio sam jeftino i Rise of the Tomb Raider koji sam juče počeo. Malo me samo grize da li u tom slučaju ipak ostaviti kupovinu za nekad kasnije, ali opet teško da će narednih mjeseci biti bolja ponuda. A ovo čudo ako počnem pa me uvuče onda sam pukao jer ne znam šta prije da igram

Pitanje za one besplatne DLC-ove, oni dođu odmah uz igru?

Ima li neko one "Discount code" za G2A?
Obavezno odigraj prvo RotTR, jer ako se posvetis kako treba Witcheru, bez 200 sati nema sanse da odradis playthrough kako dolikuje.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 17:16   #5579
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Zar je zaista toliko veći od recimo Pillars of Eternity koji sam igrao 76 sati?

Inače kupio sam maloprije Witcher 3 GOG key za 15€, upravo se skida

Ali igram paralelno Max Payne 3 i novi Tom Raider pa ću gledati da prvo to završim.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2016, 19:44   #5580
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Zar je zaista toliko veći od recimo Pillars of Eternity koji sam igrao 76 sati?

Inače kupio sam maloprije Witcher 3 GOG key za 15€, upravo se skida

Ali igram paralelno Max Payne 3 i novi Tom Raider pa ću gledati da prvo to završim.
Pa meni je za W3 trebalo oko 100 sati, plus jos jedno 15 za DLC. Pa ti vidi Naravno to je poprilicno detaljno igranje, i nisam koristio fast travel.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com