Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.5.2015, 19:29   #3321
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Izvini, ali ovo ne kupuje niko ni na zapadu. Tamo se isto furaju u 95% gamerskih konfiguracija graficke kao sto su 280x, 970 i 960. 3 Titan X-a?
Da li tebi zvuci normalno da puknes 5000e na konfiguraciju ako je ona samo za igre, tj. nece ti donositi novac? Cisto sumnajm da i na zapadu ima takvih likova. Ima, ali to su oni kojima je 5000e kao meni i tebi 200, pa ajde da se ponovimo. Obicna srednja klasa toliko para ne puca za konfiguraciju. Plus sto uz to onda obavezno ide i UHD monitor/TV, ma kakvih 5000e, dodje to i vise.

GTX 970 je po svim parametrima prebrutalna karta. Medjutim, ona kosta ~50k dinara, To je vise nego jedna prosecna plata u Srbiji sa Beogradom. A ono sto je zabrinjavajuce u celoj prici je sto ovim tempom nabijanja sistemskih zahteva za mizerna vizualna poboljsanja, ni 970 nece biti dovoljna za maksimalna podesavanja, mozda vec sledece godine. Dakle, puknes 50k za grafiku, i sledece godine moras da smanjujes AA sa 4x na Off, da bi ti igra bila fluidna. Da li je to normalno?

Najgore sto moze da se desi je da optimizacija bude losa. A s obzirom da je grafika ovoliko osakacena, ozbiljno sam zabrinut da nisu uspeli da odrade optimizaciju kako treba, pa su vadili situaciju nizim detaljima. Nadam se da ce me razuveriti kad izadje igra.
Jesi li video smajlija koji namiguje? Nisam ni misli ozbiljno to, ali ni ti nisi bas potpuno u pravu sto se tice gamerskih konfiguracija na zapadu. Vecina ih sa 2x960 ili 2x970 u sli konfiguraciji ili sa jednom 980 ili AMD ekvivalentne grafike sa nekim od jacih i7 procesora i sa po 16-32GB RAM-a. Razlika izmedju nas i njih da je to za njih mesecni izdatak a ne godisnji, i njima nije mnogo da jednom godisnje daju 500-1000evra da pojacaju konfiguraciju, pogotovo sto su komponente koje menjaju i dalje solidne i mogu se prodati za dobru cenu.

EDIT:
A sto se tice onog sto sam podebljao vecini ji tamo 5000evra kao meni 200evro. Takodje uzmi u obzir da su cene tamo dosta manje.

Ti kazes da je samo GTX970 skuplja nego sto iznosi jedna prosecna plata u Srbiji. i7 procesor, hiperX 128GB kit i 2 titan x-a uz ostatak konfiguracije su otprilike jedna prosecna plata u Kanadi, ako ne i manje, a cene svega osim nekretnina su manje nego u Srbiji. 1l benzina je manje od evra u Kanadi, hleb , mleko, meso, struja, gas, telefon itd je sve jefrinije. Rodjak ja za grejanje na gas kuce od 280kvadrata davao oko 30evra mesecno na gas, a ja sam imao po 15000dinara mesecno za kucu od oko 80kvadrata i to po pola dana nisam ni ukljucivao grejanje.

Poslednja ispravka: warlock_sm (15.5.2015 u 19:44)
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2015, 19:54   #3322
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ja sam lepo napisao ko se naziva gamerom taj će i da uštedi za računar.

Problem je što ovde ima masa gamera u pritaji, koji su gameri na netu a u društvu priznaju da igraju samo angry birds. Što onda znači da troše na sve ono što njihovo društvo troši, a onda hoće i da imaju za dobar PC. "Ne može i jare i pare".

Ova tema ima više off postova nego Song of fire and Ice strana. I ja sam kriv.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2015, 20:01   #3323
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: The Witcher 3

Stvarno se ovo drvece nekako neprirodno njise. Sunce sija a vetar duva kao neka oluja 5 stepena.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2015, 20:12   #3324
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Video
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2015, 20:15   #3325
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 957
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ljudi ne ocajavajte, i prokletom kapitalizmu ce doci kraj, ovaj problem hiperprodukcije i preterane potrosnje nije samo uzeo maha u IT industiji, ta bolest se prosirila na sve. A najgore je to sto to vestacko zastarevajne hardvera dovodi do prevelikog otpada, a materijali od kojih su napravljeni nisu ni malo zdravi, da li se neko pita gde zavrsi sav taj otpad, ne bacajte ispravne komponente. Ovo je sada mozda i nagori period Gejming industije, sve adute su ispucali igramo recilaze recikliranih igara, godišnje ne dobijemo ni 5 naslova vrednih pažnje. Igre su postale previse glomazne i bagovite a rokovi za izlazak su sve kraci, tako da kvalitativno dobijamo znatono losije igre nego nekad, uz poneki izuzetak (Rokstar). Zato se drzite se midium hardvera i zlatne sredine.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku rendzer25 na korisnoj poruci:
Dom11 (15.5.2015), filpan (15.5.2015), Lex987 (15.5.2015)
Stara 15.5.2015, 20:18   #3326
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
^^Ih, kako nema razlike! Na PC ima jedan oklop, a na PS4 drugi!
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2015, 20:25   #3327
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Monarh i ortaci krenuli u licni krstaski pohod na Witcher3 , vec 5 dana pokusavaju da dokazu kako je igra dozivela downgrade i kako je to veleizdaja, a fora je da vecina igraca nije ni preorder-ovala igru zbog grafike. Rezultat, most of us don't care, moderatori se odrase od posla, a W3 je i dalje najlepsi ARPG ikada napravljen
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2015, 20:27   #3328
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Monarh i ortaci krenuli u licni krstaski pohod na Witcher3 , vec 5 dana pokusavaju da dokazu kako je igra dozivela downgrade i kako je to veleizdaja, a fora je da vecina igraca nije ni preorder-ovala igru zbog grafike. Rezultat, most of us don't care, moderatori se odrase od posla, a W3 je i dalje najlepsi ARPG ikada napravljen
Downgrade je pao to je sad cinjenica.
A ovo kako sad izgleda nije neki napredak u odnosu na W2, prosek danasnje grafike.
Dal je izdaja il nije je nevazno jedino je vazno dal ce ovo da radi isto na konzoli od 400 evra sa 5 puta slabijim hardverom kao i na PC
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku efil82 na korisnoj poruci:
Lex987 (15.5.2015), nesudjeni clocker (16.5.2015)
Stara 15.5.2015, 20:43   #3329
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
efil82 kaže: Pregled poruke
Downgrade je pao to je sad cinjenica.
A ovo kako sad izgleda nije neki napredak u odnosu na W2, prosek danasnje grafike.
Dal je izdaja il nije je nevazno jedino je vazno dal ce ovo da radi isto na konzoli od 400 evra sa 5 puta slabijim hardverom kao i na PC
Ali danima vec se razvlaci taj downgrade i smorilo je do bola.

Konzole imaju bolju optimizaciju jer im API nije pisan nogama kao DX11, mozda sa DX12 i mi dobijemo API koji valja nesto, a koji je skoro sigurno 100% prepisan Mantle.

Igra je pravljena za PC, ali kada je odlozena zbog optimizacije, sigurno je optimizovana jedna platforma (PS4), a ostale copy-paste pa sta bude, vecinu za to boli uvo, ljudi vole da instaliraju igru, odigraju i da teraju dalje. Vi ste od svega ovoga napravili neverovatnu pljuvacinu dostoju samo dokonih Amera i Srba koji bi se posvadjali oko jednacine za povrsinu kvadrata, eto onako.

Jos 4 dana do igre, ja molim moderatore da zaljkucaju ovu temu do tada, a onda da konacno raspravljamo o igri kada izadje.
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
maxiMD (15.5.2015), pentraksil (16.5.2015)
Stara 15.5.2015, 20:45   #3330
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Ali danima vec se razvlaci taj downgrade i smorilo je do bola.

Konzole imaju bolju optimizaciju jer im API nije pisan nogama kao DX11, mozda sa DX12 i mi dobijemo API koji valja nesto, a koji je skoro sigurno 100% prepisan Mantle.

Igra je pravljena za PC, ali kada je odlozena zbog optimizacije, sigurno je optimizovana jedna platforma (PS4), a ostale copy-paste pa sta bude, vecinu za to boli uvo, ljudi vole da instaliraju igru, odigraju i da teraju dalje. Vi ste od svega ovoga napravili neverovatnu pljuvacinu dostoju samo dokonih Amera i Srba koji bi se posvadjali oko jednacine za povrsinu kvadrata, eto onako.

Jos 4 dana do igre, ja molim moderatore da zaljkucaju ovu temu do tada, a onda da konacno raspravljamo o igri kada izadje.
To da je igra pravljena za PC se narodski zove "laganje"
Na prezentacijama i za PC uvek se igralo s xbox kontrolerom.
Cudo da se preko toga proslo...missim meni ne smeta i ocekivano je ali ovo je pravljeno pre svega za konzole.
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2015, 21:31   #3331
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Monarh i ortaci krenuli u licni krstaski pohod na Witcher3 , vec 5 dana pokusavaju da dokazu kako je igra dozivela downgrade i kako je to veleizdaja, a fora je da vecina igraca nije ni preorder-ovala igru zbog grafike. Rezultat, most of us don't care, moderatori se odrase od posla, a W3 je i dalje najlepsi ARPG ikada napravljen
Uh, samo čekam prvih par dana nakon 19-og kad se budete svi sjatili ovde i kad krene kuknjava kako nijedan od vas ne može da izgura preko dvadeset frejmova sa isključenom teselacijom. Sad ne znam da li iz dosade za**bavaš ili si previše glup ili i jedno i drugo, ali ako ti još nije jasno zbog čega se većina nas žali, onda je besmisleno je da ulazimo u raspravu. Evo ja ću se odjaviti sa ove teme dok ne prođe launch day, a onda se vidimo. Iskreno se nadam da ja grešim i da ste vi u pravu i da će ova igra pristojno da radi na normalnim konfiguracijama, ali ako ne grešim, onda samo bez kuknjave.
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2015, 21:48   #3332
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
2:02 Zasto nema onog crvenog brodica u PC verziji?

min vs max
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2015, 22:04   #3333
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Monarh kaže: Pregled poruke
Uh, samo čekam prvih par dana nakon 19-og kad se budete svi sjatili ovde i kad krene kuknjava kako nijedan od vas ne može da izgura preko dvadeset frejmova sa isključenom teselacijom. Sad ne znam da li iz dosade za**bavaš ili si previše glup ili i jedno i drugo, ali ako ti još nije jasno zbog čega se većina nas žali, onda je besmisleno je da ulazimo u raspravu. Evo ja ću se odjaviti sa ove teme dok ne prođe launch day, a onda se vidimo. Iskreno se nadam da ja grešim i da ste vi u pravu i da će ova igra pristojno da radi na normalnim konfiguracijama, ali ako ne grešim, onda samo bez kuknjave.
Mislim da je samo hteo da kaze da ste temu natrpali kritikom jedne stvari, gde se neprestano ponavljaju iste poruke vec nekoliko dana, uz par izuzetaka o reviewovima i onom teaseru. Poprilicno sam siguran da su se svi pomirili s tim da je downgrade pao, i da optimizacija za PC verovatno nece biti najbolje odradjena, sudeci po zahtevima koje su postavili.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2015, 22:14   #3334
Dom11
Član
 
Član od: 2.8.2009.
Poruke: 41
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
...ja molim moderatore da zaljkucaju ovu temu do tada, a onda da konacno raspravljamo o igri kada izadje.
Drugim recima, apelujes da moderatori cenzurisu diskusiju jer tebi ne prija da se igra kritikuje.

Neverovatno.
Dom11 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dom11 na korisnoj poruci:
nesudjeni clocker (16.5.2015)
Stara 15.5.2015, 22:22   #3335
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Monarh kaže: Pregled poruke
Uh, samo čekam prvih par dana nakon 19-og kad se budete svi sjatili ovde i kad krene kuknjava kako nijedan od vas ne može da izgura preko dvadeset frejmova sa isključenom teselacijom. Sad ne znam da li iz dosade za**bavaš ili si previše glup ili i jedno i drugo, ali ako ti još nije jasno zbog čega se većina nas žali, onda je besmisleno je da ulazimo u raspravu. Evo ja ću se odjaviti sa ove teme dok ne prođe launch day, a onda se vidimo. Iskreno se nadam da ja grešim i da ste vi u pravu i da će ova igra pristojno da radi na normalnim konfiguracijama, ali ako ne grešim, onda samo bez kuknjave.
Nope, izgleda si ti previse glup da shvatis da si smorio i Boga i ljude sa kuknjavom o downgrade-u J3bo te downgrade kao da u zivotu nemas nista pametnije da radis nego da spamujes po forumu sve jedno iznova. Sve ovo izgleda kao da imas neki mnogo ozbiljan problem, kao oni likovi sto mrze CoD iz dna duse samo zato sto ga ljudi igraju kao blesavi. A ovo ti nije prvi put da mene vredjas na ovoj temi, ako imas nesto protiv mene, zabole me, nadji nekog drugog da se raspravlja sa tobom o glupostima. Va faill

Citat:
Dom11 kaže: Pregled poruke
Drugim recima, apelujes da moderatori cenzurisu diskusiju jer tebi ne prija da se igra kritikuje.

Neverovatno.
Eh kamo srece da je ovo diskusija.
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
Krilce (15.5.2015), maxiMD (15.5.2015), pentraksil (16.5.2015)
Stara 15.5.2015, 22:24   #3336
Sava Stankovic
Član
 
Član od: 1.10.2013.
Poruke: 172
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 44 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

I pored svih problema, svakako ce ovo biti igra koja ce se dugo igrati.

Vec vidim kako za koju godinu imate mod za bolje texture ili flora overhaul tako da, ako ne sad, za neko vreme ce svako moci da odigra na ultra.

Nije samo grafika ta koja ce arciti hardver, toliko su radili na imerziji i u tom smislu igra jeste nesto posebno i revolucionarno.

Mene generalno jedino nerviraju njihova price; "mi smo posebni, nismo kao ostali, volimo pc" i td, a ovamo se prodali nvidiji i rade sve isto kao i ostali. Bolje neka kazu "jbg, moramo da se prilagodimo da bi opstali", postenije je.
Sava Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2015, 23:26   #3337
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Da li dolazi mod kit uz igru, ili su to planirali da ubace kasnije, kao sto su radili sa TW2.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2015, 23:47   #3338
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Tek kasnije,najverovatnije posle dodatnog kontenta ali ne znaci da se modovi/alteracije nece pojaviti ranije.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stenmark na korisnoj poruci:
Krilce (16.5.2015)
Stara 16.5.2015, 0:02   #3339
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Pitanje sta ce biti i s modovanjem.
Ono sto sam ja slusao onaj kao snimljeni stream gde su njih dvojica iz CD Red igrali na PC bilo pitanje oko mod podrske i bio je odgovor kao fora "jos nista ne mozemo da kazemo, nije odluceno".
Ako imaju gram mozga dace kad tad neki toolkit.
TES igre se samo zbog toga prodaju u milionima jer zajednica pegla i doradjuje igre godinama
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku efil82 na korisnoj poruci:
nesudjeni clocker (16.5.2015)
Stara 16.5.2015, 0:52   #3340
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Oglasio im se na forumu onaj Marcin Momot povodom problema sa grafikom.

Neki video je bio postavljen pa je uklonjen, u tom su neki strimeri (ne znam koji) radili TW3 strim pa su ih prekinuli i onda je ovaj dosao na forum sa izjavom

Citat:
Regarding the comparison video, unfortunately we don’t know how this video was created and what PC settings have been used. It compared an early PC version with a PS4 debug build without the day 1 patch. So it's quite an uncommon basic setting. Something went wrong here and therefore we spoke to the editorial team behind it - we both agreed something is not quite right and while we're figuring out what mistake has been made, we have removed the video. We do admit it looked pretty wonky, hence its removal.

It simply made the PC version look pretty bad and YT compression didn't help either. This was not the final build for PC on which we are working till the last moment.


There will be visible differences between console and PC (we always said so), stuff like:
- draw distance
- framerate
- resolution
-exclusive features such as hairworks

We're sorry about the confusion. We are just 4 days away from the release and we can't wait when the PC players will get their hands-on the game.
Suma sumarum, coveku nije jasno kako to da PS4 i PC verzije izgledaju isto, nesto je poslo naopako sa podesavanjima, ne zna se ni koja verzija je uporedjivana, jos uvek rade do zadnjeg momenta PC verziju, e i YT kompresija je opet tu, ma zali Boze... ali zato obecava da ce biti razlike samo sacekajte da igra izadje...

Pade mi na pamet ono pomeranje izlaska igre zbog navodno AC Unity fijaska...


EDIT: Uklonjen je video u kom se porede PS4 i PC, video koji je originalno postavio clan Emix a moze se naci u citatu clana nameless1 par postova iznad.

Poslednja ispravka: Snipe (16.5.2015 u 1:07)
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com