Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.2.2024, 20:12   #1
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 717
Zahvalnice: 522
Zahvaljeno 164 puta na 110 poruka
Određen forumom Banishers: Ghosts of New Eden

https://store.steampowered.com/app/1...s_of_New_Eden/

Banishers: Ghosts of Nev Eden je potpuno novi naslov koji je napravio renomirani studio DON'T NOD, poznat po svojim priznatim naslovima kao što su Life is Strange i Vampir. Uronite u intimnu naraciju Akcioni RPG, koja vas vodi na uzbudljivo putovanje između života, smrti, ljubavi i (po)žrtvovanja

Nova Engleska , 1695, duhovi , kletve , religija , okultizam.
Dva lika , ljubavni par , lovci na duhove .

Odlicna optimizacija ne samo za standard današnjice i niska minimalna zahtevnost. 8gb radne , 4gb video memorije (GTX 1050TI) i prosecan procesor sa 4 jezgra (R3 2200G) .
Banishers: Ghosts of New Eden - Story Trailer
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2024, 21:14   #2
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.833 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Banishers: Ghosts of New Eden

Kazu da malo podseca na Vampyr (ipak je isti tim), a meni je ta igra (i pored dosta mana) legla kao budali samar. Ako ova bude nesto slicno (dobra prica, neke zanimljive mehanike itd) pazarice se ovo na nekom popustu
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2024, 23:13   #3
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 717
Zahvalnice: 522
Zahvaljeno 164 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Banishers: Ghosts of New Eden

I meni je Vampyr meni igra . Nisam razumeo neke nize ocene. Ima oko 7 na MC a stvarno ne bi trebalo da je ispod 8 nikako.

Tamna prica, odlicna postavka, viktorijanski London , odlican glavni glumac , jedna femme fattale zanimljiva mehanika . I nije bas da se svaki dan pravi takva igra , prilicno je orginalna .
Borbu su kritikovali ali borba nije bila losa . Jednostavno nije bila naj naj borba ali sasvim solidno za igru kao Vampyr.



Mogu da kazem da je u Banishers borba 2 koplja iznad Vampyr i to se odma vidi po pokretima , animaciji i osecaju udarca koji je stvarno dobar.
Prolog je dugacak a da ne spojlujem ne sudtite igri po prologu.
Bas je ispolirana igra. Posle oko 2 sata laganog i detaljnog peglanja rekoh da je bas OK i da ce se sigurno svideti jednom delu pa da ima temu jer ipak je ako ne AAA ond AA+ naslov i zaista ima sta da ponudi.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
pentraksil (17.2.2024)
Stara 17.2.2024, 3:02   #4
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.833 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Banishers: Ghosts of New Eden

Pazarim cim zavrsim neke sto sam zapoceo, Yakuza ima previse delova (sreca pa je skoro svaki odlican )
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Koreli A. (17.2.2024)
Stara 17.2.2024, 23:54   #5
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 717
Zahvalnice: 522
Zahvaljeno 164 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Banishers: Ghosts of New Eden

Bas razmisljam dal da uzmem Infinite Wealth ili sacekam jos malo. LAD7 mi je kroz celu igru bilo teret to sto 95% borbi nema nikakv izazov. Samo biras kako ces da pobedis a kad je izazov ako imas dovoljno napitaka za zdravlje ne mozes da izgubis osim ako te iz jednog poteza ne rokne neko jednog po jednog lika .
Ipak odlicana igra sa odlicnim sporednim sadrzajem koji su igre za sebe.

Gaiden i ako manja igra mnogo je bolji i taman su borbu po meni usavrsili skroz . I ako je manjeg obima nego recimo Yakuza 0 osecaj i animacije su perfektne a i balans.

Sve sam igrao i Judgment 1 i 2 i Ishin i nista nisam cekao . Cim dodje na PC odmah se uzima . Sad cekam ipak .

Potezna borba ipak i vidi se , je tu da se privuce sira publika . Ne moze da se replicira cepanje kosulje kad blesnu ledja sa tetovazom protiv bosa 1 na 1 u poteznoj igri a volim potezne igre veoma.
Naravno ima svoje prednosti samo da moze da se menja tezina bilo bi OK a ovako je previse uprosceno.

Jeste off nije tema o tom serijalu ali nece skoditi jedan kometar.
Ako igras od pocetaka to je avantura. 5. i 6. deo ce te pomeriti iz tezista pogotovo 6. gde je prica uradjenja pa mozda u top 3 svih igara, najfilmskija i najbolja dramatizacija , emocije ma suze same idu

I da svaki je odlicam cak i 2. i 3. koji su mozda najslabiji niakako nisu losu a od 4. pocinje revitalizacija gde je svaki bolji od prethodnog.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2024, 2:06   #6
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.833 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Banishers: Ghosts of New Eden

Ma da, igrao sam ja Yakuzu bas davno nego sam cekao bundle popust za 5 6 da i njih dovrsim kako valja i trebuje Uz to uleteli i ovi noviji sa novim Judgementom pa sam i njih uklopio, bilo bas jeftino sve ukupno.

Secam se kada sam igrao Yakuza 0, pa Kiwami i onda Kiwami 2 i onda na Yakuzu 3 koji je toliko nevidjeno rigidan da je bas bio tezak prelaz (posto je samo remaster) Mada je OK prica iako sam po komentarima ocekivao dosta gore.

4 mi je bio super mada mi se nekako izgubio fokus do pred kraj.

Sad igram 5 pa cemo da vidimo na dalje, obecava za sada

Tako da, kada se to dovrsi mozda i bude popusta i za ovo
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2024, 2:41   #7
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 717
Zahvalnice: 522
Zahvaljeno 164 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Banishers: Ghosts of New Eden

Stigao sam do 60,70% igre i odjednom me umorila.
Imerzija se polomila skroz. Igra treba da me ubedi da zivimo u svetu duhova sa kojom se nose Puritanci. Nema veze sa vezom. Svaki lik je checkbox . Puritanci u imenu samo.

Prosto pre bi dobio na lutriji nego kako se dalje odvija likovi i prica.

Sve je usiljeno do besvesti narativno i neuverljivo. Duhovi su najmanje fantasticni ovde

Vampyr je tata za ovo igru narativno a i Life is Strange koji je 10 nivoa po likovima i prici a i logici iznad Banishers.
Preporucio sam igru pa moram da se ogradim. Zaista obecava na pocetku a nije da je krs , nekima ce se svideti . Meni je slomljena imerzija skorz ne mogu da se unesem , ne verujm u pricu a gamplay pocinje da se ponvalja opasno sa istim neprijateljima i istim potezima bez naznake progresa. Sve isti neprijatelji , svaka borba. Nisam to ocekivao zaista.

Borba i neprijatelji isti vec satima a narativno ko da su pola pisaca OK a pola budale pa jedni pokusavaju da izvuku bedu ovih drugih ali ne smeju da im kau " Alo dosta je , stani malo !"
Odo na Pinokija

Poslednja ispravka: Koreli A. (19.2.2024 u 3:28)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2024, 12:30   #8
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Banishers: Ghosts of New Eden

Šteta... ja sam odigrao prolog preko vikedna i nije bilo loše uopšte.Jeste kompletno izvođenje malo drveno, ali izgledalo je kao da ima potencijala.Life is Strange nisam ni pipnuo ali Vampira jesam malo igrao.Ovo je izgledalo kao da će biti i lepa ali mračna ljubavna priča.Nazad na Elden Ring...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2024, 10:56   #9
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.367 puta na 724 poruka
Određen forumom Re: Banishers: Ghosts of New Eden

Mislim da je problem u tome što Don't Nod pravi igre koje su "one trick pony" fazon.
Slična igra kao i Vampyr, imaš dve opcije pa šta bi prvo da iskusiš.
Inspiracija je delom uzeta i iz God of War, novog, neki blaži oblik metroidvania-e.
Za sada mi je sasvim ok igra, priča nije loša, ali nije ni nešto neviđeno.
Ono što mi nije jasno, mogli su neki New Game plus da ubace, ovako mi dosta nategnuto da bar dva puta prelazim igru, da bih skupljao iteme, uograde opreme radio.
Vampyr mi je legao, jer volim tematiku, ovo mi se dopada, ali videću još kako bude išlo.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2024, 11:31   #10
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Banishers: Ghosts of New Eden

Open world ovde je katastrofalan, tj više je linearan od standardnog OW-a, ali i dalje.
Itemi i ostale stvari, ne postoji incentive da ih lovimo. Glavna priča - sve ti rečeno na početku, suštinski sam kraj zavisi od odluka, znaš koji kraj ide za koju odluku, nema uopšte motivacije da te gura napred.
Sporedne priče su highlight igre, svaki sporedni lik ima svoju priču, tako da ne postoji NPC koji je potpuno nasumičan, već ima makar neki udeo u narativu. Ali i to zna da zamori.
Planirao sam da pređem sve haunting slučajeve i okončam njihove priče (obično je za štikliranje potrebno odraditi i fetch questove posle toga), ali baš me umorilo, ostavio sam nekoliko tih priča. Mislio sam da će to makar uticati na kraj. Nije

Mokar prdež od igre, šteta.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2024, 19:28   #11
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.367 puta na 724 poruka
Određen forumom Re: Banishers: Ghosts of New Eden

Umori mene ova igra, samo tako....
Traje, traje, traje.... Što više igraš, kao da nema kraja.
Mapa konfuzna, onaj kompas više služi da zbuni nego da pomogne...

Izgubio sam volju da nastavim da igram.
Šteta, delovalo je sasvim pristojno na početku, ali eto.
Sporedne misije nisu loše, ali opet ima ih toliko, traju, manje-više sve su na sličan kalup, to isto ume da zamori čoveka.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2024, 12:06   #12
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Banishers: Ghosts of New Eden

zato uvek sacekati malo ocene i utiske da se nakupe, iscitati malo i pazljivo birati. pogotovo danas kad je lakse nego ikad napraviti igru da izgleda dobro, pa nije lako na prvu izvaliti da li je vredna vremena i para.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2024, 1:22   #13
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.367 puta na 724 poruka
Određen forumom Re: Banishers: Ghosts of New Eden

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
zato uvek sacekati malo ocene i utiske da se nakupe, iscitati malo i pazljivo birati. pogotovo danas kad je lakse nego ikad napraviti igru da izgleda dobro, pa nije lako na prvu izvaliti da li je vredna vremena i para.
U pravu si.
Glavni razlog zašto sam se upustio u ovaj poduhvat je to što mi se Vampyr dopao i bio sam ubeđen da će i ovo, ali eto...
Pogreši čovek
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mutant Year Zero: Road to Eden Exia Strateške igre 23 17.8.2021 18:58
Call of Duty Ghosts JJ92 Akcione igre 710 18.2.2018 20:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com