Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Pregled rezultata glasanja: Koji je vaš primarni browser?
Google ''Chrome'' 55 36,18%
Mozilla ''Firefox'' 60 39,47%
Opera Software ''Opera'' 27 17,76%
Microsoft ''Internet Explorer'' 3 1,97%
Neki drugi 4 2,63%
Ne mogu da se odlučim za primarni 3 1,97%
Glasova: 152. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.6.2012, 13:07   #81
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Koji je vaš primarni internet browser?

Prosto je smesno koliko je Opera bolja od ostalih browsera a kako se kotira...

Otvoriti 20 tabova u Operi i u bilo kom drugom browseru i sve bude jasno...

Chrome se dosta priblizio funkcionalnosti Opere ali za mene i dalje bez premca najbrzi browser i najbolja alatka za surf.

U Chromu je prosto kriminalno kad ugasite jedini aktivni tab,da se ceo browser ugasi.

Ja koristim i po desetak odvojenih prozora Opere sa 20+ tabova(kad trazim nesto sto navodno ne moze da se nadje na netu ),u ostalim browserima to je nemoguca misija a da rad bude udoban.

Opera FTW
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 13:27   #82
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Koji je vaš primarni internet browser?

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Prosto je smesno koliko je Opera bolja od ostalih browsera
Možda zato što NIJE bolja? Opera je dobar brauzer, ali definitivno nije bolja od ostalih (realno, nije ni mnogo lošija )
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2012, 20:28   #83
icecold
Član
 
Član od: 18.2.2011.
Lokacija: Subotica
Poruke: 211
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 77 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Koji je vaš primarni internet browser?

Noćno izdanje Fajerfoska (Nightly) , i to već dve godine.
Fajerfoks (trenutno aktuelno izdanje) je za brata i ostale prijatelje koji žele da se posluže sa Internetom.
icecold je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2012, 21:28   #84
IGRACH
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Poruke: 265
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 15 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Koji je vaš primarni internet browser?

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Prosto je smesno koliko je Opera bolja od ostalih browsera a kako se kotira...

Otvoriti 20 tabova u Operi i u bilo kom drugom browseru i sve bude jasno...

Chrome se dosta priblizio funkcionalnosti Opere ali za mene i dalje bez premca najbrzi browser i najbolja alatka za surf.

U Chromu je prosto kriminalno kad ugasite jedini aktivni tab,da se ceo browser ugasi.

Ja koristim i po desetak odvojenih prozora Opere sa 20+ tabova(kad trazim nesto sto navodno ne moze da se nadje na netu ),u ostalim browserima to je nemoguca misija a da rad bude udoban.

Opera FTW
Moze i u Chromu, sve zavisi koji racunar imas, to jest kolko ram-a.
IGRACH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 13:22   #85
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Koji je vaš primarni internet browser?

Opera primarni.
Firefox (vrlo retko, rezervni)
Opera je najpotcenjeniji browser od "velikih" i ne da "nije mnogo losija" vec je nesto bolja od konkurencije a ima i funkcije koje ostali uopste nemaju (odlican mail klijent npr) gde je bez konkurencije. Svakako browser sa najvise inovacija od svih - koje su posle uglavnom besramno kopirane. Firefox je open source program i to mu je velika prednost u odnosu na Operu. Mislim da ce se sa Operom 12 stvari malo promeniti u "globalnoj raspodeli" u korist Opere.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 13:36   #86
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Koji je vaš primarni internet browser?

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
ima i funkcije koje ostali uopste nemaju (odlican mail klijent npr)

Mislim da ce se sa Operom 12 stvari malo promeniti u "globalnoj raspodeli" u korist Opere.
Što bi mail klijent bio deo brauzera? Ili IRC klijent? Bolje je da postoji mogućnost dodavanja tih komponenti, pa kome to treba - može da doda. Ovako se dobijaju osrednji dodaci, od koji postoje mnogo bolji posebni programi.

Što se tiče "globalne raspodele"... sumnjam. Mislim da će Opera da nastavi da stagnira ili čak opada, osim ako je ne kupi Facebook
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 14:13   #87
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Koji je vaš primarni internet browser?

Operin mail klijent je sasvim pristojno, pouzdano i nadasve funkcionalno resenje. lagan je za razliku od Thunderbirda koji je cudoviste a nema mnogo vise korisnih i bitnih funkcija od Operinog mail klijenta. Claws mail je npr dobar i lagan ali je to prevashodno ipak Linux program. IRC je "relikt proslosti" u Operi (bas kao i widget manager) i nije rezistentan tj ne jede resurse ako nisi konektovan na neki IRC server (ne startuje se proces). Zaustavljanje razvoja flasha omogucilo je razvojonom timu Opere da uhvati korak sa ostalima pa Opera koja je upravo najvise problema imala bas sa flashom sada stoji rame uz rame sa Firefoxom ili Chromom. Te glasine o Facebooku i Operi mozda imaju osnova ako je Opera Mobile u pitanju jer sve vise ljudi pristupa dr. mrezama preko nekog telefona. Verujem da od toga nece biti nista cak ni na Mobile polju jer to Operi ne treba - suvereni je vladar i bez pomoci FB. Ne primecujem neke narocite pomake kod Firefoxa i Chrom/Chromiuma (bez obzira na vrtoglavu brzinu izlazenja novih verzija) - HTML5 je jos uvek los na njima, Opera se cak najbolje snalazi sa njim (iako jos uvek nije "to to"). Veliki broj sajtova koji sa prethodnom verzijom Opere nisu bili 100 posto kompatibilni sada sa 12-icom rade bez problema. Pomocu ekstenzije antibrowsniffer se procenat kompatibilnosti moze jos povecati. Definitivno su uspesno presli na 64bit. Opera 12 je, po meni, ubedljivo najbolja verzija Opere do sada a trenutno i najbolji (i verovatno najbrzi) browser iako su svi oni tu negde.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
ilidan (15.6.2012)
Stara 15.6.2012, 14:47   #88
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Koji je vaš primarni internet browser?

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Operin mail klijent je sasvim pristojno, pouzdano i nadasve funkcionalno resenje.
Pouzdano tu i tamo, meni je obrisalo podešavanja 7 mail accountova i mailove koje su bili obirsani na serveru a sačuvani lokalno. Iako mi se mnogo dopada Opera Mail, od tada koristim Thunderbird.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 14:58   #89
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Koji je vaš primarni internet browser?

Oko 70% provodim na firefoxu a oko 30% na google hromu..
Firefox mi je primarni browser pra svega jer i na google hromu nisam našao odgovorajuću kombinaciju add-onsa a u zadnje vreme se popravlja..
Pokušao sam operu ali nikad me nije privukla
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 15:02   #90
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Koji je vaš primarni internet browser?

Ja sam glasao za Firefox ali sam, sa pojavom verzije 12, opet prešao na Operu. Odgovara mi da imam browser, RSS (mada ga retko koristim) i email klijent u jednom programu. Sada koristim Opera@USB, držim je na nesistemskoj particiji tako da mi sve ostaje i nakon reinstalacije sistema i ne moram da se zezam sa backup-om profila, baze i sl.
A i hardverska akceleracija je odlična. Procesor (Athlon X2 2,1GHz) mi ne prelazi 25% dok GPU (Nvidia 9500GT) ume da skoči i do 50% kada brzo skrolujem stranicu. Uglavnom, nema usporenja i seckanja. Radi odlično. za Operu.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 17:12   #91
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Koji je vaš primarni internet browser?

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Pouzdano tu i tamo, meni je obrisalo podešavanja 7 mail accountova i mailove koje su bili obirsani na serveru a sačuvani lokalno. Iako mi se mnogo dopada Opera Mail, od tada koristim Thunderbird.
E vidis, meni se npr to ama bas nikada nije desilo sa dva yahoo naloga i jednim hotmailom. 7 mail naloga mi je malo mnogo u sv slucaju Desilo mi se bas to na claws mailu ali sam sam kriv jer su default podesavanja - brisanje sadrzaja inboxa na serveru automatski posle sedam dana. Moze se iskljuciti klikom misa ali treba na samom pocetku poznavati podesavanja..svaka skola se placa valjda..
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 17:22   #92
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Koji je vaš primarni internet browser?

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
7 mail naloga mi je malo mnogo u sv slucaju
Pa ono, imao sam ja 2-3 IMAP naloga koji su redovno proveravani, a ostali su bili klasični POP koji sam proveravao po potrebi, razlog tolikog broja je što su svi uglavnom bili kontakt emailovi od različitih sajtova sa domenima tih sajtova (a nisam mogao sve da redirtectujem na jedan iz nekih drugih razloga). Ko zna, možda je i to bio uzrok kraha
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 17:35   #93
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Koji je vaš primarni internet browser?

Mail klijent u Operi je generalno okej za POP naloge sa manjim brojem mailova (par desetina hiljada možda maksimalno) ali je za IMAP naloge sa 100K+ mailova praktično neupotrebljiv i ume da zakuca performanse browsera do patosa.

Browseri jednostavno treba da se koncentrišu na ono za šta su namenjeni (prikaz web sadržaja) osim ako arhitekturalno nisu projektovani tako da iskoriste multithreading ili podelu poslova na zasebne procese kako bi svaki od poslova imao na raspolaganju dovoljno resursa.

S druge strane IRC klijent nije nešto preterano zahtevan i za pohvalu je što predstavlja jedno od retkih dobrih a besplatnih IRC rešenja na Windows-u.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 18:48   #94
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Koji je vaš primarni internet browser?

Postoji jedna ekstenzija zbog koje chrome nikad ne bih menjao - HoverZoom (prikazivanje slike u punoj velicini prelaskom miša preko nje. Imaju i Firefox i Opera slicne ekstenzije ali one rade samo na par sajtova i mnogo sporije i ruzinije to deluje. HoverZoom radi na 90% sajtova. Takodje - Babylon. Jedino chrome podržava pravilno OCR ocitavanje klikom na tekst sajta. Doduse, na radi na forumu SK, ne znam zasto. Uvek ocita reč do. Ali nije važno.
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 19:39   #95
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Koji je vaš primarni internet browser?

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Mail klijent u Operi je generalno okej za POP naloge sa manjim brojem mailova (par desetina hiljada možda maksimalno) ali je za IMAP naloge sa 100K+ mailova praktično neupotrebljiv i ume da zakuca performanse browsera do patosa.

Browseri jednostavno treba da se koncentrišu na ono za šta su namenjeni (prikaz web sadržaja) osim ako arhitekturalno nisu projektovani tako da iskoriste multithreading ili podelu poslova na zasebne procese kako bi svaki od poslova imao na raspolaganju dovoljno resursa.
100.000 uveliko prevazilazi broj mejlova koje većina ljudi ima. To više spada u domen poslovanja korporacija a u tom slučaju iimak treba koristiti profesionalna rešenja kao što je MS Outlook. U stvari, ko god ozbiljno koristi imejl komunikaciju trebalo bi da koristi specijalizovana rešenja.
Thunderbird nije loš i sa dodatkom Lightning addon-a postaje odlična besplatna alternativa MS Outlook-u ali mislim da je overkill za obično dopisivanje.
Nama sa prosekom od par (desetina) mejlova dnevno svakako radi posao. Mada, ja koristim POP3 protokol i proveravam ručno jednom ili 2 puta dnevno.
Pre Opere 12 sam koristio Firefox/Thunderbird i bilo mi je nepraktično da zasebno pokrećem Thunderbird jer sam sa Operom 10 navikao da je to all-in-one rešenje. Mada je FF radio odličan posao. Odnosno, i dalje radi odličan posao kad ga koristim za multimedijalne sadržaje (preuzimanje/pregled). Za Operu još nisam našao dobre addon-ove za to.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 20:42   #96
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Koji je vaš primarni internet browser?

Heh, pa ko još koristi pop3 mailove? To je OK samo za firme, imho. Za običbe korisnike je webmail zakon, uz neko programče za proveru pristiglih mailova (npr. PopPeeper).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 20:43   #97
AlekBGD
Član
 
Član od: 15.12.2008.
Lokacija: Beograd, Zemun
Poruke: 254
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 19 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AlekBGD
Određen forumom Re: Koji je vaš primarni internet browser?

Opera je korak iza Chrome i Firefoxa - dizajneri znaju zasto
AlekBGD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 20:46   #98
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Koji je vaš primarni internet browser?

Nije neobično da nalog ima preko 100K mailova ako se recimo koristi IMAP preko GMaila jer se tamo svaka chat korespondencija računa kao mail poruka (naravno sukcesivni odgovori se svi grupišu u jedan mail).
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 23:24   #99
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Koji je vaš primarni internet browser?

Citat:
Packypfc kaže: Pregled poruke
Postoji jedna ekstenzija zbog koje chrome nikad ne bih menjao - HoverZoom (prikazivanje slike u punoj velicini prelaskom miša preko nje. Imaju i Firefox i Opera slicne ekstenzije ali one rade samo na par sajtova i mnogo sporije i ruzinije to deluje. HoverZoom radi na 90% sajtova.
Ne znam otkud ti ta ideja da na Operi tako nesto ne radi posto kod mene na Operi ImagePreviewer radi perfektno i prikazuje slike na svim sajtovima a ne samo na par njih - evo upravo sam sada proverio na jedno dvadesetak sajtova i sve je OK.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 23:37   #100
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Koji je vaš primarni internet browser?

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Ne znam otkud ti ta ideja da na Operi tako nesto ne radi posto kod mene na Operi ImagePreviewer radi perfektno i prikazuje slike na svim sajtovima a ne samo na par njih - evo upravo sam sada proverio na jedno dvadesetak sajtova i sve je OK.
Onda su to popravili, ali opet ne radi Babylon. Probao sam Operu 12, ni tamo neće da očita OCR. Samo blank polja.
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Otključavanje modema??? coukd Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 29.3.2013 0:07
Koji browser koristite? (2011) Predrag Stankovic Aplikativni softver 79 9.10.2011 0:11
Visual Basic - Kako napraviti Internet Browser Password Recovery ? visualbasic Programiranje 3 2.8.2011 20:07
INTERNET - Nobelov laureat Davor Đurašković Tekstovi u SK 8 27.4.2010 14:24
Sharing internet connection i LAN. diablo_ Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 30.7.2007 18:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com