Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.9.2010, 21:09   #61
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Problem je što mnogi ljudi izgleda ne razumeju šta znači kada je nešto "neispitano". To ne znači da se ne zna da li to radi ili ne radi, već upravo znači da je neispitano. Na primer, ja sad prilikom generalnog raspremanja, nađem neki stari HD u garaži ili na tavanu ili negde i pošto mi ne treba ni za šta, rešim da ga bacim ili još bolje, prodam na nekoj aukciji. Ja ću uzeti taj HD, staviti u kućište, povezati i upaliti komp. Ako disk normalno radi, prodavaću ga kao ispravan. Međutim, ako ne radi, prodavaću ga kao neispitan. Zašto ? Zato što ne znam da li radi ili ne radi i nemam vremena da proveravam. Mislim, možda mu nije dobro namešten džamper, možda me zeza kabl, možda ne valja kontroler, možda nije podešen u BIOS-u, a ja jednostavno nemam vremena za to. Kada bih ga u potpunosti ispitao, znači proverio sve to i još odneo kod nekoga da probamo i kod njega, pa posle svega toga ne radi, onda ću ga prodavati kao neispravan. To je upravo razlog zašto se češće ispostavi da su neispitani uređaji neispravni, nego ispravni, a ne zato što neko namerno hoće da uvali neispravnu robu (mada ima i toga). Dakle, jednostavno, mnogo lakše je ustanoviti da je nešto ispravno. Šta tu ima, samo ubodeš i ako radi, onda je ispravno. Međutim, da bi ustanovio da je nešto neispravno, treba mnogo više testova i ispitivanja, a pošto mnogi nemaju vremena za to, onda jednostavno stave neispitano, spuste cenu i ćao, pogotovo ako se radi o nečemu što mu ni za šta ne treba. Evo ja sam baš skoro čistio tavan i našao gomilu nekih komponenti koje nisu neupotrebljive (recimo skroz ispravan Athlon procesor 2200+, 2 Maxtor HD-a od 80GB, 1 Mactor 40GB, 2x20Gb, nekoliko memorija od 256 i 512MB, nekoliko kućišta...) i sve sam to skupa dao za 1.000 dinara, jer bih ionako sve to pobacao. Tako da, ne mora da znači da ako neko daje nešto sa početnom cenom od 10 dinara da je to neispravno, već ili čovek očekuje da dostigne neku određenu cenu ili mu to jednostavno ne treba, pa umesto da ide na otpad da se toga otarasi, lakše mu je da stavi na limundo, pa još možda uzme i koju kintu za to, umesto da on još plaća za odlaganje otpada.

U svakom slučaju, kada vidite da je nešto neispitano, nemojte uzimati ako niste spremni da prihvatite činjenicu da to možda neće raditi, barem ne bez nekog zahvata na tom uređaju, a možda i ne mogu da se poprave. Recimo, dešava se da ljudi prodaju neki uređaj kao neispitan za male pare, a kad ga uzmeš, vidiš da treba da se zalemi jedna žica i sve bude ok. Tako da, te neispitane treba da kupuju samo oni koji se razumeju u uređaje koje kupuju i koje u slučaju potrebe mogu da poprave, ali i onda treba da budu spremni da takvom uređaju možda nema spasa. Lepo je neko rekao neispitano = mačka u džaku.

Znači, ko hoće 100% ispravno, kupuje samo one uređaje za koje prodavac kaže da su ispravni i spreman je da to dokaže ili još bolje, ode u radnju i kupi to što mu treba novo. Hebi ga, ne možeš uzeti nešto po bagatelnoj ceni, a očekivati da to ne nosi i neki rizik sa sobom.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2010, 8:24   #62
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Marko, veoma lep odgovor, hvala.
U tebe svakako ne bih sumnjao, vidi se da imas moralne kvalitete

Ipak, negde sam cuo da se slusalice ne moraju podesavati u BIOS-u, a ako fali neka zica, opet su neispravne. U prevodu, tutnes ih u bilo koji audio izlaz, i ako ne rade, neispravne su Za hard i ostale komponente mi je jasno sta si rekao
pozz
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2010, 15:41   #63
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Ma nisam mislio na tebe lično, već uopšteno pričam o tim neispitanim uređajima. Mnogi ljudi kupuju neispitane samo zato što koštaju neke smešne pare, a onda se bune ako to ne radi, a u većini slučajeva neće raditi, barem ne bez neke dodatne popravke. Onaj ko zna da je nešto ispravno, on će tako i napisati, pa prema tome čim vidiš neispitano, odmah računaj na to da nešto na njemu ne radi.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2010, 15:59   #64
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
čim vidiš neispitano, odmah računaj na to da nešto na njemu ne radi.
Da prostis, to si mogao napisati pre onog prethodnoh podugackog mrsomoodnog posta .

Poenta je da je 99% stvari neispitanih na limundu, neispravno.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2010, 16:20   #65
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

A jel ti imaš neki dokaz za to ili si onako paušalno lupio ? Ne kažem da nije tačno, ali me interesuje odakle baš ta cifra od 99%.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2010, 16:27   #66
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Ma ne znam odakle mi ovih 9%, kao sto ne znam ni odakle mi onih 90% .

Velika vecina robe je neispravna. Zato sto to prodaju ljudi koji se bave preprodajom hardware-a.
I SIGURNO SU ISPITALI i ustanovili neispravnost.

Onih 1% su ljudi koji su nasli nesto matoro na tavanu / u podrumu, kao sto si ti opisao situaciju, ali su oni velika manjina .

Batali procente .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2010, 17:59   #67
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Ja da batalim procente ? Pa ti si počeo sa procentima, ja ih nisam ni pomenuo
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2010, 19:13   #68
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Ja da batalim procente ? Pa ti si počeo sa procentima, ja ih nisam ni pomenuo
Evo, sad si ih 2x pomenuo .
Uglavnom razumeli smo se, deco ne kupujte neispitane hamburgere kod Dzoa .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2010, 2:32   #69
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Dobro, de, mozda nije 99, al' 95 jeste .
Prosto provalis da je prevara, covek ima na prodaju sve zive nispitane komponente, i kao nije mogao da sklopi nesto da vidi da li radi. Djavola .
Ja kupujem kad imam visak love svasta nesipitano jos malo na kilo na buvljaku, isplati se uvek
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2010, 12:19   #70
~Raf~
Član
 
Član od: 26.2.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 157
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 59 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Citat:
BMLW kaže: Pregled poruke
Ja kupujem kad imam visak love svasta nesipitano jos malo na kilo na buvljaku, isplati se uvek
ploca + procesor + graficka + 512 rama za 150 dinara, cenjeno u startu 400 sto je najcrnje, izgleda da radi (lokacija - sabacki vasar)
~Raf~ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2010, 15:27   #71
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Citat:
~Raf~ kaže: Pregled poruke
ploca + procesor + graficka + 512 rama za 150 dinara, cenjeno u startu 400 sto je najcrnje, izgleda da radi (lokacija - sabacki vasar)
E tako nesto.
Limundo uzivo, al' licitiras na dole .
Danas bas drug uzeo Sapphire X1950PRO i ASUS 7300GT za 500 dinara, obe ispravne i dosta cistije od prosecnog stanja moje kartice u kompu .
Da ne pominjem slusalice 50 dinara komad, neraspakovane, RAM memorije jedtinije od upljaca na gomili iz dzaka...
Potrudis se i svasta ima da se nadje, ko je spreman da se petlja, trazi, nekad pukne dzabe kintu...
No ovo je daleko od Limunda, i teme
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2010, 15:56   #72
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Samo da vas pitam,gde to nabavljate za te pare ?

Sabacki vasar ili jos negde ?
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2010, 16:37   #73
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Citat:
BMLW kaže: Pregled poruke
E tako nesto.
Limundo uzivo, al' licitiras na dole .
Danas bas drug uzeo Sapphire X1950PRO i ASUS 7300GT za 500 dinara, obe ispravne i dosta cistije od prosecnog stanja moje kartice u kompu .
Da ne pominjem slusalice 50 dinara komad, neraspakovane, RAM memorije jedtinije od upljaca na gomili iz dzaka...
Potrudis se i svasta ima da se nadje, ko je spreman da se petlja, trazi, nekad pukne dzabe kintu...
No ovo je daleko od Limunda, i teme
Idi bre, koje djubretarenje .
Mada dabome da ulepsavas stvari, jer se osvrces na komponente koje si kupio a bile su ispravne. Koliko si samo puta kupio neispravno .

Al svejedno, ovo je bojanov san snova .
Gde ces boki, cekaj, ode taj za Shabac vec .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2010, 1:48   #74
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Niska auto pijaca .
@Pjana:
Znas kako, kupim ako mi nesto deluje zanimljivo za male pare, ako me ne mrzi da se cenjkam, itd itb . A iskreno, nisam kupio puno potpuno neispravnih stvari. I kad nesto zeza, imam ortaka opakog elektronicara koji lemi, skida, karabudzi, i na kraju ako ne proradi otkupi za sicu zarad rezervi, uglavnom . Ima i preprodavaca u pokusaju koji se napale kad odu rano ujutru pa pokupuju pola tezge i posle kad ispadne da vecina toga ima neku falinku kukaju .

Daj bre, ne bavim se ja time pa da se cimam tamo non-stop, a i da se bavim ne bi .
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2010, 2:15   #75
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Poenta je da svi na Limundu za neispravne stvari stavljaju - stanje neispitano
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2010, 20:24   #76
gamer82
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Zar nije tako najsigurnije po prodavca,pouzecem kad kupac snosi sve troskove posiljke ali sta kad je u pitanju neka elektronika koja ne moze da se ispita ili vidi da li je ispravna u trenutku kad kupac mora da plati,posle ako neradi moze samo do besvesti da se po glavi mlati!
Nista nije sigurno,svaka kurirska sluzba moze dostaviti paket u savrsenom stanju ako to nije to za sta se kupac opredelio ili je kojim slucajem neispravno vise nije do kurira nego do prodavca.E sad ako prodavac tvrdi da je sve bilo ispravno a kurir nesnosi nikakvu odgovornost osim ako kurirska sluzba ima propisano da svaki osteceni paket nadoknadjuje a nije fizicki osteceno jedino kupac u takvoj situaciji izvlaci najdeblji kraj.
Naravno,nije strano da i prodavac prodje lose ako se kojim slucajem paket otvori na licu mesta ili kupac nece da plati iz nekih razloga pa se isti vraca a onda se gubi poverenje u kupca i u sluzbu,mada to nije toliko cest slucaj kao sto kupac mora da brine kad odresi kesu...
Kod limunda mi se nesvidjaju te akcije od 10 dinara koje nemaju nikakvu svrhu.Prodajes stvar koja realno vredi par hiljada dinara i onda postavljas sumu od samo 10 dinara kao marketinski trik da mamis kupce ali je ustvari bezveze.Drugo moze da se licitira i mnogo manje dobije cena za neku stvar a sa druge strane ako prodavac neprihvati tu cenu kao moze da obnavlja ponudu ali ga kite negativnim poenima jer naravno nije zadovoljan cenom ali se to smatra kao losa trgovina.Recimo prodajem nesto sto vredi 5000 dinara i zadnja ponuda po isteku licitacije bude 3000 dinara retko se preceni neki proizvod,sad prodavac treba da bude zadovoljan takvom trgovinom a kupac je dobro prosao.Treba da uvedu neke limite gde se proizvod ne moze ni preceniti ali ni platiti bud zasta,najbolje u dijapazonu od -+ 10-20% realne cene ali ne bi to bila licitacija da nije sve dozvoljeno,mada mi vise lici na pijacu ili bolje receno buvljak gde je sve moguce!
gamer82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2010, 20:32   #77
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Predlog ti je totalno bezveze.
Jel si ti nekad gledao prave aukcije, znaci one uzivo.
Tacno se svaki predmet moze proceniti koliko vredi.
A koliko ce dostici na aukciji, to niko ziv ne zna.

Npr, ja sam stavljao jednom 9600GT fiksno za 4000din, niko nije hteo, samo su posmatrali. Onda sam stavio od 10din i dostiglo je 4200din.

Ili hard diskovi, 2 komada, 320GB. Jedan stavio fiksno 2600din, toliko je i otisao. Drugi stavio od 10din, dostigao je 2900din.

To se zove char aukcije i licitiranja, a ti bi to da ukines, no no .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2010, 23:28   #78
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 927
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

A da ti je ta 9600gt dostigla 800 dinara, da li bi je ti prodao?
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2010, 23:36   #79
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Rizik se meni uvek isplatio, tako da nisam dosao u tu situaciju nikad .

A hipoteticki je glupo da odgovaram, uostalom bas si lupio cenu. Recimo da je dostigla 3000din, sto bi bilo bas ispod cene, ajde da kazem da bih je prodao.
Al sve je to hipoteticki.

Jer tamo ima gomila kupaca, i preprodavaca. Tako da cena ne bi mogla ostati ni na tih 3000din.
Sad pogotovo ne, jer ima manjak robe, tj. aukcija.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2010, 9:43   #80
ivanxxxxxxx
Veteran
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Raider's Hideout
Poruke: 538
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 59 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
???
Sta da ti uplati ?
Ti si to njemu dzabe poslao ?
Ako je to slucaj...
Ja, da sam na njegovom mestu, ja ti ne bih platio nista, pa da se naucis pameti .
Uplatio je
ivanxxxxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Limundo.. DavidovicN.S Brbljaonica 22 16.4.2012 16:11
Limundo dugovanje BlaziX Brbljaonica 4 20.8.2011 12:01
Limundo !! CEKE Brbljaonica 15 30.9.2010 21:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com