Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.5.2008, 23:33   #1
Dzoni TnT
Novi član
 
Član od: 3.12.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 9
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Samsung T220

Sta mislite o ovom monitoru.Dal vredi.Evo linka http://www.itsvet.com/tekst/impresiv...ung-t220/1242/
Hvala.

Poslednja ispravka: Dzoni TnT (6.5.2008 u 23:36) Razlog: Malo sam se zaj...za link.Moderator sorry.
Dzoni TnT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 1:24   #2
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Samsung T220

Testovi na IT svetu nisu merodavni, mada monitor izgleda jako lepo
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2008, 1:50   #3
MEGATRON
Član
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: sk.rs/forum
Poruke: 438
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 83 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MEGATRON
Određen forumom Re: Samsung T220

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Testovi na IT svetu nisu merodavni, mada monitor izgleda jako lepo
Tako je, i tu se zavrsava cela prica!! ne isplati se dati znatno veci novac, kad ima povoljnijih a po specifikacijama slicnih modela.
MEGATRON je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2008, 11:47   #4
slyboogy
Novi član
 
Član od: 11.5.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Samsung T220

Narod rekao "ne kudi konja kojeg nisi jahao".

Vec par dana pokusavam da nadjem za sebe monitor od 22" i "proucavam" sta se sve nudi i sta korisnici kazu o svojim iskustvima. Kod svih samsunga iz kategorije "oko 300 evrica", korisnici se u pocetku izjasnjavaju da je kao sve ok, ali kako vreme odmice, nalaze im manu i to prvenstveno u kontrastu i pozadinskom osvetljenju. + problemi sa panelima , te da li su original samsungovi, ili iz slovacke ili iz.... ko-zna-odakle...

Ako je kod ovog novog samsungovog modela dinamciki kontrast 1:20.000 (!!!), a + citajuci recenzije onih koji su ih testirali, mislim da cu se odluciti za ovaj monitor, makar bio i par evrica skuplji od starije brace.

Onda cu vam izneti direktna iskustva.
slyboogy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2008, 12:10   #5
KING JACK
Član
 
Član od: 17.6.2007.
Poruke: 259
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Samsung T220

Citat:
slyboogy kaže: Pregled poruke
Narod rekao "ne kudi konja kojeg nisi jahao".

Vec par dana pokusavam da nadjem za sebe monitor od 22" i "proucavam" sta se sve nudi i sta korisnici kazu o svojim iskustvima. Kod svih samsunga iz kategorije "oko 300 evrica", korisnici se u pocetku izjasnjavaju da je kao sve ok, ali kako vreme odmice, nalaze im manu i to prvenstveno u kontrastu i pozadinskom osvetljenju. + problemi sa panelima , te da li su original samsungovi, ili iz slovacke ili iz.... ko-zna-odakle...

Ako je kod ovog novog samsungovog modela dinamciki kontrast 1:20.000 (!!!), a + citajuci recenzije onih koji su ih testirali, mislim da cu se odluciti za ovaj monitor, makar bio i par evrica skuplji od starije brace.

Onda cu vam izneti direktna iskustva.
Dakle iskustva su?
KING JACK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2008, 20:27   #6
Christan Troy
Novi član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Samsung T220

Ja nakon mesec dana koriscenja mogu reci da je zaista vrhunski. Iskrena preporuka.
Christan Troy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2008, 23:04   #7
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Samsung T220

Citat:
Christan Troy kaže: Pregled poruke
Ja nakon mesec dana koriscenja mogu reci da je zaista vrhunski. Iskrena preporuka.
Naravno, ako nema mrtvaka i pozadinskog probijanja. Ali to je licni stav. Kod komsije sam video 205BW i odusevio sam se kako slika izgleda. Cak i slika kod moje sestre na asus 193B je za mene fenomenalna jer koristim jos obican monitor Samsung 765MB. Tako da suditi kakva je slika i nije neki bitan sud. Bitno je kao sto sam naveo da slika nema anomalija, a svi proizvodjaci znaju da naprave monitor, svakako!!!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2008, 1:35   #8
NNikola
Novi član
 
Član od: 21.11.2005.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Samsung T220

Ja sam kupio T220 pre mesec dana i imam samo reci hvale. Ne znam da li je to svuda slucaj,ali dobio sam garanciju da ce mi zameniti monitor ako u naredne 3 godine nadjem i jedan mrtav piksel. Da ne reklamiram-kupljen je u P..k..mu. Bio sam pobornik LG-a i "kleo" se u njega, ali sad vidim da sam bio u zabludi. Osim toga sto izgleda prelepo,tehnicke karakteristike su vrh,a slika kristalno jasna. Vredi svaki ulozeni dinar.Topla preporuka
NNikola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NNikola na korisnoj poruci:
ukimafija (28.9.2008)
Stara 28.9.2008, 2:44   #9
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: Samsung T220

Evo da se i ja pridruzim pohvala ovog odlicnog monitora. Samsung T serija (T190,T200,T220 i +HD verzije) dolaze sa Samsungovim ili AU Optronics panelom (za ovaj drugi nisam siguran). Moj je izradjen (sklopljen) u rumuniji i ima "S" panel tj. Samsungov.
Slika je veoma ostra boje odlicne (ovo kazu i na drugim testovima), ulovi standardni. E sad dizajn kako kome se svidi prednja maska ima povrsinski deo od providne plastike a ispod je neka crna plastika koja prelazi u delovina na crveno, e sad problem postoji ako koristite komp u jako osvetljenoj prostoji (mislim na sinteticko svetlo) moze vam smetati odsjaj od te providne plastike, drugo ostala plastika je sva crna gloss (sjajna) znaci hvata otiske i prasinu ko ludo, za razliku od monitora SM 931BW,206BW i 226BW koji imaju samo prednju masku od glossy plastike a zadnja je obicna 'rapava' plastika kod T220 i postolje i taj 'vrat' postolja i plastika sa zadnje stranje je glossy.
Ali ipak dizajn je bas extra, zato ipak pogledajte kako vam monitor izgleda ugasen.
Probijanje ima i sa svih strana ali zanemarljivo , dok na primer na 931BW imam samo na gornjoj strani ali je tri do 4 puta jace od onog na T220.
Btw dobar monitor sa stilom za ~20 000 din.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2008, 13:35   #10
Christan Troy
Novi član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Thumbs down Re: Samsung T220

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Naravno, ako nema mrtvaka i pozadinskog probijanja. Ali to je licni stav.
Izvini, kako postojanje mrtvaka i pozadinskog probijanja moze biti licni stav?!
Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Kod komsije sam video 205BW i odusevio sam se kako slika izgleda. Cak i slika kod moje sestre na asus 193B je za mene fenomenalna jer koristim jos obican monitor Samsung 765MB. Tako da suditi kakva je slika i nije neki bitan sud.
To mozda tebi nije bitan sud. Kao prvo nigde nisam rekao da sam sudio samo sliku, nego sam ocenio celokupan monitor i nisam ga poredio nakon prvog "sok" utiska, vec nakon mesec dana svakodnevnog koriscenja!
Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Bitno je kao sto sam naveo da slika nema anomalija,
a svi proizvodjaci znaju da naprave monitor, svakako!!!
Axa, neki lose, a neki vrhunski... kao sto je Samsung napravio ovaj model
Christan Troy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2008, 16:09   #11
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Samsung T220

Citat:
Christan Troy kaže: Pregled poruke
Izvini, kako postojanje mrtvaka i pozadinskog probijanja moze biti licni stav?!

To mozda tebi nije bitan sud. Kao prvo nigde nisam rekao da sam sudio samo sliku, nego sam ocenio celokupan monitor i nisam ga poredio nakon prvog "sok" utiska, vec nakon mesec dana svakodnevnog koriscenja!

Axa, neki lose, a neki vrhunski... kao sto je Samsung napravio ovaj model
Nisam mislio da vivax i fuego znaju da naprave monitore, ali samsung, lg, filips, i ostali kvalitetni proizvodjaci naravno. Sto se tice kvaliteta, tog monitora koga sam video samo na slici govori cena, koja je vec ispod 20K. Jos sklopljen u rumuniji. Pa meni su ves masina i usisivac napravljeni u Italiji.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2008, 19:03   #12
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: Samsung T220

Citat:
Christan Troy kaže: Pregled poruke
Axa, neki lose, a neki vrhunski... kao sto je Samsung napravio ovaj model
Svako je naklonjen nekom proizvodjacu ,ali sad bas ne moras da kazes da SM pravi lose monitore, znam,znam Viewsonic ima bole LG jos bolje ,ali sve je to relativno.
SM je u poslednje vreme poceo da forsira dizajn koji negodi svakome ,ali performanse su odlicne.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2008, 13:47   #13
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Samsung T220

Nemam nista protiv Samsunga, naprotiv ali proverite na poledjini vasih uredjaja ( LCD monitora, LCD-a, Plazmi i drugih) skupih uredjaja, da li na poledjini postoji tiketa sa oznakom Koambra. Oni su firma koja refabrikuje uredjaje. Specijalizovani su za samsung. Kod nas su se pojavili u odredjenoj meri.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Samsung SH-S203B best buy SATA DVD Master Neo ŠDK - Nosači podataka 5 9.2.2008 13:35
Samsung HDD. Da ili ne? DragonMage ŠDK - Nosači podataka 2 23.4.2007 19:29
SAMSUNG D900 vs SAMSUNG Z550 marko_f Aparati i oprema 0 27.2.2007 22:22
SAMSUNG PROBLEMI VELJA71 Aparati i oprema 0 25.2.2007 5:00
Samsung najavio Phase-Charge RAM Kostarum Rex Persia Osnovne komponente 0 11.9.2006 20:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com