Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.10.2007, 20:41   #1
Shadow Stalker
Član
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: IRIG
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shadow Stalker
Unhappy Mega problemi sa umrezavanjem izmedju 2 racunara, pomoć!

E ovako neznam da li se ovo nekom desavalo ali ja mislim da cu zapaliti oba racunara ako ne resim ovaj problem!!!Imam 2 racunara koja sam umrezio na razdaljini od 6m , na jednom je integrisana nvidia mrezna a na drugom normalana mrezna i sve sam podesio pise konektovani probao sam da pingujem oba i sve to lepo radi ali sa racunara gde je integrisana mrezna nemogu da snimam fajlove na drugi racunar,krene da snima i javi cannot copy:the network name is no longer in use a nekad i file name is too deep,a sa drugog racunara mogu da uzimam sta ocu!To je jedan problem a drugi je igranje Warcrafta u mrezi:Problem je slican kao i sa snimanjem fajlova sve lepo mi kreiramo krenemo da igramo warcraft i posle 2-3 min samo onom sto nije kreirao stane da radi i pise disconect!!!Kad kreiram na onom gde je integrisana mrezna na drugo mi javi waiting for host ... i opet se diskonektuje.Probao sam da instaliram svez windows na drugoj particiji i isto se sve ponasa sa igrama kao sto je Counter STrike,Heroes of Might and Magic nema problema samo sa Warcraftom a i njega sam obrisao i instalirao ponovo ali dzabe a samo zbog warcrafta sam kupio kabl za umrezavanje.Molim vas ako neko zna kako da resim ovo bicu vecno zahvalan
Shadow Stalker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2007, 20:54   #2
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Mega Problemi Sa Umrezavanjem Izmedju 2 Racunara Pomoc!!!!

Umrezavanje dva racunara samo sa croos-over utp kablom nije najbolja ideja. Moj ti je savet da pazaris neki najjeftiniji switch (oko 1000 - 1500 din) i da tako umrezis racunare. Dodelis im IP adrese (kad stoji na "obtain IP automaticaly" isto zna da zeza i da radi "kilavo") i sve ce da radi ko zmaj. Mada u tvom slucaju moguce je da taj kabel nije dobar.

Pardon... zaboravi ovo oko kabla, nisam dobro procitao ono da radi uvek osim sa Warcraftom
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2007, 21:38   #3
diab10
Član
 
Član od: 21.2.2006.
Poruke: 98
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Mega Problemi Sa Umrezavanjem Izmedju 2 Racunara Pomoc!!!!

jesu oba xp? jesu dodijeljene ip adrese? probao reinstalirati drajver? imas neki firewall programe? probao sa drugim kablom? vidi ako mozes uzeti od nekog laptop, pa probaj mrezu sa jednim, pa onda sa drugim racunarom, da vidis hoce li se isto ponasati...
diab10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2007, 22:06   #4
Shadow Stalker
Član
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: IRIG
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shadow Stalker
Određen forumom Re: Mega Problemi Sa Umrezavanjem Izmedju 2 Racunara Pomoc!!!!

Oba su XP SP2 jednom sam dodelio 192.168.0.1 drugom 192.168.0.2 ... probao sam i sa drugim brojevima ali isto a probao sam sa laptopom i tamo sam uspeo da prebacim 30 filmova bez problema da javi neku gresku!!!!Iskljucio sam sav firewall ii sve zivo.Cak sam i kupio novu mreznu da probam da nije do moje integrisane mrezne ili one druge ali sve isto!!!Mogu bez problema da kopiram fajlove sa jednog racunara a sa drugog nemogu nista da prebacim a sve je isto podeseno na oba racunara!Jedino da zapalim oba racunara nema mi druge
Shadow Stalker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2007, 22:58   #5
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Mega Problemi Sa Umrezavanjem Izmedju 2 Racunara Pomoc!!!!

Hm... probaj da spustiš brzinu mrežne kartice, sada ti je verovatnno na "auto" ili 100Mbs; stavi recimo na 10Mbs full duplex ili half, pa vidi ima li neke promene. Probaj i da promeiš drajvere od mrežne ako postoje noviji.

Poslednja ispravka: Bryan Fury (19.10.2007 u 23:06) Razlog: Predomislio sam se :)
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 16:20   #6
Shadow Stalker
Član
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: IRIG
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shadow Stalker
Određen forumom Re: Mega Problemi Sa Umrezavanjem Izmedju 2 Racunara Pomoc!!!!

MMMM sad mi se javio i problem sa Football Managero 2008 isto kao sa Warcraftom krene igramo mozda 2 min i samo stane prestane da salje podatke kad vidim u ona 2 mala monitora
Shadow Stalker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ponovo problemi sa NOD32 alien Zaštita 13 6.10.2006 19:17
Skidanje drivera sa racunara? nsarke Operativni sistemi 1 8.9.2006 15:46
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
Problemi sa SBB-om botta Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 17.8.2006 21:52
Problemi sa novom plocom DFi NF4 Ultra Boris B. Kvarovi 10 11.5.2006 3:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com