Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.8.2015, 16:46   #1241
Bakster
Član
 
Član od: 24.11.2012.
Lokacija: ;)
Poruke: 326
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 64 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Da odgovorim na nečije pitanje kakav je novi win za igranje, nisam imao puno vremena da se igram od upgrejda ali mogu reći da Mortal Kobat X radi bolje na desetki. Poboljšanje od nekoliko fps. Neki prijatelji kažu da im i dota 2 radi dobro na desetki.
Bakster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bakster na korisnoj poruci:
buraz (10.8.2015)
Stara 10.8.2015, 17:33   #1242
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Mene više brine to što Microsoft prikupljene podatke planira da dijeli sa svojim partnerima, a tu ima i proizvođača adwarea i search hijackera. To se barem sve može ispodešavati za razliku od WU, ali valjda će biti vraćena sva podešavanja vezana za isti.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2015, 21:54   #1243
sasabe
Član
 
Član od: 6.8.2008.
Poruke: 107
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Ja se izvinjavam što upadam na temu, čitao sam do sada nisam postovao. Napravila se buka oko ovog što radi Microsoft, a na Google ste se već navikli? Rade sve isto i to već odavno, svi koristite Android telefone, svaku aplikaciju koju instalirate Face, Viber, WhatsApp kao i sve ostale koje imate na telefonu, traže gomilu dozvola (kamera, imenik, poruke, slike i td.)koriste ih tvorci tih aplikacija i prosleđuju ih ko zna kome a vi ih i dalje rado koritite. I sad je odjednom tolika frka što to isto radi i Microsoft?
sasabe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2015, 21:59   #1244
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Nije to baš uvek tako, mada se slažem da su preterali.
Slično kao kada neka aplikacija na mobilnom kod instalacije traži dozvolu "čita SMS", pa ti misliš da ona čita sve, a zapravo čita samo kod registracije.
Isto tako, ne dele sve podatke sa svim partnerima, nego neke aplikacije (i partneri) mogu da vide nešto od toga što je značajno za tu aplikaciju. Ali, to su sve stvari koje su postojale već na 8 i 8.1 i koje su se mogle isključiti. Problem je sa onim delom koji nije namenjen "poboljšanom iskustvu" i koji je se ne može regularno isključiti.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2015, 23:12   #1245
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
sasabe kaže: Pregled poruke
Ja se izvinjavam što upadam na temu, čitao sam do sada nisam postovao. Napravila se buka oko ovog što radi Microsoft, a na Google ste se već navikli? Rade sve isto i to već odavno, svi koristite Android telefone, svaku aplikaciju koju instalirate Face, Viber, WhatsApp kao i sve ostale koje imate na telefonu, traže gomilu dozvola (kamera, imenik, poruke, slike i td.)koriste ih tvorci tih aplikacija i prosleđuju ih ko zna kome a vi ih i dalje rado koritite. I sad je odjednom tolika frka što to isto radi i Microsoft?
Nemam Android telefon, a opet na tom istom telefonu mogu da biram šta ću da držim, a šta ne. Za razliku od PC-a npr.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2015, 23:32   #1246
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

ne baš na androidu dobijaš 15tak aplikacija od google, facebook, twiitee i ne možeš da ih ukloniš a da e rootuješ telefon, čime gubiš garanciju
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2015, 0:03   #1247
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Windows 10

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ne baš na androidu dobijaš 15tak aplikacija od google, facebook, twiitee i ne možeš da ih ukloniš a da e rootuješ telefon, čime gubiš garanciju
Ali možeš da ih ne koristiš uopšte.

Hoćemo li da se vratimo na temu?

Jel' probao neko x86 verziju? Kako radi na starijim netbukovima npr.?
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2015, 0:16   #1248
pelezinho90
Član
 
Član od: 27.1.2015.
Poruke: 50
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Ja hocu da probam, ali 64bit...:-D Jos uvek sam u fazi da li ili ne probati. Ako upgradujem preko ikonice iz toolbara, da li ce mi biti tada atkiviran windows, da li negde moram da kucam sifru? I nakon toga bih uradio clean install. Da li je clean install ustvari rezanje windowsa na boitabilni dvd i podici sistem? Moram li formatirati sve particije ili samo sistemsku?
pelezinho90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2015, 0:38   #1249
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Baš tako rezanje na bootabilni disk i instaliranje i formatiranje samo sistemske particije i da li će ti biti aktiviran posle clean instalacije zavisi od tvog ključa ili si ga vezao za microsoft acount?
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2015, 1:39   #1250
pelezinho90
Član
 
Član od: 27.1.2015.
Poruke: 50
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
analayzer kaže: Pregled poruke
Baš tako rezanje na bootabilni disk i instaliranje i formatiranje samo sistemske particije i da li će ti biti aktiviran posle clean instalacije zavisi od tvog ključa ili si ga vezao za microsoft acount?
Hvala ti. Moj sadasnji win 8.1 je sa dreamsparka sve sa product keyem a imam i nalog koji mi je trazio da napravim kad sam dizao 8.1. Skinuo sam iso za win 10 edu isto sa dreamsparka i za njega takodje imam product key samo ne znam jel mi treba key uopste kad je već 8.1 licenciiran? Kad mi prilikom dizanja 10ke tokom clean installa zatraži key, da idem skip ili da kucam nesto? Nakon upgrade a da li je bitno koju verziju i odakle skinem iso za win 10? Nejasno mi je dosta stvari pa otud ovoliko pitanja. :-)
pelezinho90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2015, 1:54   #1251
vlajko3200
Član
 
Član od: 7.2.2008.
Poruke: 313
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 74 puta na 51 poruka
Exclamation Re: Windows 10

Hoce li mi neko reci moze li da se oboji title bar? Ili je uvek beo? Nema promene boje sa pozadinom?
vlajko3200 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2015, 2:36   #1252
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
vlajko3200 kaže: Pregled poruke
Hoce li mi neko reci moze li da se oboji title bar? Ili je uvek beo? Nema promene boje sa pozadinom?
Jel ti aktiviran WIN?
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2015, 3:33   #1253
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Mnogo ste otišli u off sa tom pričom o privatnosti. Win 10 je extremno bezobrazan po tom pitanju i jezivo je koliko se čak nisu ni potrudili da malo sakriju taj imidž "Velikog brata". Ipak, ova tema je namenjena priči o tehničkom aspektu, pa hajde da nastavimo u tom pravcu. Za priče "imam/nemam" šta da krijem uvek ima raspoloženih u drugim delovima foruma.
Ja bih link do te teme, ako postoji, da se ne oftopikuje ovde, a svakako ima podosta da se kaže vezano za to.

Što se tiče samog operativnog sistema, uspeo sam iz trećeg puta tek da nadogradim jer bi na 84% stalo i ekran otišao u crno. Ispostavilo se da je antivirus pravio problem, nakon brisanja istog je izvršena nadogradnja bez problema.

Za sada funkcioniše dobro, sve je nepromenjeno, programi, ikonice, sve je kao što je bilo i na svom mestu kao pre nadogradnje, za sada nisam primetio neke poteškoće u radu, jedino smara pravljenje, kao i na Windows telefonu, Outlook naloga, pa sam jedva uspeo da se snađem da se automatski uloguje pri uključivanju računara, pošto je svaki put, pa čak i kad ode na Sleep, traži da se ukuca šifra Outlook naloga. Pokušavaju dosta toga da olakšaju, a sve je nekako zakukuljeno i zamumuljeno da maltene šta god hoću da namestim moram da guglam kako to da izvedem, što stvarno iritira, jer su neke opcije tako zavukli da jedva do istih može da se dođe, i to ne preko Control panela.

Ali da ne ispadne da samo pljujem, brzo se baš pali, maltene odmah po uključivanju računara, odmah vidiš desktop. Vraćanje Start menija je odličan potez. Niko živ nije mogao da se snađe na Osmici šta i kako sa onim čudom od menija, kako god ono da se zvalo.

A sad kad pročitah ovo oko privatnosti sam odavde jedan link skinuo i otvorio i valjda je završilo posao I sve te "veliki brat" opcije imate po smartfonovima gde vam je privatnost znatno izloženija, imate lokaciju, pa FB, pa Whatsapp, pa i sam broj telefona, pa ako ste uzeli na postpaid, mobilni operater ima sve vaše podatke, pa milion drugih aplikacija koje se koriste u znatno privatnije svrhe nego računar, pa ste, eto, prinuđeni tako da koristite, bilo da je Android, Windows Phone ili iOS, tako da ovo ni ne čudi toliko.
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2015, 6:21   #1254
Black Adder
Banned
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: somewhere in deep southern Serbia
Poruke: 336
Zahvalnice: 254
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom free log in win10

pravio sam microsoft account na win10 i od sada mi svaki put trazi sifru da se logujem na taj racun, kad god pokrenem win10, sto me uzasno nervira.

Kako da vratim i da jednostavno pise free kad startujem racunar?

Inace, win10 je minimalisticki win7 sa gomilom gluposti, sa ciljem da Microsoft sharuje gomilu informacija sa tobom sa ciljem sto bolje spijunaze.
Black Adder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2015, 6:57   #1255
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
vlajko3200 kaže: Pregled poruke
Hoce li mi neko reci moze li da se oboji title bar? Ili je uvek beo? Nema promene boje sa pozadinom?
Moze, imas na Netu, skine se "Colored" tema i samo menjas boje kao na Win 8.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2015, 11:46   #1256
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Tražili ste besplatan Windows, dobili ste besplatan Windows.

Samo nek je džabe, iako 95% vas živi na piratu zadnjih 15 godina.

Zato tišina na spyware priču.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
todos (11.8.2015)
Stara 11.8.2015, 11:47   #1257
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
I sta onda kad mi kucnu na vrata? Pise sve kad sam ja skidao te ruze, kad sam pisao to sto sam pisao.
Koja paranoja jbt sta li sam ja sad procitao

A i sem toga sve pise u EULA, ne svidja ti se? ne moras da koristis.
Hajde evo da maksimalno pojednostavim. Da li si ti spreman da postavis kamere (sa mirkofonom) po svom stanu/kuci i to sve strimujes uzivo na net? Mislim, kad vec nemas sta da krijes....
Verovatno nisi, jer zelis da u SVOJOJ kuci imas neku slobodu da radis sta hoces a da te niko ne osudjuje i procenjuje. E isto mu dodje i pracenje svakog klika na kompjuteru. To sto smo mi uglavnom nesvesni toga je druga stvar.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2015, 11:49   #1258
pelezinho90
Član
 
Član od: 27.1.2015.
Poruke: 50
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
pelezinho90 kaže: Pregled poruke
Hvala ti. Moj sadasnji win 8.1 je sa dreamsparka sve sa product keyem a imam i nalog koji mi je trazio da napravim kad sam dizao 8.1. Skinuo sam iso za win 10 edu isto sa dreamsparka i za njega takodje imam product key samo ne znam jel mi treba key uopste kad je već 8.1 licenciiran? Kad mi prilikom dizanja 10ke tokom clean installa zatraži key, da idem skip ili da kucam nesto? Nakon upgrade a da li je bitno koju verziju i odakle skinem iso za win 10? Nejasno mi je dosta stvari pa otud ovoliko pitanja. :-)
Moze li mi neko odgovoriti na ova silna pitanja, da bih i ja presao na novi sistem? :-D
pelezinho90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2015, 11:58   #1259
bobi98
Veteran
 
Član od: 4.4.2008.
Lokacija: Srbobran-Novi Sad
Poruke: 813
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 143 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Odradi samo upgrade tog 8.1 i imaces aktiviran Windows 10 Home.
bobi98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2015, 12:53   #1260
elma1512
Novi član
 
Član od: 18.2.2014.
Poruke: 10
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Zezeljko kaže: Pregled poruke
Trebala bi da u Power options isključiš Fast boot,ugasiš računar,upališ ga i ponovo uključiš Fast boot.
Ova opcija ti se nalazi u
Hardware and Sound>Power Options>i sa leve strane izabereš Choose what closing the lid does
Hvala na pomoci,ali nije mi pomoglo sve sam tako uradila i opet isto.Neznam vise sta da pokusam.Cini mi se da je do displey driver.Ali nisam sigurna.Hvala u svako slucaju
elma1512 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
spyware, update windows 10, win10

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!! Nastaaki98 Operativni sistemi 4 9.7.2012 14:05
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com