Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.1.2018, 21:18   #161
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Lose se secas. Ali je to imao Gothic, jos davnije. Davno,davnije ,sta je bilo ranije...
Zapravo Morrowind je imao je par kvestova gde je vreme bilo presudno, recimo odmah na pocetku kada se iskrcas sa broda imas zadatak da nadjes stek od jednog NPC-a, on ga je obilazio iskljucivo nocu. Globalno definisanih tajminga nije bilo poput onih vidjenih u Gothic-u, mada generalno smatram da oni ni u jednoj igri nisu problem dokle god ne funkcionisu u smislu jao gori kuca, hitno je potrebna pomoc a ti obidjes pola sveta i zavrsis taj zadatak mesec dana kasnije.
Meni u Kingdom Come vise smeta perspektiva, suvise se u modernim igrama forsira taj Unreal 4 FoV, stvari su nekako previse zumirane, vidokrug uzak, lepo daje osecaj kao da ides sa kamerom na slemu, ali po meni to nije osecaj koji imamo dok gledamo svojim ocima.

Poslednja ispravka: Mario Pavićević (27.1.2018 u 14:56)
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2018, 21:37   #162
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Babe i zabe. Sem toga to je 100% skriptovan quest, ne obilazi on nista nocu. I nije samo noc u pitanju nego mislim da moras da budes i na svetioniku da bi on uopste poceo da se sunja, mislim da je i sunjanje skriptovano , cim krene da se sunja mozes da skocis dole i odes do drveta nece biti razlike.

Poslednja ispravka: Bascelik (26.1.2018 u 21:46)
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2018, 22:46   #163
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

u pravu ste. u morowind-u je to funkcionisalo preko nekog moda zaboravio sam sad kako se zove.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2018, 12:02   #164
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance - A Blacksmith's Tale



Koliko ja vidim, ovo je grb Nemanjica na zastavama

Vrlo je moguce da smo tu kao neki vazali, posto je despotovina zivela u egzilu upravo u Madjarskoj. Bio bi fin detalj, mada nisam siguran koliko istorijski tacan
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2018, 18:54   #165
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Kingdom Come: Deliverance - A Blacksmith's Tale



Koliko ja vidim, ovo je grb Nemanjica na zastavama

Vrlo je moguce da smo tu kao neki vazali, posto je despotovina zivela u egzilu upravo u Madjarskoj. Bio bi fin detalj, mada nisam siguran koliko istorijski tacan

Sa wikipedie

Citat:
Измењене прилике у југоисточној Европи почетком XV века, довеле су до приближавања деспота Стефана и угарског краља Жигмунда. Са једне стране, Стефану је био потребан јак савезник помоћу кога би могао да покуша да се ослободи отоманске превласти, али и да се одржи на власти у Србији, услед отвореног сукоба са Бранковићима, који су уживали Сулејманову подршку. На другој страни, Угарска се налазила у дубокој унутрашњој кризи[з], а сам Жигмунд је тек током 1403. године успео да се врати у земљу и поврати контролу над њом, иако отпор његових противника није успео да сломи. Њему је због тога био потребан сигуран ослонац на јужној граници, која је у протеклом периоду била стално изложена комбинованим српско-отоманским нападима, а истовремено је настојао да обезбеди јаку базу за борбу против Османлија и евентуално ширење ка југу.

Преговоре је највероватније покренуо краљ Жигмунд[3], који је Стефану упутио посланство у коме се налазио и његов блиски сарадник, иначе фирентинског порекла, Филип де Сколарис. Циљ ове делегације било је сређивање односа две државе, што је крајем 1403. или почетком 1404. године довело до склапања споразума између двојице владара[1][3]. Према његовим одредбама, Стефан је прихватио вазалне односе према Жигмунду, док је од њега добио Мачву и Београд, који су током готово целог XIV века, били повод српско-угарских сукоба[и]. Добијањем ових поседа, уз Голубац, којим је у то доба овладао[3], Стефан је учврстио своју северну границу, коју су сада чиниле реке Сава и Дунав.

Tako da mu to dodje to. Dobar detalj.


A ubacili su i halfswording u combat, wooohooo!!

halfswording
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laserstorm na korisnoj poruci:
pentraksil (2.2.2018)
Stara 5.2.2018, 9:32   #166
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Da li su se sječiva mogla držati tako golom rukom?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2018, 9:37   #167
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Mogu jos uvek
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2018, 11:45   #168
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Da li su se sječiva mogla držati tako golom rukom?
Ne treba zaboraviti na oklop tj. rukavice koje su nosili. Ovo je samo prezentacija, nije bas uvek bilo golom rukom, niti bi bilo preporucljivo...pogotovo u to vreme gde bi obicna posekotina mogla da dodje glave.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2018, 13:14   #169
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Half-swording
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
Paladin (5.2.2018)
Stara 5.2.2018, 19:46   #170
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Kingdom Come: Deliverance

Da mogla su. Dok god drzis cvrsto, ostrica ti ne moze nista.

Secenje, a ne hvatanje pravi posekotine.

A half-swording je jedna od uspesnijih tehnika kako macem na oklop. Kao i "murder stroke". Mada je i dalje bolje koristiti nesto drugo, nego mac, protiv oklopa, idealnom slucaju.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2018, 21:01   #171
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Half-swording se koristio u borbi sa longswordom u dosta situacija. A hvatanje ostrice nije samo ograniceno na "svoj" mac, dosta tehnika ima koje se oslanjanju na hvatanje i manipulisanje protivnickog maca.

Stice se utisak da kod nemacke skole preovladava koriscenje half-swordinga u borbi protiv oklopljenog protivnika, dok je recimo kod italijana half-swording dosta zastupljen i kod borbe protiv neoklopljenog protivnika, prevashodno zato sto se najvise uci tehnika od majstora Fiore dei Liberija, ciji prirucnik obiluje primerima half-swordinga.

Najbolji primer gde se sve half-swording moze koristiti su dali momci u ovom klipu:

Fior di Battaglia
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2018, 0:32   #172
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke

Secenje, a ne hvatanje pravi posekotine.
Naravno, ali hvatanje nije uvek cvrsto i stabilno, pogotovu u borbi. Malo jace cimanje ili neka druga okolnost moze dovesti do popustanja i eto posekotine. Naravno i to hvatanje se trenira tako da nije ni ta posekotina toliko cesta. Naravno, pricam samo za gole ruke.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2018, 9:22   #173
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Baš to, teško mi je zamisliti da se mač ne bi cimao gore-dole po dlanu kad bi se sa njim zamahivalo i udaralo po nekome. Mada ovaj momak u videu kaže da se to ne dešava tako lako. Ne znam, morao bih probati (sa tupim mačem ) pa da vidim.

A kad smo inače kod mačevanja negdje sam čuo da su prave borbe katanama trajale po par sekundi, a ne kao u filmovima gdje se oni razmašu zbog dramatičnosti i vizuelnog doživljaja u gledanju. Ne znam kako je to bilo kod ovog srednjevjekovnog mačevanja, možda je zbog oklopa bilo nešto duže, ali po ovom zadnjem videu koji je postavio Laserstorm djeluje da su i te borbe mogle biti vrlo kratke.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2018, 14:51   #174
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
A kad smo inače kod mačevanja negdje sam čuo da su prave borbe katanama trajale po par sekundi, a ne kao u filmovima gdje se oni razmašu zbog dramatičnosti i vizuelnog doživljaja u gledanju. Ne znam kako je to bilo kod ovog srednjevjekovnog mačevanja, možda je zbog oklopa bilo nešto duže, ali po ovom zadnjem videu koji je postavio Laserstorm djeluje da su i te borbe mogle biti vrlo kratke.

Borbe su trajale kratko ukoliko na jednoj strani imas iskusnog borca sa boljom tehnikom, a pribliznog po ostalim parametrima. Kad su oba borca relativno priblizna po tehnici, izdrzljivosti, brzini i snazi (snaga je kod macevanja na zadnjem mestu) onda borbe znaju da potraju.

Zadnji video koji sam postavio pokazuje tehnike za "civilnu" borbu tj. borbu bez oklopa.

Oklop (pogotovo evropski full-plate) drasticno menja koncept borbe.

Suprotno najvise rasprostranjem misljenju da veriznjaca nije toliko dobar oklop, to je daleko od istine. Zajedno sa padded oklopom u kombinaciji (a u srednjem veku se veriznjaca nikad nije nosila bez gambesona tj. aketona) ona se pokazala veoma efikasna u zastiti od maceva i strela, ali ne toliko od tupog oruzja i kopalja (tupo oruzje direktno prenosi energiju na telo cak i preko paddinga).
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laserstorm na korisnoj poruci:
player1 (6.2.2018)
Stara 6.2.2018, 18:03   #175
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Citat:
Laserstorm kaže: Pregled poruke
Suprotno najvise rasprostranjem misljenju da veriznjaca nije toliko dobar oklop, to je daleko od istine. Zajedno sa padded oklopom u kombinaciji (a u srednjem veku se veriznjaca nikad nije nosila bez gambesona tj. aketona) ona se pokazala veoma efikasna u zastiti od maceva i strela, ali ne toliko od tupog oruzja i kopalja (tupo oruzje direktno prenosi energiju na telo cak i preko paddinga).
Veriznjaca je jedna od najefikasnijih zastita u to vreme. Pre svega zbog vec pomenutih posekotina (gde je i najmanja mogla da dodje glave) a zatim i kao odlicna zastita od strela i ostalih ubojitih sredstava.

Nazalost, borbe iz proslosti su u vecini slucajeva romantizovane pojavom filmova, pa sada svi misle da se borbe odvijaju kao u filmovima Daleko od toga da ne mogu da se cene i takve scene, ali treba shvatiti razliku, kao i za sve ostalo u zivotu
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2018, 18:43   #176
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Kao i mnoge druge stvari i borbe macevima su nakaradno prikazane u filmovima i ostale urezane kao istinite. Ostao sam u soku kad sam gledao super analazu borbe iz GoT (tower of joy). Brzina kojom se profesionalac krece i zadaje udarce je prosto nevjerovatna. Inace tip objasnjava da bi katana bila poslednje oruzje koje bi odabrao zbog ranjivosti prstiju i zgloba. Jos komentarise da je u filmovima to dosta usporeno zbog realne opasnosti po glumce, a da su u stvarnosti borbe kratke i brutalne...
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2018, 23:59   #177
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Ljudi kada analiziraju neko oružje uvek zamišljaju da se ono koristi po nekom šablonu. To mi je uvek smetalo kod recimo analiza aviona ili tenkova iz ww2. Niko nije razmišljao da su borbe jedan na jedan zapravo jako, jako retke u bitkama.

Tako isto i za srednji vek važi. Čitao sam jednu knjigu o bitci kod Ažinkura i tamo sam pročitao kako su u stvari stradavali većina od francuskih vitezova. Naime najveći broj tih vitezova je poginuo od ruke lakih engleskih pešaka (strelaca koji su potrošili strele) na taj način da su engleski oklopljeni vitezovi držali liniju a ovi lako oklopljeni strelci, sada u ulozi pešadije, utrčavali i ubijali francuze ubadanjem u slabe tačke oklopa (uglavnom sastavi oklopa ako pričamo o onim najoklopljenijim vizezovima).

Naravno zbog blata koje je bilo natopilo polje na kom se bitka nalazila većina francuskih lakih pešadinaca su tokom prilaza poginula od strela jer su išli jako sporo i bili laka meta za engleske strelce. Da su oni opstali u većem broju verovatno bi blokirali engleske lake pešake ali to je ono o čemu sam počeo post. Ne postoji bitka sa idealnim 1 na 1 borbama.

Dakle shodno tome, možemo zaključiti da su gore pomenute tehnike korišćene jako retko a obzirom da te ogromne mačeve uglavnom koriste oklopljeni vitezovi (jer ne nose štit) skoro sigurno su većina imala zaštitne rukavice kako bi bili što bolje zaštićeni.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2018, 20:42   #178
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

"Trejler":
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2018, 21:03   #179
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Day one patch za PS4 23 GB
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2018, 6:12   #180
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Day one patch za PS4 23 GB
Bolje nego da je 0 gb, po meni
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
Kingdom Wars 2: Battles Malik Tintilinic Strateške igre 4 31.1.2023 13:27
Kingdom rush problem King91 Igre za mobilne telefone 1 28.1.2015 11:40
Kingdom Heroes Leon da Vinci MMORPG igre 1 29.7.2010 12:32
Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim DeCoy Strateške igre 8 8.11.2009 2:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com