Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.8.2012, 16:48   #61
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Pa može da se da savet i bez Skype-a. Ne on je tražio Skype jer misli da je jako pametan. Pošto je svestan da nije u stanju ništa da napravi, onda misli da će ako bude dovoljno dosadan da mu neko drugi uradi. Smešno.

Ako se dobro sećam pre jedno desetak godina sam pravio kompajler za mikrokontroler, da bi drugi programirali. Ali ne, već duže vreme to ne radim. Mogu da ti kažem da je to daleko jednostavnije i mnogo manje interesantno nego praviti, recimo, 3d igre.

Dobro, na svakom forumu, kod nas, postoji krdo prasića koji siluju svakog novog člana. Ja sam ipak očekivao malo veći broj, jel to sve, nešto se mnogo ponavljate ovde.

EDIT: programiranje mikrokontrolera može da se uporedi sa programiranjem shader-a, ništa specijalno ako znaš šta radiš

Poslednja ispravka: AleksandarCoder (8.8.2012 u 16:56)
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 16:59   #62
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Ja bih da uletim i prekinem ovo prepucavanje.

Imam post u ovoj temi gde sam umesto Fleša preporučio izradu HTML5 (čitaj: JavaScript) igara. Nakon malo guglanja shvatio sam da to možda i dalje nije dovoljno "zrela platforma" za izradu igara kakve se danas prave u Flešu i da treba čekati još malo? S druge strane video sam i probao dosta igara koje fino izgledaju i rade a opet nisu toliko kompleksni projekti (ili bar ne deluju tako) da bih ih uporedio sa Fleš igrama.

Šta realno mislite o tome, da li se isplati više učiti te tehnologije nego Fleš/AS3? Meni sve to deluje mnogo primamaljivije od Fleša a radio sam u njemu dosta (sve osim igara) i jedno vreme mi se činio superiornijim u odnosu na HTML+CSS+JS ali sa pojavom HTML5 tehnologija mi je sve odbojniji.

I usput, imenjače, mnogo pametuješ. Isto sam tako i ja nastupio dok sam bio nov na ovom forumu i prošao još gore nego ti. Kada pročitam neke svoje starije postove prosto me je sramota. Koliko god da poznaješ programiranje i sličnu tematiku ovo nije mesto za hvalisanje. Činjenica je da skoro svaki nov član dobije 2-3 šamara ovde dok se smiri, pogotovu u ovom podforumu, ali ti mu ga pretera, Neutrino i irreal su dali mnogo konstruktivnijih, logičnijih i pametnijih saveta od tebe i pametnije ti je da se pokriješ i ćutiš i prestaneš da mlataraš okolo lenjirom (if you know what I mean).
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 17:04   #63
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Nisam neki stručnjak po tom pitanju (mnogo više znam o HTML-u i JS-u nego o Flash-u i AS3), ali mislim da je sasvim okej učiti HTML+JS pošto se kvalitet igara pisanih na taj način veoma brzo približava kvalitetu igara pisanih u Flash-u, browseri su sve brži i brži u prikazivanju takvog sadržaja, a ovakav pristup može da pomogne ciljanju nekih drugih platformi/browsera koji nisu u mogućnosti da prikažu Flash.
U svakom slučaju, rad na znanju HTML-a i JS-a nikad se ne baca u vodu, pa čak i da ne posluži za gamedev poslužiće za nešto drugo, kao što su interaktivne prezentacije (sećate se, jednom davno i ovim prostorima su dominirali Flash introi i meniji, pa pogledajte sad, sve sam JS+jQuery ).
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Geomaster na korisnoj poruci:
doctor (8.8.2012)
Stara 8.8.2012, 17:09   #64
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Apsolutno nije zrelo, da ne pominjemo da performanse variraju od uredjaja do uredjaja pa čak i od browser-a do browser-a na istom kompjuteru. WebGL je isto nezreo, sve je nezrelo, sami autori govore da će proći nekoliko decenija.

Najbolje da pratiš i učiš po malo kao i svaki entuzijasta, a naravno za posao koristiš ono što je stabilno i provereno. AS3 radi radnju za mene, što se igara i grafičkih aplikacija, pa čak i web aplikacija tiče. Još je potpuno besplatno ako koristiš komandnu liniju i besplatni IDE kao FlashDevelop. Rad je pravo uživanje, a AS3 pruža potpunu slobodu da napraviš šta god poželiš.
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku AleksandarCoder na korisnoj poruci:
doctor (8.8.2012)
Stara 8.8.2012, 17:37   #65
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Svakako da valja biti upoznat sa "HTML5" setom tehnologija. I to ne samo iz neke GameDev perspektive.
Činjenica je da je to po svoj prilici neminovna budućnost, činjenica je da je i danas na samoj granici upotrebljivosti za skoro pa sve scenarije i samo će postajati bogatije brže i naprednije.

E sad, isto tako ne smatram da treba odmah napuštati flash ili da nema nikakvog smisla počinjati učenje. Držaće se bar još neko vreme kao glavni alat za heavy duty igre i aplikacije u browseru a i kad krene da gubi primat ne vidim preterano brzu smrt.

Ako se tebi Flash dopada i interesuje te, nema razloga da mu ne posvetiš neko vreme.


Elem, glavni deo mog posta:

AcoInformacijo, druže, brate mili, izvini, moram javno da ti se izvinim za svoje i druge postove koji su sumnjali u tvoju veličinu.
Molim te ko brata, leba ti, pomagaj!

Moram u ActionScript3 da odradim aplikaciju za mikrokontroler koja će da se vrti na top secret ruskom svemirskom brodu. Mora da radi realtime audio processing, analizu i sintezu prevoda sa Marsovskog na Rusko-Srpski, po mogućstvu da se kompajlira na digitronu a interpreter da bude povezan sa robotizovanom rukom koja drži grafitnu olovku kao simulaciju terminala u slučaju pucanja displeja tečnih kristala.

TI SI NAM POSLEDNJA NADA.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku irreal na korisnoj poruci:
doctor (8.8.2012), Ivan-94 (8.8.2012)
Stara 8.8.2012, 17:43   #66
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
Elem, glavni deo mog posta:

AcoInformacijo, druže, brate mili, izvini, moram javno da ti se izvinim za svoje i druge postove koji su sumnjali u tvoju veličinu.
Molim te ko brata, leba ti, pomagaj!

Moram u ActionScript3 da odradim aplikaciju za mikrokontroler koja će da se vrti na top secret ruskom svemirskom brodu. Mora da radi realtime audio processing, analizu i sintezu prevoda sa Marsovskog na Rusko-Srpski, po mogućstvu da se kompajlira na digitronu a interpreter da bude povezan sa robotizovanom rukom koja drži grafitnu olovku kao simulaciju terminala u slučaju pucanja displeja tečnih kristala.

TI SI NAM POSLEDNJA NADA.
Pa ti lepo traži Skype od novih članova pa njima dosađuj, vidiš kako PeTko ima lepo razrađenu taktiku. Nego šalu na stranu, ko je iz vašeg čopora ovde alfa mužjak?
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 17:54   #67
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
AleksandarCoder kaže: Pregled poruke
Nego šalu na stranu, ko je iz vašeg čopora ovde alfa mužjak?
Nisu uspeli da se dogovore, u pregovorima si se ti pojavio pa su se fokusirali na to da eliminišu konkurenciju.
/sarcasm

(kada se svi šale, moram i ja, volim dobro društvo i kvalitetnu šalu; inače, hvala svima na sugestijama o HTML5 i Flešu)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 18:41   #68
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Daleko od toga da je HTML 5 "apsolutno nezreo" ali Flash je i dalje dominantan u industriji sitnih igara iz prostog razloga što je zaokruženija i brža platforma za razvoj baš takvog tipa sadržaja. HTML 5 je sa druge strane dosta široka tehnologija koja se ne koncentriše specifično ni na jedan deo sadržaja.

Međutim, u poslednjih godinu dana Flash je zadobio par dobrih udaraca zbog kojih apsolutno vredi razmišljati o njegovim alternativama a tu se HTML 5, i pored svojih mana, jako visoko kotira. Čak štaviše HTML 5 ima i određene karakteristike koje se recimo u donosu na Flash mogu smatrati značajnim unapređenjima.

Evo par primera.

1) HTML 5 za razliku od "izvršnih blobova" u Flashu ima potpuno otvoren kod što znači da u bilo kom trenutku može da se pogleda i po potrebi menja.

2) Posledica prve tačke je da je uz pomoć HTML 5 mnogo lakše implementirati neke savremene web design principe kao što je recimo "responsive design". Ovo je moguće iz prostog razloga što svi elementi aplikacije komuniciraju preko njihovog zajedničkog imenitelja, JavaScripta.

Do sada se komunikacija između pluginova (uključujući i Flash) uglavnom vršila prosleđivanjem parametara iz JavaScripta njihovom loaderu (smer od dokumenta ka Flash aplikaciji), "okidanjem" URL-a sa "javascript" protokolom u Flash aplikaciji (smer od Flash aplikacije do dokumenta) ili korišćenjem client-server socket konekcija. Sa HTML 5 to uopšte više nije neophodno jer svi elementi na stranici (uključujući i interaktivne elemente) imaju pristup zajedničkom skladištu podataka.

3) HTML 5 poseduje canvas element koji može da se koristi u modu za 2D i 3D iscrtavanje pri čemu je sposoban da održava stoprocentnu komunikacaciju sa ostatkom stranice (aplikacije). Da stvar bude interesantnija canvas je otvorio neke interesantne pravce za korišćenje od kojih eje upotreba WebGL biblioteka jedna od najinteresantnijih.

4) HTML 5 nudi direktan pristup nekim funkcionalnostima kojih u Flashu jednostavno nema - pristup deljenom local storage prostoru (ima ga i Flash ali mu je pristup ograničen isključivo iz Flash aplikacije), pristup Geolocation API-ju sa kojim je neverovatno lako izrađivati aplikacije koje zavise od lokacije korisnika (mobilni uređaji posebno imaju koristi od ovoga jer većina njih koristi "Assisted GPS"), pristup audio i video implementaciji koju pruža browser direktno itd.

Inače, WebGL je takođe daleko od "nezrelog" statusa jer se dnas može naći veliki broj biblioteka i API-ja za generisanje grafike u browserima koja jako dobro izgleda. Jedini problem koji trenutno postoji su performanse zato što WebGL nije prioritet svim browser vendorima. Po tom pitanju je recimo Chrome na prvom mestu što i dokazuje otvaranjem svog "Chrome Experiments" projekta.

Neverne Tome mogu da bace pogled na sledeće linkove pri čemu treba obratiti pažnju na to da su neki od ovih eksperimenata stari i više od godinu i kusur dana a WebGL (i njegove biblioteke) se svakodnevno menja.

ro.me

WebGL water simulation

WebGL Skin

"Ginger" Facial rigging

Dakle ako vam je bitno sada da učestvujete u biznisu izrade sitnih igara Flash je verovatno bolji izbor ali zapamtite da vreme HTML-a 5 tek dolazi
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
doctor (8.8.2012)
Stara 8.8.2012, 18:56   #69
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Nebuloze opet. Kakve sitne igre čoveče, pa MMO i MMORPG se svi prave u AS3.

Ti primeri što si stavio ne rade u IE koji i dalje drži 20% tržišta, što uopšte nije malo, dok sve Flash igre rade, toliko o zrelosti WebGL. Znaš kako, ti izguglaš, onda izlupetaš, nikada u životu nisi ništa napravio. I što je najsmešnije misliš da što više pišeš to ćeš delovati pametnije.

A inače uopšte nije tačno da Flash nema lokal storage, Flash nema pristup operacijama kreiranja datoteka, jer je to security risk, koji si ti nebulozan tip.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	IE-i-WebGL.gif
Viđeno:	20 puta
Veličina:	14,3 KB
ID:	43896  
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 19:13   #70
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Flash je za sitne igre, niko ko pravi išta ozbiljno ne bi to pisao u Flash-u, to je zdrav razum.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 19:19   #71
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Flash je za sitne igre, niko ko pravi išta ozbiljno ne bi to pisao u Flash-u, to je zdrav razum.
... reče onaj što ne zna da napravi bilo kakvu igru, pa čak ni sitnu.
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 19:26   #72
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Čoveče, zaustavi se, sad si lupio još jednu glupost. Nov si ovde i ne znaš šta sve pojedinci (kojima se obraćaš kao da su idioti) znaju i umeju i zato poštuj ljude, prestani da se hvališ unaokolo i pomozi nekome ako hoćeš. I razmišljaj malo zdravorazumski... AS3 za full-scale projekte i MMO i MMORPG igre? Daj ne za*ebavaj čoveče bar svi znamo koje su granice Fleša.

@Neutrino: znao sam za chromeexperiment.com ali, idiot, nikad nisam malo bolje pogledao čega sve ima. Primeri koje si naveo su zaista sjajni. Definitivno tek dolazi doba gde će web browseri postati jako, jako moćne alatke...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 19:38   #73
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Ne postoje ograničenja AS3 jezika, AS2 je bio ograničen. O kojim ti ograničenjima govoriš? Što se tiče playera, samo operacije piši briši po datotekama i direktorijumima. Zar bi ti želeo da ti neko pokupi onlajn kreditne kartice koje si koristio, da ti obriše direktorijume i fajlove, da čeprka po njima. Pa to ni JavaScript ne može da radi. Ovde od vas niko ništa ne zna, samo lupetate gluposti, ovo je zaista žalosno. Nije ni čudo što Srbija propada, pred bankrotom.
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 19:42   #74
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Izvini, greška, nije AS3 ograničen, TI si ograničen.

Ništa lično. Over and out.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 19:58   #75
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Aaa, klasičan mentalitet brđanina iz Srbije, to se zove Ad Hominem, kada nisi u stanju da kažeš nešto konkretno što ima smisla, onda vređaš sagovornika.
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 20:09   #76
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Hoće li modovi da pobrišu sve ovo? Ode iz smešnog, preko tužnog, u morbidno...
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 20:21   #77
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
AleksandarCoder kaže: Pregled poruke
...to se zove Ad Hominem, kada nisi u stanju da kažeš nešto konkretno što ima smisla, onda vređaš sagovornika.
To se zove "puk'o mi je film pod naletom bullshita."
Izvini ako si to shvatio kao uvredu ali o tebi čovek ništa drugo i ne može da zaključi na osnovu toga kako se ponašaš.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 20:29   #78
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

@AcaPreiskusni
Kako si me samo prozreo. Pa da, pa ja nisam hteo da sam pisem bilo sta nego da mi ti uradis. A sto se tice muvanja..Pa ne znam sad, mozda bi te i muvao, ali na moju srecu nisam od "onih". Jbg, razocarao sam te, jel da? I jos nesto. Odakle tebi covece uopste misao da su svi veci/veliki MMO/MMORPG-jevi pravljeni u AS3??? Toliko o tvojoj strucnosti. Jedan veliki FACEPALM

@Ostali
Iz postovanja koje imam prema vama, ipak se dosta dugo citamo ovde, ja bih vas zamolio da u nastavku ove teme, APSOLUTNO i POTPUNO igorosete O-velikog strucnjaka i da nastavimo nas razgovor kao i do sada sto smo vodili u prethodnim temama. Inace moderatori izgleda da ne obracaju paznju na ovaj deo foruma jer sam im juce licno poslao PM. Moracu ocigledno Voji da saljem da bi se neko setio ovog dela foruma.

@OnTopic
Istrazivao sam dosta na temu Html5 vs Flash...Jednostavno, to je jos uvek mlada tehnologija, dosta je "nerazvijena", a po meni u odnosu na flash komplikovanija. Koriscenje tri jezika (html, css, js) zarad pravljenja web aplikacije, nekako mi je previse. To je onako, najveca stvar koja me odbija. Jeste u nekim stvarima html5 bolji od flash-a (za pocetak ne zavisi od jedne kompanije), ali opet, flash ima mnogo vecu zajednicu. Mozda ce se u buducnosti HTML5 zajednica povecati (gotovo siguran sam u to), ali neki nedostaci moraju biti ispravljeni (video streaming). Jednostavno, treba da prelezi "decije bolesti" kako bi biti upotrebljiva.
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 20:31   #79
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

@Doctor

Aaaahahahah ... ok, pa onda je to samo mentalitet brđanina, nije Ad Hominem. Nemoj da se uzbuđavaš, takva je velika većina u Srbiji, sasvim se lepo uklapaš. A to je fino jer tebi i jeste najbitnije da budeš deo krda, da se uklapaš, kako i drugi tako i ti, zar ne.

@Ovaj što lupeta stalno

Imaš ti game framework i za HTML5, koji ti omogućava da se fokusiraš na izradu igre. Ali toliko ima kompatibilnih zavrzlama, radi ovde, ne radi tamo, ako ovo koristiš neće raditi dobro na ovom, a radiće na onom. Mislim da pisanje treba prepustiti ljudima koji to razvijaju.
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 20:38   #80
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.133
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.353 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Ovde treba moderator koji stvarno posecuje ova dva podforuma, dbaja i Patton banu tek ponekad radi reda...
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
MultiBoot USB flash - vodič za preživljavanje laikexpert Slobodni softver 5 11.12.2015 21:15
Flash Game Boja Killer Pravljenje igara 2 7.3.2011 17:20
c# (c sharp) i game development Loole Pravljenje igara 45 17.2.2007 14:15
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41
Create Your Own Xbox 360 Games voodoo_ Programiranje 5 1.9.2006 18:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com