Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.8.2012, 20:41   #41
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Ne znam šta da ti kažem, ovo što pišeš nema veze sa igrama. I ja pravim web aplikacije, pa i cele informacione sisteme bazirane na različitim platformama i tehnologijama, pa se opet držim teme.

Ja ne znam kako ti zoveš ono isprazno filozofiranje i preteranu glorifikaciju najobičnijeg alata za project management kao što je activeCollab. Meni to više deluje kao nešto što bi radio neko ko nema poima da je to najmanji problem i da ti ne treba ništa više osim da pročitaš šta treba da uradiš i da promeniš status taska kada završiš posao. Da li je git ili svn ili štagod, uopšte nije bitno i toliku dramu oko nebitnih stvari može da pravi samo neko ko je nezreo i neiskusan.

Činjenica da si se ti osetio prozvanim i da braniš presipanje iz šupljeg u prazno govori da ni ti nisi daleko od toga. A to što porediš izradu web interfejsa sa izradom igara govori dodatno u prilog svemu.

Ja sam pisao kod i u asembleru, radio i distribuirane IS-ove koji uključuju i web deo i desktop delove, kao i server-side delove i bazu podataka, pa ne pominjem.

EDIT: a inače mi je jako smešno to da neko ko nije napravio ni jednu igru deli savete o pravljenju igara ... tipično naša posla

Poslednja ispravka: AleksandarCoder (7.8.2012 u 20:59)
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 21:17   #42
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
AleksandarCoder kaže: Pregled poruke
Ja sam pisao kod i u asembleru, radio i distribuirane IS-ove koji uključuju i web deo i desktop delove, kao i server-side delove i bazu podataka, pa ne pominjem.
Pa kako ne pominješ kad si sad baš pomenuo?
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 21:23   #43
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
AleksandarCoder kaže: Pregled poruke
EDIT: a inače mi je jako smešno to da neko ko nije napravio ni jednu igru deli savete o pravljenju igara ... tipično naša posla
Ja se izvinjavam sto se mesam (iako sam ja otvorio temu) u vasu raspravu, ali Aco, to sto neko ne postavi igru na forumu, ne dokazuje da on nije napravio igru. Jednostavno i ja imam iza sebe milion sitnih igara (tipa tetris) u raznim jezicima (od C++, Pythona, C#...), ali jednostavno ne smatram da je to relevantno u smislu da li ja mogu da udelim nekom neki savet u vezi game dev-a. Pa cak i da nisam pravio nijednu igru, opet bi mogao da udelim neki savet, jer igra nije nista drugo do malo vise grafickog programa koji reaguje na komande sa tastature/misa. A to ko je sta radio (ili nije radio), to moze biti cisto hvalisanje, a opet i ne mora da znaci. Svi mi (nadam se) znamo sta smo sve uradili, sta nismo, koliko znamo i koliko ne znamo...Uzeci u obzir ogromno prostranstvo programiranja, pocev od aplikativnog, web, pa sada i za mobilne platforme, i bezbroj programskih jezika, ja znam (a mislim da cete i ostali da se slozite samnom) da nista ne znam...Jako je glupo prepucavati se na tu temu.

Tako da, man'te se ljudi coravog posla, ja pitao sasvim obicno pitanje, i iskreno ocekivao sam flejm upucen meni, ali se na kraju ispostavilo da se vi medjusobno prepirete oko stvari koje licno meni apsolutno nisu relevatne Sto se mene tice, koristicu TortoiseSVN do kraja zivota (kad vec pricate o project managmentu) Najbolji je i tacka

Ontopic...Resio sam svoje dileme, nabavio tutorijale i krenucu polako da radim. Ako negde zapnem imacu kome da se obratim (ako se do tada medjusobno ne poubijate ).

P.S. Ljudi, sto sam nasao "za*banciju" od programa za game dev. Zove se Stencyl...Nesto je na foru Game Makera. Preporucio bi ga svakom ko pocinje sa game dev-om da prodje taj program cisto da vidi kako radi "mehanika" igara. Ceo tok igre se "slaze" poput kockica, i sto je najbolje moze da se exportuje za Android, Flash i nisam siguran, ali mislim da moze i za iOS.
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 21:38   #44
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Pa ja samo odgovaram. A što se tiče tih alata za izradu igara za ljude koji ne znaju programiranje, tu teško može da se vidi mehanika bilo čega. Tu se nema potpuna sloboda i ne možeš da napraviš bilo šta što zamisliš. Ako si radio u ostalim jezicima i napravio igru kao tetris pre, onda bi to trebalo da znaš. Meni sada tek nisi uopšte jasan. Šta ti zapravo želiš da uradiš? Ako želiš da praviš igru za Facebook, kao što si rekao ne vidim šta ti tu možeš da uradiš sa tim alatima za pravljenje igara kada nemaš punu kontrolu, a sumnjam da postoji SDK za te alate. To su sve nebuloze čoveče. Jel ima ovde neko da ima više od 15 godina?
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 23:45   #45
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
AleksandarCoder kaže: Pregled poruke
Ja sam pisao kod i u asembleru, radio i distribuirane IS-ove koji uključuju i web deo i desktop delove, kao i server-side delove i bazu podataka, pa ne pominjem.
AJDE DA GA MERIMO

Znači nemoj mi te izraze, koliko je to u centimetrima?
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Geomaster na korisnoj poruci:
irreal (8.8.2012), Ivan-94 (7.8.2012)
Stara 8.8.2012, 0:10   #46
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

troll
metal troll za sve ljubitelje

Poslednja ispravka: AleksandarCoder (8.8.2012 u 0:17)
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 1:26   #47
boshkodj
Veteran
 
Član od: 4.7.2008.
Lokacija: Somewhere along the line
Poruke: 505
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
Nikada nisam sebe predstavio velikim ekspertom niti tvrdim na slepo da bilo šta znam bolje od nekog drugog, ali pitaj po nekog člana foruma kojem sam nekada pomogao da li mu je drago što je rešio problem ili neće biti zadovoljan dokle god ne okačim svoje projekte na uvid?
Odgovorno tvrdim, irreal je veliki ekspert
boshkodj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku boshkodj na korisnoj poruci:
irreal (8.8.2012)
Stara 8.8.2012, 1:41   #48
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Ja takođe odgovorno tvrdim da je boshkodj ekspert za procenu eksperata
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
irreal (8.8.2012)
Stara 8.8.2012, 1:50   #49
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Nije ovde bitno ko je veći ekspert, kome je e-penis veći, ko ima više gotovih projekta i ko je pisao kod čak i u assembleru... Ma, znate već.
Pre bi se reklo da je poenta da ljudi diskutuju, zezaju se, prikazuju svoje radove zarad konstruktivnih kritika, pomažu ostalima i sve to u nekoj opuštenoj atmosferi, bez pritiska i konkurencije. Bar ja to tako vidim. Tako da nesigurni ljudi / trolovi koji bi da se bacakaju svojim projektima i traže potvrdu od ostalih nemaju posla ovde, bar ne sve dok imaju takav stav.

my two cents
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Geomaster na korisnoj poruci:
irreal (8.8.2012)
Stara 8.8.2012, 3:24   #50
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
AleksandarCoder kaže: Pregled poruke
Pa ja samo odgovaram. A što se tiče tih alata za izradu igara za ljude koji ne znaju programiranje, tu teško može da se vidi mehanika bilo čega. Tu se nema potpuna sloboda i ne možeš da napraviš bilo šta što zamisliš. Ako si radio u ostalim jezicima i napravio igru kao tetris pre, onda bi to trebalo da znaš. Meni sada tek nisi uopšte jasan. Šta ti zapravo želiš da uradiš? Ako želiš da praviš igru za Facebook, kao što si rekao ne vidim šta ti tu možeš da uradiš sa tim alatima za pravljenje igara kada nemaš punu kontrolu, a sumnjam da postoji SDK za te alate. To su sve nebuloze čoveče. Jel ima ovde neko da ima više od 15 godina?
Aco, sta ti nije jasno? Da li sam ja u mom predjasnjem postu bilo gde napisao da cu ja koristiti Stencyl za izradu igara? Ja sam samo preporucio kao program gde moze da se vidi osnova programiranja i kako to zapravo funkcionise. Ja sam kao i mnogi drugi poceo sa Game Maker-om, i apsolutno mi nista ne fali. Mnogo stvari se nauci bas sa tim prostim alatima.

Ja sam samo pitao prosto glupo pitanje koji alat da koristim i da mi pojasnite malo kako se uopste programira u Flashu, sta da koristim itd, a vi ste otisli u PM sa offtopicom

P.S. Ljudi koji su pisali u ovoj temi imaju ohohoh vise od 15 godina, i iz iskustva sa ovog foruma (posto sam MNOGOOO duze od tebe) znam da su svi jako iskusni programeri koji su uvek tu da pomognu i da priznaju ako su pogresili negde.

@Geomaster Svaka ti dala zbog tvoje zadnje recenice...
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 5:25   #51
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
boshkodj kaže: Pregled poruke
Odgovorno tvrdim, irreal je veliki ekspert
rekla kazala, ono tipično naše, na jeziku smo uvek najjači

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ja takođe odgovorno tvrdim da je boshkodj ekspert za procenu eksperata
rekla kazala

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Nije ovde bitno ko je veći ekspert, kome je e-penis veći, ko ima više gotovih projekta i ko je pisao kod čak i u assembleru... Ma, znate već.
Pre bi se reklo da je poenta da ljudi diskutuju, zezaju se, prikazuju svoje radove zarad konstruktivnih kritika, pomažu ostalima i sve to u nekoj opuštenoj atmosferi, bez pritiska i konkurencije. Bar ja to tako vidim. Tako da nesigurni ljudi / trolovi koji bi da se bacakaju svojim projektima i traže potvrdu od ostalih nemaju posla ovde, bar ne sve dok imaju takav stav.

my two cents
rekla kazala, presipanje iz šupljeg u prazno, mlaćenje prazne slame, nebuloze

Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
...bla bla bla ... Ja sam samo preporucio kao program gde moze da se vidi osnova programiranja i kako to zapravo funkcionise. ... bla bla bla ...
Uopšte tako ne funkcioniše i to nisu osnove programiranja.
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 8:41   #52
Ivan-94
Veteran
 
Član od: 15.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 654
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 63 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan-94 Slanje poruke preko Skypea korisniku Ivan-94
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

@offtopic
Kako imam osecaj da je nekom bilo dosadno, napravio acc i sad troluje.
Ivan-94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Ivan-94 na korisnoj poruci:
Geomaster (8.8.2012), irreal (8.8.2012), PeTkO (8.8.2012)
Stara 8.8.2012, 11:09   #53
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
AleksandarCoder kaže: Pregled poruke
Uopšte tako ne funkcioniše i to nisu osnove programiranja.
Slaganje logickih petlji kao kockica, i menjanje njenih parametara, dodavanje promenljivih koji su povezani sa objektima u igri, dodavanje kontrole objektima u igri, dodavanje funkcija prilikom kolizija nije osnova game developmenta? Izvini, ali ja sam mom bratu i njegovim drugovima koji su 6 razred upravo uz pomoc tog programa objasnio osnove game dev-a i ne vidim u cemu je problem? Ako su oni kao "duduci" koji su ceo zivot igrali CS mogli da shvate, zasto ne bi moglo i tamo neko dete koje se zapitalo "hm...a kako moja igrica zapravo radi". To je samo pocetak za dalji rad, i udubljivanje u tematiku programiranja. Necu sigurno u startu da mu objasnjavam biblioteke u C-u, koja cemu sluzi, sta su funkcije, klase, polimorfizam, nasledjivanja, apstraktne klase itd. Ili sam trebao da pocnem sa asemblerom? Ili sam trebao odmah da ga bacim u 3d engine? Stvarno te ne razumem...

Kapiram da si ti odlican programer i da razne jezike imas u malom prstu, cak mi delujes kao neko ko je ucestvovao u pisanju onih 500k linija koda za Curiosity, ali jbg nismo svi mi toliko pametni i inteligentni, evo ovaj Irreal kad malo bolje pogledam nema nikakav rad objavljen, ja odgovorno tvrdim da on nema pojma, pa onda Geomaster, Neutrino...Svi se prave da znaju nesto a nemaju pojma...(Sheldon, that's sarcasm)

Btw. Aj sad ovako ja tebe da pitam nesto...Kao prvo nisi stavio godiste u profilu, zar ne mogu ja da prema tvom ponasanju (a veoma je detinjasto) pomislim da si ti zapravo jedan tinejdzer koga su udarili hormoni i koji umislio da je najbolji. Drugo, pogledao sam neke tvoje igre, i sve su na istu foru, a iskreno ne verujem da si ti pisao te igre...

I pretpostavljam da ces u sledecem svom postu (a nadam se da ga nece biti) ili braniti sebe onako zustro, ili prozivati ostale...

Savet: Ako zelis da te ova zajednica prihvati, prestani da trolujes, gledaj sebe, pomogni drugom dobronamernom kritikom, i prestani da se prepucavas sa drugima. Ovo sto ti radis nije produktivno, argumentovano prepucavanje (koje ja itekako podrzavam) vec obicno trolovanje.
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 13:15   #54
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
Ivan-94 kaže: Pregled poruke
@offtopic
Kako imam osecaj da je nekom bilo dosadno, napravio acc i sad troluje.
Ti to pričaš o sebi?


Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
...bla bla bla ...
Ja sam pogledao promotivni video za Stencyl i uopšte nema veze sa tim što ti pričaš. Tamo se stavljaju akteri, kako video kaže, i onda povezuješ aktere, kako video kaže. Nema nikakve veze sa programiranjem, ni najmanje. A ovo ostalo što si pisao su nebuloze, kao po običaju. Ja mogu samo da ti kažem, da posle svega što si napisao, nema šanse ti ništa da napraviš. Tebi je jezik i isprazno kuckanje jedino što ćeš ikada raditi. Ja hteo da ti pomognem, da nešto naučiš, a ti se ponašaš nezrelo, zato sam i mislio da si maloletan. I šta si mi tražio Skype privatno preko poruka? Ne znaš koliko imam godina, ni ne poznajemo se, odmah tražiš Skype, jel tebi to normalno?
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 13:37   #55
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Aco, učini uslugu sebi i ne brukaj se više...

EDIT: Sad sam se setio na koga me podseća: na malog Kragujevića.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Geomaster na korisnoj poruci:
Ivan-94 (8.8.2012)
Stara 8.8.2012, 14:27   #56
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Sve je to lepo Aco ali dok ne isprogramiras mikrokontrolere dzabe tebi sve to.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
player1 (6.9.2012)
Stara 8.8.2012, 14:34   #57
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Već sam rekao da sam programirao i u asembleru i u C-u. A sposoban sam da naučim i novi jezik koji je jedinstven, kao i da izmislim nov jezik i napravim interpreter i kompajler za njega. Pa u čemu je onda problem, ako si programirao mikrokontrolere što onda ne možeš igre?
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 14:36   #58
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Koji si ti majstor za stavljanje random reci u tudja usta ljubi te drug forumas :*
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 14:44   #59
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Koja si ti nebuloza klinac.
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 15:59   #60
NISAM NESTO SMART
Član
 
Član od: 14.7.2009.
Lokacija: Srbija
Poruke: 315
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 73 puta na 54 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NISAM NESTO SMART
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
I šta si mi tražio Skype privatno preko poruka? Ne znaš koliko imam godina, ni ne poznajemo se, odmah tražiš Skype, jel tebi to normalno?
Pa poprilicno sam siguran da je trazio tvoj skype da te pita za neke savete ili slicno, posto i sam tvrdis da si ekspert. Nadam se da kapiras da on ne zeli da se muva sa tobom pa ga ne zanimaju tvoje godine i da li volis duge setnje plazom.
Inace vidim ja da ti nisi programiro mikrokontrolere, pa se sad tu vadis nesto, nista kad naucis to javi se
NISAM NESTO SMART je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NISAM NESTO SMART na korisnoj poruci:
Geomaster (8.8.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
MultiBoot USB flash - vodič za preživljavanje laikexpert Slobodni softver 5 11.12.2015 21:15
Flash Game Boja Killer Pravljenje igara 2 7.3.2011 17:20
c# (c sharp) i game development Loole Pravljenje igara 45 17.2.2007 14:15
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41
Create Your Own Xbox 360 Games voodoo_ Programiranje 5 1.9.2006 18:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com