Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.9.2020, 19:45   #1441
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Ne znam kad su to ovi gejming novinari postali "moralno osvešćeni"

Članci poput ovog
https://www.pcgamesn.com/cyberpunk-2077/delayed-again

Yeah, no

Svaki veći projekat zahteva overtime pri kraju, evo ja bukvalno sad jurim neke rokove da bih postigao nešto što je delovalo da će biti brzo gotovo, pa se ispostavilo da ima brda nekih usputnih problema.
Koliko god odlagao, uvek će postojati nešto što možeš da izmeniš, dodaš unaprediš, i onda je pointless da se traži odlaganje u nedogled.
Vidis bre da je svet pun visoko moralnih ljudi koje boli dusa za sve nepravde znane i neznane. Toliko im je dusa puna bola za nepravde samo mora da pronadju one koje su isplative i trendi. iternent je dokazao da su ljudi (makar zapadni) prvenstvno zainteresovani za moralne norme .
Bas kao Anghela Death ( nije slucajno ime ) U Wasteland 3 . Ako nesto ne valja mora da je neki moral u pitanju. Mislim ovaj svet treba popraviti a kako drugacije nego dusebriznistvom i licemerjem naravno uz honorar za sve to .

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
@RascepanaSenfara


Mozda u tvom sajberpank svetu ili modernim vidjenjima istog. Sajberpank koji sam ja citao/gledao/igrao nesto ne spominje te stvari.
Nije ni ovaj sajberpank sve dok nije bio onaj outrage ( lazni naravno) . Oni su promenili odluku o male/female protagonistima posle 5-6 godina posle onog cuvenog plakata . I to je moralo da im uzme vreme , jedno lore drugo je prespektiva iz koje se igra. Postojanje trans ljudi u svetu ( neki npc npr ) i igrati kao takav a kad je igra pravljenja za zenu ili muskarca toliko dugo...
mislim da su hteli da ubace to nesto trece a da ne zakinu na autenticnom iskustvu koje su i planirali sve ove godine.
Igra nece biti ni bolja ni gora zbog toga ali da nisu odlozili nisu mogli tek tako da promene male/female opciju to je 10000%.

Poslednja ispravka: DeCoy (30.9.2020 u 22:38) Razlog: multiquote
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
filpan (30.9.2020)
Stara 30.9.2020, 23:13   #1442
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Malo sam vise upoznat sa ovim.


Uopste nije problem ovaj crunch sto su najavili iako su obecali da ga nece biti.

Veci je problem sto su oni u "tihom crunch" vec duze od godinu. Dio CDPR (par timova) radi overtime vec godinu dana
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JAZO na korisnoj poruci:
Krilce (1.10.2020)
Stara 1.10.2020, 9:29   #1443
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
mesomebody kaže: Pregled poruke
Pre svega, vlasnicima nikada nije dovoljno zarade i oni će maksimalno da bičuju sve koji rade za njih. Da nisu takvi ne bi imali milijarde. A kad pukneš, lepo te zamene.
Pa onda firma od 250 zaposlenih treba da uradi posao za koji bi dobro zapelo 600 ljudi da završi. Pa se kuka kako je to nemoguće i da treba više ljudi. Pa zaposle još 50. I šta se sad žališ, eto ti ljudi, sad završi.
Onda se lepo rasporedi posao za 600 ljudi na 300 ljudi a od tih 300 hoće 100 njih da radi. Zašto je tako da u svim firmama samo mali broj ljudi radi a ostali zabušavaju, ne znam. Zašto takve zaposle, zašto ih ne stave na probni rad, zašto im daju ugovor, ne znam. Ali je sigurno tako da što je firma veća manji broj ljudi sve radi.
E onda se radi prekovremeno i budži i nervira. Zabušanti prekovremeno zabušavaju a ostali pljuju krv. I izbaci se poluproizvod. I onda se ospe drvlje i kamenje po (u ovom slučaju) programerima kako su glupi i testerima kako su slepi i dizajnerima kako su smotani i tako ...

Ono što je najgore od svega, niko ne bude zadovoljan osim onih skroz gore. I ovih što ne rade. Njih je baš briga i kad ih kritikuju ali je dobre radnike briga. Pa misle kao onaj konj u Životinjskoj farmi - radiću više. A ne treba da rade više jer će da završe kao i on.
A poenta je da svi vi koji radite iz sve snage jer posao mora da se završi, shvatite da niko posao nije završio jer kad završite natovariće vam još i misliće eto može on/ona. Tako da radite dobro, pošteno i vredno a ne do krajnjih granica izdržljivosti jer vi ćete pući a život ide dalje i taj posao koji ste vi morali da završite će jednostavno uzeti neko drugi kao da ništa nije bilo.
A ovakva igra mora biti odlična i prepuna bagova. Prosto se dugo radi na dobroj ideju, puno je uloženo i u smislu novca i u smislu talenta i sati rada a i preveliki je posao da ne bude prepuna propusta i grešaka.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
mvasic (1.10.2020)
Stara 1.10.2020, 11:14   #1444
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Keanu :)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
nameless1 (1.10.2020)
Stara 1.10.2020, 12:15   #1445
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Nemojte podpasti po te robovlasničko-lobističke (američke) članke kako u CDPR ih bičuju da rade +XYZ sati za fiksne pare.

My Thoughts on Cyberpunk 2077 CDPR & Bloomberg Article


3:27 lik objasnio Poljske zakone o radu (slični su našim, samo dosta labaviji) i rekao da takavi zakoni u Americi ne postoje, razmislite i zašto u USA to nema, tamo ako prihvatiš stalni prekovremeni rad, onda podpisuješ ugovor da radiš po satu, a to je još gore jer smatraju onda da si 24/7/365 spreman da radiš.

I ko se nije bavio nekim kreativnim poslom sa rokovima, ne fazon samostalni slikar (nego nrp. software development, produciranje filmova, serija, reklama...., arhitekte, možda pisanje knjige) nije svestan koliko je često da se mora raditi extra sati. Velika je razlika da li je to dobro plaćeno ili ne, a sa druge strane da li to osoba želi/može ili ne. A verujem da velika većina tamo što rade u CDPR (i pored extra keša što ih plaćaju zbog extra radi) i sami hoće da završe igru i da se opuste pred novogodišnje praznike.

PS: Ameri zato bombarduju ovako uspešne firme u državama gde su zakoni civilizovaniji, jer se plaše da će krenuti njihovi dobri radnici da se prebacuju u Poljsku da rade za CDPR (npr.), a sigurno se to već dešava. Ili da ne skontaju da ne žive u nekoj "land of free i promising land" bajci.

EDIT: Obratite pažnju na kraju klipa, pored extra zarade za prekovreme sate, CDPR će podeliti 10% profita svi zaposlenim. A pošto je CDPR prilično otvoren i javan što se tiče finansijskih podataka svi znaju koliko je to para.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2020, 13:13   #1446
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Cyberpunk 2077

Sada će i ovde da krenu (opet) teorije kako je ovo sve zavera protivi CDP kao što je bilo i za TW3, fanboyzi su nevidjeni kancer

Lepo je neko u prethodnim komentarima objasnio da je sam crunch sastavni deo ove industrije (pogotovu kada je datum izlaska blizu) ali da problem nastaje kad je kao u slučaju CDPR a taj mandatorni crunch kao "dobar dan"

Tako je bilo i za TW3 tako je od pocetka (TW1) prosto CDPR nije dobro mesto za rad jer imaju hroničan problem jako lošeg odnosa prema zaposlenima a taj Adam Badowski je teški seronja.

Ps Mesec plus dana oni ulaze u "mandatorni crunch i peglanje bagova"? šta se radilo 6-7 godina koliko je ova igra u developerskom "haosu"?
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2020, 13:25   #1447
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

@Exia

Jedno pitanje, bez uvrede. Jesi ti radio u CDPR ili znaš nekog pouzdanog ko radi?

Ima mnogo ali mnogo gorih (neuporedivo) gorih IT/gamedev kompanija od CDPR, ne branim ih naravno, ali ljudi nisu svesni kolko je potrebno pefektnog mukotrpnog rada da se ispoštuju zacrtani rokovi u ovakvom tipu industrije. A ne radiš sam nego gužva pojedinaca, koji su siv različiti od kvaliteta rada do shvatanja tog kvaliteta.

Citat:
šta se radilo 6-7 godina koliko je ova igra u developerskom "haosu"
Isto što su radili Bioware sa ME: Andromeda, prototipovali.
CP2077 je u 100% u punom razvoju poslednje 3 godine možda maks 4. godine s tim što su pre 3-4 godine imali i manje ljudi, i jedan manje studio tj. kancelarije. Pre toga su sklapali viziju igre, budžili alate za razvoj igre, brdo pripremnog posla imali.

Nije da ih branim, ali kako sam pročitao na netu više of godinu dana neki ljudi rade na CP2077 svojevoljno prekovremeno (extra plaćeno), to su ti ljudi koji odrade 8 sati i umesto da uveče se zezaju, sednu i odrade par sati još freelancing.

I zapitaj se da nije bilo cruncha i na Witcher 3 jel bi dobili tolko ispeglanu igru, bilo je bugova, ali opet ME: Andromeda i još tona tona igara, da ne pričam o EA igri onoj sasečenoj Anthem.... koju kontam većina već zaboravila da postoji.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2020, 13:27   #1448
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Znam ljude licno koji rade tamo, sto ovako sto bivse kolege, uslovi su jedni od gorih u gejmingu. Nisu price sa neta, propagande zavere i ostalo.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
nameless1 (1.10.2020)
Stara 1.10.2020, 13:37   #1449
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Znam ljude licno koji rade tamo, sto ovako sto bivse kolege, uslovi su jedni od gorih u gejmingu. Nisu price sa neta, propagande zavere i ostalo.
Verujem.

Ne podržavam takav vid rada, ali jbg. CDPR ima taj svoj slogan da hoće perfektne RPG da prave, a za perfekciju treba puno požrtvovanosti tj. 120+++% truda.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2020, 14:00   #1450
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
zokocx kaže: Pregled poruke
za perfekciju treba puno požrtvovanosti tj. 120+++% truda
Ili 100% truda u nešto dužem (bolje odmjerenom) roku.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2020, 19:22   #1451
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Ili 100% truda u nešto dužem (bolje odmjerenom) roku.
Sve jedno neko mora da plati sto nema DENUVO na GOG i CDPR igrama
A da je lepo nije ali verovatno produktivno
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2020, 19:25   #1452
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Znam ljude licno koji rade tamo, sto ovako sto bivse kolege, uslovi su jedni od gorih u gejmingu. Nisu price sa neta, propagande zavere i ostalo.
Naravno da nisu ali dobar deo gaming zajednice voli da glumi krstaše u belom i da svaki negativan komentar (koliko god bio realan) smatraju hejtom, zaverom itd. I to nije samo slučaj sa CDPR nego na globalnom nivou
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2020, 21:16   #1453
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Hajte molim vas, primili ste ste na toliki hype, ja nikada ne bih naseo na te marketinske fore i preorderovao nesto o cemu nemam pojma kako ce da izgleda i niko me ne moze ubed...




... ... ... ... ... ... ... ... ... ovaj, kesh ili kartica?
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2020, 23:05   #1454
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	1A6F5945-A467-4056-8477-1C9D4912F8C1.jpg
Viđeno:	56 puta
Veličina:	91,5 KB
ID:	57489

Ovu lepoticu sam jurio po amazonu i ostalim sajtovima, bestbuy, walmart..sve je otislo. “Skalpovano”-prvi put cujem izraz. Sad ih ima po netu ali za po 700-900 dolara...tolko vec nemam da dajem.

Poslednja ispravka: Gonzo (1.10.2020 u 23:07) Razlog: Dodatak teksta
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2020, 0:26   #1455
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Gonzo kaže: Pregled poruke

“Skalpovano”-prvi put cujem izraz.
Scalper ti je na srpskom tapkaroš (jer se i u engleskom izraz prvobitno odnosio na preprodaju karata).
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2020, 0:38   #1456
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

ofanziva (prvih 30 sekundi viedea)


Sa svih strana odjednom . Ne radi se tu o brizi za radnike ovo je stap a kome treba da se odnese sargarepa ...
Okcio sam video zbog prvih pola minuta .
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2020, 1:04   #1457
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Sindrom Novaka Đokovića
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
nameless1 (2.10.2020)
Stara 2.10.2020, 8:22   #1458
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Koreli A. kaže: Pregled poruke
Sa svih strana odjednom . Ne radi se tu o brizi za radnike ovo je stap a kome treba da se odnese sargarepa ...
Okcio sam video zbog prvih pola minuta .
Dobar video koji sve lepo objašnjava, ali je teško dokučiti razloge histerije i napadanja CDPR.
Prvo, niko nije ni pokušao da objasni Poljske zakone o radu, niti da shvati da je to svega osam sati nedeljno, a taj prkovremeni rad je plaćen, plus što zaposleni dele 10% profita od igre. Pa kome bi smetalo da radi jedan dan više za dobre pare?? Kod nas imaš ljude koji šest dana nedeljno dirinče po 10 sati za jedva 300€ i koji, za razliku od Poljske, zakon o radu mogu da obese mačku o rep.
Drugo, ne verujem da su gazde CDPR-a unajmili plaćenike da mitraljezima i bičevima teraju ljude da rade. Ne sviđa ti se?? Hvala, doviđenja, ima ko želi, tebi srećan put. Ja da znam to da radim ne bih imao ništa protiv da 6 dana nedeljno sedim po osam sati i petljam oko igara, umesto što se maltretiram u ovom tamnom vilajetu od Srbije za nekih 500€ mesečno.
Treće, pisac prvog "članka" oko prekovremenog rada, od kojeg je sve i poteklo, moli čelnike CDPR da ne muče radnike i da odlože igru. Očigledno je toliko upućen da nema blagog pojma da je igra već dva puta odlagana, ali se nije setio ni jednog trena da pomene (ovo sam i ja prvi put čuo) da je u Bioware-u bilo radnika koji su podvođeni kao "žrtve stresa" i, naravno, nikom ništa. Ipak je to Američka kompanija. Ali oni su, po pravilu, uvek zabrinutiji za druge.

Hypocrites
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Koreli A. (2.10.2020), Mandragora (2.10.2020), Marko Radonjic (3.10.2020), player1 (2.10.2020), zokocx (2.10.2020)
Stara 2.10.2020, 9:59   #1459
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Očigledno je toliko upućen da nema blagog pojma da je igra već dva puta odlagana, ali se nije setio ni jednog trena da pomene (ovo sam i ja prvi put čuo) da je u Bioware-u bilo radnika koji su podvođeni kao "žrtve stresa" i, naravno, nikom ništa. Ipak je to Američka kompanija. Ali oni su, po pravilu, uvek zabrinutiji za druge

The Story Behind Mass Effect: Andromeda's Troubled Five ...



How BioWare's Anthem Went Wrong

Autor je isti aka Jason Schreier sa vrlo detaljnom pricom izmedju ostalog i o stresu i problemima zaposlenih i BW Montreal-u tokom rada na MEA. Isto vazi i za Anthem. Tako da je on jako upucen u sve to samo ljudi treba da se prvo informisu malo o cemu pricaju

Poslednja ispravka: Exia (2.10.2020 u 10:07)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2020, 12:03   #1460
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Ipak je to Američka kompanija. Ali oni su, po pravilu, uvek zabrinutiji za druge.
As Naughty Dog Crunches On The Last Of Us II, Developers Wonder How Much Longer This Approach Can Last

Crunch once again in the spotlight after damning report on The Last of Us 2 developer Naughty Dog

Inside Rockstar Games' Culture Of Crunch

Meni je u celoj ovoj priči jedino važno da dobijem dobru igru, baš me briga za sve ostalo (pod uslovom da ne izrabljuju decu).

Poslednja ispravka: nameless1 (2.10.2020 u 19:06) Razlog: nepotrebno flejmovanje :p
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
open world, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
Cypher - cyberpunk text adventure lukababic Avanturističke igre 2 2.4.2014 10:44
Futurelost Cyberpunk BBRPG slax Pravljenje igara 12 16.10.2011 13:45
FutureLost Cyberpunk RPG slax Male igre 1 16.10.2011 13:43
Cyberpunk Art Ocelot Zanimljive Web lokacije 1 2.3.2007 16:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com