Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.2.2012, 0:52   #3661
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledao sam ovog meseca svega dva filma:
Tropa de Elite i Hugo - nebo i zemlja, respektivno
Potvrdjujem sve sto je rekao Rainman o Hugu, ali ja mu ne bih dao ni 5/10. Film je pretenciozan, isprazan, sa nezanimljivom pricom, "0.5-dimenzionalnim" likovima, ocajnih dijaloga i jos goreg scenarija - kako mi je zao sto sam potrosio vreme na ovo. Ne mogu da verujem da je ovo Skorceze rezirao, najprecenjeniji film na IMDB-u.

A Tropa de Elite! E to nije film, to je filmcina!
http://www.imdb.com/title/tt0861739/

Film prati pricu Nascimenta, kapetana elitnih specijalnih jedinica - BOPE, koje se bore protiv kriminalaca i dilera droge po favelama u Riu, kao i pricu dvojice mladih i naivnih policajaca koji ulaze u iskvaren sistem, i prati njhovu sudbinu koja ce se neizbezno ukrstiti sa okorelim komandirom.
Fantasticni likovi koji su izuzetno dobro portretisani, zaplet i rezija u stilu Bozjeg Grada (Cidade de Deus) puni emocionalnog naboja. Da vam ne otkrivam previse, obavezno pogledajte ovaj film, ako ste voleli Grad Boga (http://www.imdb.com/title/tt0317248/).
Izasla je i dvojka, koju se upravo spremam da pogledam. Inace, prijatelj koji mi je preporucio film kaze da je dvojka bolja, a vidim da ima i vecu ocenu na IMDB-u, mada, posle Huga im nista ne verujem.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Belfegor (28.2.2012), bokela (5.3.2012), exefragment (3.3.2012), Rainman (28.2.2012), zone2403 (29.2.2012)
Stara 28.2.2012, 1:05   #3662
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Samo da znas da je drugi deo dosta drugaciji od prvog...tj. ako ocekujes napucavanja kao u prvom bices razocaran. Sve u svemu odlicni filmovi, i jedan i drugi.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2012, 1:09   #3663
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Naravno da ne ocekujem neku preteranu akciju, nesto nisam ni stekao utisak da je prvi deo imao previse scena napucavanja. Odoh da gledam
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2012, 8:20   #3664
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

WoW, upravo odgledah The Frighteners, i potvrdjuje jedno izuetno misljenje, Jeffrey Combs je jedan od ultimativnih glumaca!!! Siguran sam da bih mu dao ulogu u Game of thrones npr. Mogao bi da igra Stannisa.

Poslednja ispravka: Eddy (28.2.2012 u 8:34)
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2012, 17:18   #3665
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pogledah par starijih horora u zadnjih par dana:

Rosemary's Baby (1968)



Ko očekuje nekakav klasičan horor teško da će ga dobiti, akcenat je na misteriji i drami. Atmosfera je odlična a radnja, iako relativno sporo odvijajuća, mi je držala pažnju od početka do kraja. Od mene ima preporuku.

The Omen (1976)



Nabavih ovaj film po preporukama iz teme o hororima. Radnja je sada već više puta ponavljana ili kopirana u novijim filmovima ali je ovaj ipak bolji od svih njih. Atmosfera je odlična, glumci takođe, u par dramatičnih trenutaka sam stvarno osetio jezu. Preporuka se podrazumeva, a ja ću nabaviti i druga dva dela ovih dana, oni naknadni me ne zanimaju.

Cujo (1983)



Nakon pune dve godine odlaganja, u ovom nizu je konačno i on došao na red. Radnja se ne fokusira toliko na Kudža i nekakvu akciju koliko sam mislio da hoće. Čak bih rekao da mi je u prvoj polovini filma interesovanje najviše držala klasična ljudska drama. Pred kraj, film uzima nešto drugačiji pravac koji mi je opet bio relativno zanimljiv. Ukupno gledano - ništa posebno ali može da se pogleda, svejedno je bolji od većine novih horora.

Moram nešto generalno da pohvalim kod svih ovih filmova, mada za Rosmary's Baby važi najviše. To je odličan tempo kojim se odvija radnja i zrelost pojedninačnih kadrova, zbog čega meni može biti pravo zadovoljstvo i gledanje sasvim prosečne priče. Većina sličnih novih filmova prosto nema ni delić mere i takta ovih starijih.

Poslednja ispravka: Aibo (28.2.2012 u 17:40)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2012, 19:29   #3666
CaptainCrash
Veteran
 
Član od: 7.12.2011.
Lokacija: Srce Srema
Poruke: 523
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Sve je to lepo ali nije dovoljno napisati "Film je odličan". Potrudi se pa reci zašto je tako.
Pa najmanji problem je prepricati radnju filma,samo ako nekima to ne smeta nije problem ali ako bi meni neko to uradio kao sto sam vec rekao ne bi ga ni gledao jer nema svrhe!
A uglavnom filmovi koji su mi se svideli i koje sam predlozio su sa nesvakidasnjom pricom,zavrsetkom,radnjom...znaci nisu oni koji se snimaju svaki 7 dana tipa Ajkula,Pirana,Betmen,Spajdermen,Pogresno skretanje,gmila borilackih...
CaptainCrash je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2012, 19:58   #3667
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Niko nije tražio da prepričaš film, nismo u osnovnoj školi, nego napiši par utisaka koji su te naveli da film uopšte i pomeneš u temi, kao referencu ostalima... To da je film "vrhunski", "fantastičan" ili "rađen po istinitoj priči" nikome ama baš ništa ne govori...

Baci pogled na ranije postove, na početak teme, da stekneš neki utisak... Opisujemo filmove kako ih vidimo i doživljavamo; ne slažemo se uvek jedni sa drugima, ali to i jeste poenta.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2012, 20:33   #3668
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
To da je film "vrhunski", "fantastičan" ili "rađen po istinitoj priči" nikome ama baš ništa ne govori...
Netacno, ako je konstatacija dosla od autoriteta onda dosta govori. A autoritet se gradi i od prostih konstatacija.

Zato ne vidim sto se insistira na dodatnim pojasnjenjima van ocene, time samo iritirate ljude. Jedino sto meni smeta je kada neko ostavi samo sliku ili link ka filmu koji je gledao. Ne verujem da ima tog na svetu kojeg zanima samo ime filma koje si gledao sinoc, ali to je vec bitno razlicit slucaj.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2012, 21:12   #3669
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ne mislim da autoritet ima ikakve veze sa tim... ako se opis bazira samo na pridevima, to je proizvod ličnog ukusa. Meni je "vrhunski", ali da li će i tebi biti? Tako ti neću približiti film, niti ćeš biti zainteresovan da ga gledaš. Ne bi ništa dobila time da mi neko kaže da je film "super", i onda da počnem da ga gledam i vidim da je (po meni) teško sr...., a uz to i horor (koje ne gledam), u kome igra Majkl Daglas (koga organski ne podnosim) itd. Ovako se pojasni žanr filma, iz koje je decenije, koji glumci igraju u njemu i kakve su uloge ostvarili...

Uostalom, zahvaljujući opisima drugih ljudi u ovoj temi poželela sam da gledam filmove koji mi verovatno na pamet ne bi pali, a isto tako sam na vreme saznala koje treba da preskočim, što je - ponavljam - i poenta teme. No ako te mrzi niko te ne tera da postuješ, sve se ovde radi na dobrovoljnoj bazi
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2012, 21:31   #3670
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Ne mislim da autoritet ima ikakve veze sa tim... ako se opis bazira samo na pridevima, to je proizvod ličnog ukusa. Meni je "vrhunski", ali da li će i tebi biti? Tako ti neću približiti film, niti ćeš biti zainteresovan da ga gledaš. Ne bi ništa dobila time da mi neko kaže da je film "super", i onda da počnem da ga gledam i vidim da je (po meni) teško sr...., a uz to i horor (koje ne gledam), u kome igra Majkl Daglas (koga organski ne podnosim) itd.
Autoritet je pomenut zato sto njegova konstatacija ima narocitu tezinu i kad nije nasiroko objasnjena.

Opet, neko ce da kaze film je super i time da ti ga preporuci, a onda da ti se film i stvarno dopadne, a neko ce da kaze da je super + milion drugih reci i film ti se nece dopasti. Kasnije, onim putem sto vodi do autoriteta, ces se ipak voditi za filmovima koje ti je preporucio onaj sto je skrt na recima.

Citat:
No ako te mrzi niko te ne tera da postuješ
Ovde se krije poenta, vecina ljudi ce detaljnije objasniti ono sto je gledala. Opet neko ce misliti da je prost opis dovoljan i ostace na njemu ne zato sto ga nesto mrzi. I u pravu su i jedni i drugi. Samo na ovom forumu sam video da se moderatori ponasaju poput dezurnih policajaca pa imaju potrebu da ljudima drze predavanje sto se nisu potrudili u svom opisu. Stvarno iritantno.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zvjer na korisnoj poruci:
Skenderevo (28.2.2012), ZoNi (28.2.2012)
Stara 28.2.2012, 21:42   #3671
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

'Ajde bre, ne filozofiraj više. Već je i tebi i drugima rečeno šta bi bilo poželjno da se napiše. Kome ne odgovara, ne mora da postuje.

Nazad na temu.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
Eddy (28.2.2012), Marti Misterija (28.2.2012), Zemunelo (29.2.2012)
Stara 28.2.2012, 22:04   #3672
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Smile Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
...., a uz to i horor (koje ne gledam), u kome igra Majkl Daglas (koga organski ne podnosim) itd.
Smije li se znati zasto ne ?


Citat:
CaptainCrash kaže: Pregled poruke
Spoiler za lista:


Midnight Express (1978)
http://www.imdb.com/title/tt0077928/
Biography | Crime | Drama
Film je radjen po istinitoj prici,necu nista drugo reci sem da je fenomenalan!
Onog koga zanima istinita prica neka pogleda :

Locked Up Abroad- The Real Midnight Express

Poslednja ispravka: Mac4LiF (28.2.2012 u 22:13) Razlog: Serija Locked Up Abroad
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2012, 22:46   #3673
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
ako se opis bazira samo na pridevima, to je proizvod ličnog ukusa. Meni je "vrhunski", ali da li će i tebi biti? Tako ti neću približiti film, niti ćeš biti zainteresovan da ga gledaš. Ne bi ništa dobila time da mi neko kaže da je film "super", i onda da počnem da ga gledam i vidim da je (po meni) teško sr...., a uz to i horor (koje ne gledam), u kome igra Majkl Daglas (koga organski ne podnosim) itd. Ovako se pojasni žanr filma, iz koje je decenije, koji glumci igraju u njemu i kakve su uloge ostvarili...
Pa, šta je dovoljno napisati? Mislim, kratak opis sa IMDBa, poster, žanr, eventualno da se pomenu glumci... Šta još treba napisati da bi se čitaocima objasnilo zašto je neki film za preporuku, odn. zašto nije?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
zvjer (28.2.2012)
Stara 28.2.2012, 23:00   #3674
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Par poruka iznad, pročitaj Aibov post.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2012, 23:18   #3675
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Take Shelter



Ukratko, film o coveku koji ne moze da pobegne od misli da ce se dogoditi strasno nevreme.

Generalno, prica o osobi koja je u ranoj fazi neceg sto izgleda kao ozbiljna mentalna bolest. O tome kako on sve prozivljava, kako njegova porodica i okruzenje prozivljavaju, i prica o ljubavi takve osobe prema onima koje voli. Ne razumem zasto je u opisu na imdb-u stavljeno da je film triler, jer u pitanju je gola drama. Neko ce reci spora, ali to nije moje misljenje, mene je film kupio i vreme mi je brzo proslo.

Glavni glumac otkida. Mnogi ne mogu da veruju ne da nije nominovan za ovogodisnjeg Oskara, nego da nije pobedio.

Preporuka.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2012, 23:24   #3676
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Šta još treba napisati da bi se čitaocima objasnilo zašto je neki film za preporuku, odn. zašto nije?
Zamisli da te neko pita zbog chega ti se svidja/ne svidja neki film, a ti zhelish da mu to objasnish, a usput ne otkrijesh bitne delove radnje. E, to treba da napishesh.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2012, 23:39   #3677
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Par poruka iznad, pročitaj Aibov post.
Njegove predloge cenim, ali tako duge postove ne čitam Uz sve to, tu nema onog najvažnijeg: kratke radnje filma.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2012, 23:42   #3678
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pa on jedva da je napisao po rechenicu-dve o svakom filmu koji je opisao. Ako ti se ni toliko ne chita, onda lepo klikni IMDB link, pa lepo nadji radnju ukratko. Tom metodom ova tema prilichno gubi bilo kakav smisao, jer u njoj ne bi ni bilo neke bitne diskusije.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2012, 23:49   #3679
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Tom metodom ova tema prilichno gubi bilo kakav smisao, jer u njoj ne bi ni bilo neke bitne diskusije.
Eh nemoj tako

Problem kod Aiba je sto pise dugacke postove, iako su oni takvi da predstavljaju zbir kratkih. A dugi postovi ko dugi postovi, covek kad ih vidi odmah zaboravi na njihovo citanje.

Tako je inace. Ja na ovoj temi pravim izuzetak jer citam i te duge.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2012, 23:53   #3680
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ja recimo chitam sve postove, bar u ovoj temi, jer sam nekog shvatanja da je ovo forum, a ne info-servis. Mogu da razumem da neko ne chita postove od par pasusa (one koje ja imam obichaj da lepim ), ali ne znam kako mozhe da se ochekuje da neko 5 filmova opishe u jednoj rechenici. Ako vec ne chita post, mozhe bar da pogleda koji su filmovi u pitanju .
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com